Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Vertex 90GB albo Intel G2 (C1 to oem bez pudełka, a K5 retail, pudełko plus jakieś <span style='color: red;'>[ciach!]</span>ły) :) pzdr

 

Dzięki za informacje. Czyli generalnie szukać czegoś 34nm? Wiesz może co jest w serii retail? Coś w stylu jak u Kingstona czy tylko szyna 3,5? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wersji K5 jest dysk (a jakby inaczej :)), adapter na 3.5 cala, śrubki, jakieś papiery i naklejka (przynajmniej to miałem przy zakupie G2 40GB).

Edytowane przez emilek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się podpytać o taki dysk.Cena jest nie za wysoka,a pojemność 64GB.Dysk ma być na system i jakieś tam mało ambitne programy.

NOWY DYSK SSD SAMSUNG THIN 64GB 3Gbps WAWA FVAT (1548748992) - Aukcje internetowe Allegro

Edytowane przez Gr3gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rok gwarnacji... hmm.. lipa troche co ?

 

Jako ze moj pulap cenowy to max 64gb cos na sandforce 1xxx chyba jednak skusze się na intela 320 40gb - styknie na rok - sprzedam i kupie cos wiekszego albo znalazlem corsaira F60 za 390 zl ale przeraza mnie "padalność" wlasnie tych sandforsów 1xxx - wiem ze jest gwarancja itp. ale nie chce mi sie reinstalowac systemu co chwile i tracic danych gdy nagle dysk zaliczy zgona... intel wolniejszy ale za to bardziej niezawodny chyba a niski zapis przy dysku systemowym i tak wystarczy - w koncu system ciach!ie odczytuje a zapisuje duzo mnie i pliki dość małe

 

Roznica tylko 50 zl puki co... czekalem na te intele ale ceny wcale nie sa lepsze ://

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się podpytać o taki dysk.Cena jest nie za wysoka,a pojemność 64GB.Dysk ma być na system i jakieś tam mało ambitne programy.

NOWY DYSK SSD SAMSUNG THIN 64GB 3Gbps WAWA FVAT (1548748992) - Aukcje internetowe Allegro

 

Wbrew pozorom jest to całkiem przyzwoita konstrukcja. 470'tka za taką cenę to rewelacyjna propozycja nawet z roczną gwarą :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom jest to całkiem przyzwoita konstrukcja. 470'tka za taką cenę to rewelacyjna propozycja nawet z roczną gwarą :) pzdr

 

czy to są te ?

 

Type of Drive

SSD SATA 3.0Gb/s Thin uSATA 64GB MLC (Solid State Drive)

 

Features

The SAMSUNG SSD SATA 3.0Gb/s Thin uSATA 64GB MLC has the following features:

 

Thin uSATA Small form factor 53.5 X 77.7 X 3.40 (mm)

Considering connector dimension : 53.5 x 78.5 x 4.0(mm)

3.40mm height with no case

Micro SATA connector

64GB unformatted capacity

SATA 1.0a interface

ATA Security Mode Feature Set

ATA SMART Feature Set

Native Serial ATA II (3.0Gbps)

Internal transfer read rate: 90MB/s

Internal transfer write rate: 70MB/s

Low power consumption (* DIPM enabled value)

Active (typical): 96mA

Idle* (typical): 37mA

Standby* (typical): 35mA

Sleep* (typical): 35mA

Highly durable

Operating shock: 1500G ( @ 0.5ms duration, Half Sine Wave )

Operating temperature: 0°C to 70°C

 

Performance

Host Transfer Rate 300MB/sec

Maximum Sequential Read Rate 90MB/s

Maximum Sequential Write Rate 70MB/s

Maximum Random Read Rate 70MB/s

Maximum Random Write Rate 20MB/s

IOPS (Seq. read for 4KB Transfer Size) 7700

Average Access Time 0.13ms

 

czy 0D1 to wlasnie 470 ? to 200+ zapis / odczyt ? (nawet przy 64gb ???) hmmm TRIM jest chyba nie?

Edytowane przez Roder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawosci: czy jest sens brac pod uwage dyski na sata3 (c400, performance 3) jesli kupowany bedzie dysk ~60GB? O ile nie zadawalbym takiego pytania w przypadku dyskow 256 czy nawet 128 to jednak 64 znacznie odstaja osiagami od bardziej pojemnych modeli.

 

Druga sprawa. Kolega wyzej wspomnial o padajacych sandforcach. Czy zakladajac niezawodnosc lepiej brac cos innego czy nie przejmowac sie i lyknac F60?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamierzasz SSD 1,8 cala umieścić np. notebooku, który będzie przenoszony to tak - można, a wręcz trzeba go zabezpieczyć folią antystatyczną. Taki SSD mieści się wraz z przejściówką.

 

W przypadku instalacji w desktopie nie jest to wymagane. Płyta, RAM czy karta grafiki też pokrywają się kurzem i im to jakoś nie szkodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawosci: czy jest sens brac pod uwage dyski na sata3 (c400, performance 3) jesli kupowany bedzie dysk ~60GB? O ile nie zadawalbym takiego pytania w przypadku dyskow 256 czy nawet 128 to jednak 64 znacznie odstaja osiagami od bardziej pojemnych modeli.

