Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Rozwiązanie przyszło szybko. Przynajmniej dla mnie :D

 

Należy zainstalować nowe Firmware 0007. LINK

Uwaga tylko z wersji 0006. Jak ktoś ma starsze najpierw dochodzi do 0006 a dopiero potem 0007. FW nie niszczy danych (moje przetrwały) ale oczywiście nigdy nie ma 100% gwarancji.

 

A najważniejsze - FW rozwiązuje problem ścinek, dopiero teraz czuje że dysk jest szybki. Przycinki skutecznie psuły dobre wrażenie.

 

Change Log:

Improved product reliability.

Resolved performance anomaly which resulted in brief, intermittent pause in drive response time for some users.

 

przyjemnego update ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem właśnie OCZ Vertex 3 MAX SSD 120GB 550/500 MB/s 75k IOPs. 20 zł dopłacam w stosunku do zwykłego Vertexa 3. W piątek mam niby mieć.

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale jak kogoś stać na drogą płyte, na drogim chipsecie to stać go również żeby nie dziadować z 20Gb dyskiem tylko może kupić lepszy SSD zamiast bawić się w rozwiązania hybrydowe :)

Jedyna zaleta to jak ktoś koniecznie chce mieć tylko jedną dużą partycje i łączy SSD z HDD.

 

Jedyne miejsce dla hybryd moim zdaniem to laptopy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo dobrą opcją cały czas. m4/C400 nie wnosi wiele, ale jak Ci się nie spieszy i masz Sata III to poczekaj. One sa już dostępne w europie zachodniej więc pewnie będą też w najbliższych tygodniach w PL. Choć trochę droższe o ok 15€.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po zmianie fw na 0007 miałem 2 nieoczekiwane zamkniecia systemu(po dlugim czasie idle, akurat czyscilem bron, nic na kompie nie chodziło-to 2 zatrzymanie, 1 to dzieciak nie wyłaczył kompa, potem wyłączył listwą bo wenty chodziły obrazu brak).

W ostatnim przypadku tuż przed wysypem w logach mam "Usługa VSS jest zamykana z powodu przekroczenia limitu czasu bezczynności." co oznacza usługe kopiowania woluminów w tle, która o dziwo np tera nie jest odpalona... przed tym jeszcze mam komunikat "Usługa Harmonogram klas multimediów weszła w stan zatrzymania.", potem Usługa Kopiowanie woluminów w tle weszła w stan uruchomienia.; Usługa Dostawca kopiowania w tle oprogramowania firmy Microsoft weszła w stan uruchomienia. no i komunikat "Usługa Kopiowanie woluminów w tle weszła w stan zatrzymania." i zgon.

 

Nie wiem, może proc ma za mało papu, może fw namieszało, ale- czemu w ogole ta usługa z [gluteus maximus] mi się włacza jak nic nie robie to sam już nie wiem...w kazdym razie wcześniej było spoko, nagle zaczyna zgony zaliczać.

Będę badał dalej, na razie dałem 0,025v papu więcej na proca.(bo po zwisie komunikat OC failed...enter setup)

 

Na wszelki wypadek dałem też te usługę z ręczny na wyłączony

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafa czy mógłbyś dodać na pierwsza stronę link do firmware 0007 dla Cruciala, pewnie wszyscy którym zacina będą Ci wdzięczni a mam kilka znajomych którzy nie czytają tak aktywnie forum i łatwiej mi powiedzieć im że na pierwszej stronie mają info o poprawnym firmware a znając życie każdy komu zacina wreszcie trafi na ta stronę i już widzę na każdy pytanie "co robić bo mi C300 przycina..." komentarze przeszukaj uważnie 100 ostatnich stron z i wypatruj wpisu użytkownika Rafa z hasłem jak z filmu o agencie Bondzie "Firmware 0007"albo 0008 jeżeli kopiowanie w tle Grega to następny babol Edytowane przez tester3000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę podać samego linku do 0007 bo ktoś może mieć starsze FW i musi przejść droge aktualizacji po kolei. 0001 -> 0002 -> 0006 -> 0007 to jest warunek konieczny.

Dam za to link do strony z wszystkimi wersjami FW.

 

Nie każdy musi czytać całe forum, ale zaglądanie na strone producenta leży w dobrym interesie wszystkich zainteresowanych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należy zainstalować nowe Firmware 0007. LINK

Uwaga tylko z wersji 0006. Jak ktoś ma starsze najpierw dochodzi do 0006 a dopiero potem 0007. FW nie niszczy danych (moje przetrwały) ale oczywiście nigdy nie ma 100% gwarancji.

 

A najważniejsze - FW rozwiązuje problem ścinek, dopiero teraz czuje że dysk jest szybki. Przycinki skutecznie psuły dobre wrażenie.

 

Change Log:

Improved product reliability.

Resolved performance anomaly which resulted in brief, intermittent pause in drive response time for some users.

