Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

grunt ze trend jest spadkowy w przypadku ceny, a rosnacy w przypadku szybkosci dzialania;)

 

Ja raczej bede wybieral cos w okolicach 400zl, wiec albo C300 64GB, albo cos nowego w podobnej cenie. Dysk do laptopa na system i programy.. Od filmow jest zewnetrzny 2.5"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

 

Szukam dysku ~60GB na system w7 w granicach 400zł, upatrzyłem sobie kilka modeli:

Corsair : CSSD-F60GB2-BRKT gwarancja 36 miesięcy

OCZ VERTEX 2 E 60GB SSD 2,5/3,5" SATA2 gwarancja 36 miesięcy

Crucial Real SSD C300 64GB 2,5 cala SATA gwarancja 36 miesięcy , zapis 75mb :?

 

Wszystkie są w podobnych cenach z czego crucial jest najtańszy.

Który z w/w dysków jest najbardziej opłacalny? Który producent najszybciej/częściej aktualizuje swoje dyski?

Wiem, że ocz zrobił wałek i montuje różne kości różniące się wydajnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakakolwiek różnica między kontrolerem intelowski h67 a JMicron JMB363? Mam do wyboru i nie wiem czy to warte uwagi.

 

Tak jak pisze @Piotrek_PP, obetnie Ci IOPSy na 99.9% ;)

Jeszcze nie widziałem porządnego kontrolera na micronie niestety. Zwykle już przy 2xHDD raid 0 wymiękają więc tym bardziej na ssd. Intel robi najlepszą obsługę dysków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim stopniu układ Sandforce jest lepszy czy może gorszy od układu zastosowanego np w crucialu c300 64gb? Wiem, że sandforce kompresuje dane i większość dysków ma ten układ crosair f60, ocz vertex 2e czy nawet a-data S599 64GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do dyskusji o RamDisku, odpowiedzi na wszystkie bolaczki wydaja sie znajdowac w pierwszym poscie tego tematu:

Laptop Forums and Notebook Computer Discussion - View Single Post - *HP HDX 9000 DRAGON Owners Lounge, Part 2*

 

A tutaj jest ciekawe zestawienie roznych programow do tworzenia ramdisku:

12 RAM Disk Software Benchmarked for Fastest Read and Write Speed | Raymond.CC Blog

To sa dopiero przyjemne predkosci read/write :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmierza do mnie nowy lapek, powinien dotrzeć w przeciągu 2-3 tygodni. Od razu chce wsadzić do niego SSD. Pytanie brzmi: zamówić coś już dzisiaj czy poczekać ten okres, bo np lada dzień coś wyjdzie. Do wydania mam 400 zeta czyli w grę wchodzi 60GB. Jest sens się wstrzymywać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmierza do mnie nowy lapek, powinien dotrzeć w przeciągu 2-3 tygodni. Od razu chce wsadzić do niego SSD. Pytanie brzmi: zamówić coś już dzisiaj czy poczekać ten okres, bo np lada dzień coś wyjdzie. Do wydania mam 400 zeta czyli w grę wchodzi 60GB. Jest sens się wstrzymywać?

 

Na pewno nic w tej cenie nie wypuszczą. Niestety tendencja jest póki co rosnąca u nowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Intelach G3 będzie kontroler Intela.

Do laptopa C300... oczywiście może być ale podobnież prądu bierze więcej niż inne ssd.

 

Jakies szczegoly a propo tego zwiekszonego zapotrzebowania na prad?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem cruciala c300 64gb kingstone poszedł do netbooka, w sumie nie widze róznicy miedzy ładowaniem programów w porównaniu z kingstonem, za to msi wind sporo skorzystał na ssd, dysk kupiłem w emarket za niecałe 400zł tak wiec cena rewelacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linka. Faktycznie, dysk ssie znacznie więcej niż konkurencja. Poza tym nie wiedziałem, że aż tak gorzej wypada przy podpięciu pod Sata2 - przy testach real-world wypada najgorzej albo prawie najgorzej. W takim razie trzeba będzie C300 zostawić na drugiego lapka, a do Thinkpada wsadzić F60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

c300 rakieta ale jak miałbym kupowac cos z dobry stosunkiem do ceny i wydajności to samsung 470 256gb do wyrwania za 1100zł (nówka na gwarancji) i chyba to najlepsze rozwiazanie dla szukajacych pojemnego i wydajnego dysku, intela i nowe vertexy mozna zlac moczem bo i tak nie odczujesz róznicy miedzy 350mb/s a 410mb/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

c300 rakieta ale jak miałbym kupowac cos z dobry stosunkiem do ceny i wydajności to samsung 470 256gb do wyrwania za 1100zł (nówka na gwarancji) i chyba to najlepsze rozwiazanie dla szukajacych pojemnego i wydajnego dysku, intela i nowe vertexy mozna zlac moczem bo i tak nie odczujesz róznicy miedzy 350mb/s a 410mb/s

 

Popieram :lol:. Sam mam takiego w lapie (zmieniłem z Intela G2 40GB, który jest wolniejszy od tego Samsunga) i przy tym stosunku pojemności do ceny to był bardzo optymalny wybór (po odliczeniu VAT/PIT wychodzi ~3zł/GB)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linka. Faktycznie, dysk ssie znacznie więcej niż konkurencja. Poza tym nie wiedziałem, że aż tak gorzej wypada przy podpięciu pod Sata2 - przy testach real-world wypada najgorzej albo prawie najgorzej. W takim razie trzeba będzie C300 zostawić na drugiego lapka, a do Thinkpada wsadzić F60.

 

Jesli dobrze sie orientuje, dysk w Lenovo X120e jest wlasnie na Sata 3. C300 powinien sobie dobrze radzic..

 

 

BTW. Przetestowalem wczoraj Dataram Ramdisk na moim Acerze. Po tricku w rejestrze bez problemu sie laduje przed startem systemu i nie ma problemu z umieszczeniem na nim pagefile i tempa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli dobrze sie orientuje, dysk w Lenovo X120e jest wlasnie na Sata 3. C300 powinien sobie dobrze radzic..

 

No właśnie chyba niestety tak nie jest. Też tak myślałem w pierwszej chwili i stąd decyzja o C300. Szczerze mówiąc nie robi mi zbytnio różnicy, że zamiast Cruciala będzie Corsair czy OCZ - i tak będzie w to w zupełności wystarczające dla tego lapka. Co innego XPS, który będzie pod koniec kwietnia. Tam na bank będzie SATA3 i tutaj już z pewnością wolałbym dysk wspierający nowszą technologię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@radiergummi

 

Dzięki za linki. Po przeczytaniu tych testów wezmę cruciala C300. M4 praktycznie nic nowego nie wnosi poza wyższym odczytem liniowym. Podobnie ma się sprawa z G3 i G2 ale różnice są jeszcze mniejsze. Obie nowe generacje nic ne wnoszą imho.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...