 

Druga sprawa. Kolega wyzej wspomnial o padajacych sandforcach. Czy zakladajac niezawodnosc lepiej brac cos innego czy nie przejmowac sie i lyknac F60?

 

pozdrawiam

 

Ja również brałbym C300, to chyba najlepszy wybór w segmencie ~60GB. Zarówno pod względem szybkości jak i ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba ten model -> LINK

Może się skuszę :D Ile kosztuje na allegro przejściówka do takiego dysku?

 

NOWY DYSK SSD SAMSUNG THIN 64GB 3Gbps WAWA FVAT (1548748992) - Aukcje internetowe Allegro

kupiłem 2 takie. wykrywany przez system jako PM810. Mogę wkleić więcej - tylko podajcie jakim programem mam go przetestować

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The OCZ Vertex 3 Review (120GB) finalne FW dla 120GB dysku.

 

OCZ po wpadce z wydajnością i pojemnością Vertex 2 (różne końci NAND) ma wypuścić czytelnie oznaczone różne wersje.

 

Nowe dyski:

Vertex 2.25 (80GB, 160GB, 200GB)

Vertex 2.34 (60GB, 120GB, 240GB).

 

OCZ Vertex 2 25nm Series

OCZSSD2-2VTX200G.25

OCZSSD2-2VTX160G.25

OCZSSD2-2VTX80G.25

 

OCZ Vertex 2 34nm Series

OCZSSD2-2VTX240G.34

OCZSSD2-2VTX120G.34

OCZSSD2-2VTX60G.34

 

Jednocześnie będą też sprzedawane Vertex 2 jak dotychczas ze starym oznaczeniem ale jakie kości dostaniemy to loteria. Maja być też różnice w cenach miedzy 34 a 25nm.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pirez - złącze sata czy usata ?

 

chce zapodac do bookleta ale potrzebuje usata (albo bedzie x18-m)

 

zrob tez as ssd :)

 

zwykłe sata. ja kupowałem do stacjonarki także dla mnie to nawet plus - poza tym ja i tak mam tylko lapki 2,5. No wiadomo do netbooka nie zainstalujesz :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie opłaca się teraz kupować C300 128GB, gdy cena MSRP Vertexa 3 120GB to $249.99. W Polsce cena po premierze wyniesie nieco ponad 1000zł (w Pixmanii teraz stoi za 996 zł), ale powinna spaść do ~850 zł po miesiącu,dwóch. No chyba, że ktoś już potrzebuje dysku, to co innego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny w dolarach mają się nijak do rynku europejskiego. Chyba że zamienisz $ na € bez zmiany liczby ;)

Moim zdaniem nie ma co liczyć na cudowne ceny bo OCZ na pewno będzie dalej sprzedawało Vertexy 2 i pochodne a 3 będzie jako high end czyli na pewno drożej.

 

Szybkie pytanie, nie mam czasu czytać całego topiku, bo lecę do pracy. :D

Co najlepsze pod system?

OCZ Vertex2 E 60GB (285MB/275MB/s)

Corsair SSD Force Series 60GB (275/285MB/s)

Crucial Real C300 64GB (355/75MB/s)

 

Crucial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie opłaca się teraz kupować C300 128GB, gdy cena MSRP Vertexa 3 120GB to $249.99. W Polsce cena po premierze wyniesie nieco ponad 1000zł (w Pixmanii teraz stoi za 996 zł), ale powinna spaść do ~850 zł po miesiącu,dwóch. No chyba, że ktoś już potrzebuje dysku, to co innego :)

 

A po co placic 1k za Vertexa 3 jak za 740 masz Vertexa 2 o tej samej pojemnosci?

Dysk OCZ Vertex2 OCZSSD3-2VTX120G (3,5", 120GB, SATA/300) - Dyski twarde - Sklep internetowy Agito.pl

 

V3 bedzie mial fajniejsze cyferki w benchmarkach , ale raczej nie przeloza sie ona na odczucia z pracy na jednym czy drugim w zyciu codziennym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok - kupilem tez jednego :) na moja plyte nforce stary 630 i zastosowania wydoli

 

jesli dobrze widze Pirez to ten dysk ma flasze w 0,49 ? a nie 0,34 ? Ktos to moze zweryfikowac ??? SAMSUNG 049 na kosciach jest... hmm

 

Faktycznie za taka cene 64gb samsung 470/pm810 powinien byc ok nawet z roczna gwarancja ... niestety nie wzialem Intela 40gb bo boje sie ze po kolejnym updacie Lineage 2 nie zmiescil bym sie na 40 gb :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co placic 1k za Vertexa 3 jak za 740 masz Vertexa 2 o tej samej pojemnosci?

Dysk OCZ Vertex2 OCZSSD3-2VTX120G (3,5", 120GB, SATA/300) - Dyski twarde - Sklep internetowy Agito.pl

 

V3 bedzie mial fajniejsze cyferki w benchmarkach , ale raczej nie przeloza sie ona na odczucia z pracy na jednym czy drugim w zyciu codziennym.

 

Taa, nie odczuję. Proca i pamięci też może wolniejsze kupić, bo nie odczuję :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleś chyba czyta forum,bo cenę podniósł o 50zł;/.

 

A niech czyta. Właśnie stracił klienta, byłem już zdecydowany w starej cenie. Ale przy tej cenie wolę dopłacić do i porządnej gwarancji C300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...