Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

co myslicie o tej ofercie ?

 

WYPRZEDAŻ!!! OCZ VERTEX 2 SSD 3,5" 120GB (1542130717) - Aukcje internetowe Allegro

 

Jakos tanio, ale zeby pozniej nie bylo ze gwarancji wogole nie ma :|

Przy okazji. Moze znacie jakies narzedzie, ktore pozwala na migracje systemu (win7 32bit) z HDD na SDD tak, abym nie musial robic reinstalki ? Za duzo gratow do instalacji i ustawiania :(

 

Osobiscie kojarze tylko Acronis Migrate, ale nigdy z tego nie korzystalem.

Edytowane przez logimen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co myslicie o tej ofercie ?

 

WYPRZEDAŻ!!! OCZ VERTEX 2 SSD 3,5" 120GB (1542130717) - Aukcje internetowe Allegro

 

Jakos tanio, ale zeby pozniej nie bylo ze gwarancji wogole nie ma :|

Przy okazji. Moze znacie jakies narzedzie, ktore pozwala na migracje systemu (win7 32bit) z HDD na SDD tak, abym nie musial robic reinstalki ? Za duzo gratow do instalacji i ustawiania :(

 

Osobiscie kojarze tylko Acronis Migrate, ale nigdy z tego nie korzystalem.

 

No Acronis wlasnie ;) Ja uzywam tego co Kingstone rozdawal z dyskami perfekcyjnie przenosi systemy z calym smieciem, nawet potrafi dostosowac obraz partycji do wielkosci nowego dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:

Ciekawe czy ta osoba jest świadoma co tak naprawdę sprzedaje - opisie pełno: "dysk twardy... dysk twardy...dysk twardy" ;)

 

To jest pamięć SSD. Solid State Drive - owszem, ale w innym znaczeniu został użyty wyraz "Drive" niż w HDD i FDD:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Acronis wlasnie ;) Ja uzywam tego co Kingstone rozdawal z dyskami perfekcyjnie przenosi systemy z calym smieciem, nawet potrafi dostosowac obraz partycji do wielkosci nowego dysku.

 

A ktoś kojarzy czy Intel Migration Tool to taki "ich" okrojony Acronis? I czy sprawuje się równie dobrze jak soft dołączany do Kingstonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś kojarzy czy Intel Migration Tool to taki "ich" okrojony Acronis? I czy sprawuje się równie dobrze jak soft dołączany do Kingstonów.

 

Tak, to jest bardzo okrojony Acronis, dla mnie bezużyteczny - nie można migrować pojedynczej partycji a jedynie cały dysk, z ewentualną zmianą rozmiarów partycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam problem z napędem i chyba z dyskiem (Vertex 2).

 

 

Otóż problem z napędem to mam od dawna, właściwie to od poczatku. Wszystko z płyty instaluje się strasznie wolno, wolniej niż za czasów mojego P4. Napęd DVD to Liteon Ihas424-32y. Ostatnio zauważyłem, że podczas jednej gry strasznie wolno ładują się mapki, ale Windows chodzi normalnie.

 

 

Wie ktoś może co się dzieje ? Windows szybko chodzi, gra raz wolno raz szybko chodzi, a programy oraz gry instalują się bardzo długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest bardzo okrojony Acronis, dla mnie bezużyteczny - nie można migrować pojedynczej partycji a jedynie cały dysk, z ewentualną zmianą rozmiarów partycji.

 

dzięki za info. Dla mnie starczy - ja muszę sklonować cały dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz na płycie dodatkowy kontroler SATA (zazwyczaj Marvella) to przepnij na niego DVD i zobacz czy coś się zmieniło.

 

Mam takie dodatkowe złącza:

 

 

JMicron JMB363 Serial ATA connectors (7-pin Sata_ODD1 [white], SATA_ODD2 [white])

 

i

 

JMicron JMB322 Serial ATA connectors (7 pin SPD_HDD1 [red], SPD_HDD2 [red]).

 

 

Do którego mam podłączyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

jak tak z czystej ciekawości zrobiłem test i się zdziwiłem.

 

G2K5 domyślnie był po Firmware 1.7 zmienił nazwę G2GC.

 

System Winodws 7 x64 w zasadzie nic nie zmienialem wszysko zoptylalizowane tak jak zawsze jak by nie patrzyl to bedzie 2 lata jak go mam

 

 

SSD kupiony 11/17/2009r

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pojawił sie pierwszy relokowany po 6160h pracy i 1.27TB host writes. Podejrzewam że przyczyniło sie do tego trochę BSODów po nieudanym OC lub z innych okazji.

 

Nie ma się czym przejmować, przestrzeń zapasowa Intela to 7% obszaru, jest tam mnóstwo sektorów którymi można zastąpić bad'y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC robiłem raz, ale nie miałem BSOD tak zobaczyć ile mocy w zapasie ma

Może to przez to ze komputera używam do robienia grafiki, chociaż wszystkie rendery zapisuje na HDD staram się tego SSD nie obciążać za nadto tylko cos mu wydajność spadla.