 

przyjemnego update ;)

Dzięki, u mnie też pomogło. Opera przestała upierdliwie zacinać. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem Intela S510 120GB, a przysłali mi S320 120GB. Podejrzewałem, że to jakiś błąd w sklepie, bo cena S510 powinna być w okolicach 1000, a nie 700PLN. W każdym razie, dostałem S320. Będę się starał jakoś to ze sklepem załatwić, ale podejrzewam, że S510 (w tej cenie) nie dostanę.

 

Różnica szybkości odczytu/zapisu raczej nie ma dla mnie wielkiego znaczenia - rzadko kopiuję cokolwiek, co ma więcej niż kilkaset mega. Różnica w czasię dostępu rzędu kilku ms też chyba nie będzie zauważalna. I teraz pytanie: czy w użytkowaniu S510 i S320 będzie jakaś zauważalna różnica? Jest sens dokładać 300 PLN do S510 (zakładająć wykorzystanie SATA III)?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem Intela S510 120GB, a przysłali mi S320 120GB. Podejrzewałem, że to jakiś błąd w sklepie, bo cena S510 powinna być w okolicach 1000, a nie 700PLN. W każdym razie, dostałem S320. Będę się starał jakoś to ze sklepem załatwić, ale podejrzewam, że S510 (w tej cenie) nie dostanę.

 

Różnica szybkości odczytu/zapisu raczej nie ma dla mnie wielkiego znaczenia - rzadko kopiuję cokolwiek, co ma więcej niż kilkaset mega. Różnica w czasię dostępu rzędu kilku ms też chyba nie będzie zauważalna. I teraz pytanie: czy w użytkowaniu S510 i S320 będzie jakaś zauważalna różnica? Jest sens dokładać 300 PLN do S510 (zakładająć wykorzystanie SATA III)?

 

Oj oj niestety to blad hurtowni do której podpięte są sklepy, pisałem już do mojego opiekuna z hurtowni że mają taki błąd, ale widocznie nie poprawili jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie tak, ale wydaje mi się, że kiedyś czytałem coś o nieumyślnym błędzie w ofercie, który to jest podstawą do unieważnienia umowy kupna sprzedaży. Dowiem się dokłanie jak to jest i zobaczę co sklep na to.

 

A jakieś opinie na temat dysków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linux obsługuje TRIM, podobnie jak OpenSolaris, FreeBSD i Mac OS X. To już upowszechniona rzecz ;-) A jak TRIM-a nie ma wbudowanego w system, to możesz zainstalować narzędzia tworzone przez samych producentów SSD, które TRIM zastępują. Co prawda nie każdy producent się w to bawi, bo XP i Vista traci na znaczeniu, a właściwie te dwa systemy nie mają na dziś TRIM-a.

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciąż jest tak samo pod względem pracy bez Trim.

Ale jedna uwaga, tu nic nie spada z czasem! Wydajność spada pod dużym obciążeniem dysku, i nie wraca tak szybko jak pod Trim. Gdy dalej będziesz "torturował" dysk dużym obciążeniem nie zdąży się zregenerować. Jednak z czasem wróci bo w tle działa Garbage Collection.

GC radzi sobie jak dysk więcej pracuje w idle. Dla przeciętnego domowego użytku gdzie reszta wielkich danych jest na HDD do takiej sytuacji nigdy nie powinno dojść.

 

 

@lotus - 510 jest minimalnie szybsza. Jeśli dostaniesz ją w cenie jaką zamówiłeś to ok, inaczej nie warto dopłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzieki za odp. - w takim razie co jest lepsze dla systemu bez trim (XP): Intel G3 czy Sandforce 1/2?

 

jeszcze pyt. o info z 1-szego posta w temacie:

 

"Od 760zł - Corsair F 120GB CENY najlepsza oferta z dysków na kontrolerze SandForce SF1200"

 

czemu akurat ten dysk jest najlepszy ze wszystkich na SF1 o tym rozmiarze?

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam legendarnego kingstona 40gb ze zmienionym firmware na intela i tu pojawia sie problem bo dysk wyłapał ostatnio bada ma 10 relokowanych sektorów, czy jest jakis sposób aby przywrócić oryginalne firmware i oddać na gwarancję, czy po prostu wykończyć go tak aby nie odpalał i oddać go wtedy na gwarę z firmware modem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzieki za odp. - w takim razie co jest lepsze dla systemu bez trim (XP): Intel G3 czy Sandforce 1/2?

 

jeszcze pyt. o info z 1-szego posta w temacie:

 

"Od 760zł - Corsair F 120GB CENY najlepsza oferta z dysków na kontrolerze SandForce SF1200"

 

czemu akurat ten dysk jest najlepszy ze wszystkich na SF1 o tym rozmiarze?

 

Dlatego że Corsair nie oszukuje klientów na pojemności dysków. Nie ma tego ryzyka (dostania gorszych/wolniejszych kości pamięci) przy zakupie jak przy OCZ.

 

W kolejności od najlepszego

SF2

G3

 

SF1 - przy G3 na rynku moim zdaniem nie warto już kupować

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...