A może to przez After Effect, bo na SSD robi szybciej zapisuje po 10gb (paręnaście sekund filmu), bo zwykły hdd tylko zwalnia operacje.

Edytowane przez RafalPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg wszystko jest ok - prędkości też nawet masz ok. Moj ssd (aktualnie w lapku żony) już troche zapisał - odbiło się to na wynikach 4k (mam 2gą 80 z przebiegiem <1TB i ma lepsze wyniki), a ile BSOD zaliczył przez oc i inne zabawy :D

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mając ssd i hdd na magazyn da się zrobić tak, żeby działał tylko ssd kiedy nie korzysta się z hdd? Chodzi mi o wyciszenie komputera bo jakby było to możliwe, to wystarczyłby mi ~60gb ssd a jak nie to musiałbym już większą kasę wyłożyć na te ~120gb ssd, żeby pozbyć się hdd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam, secure erase zeruje wszystkie komórki łącznie z zapasowymi. Dokładniejsza i konkretniejsza wiedza pewnie jest na google.

 

Przy okazji chciałem napisać, że jestem coraz bardziej zdenerwowany. Crucial C400 aka m4 miał się pojawić pod koniec marca... Teraz od kilku dni nawet C300 ciężko dostać.

Zaczynam dochodzić do wniosku, że wydurniłem się mocno czekając 5 miesiący na nową tą samą generację ssd. Co prawda wyjątek Vertex 3, ale pewnie nie pojawi się pojemność 60GB...

Bida.

 

---

---

 

@rafa, właśnie chyba nie za bardzo... Ciągle pre-ordery, albo niedostępne http://cenowarka.pl/eu/a626831.html

Edytowane przez karols2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

@fenir - w zarządzaniu energią (zaawansowane) możesz określić po jakim czasie dyski mają przejść do stanu uśpienia. Do póki się do niego nie odwołasz nie wiruje.

Ja tak mam w moim HTPC, jak nie odtwarzam filmów i np słucham tylko radia albo w ogóle komp jest nieużywany HDD lula. Budzi się ok 3s.

 

EDIT

@karols2 C400 "na zachodzie" jest, tylko w PL jest bida z dostępnością. Wielu dysków zresztą. Z nowości tylko Vertex wniósł coś naprawdę istotnego. Reszta nie zachwyca w stosunku ceny do możliwości. I tu pojawia się stary dobry C300 ;) Albo Intel G3 bo przynajmniej uczciwie kosztuje nawet mniej.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam co jeszcze mogę pozmieniać w ustawieniach posiadam dysk Ocz2 Vertex 2 320 GB system windows 7 x64

ocz 320 gb vertex2

 

system w7 x64 prof

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

po zastosowaniu sztuczek zaraz może linka znajdę

z tego linku:

Jak przyspieszyć dysk SSD w Windows 7. Mocy przybywaj!. Benchmark.pl

Wyłączamy indeksowanie plików

Wyłączamy wstępne ładowanie do pamięci

Wyłączamy defragmentację

Włączamy AHCI

Włączamy funkcję TRIM w Windows 7

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

prędkości spadły w sumie chyba przez to że tu na większych plikach było testowane + zmiany zastosowane z góry

 

Ewentualnie posłucham każdej porady co jeszcze zmienić w regedit co wyłączyć itp

 

No i kiedyś coś czytałem że robi się swap czy coś takiego z pamięci laptopa żeby cache przeglądarki był tam przechowywany może ktoś to przybliżyć jak się robi.

 

 

 

I ostatnie pytanie czy instalować sterowniki do intel turbo memory czytałem że turbo memory gryzie się z ssd i lepiej pozostawić dezaktywne

 

 

 

 

Hd tune screena nie wkleje bo łapie tam blue screnna przynajmniej w wersji 2.55

 

udało mi się w końcu hd tune zmusić do testowania ;) krzaczył się w trybie max performance na baterii bo zmianie trybu na wysoka wydajność test do końca przeprowadził :)

 

Dołączona grafika

 

używa ktoś może SSD Tweaker 1.9.1 ?

 

Dołączona grafika

 

 

Używa ktoś SSD i równocześnie intel turbo memory? bo nie wiem czy instalować sterownik czy nie gdzieś czytałem że obie te rzeczy jednocześnie źle współpracują

 

 

 

 

 

 

 

 

 

po zmianie systemu na W7x32

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez voodoo21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pojawił sie pierwszy relokowany po 6160h pracy i 1.27TB host writes. Podejrzewam że przyczyniło sie do tego trochę BSODów po nieudanym OC lub z innych okazji.

 

Nie ma się czym przejmować, przestrzeń zapasowa Intela to 7% obszaru, jest tam mnóstwo sektorów którymi można zastąpić bad'y.

 

Będziesz reklamował u Intela ? Zastanawiam się nad swoim, mam 2 albo 3 reloki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...