Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No i koniec testów C300. Trzeba się było z powrotem przenieść na starego G2. Wrażenia zupełnie subiektywne są takie, że C300 jest w każdym aspekcie trochę szybszy. Oczywiście najmniej odczuwane w odczycie. Zapis czuć trochę bardziej. Trochę krótszy czas instalacji, ciut szybsze save gry (akurat odnośnie CitiesXL 2011 bo to jedyna gra w którą grałem w tym czasie).

Zapis dużego pliku na pewno trwałby znacznie krócej ale takich prób w ogóle nie robiłem bo nie miałaby ona sensu.

 

Ale trzeba to wyraźnie powiedzieć, że różnice nie powalają a zakup nawet dziś dość starego Intela G2 nie jest błędem. Szczególnie jeślibyśmy dostali go gdzieś w okazyjnej cenie. Albo nawet używany - tym bardziej że łatwo sprawdzić jego "przebieg".

Czy kupiłbym C300 128GB? No jasne. Czy to żeby mieć dysk trochę bardziej "na czasie" albo w pogoni za nowościami (np C400/m4) ale na pewno nie z żadnych racjonalnych powodów. :) Jedynie ze względu na większą pojemność.

 

Także posiadacze mogą spać spokojnie, nie tracą nie mal nic w stosunku do nowości bo jak widać w testach C300 nadal dotrzymuje tempa premierom z 2011r.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie mówiłem ;) Jeśli porównujemy ze sobą dwa SSD (sprawne, bez niedotrzasków powodowanych przez firmware) to różnice są między nimi tak subtelne, że bez benchmarków wręcz niezauważalne lub kopiowania kilku czy wielogigabajtowych plików (zwykle to rzadkie sytuacje) :)

 

Osobiście byłem bardzo ciekaw porównania G2 i C300. Każdy z nich jest bardzo dobry, ale zamiana G2 na C300 czy inny przygniatający osiągami SSD mija się z celem - jak widać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybkie pytanko, jaki SSD będzie dobry pod system (W7) w okolicach 60GB pod SATA II? Gdybym miał SATA III to myślę że bez zastanowienia brałbym C300, a w takim wypadku? Może Corsair F60? Mój fundusz to 450zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Denerwujące w nowym Intelu jest tylko to, że random r/w i random qd32 r/w jest niższe od wyników Inteli x25-m, przez co na pierwszy rzut oka wygląda jakby był słabszy pod system od starszej serii G2... Muszę powiedzieć że jestem zdezorientowany. Z analizy recenzji na anandtech doszedłem do wniosku, że jak ktoś posiada płytę z SATA2 to jednak najlepszym wyborem cena/jakość będzie właśnie Intel320 minimum 80GB.

 

Poza tym na przykład w tym ciekawym teście Intel (300GB) jest na topie. I to mnie przekonuje coraz bardziej do serii 320.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dalej nie wiemy jak wypadają dyski o mniejszej pojemności a tym samym szybkości.

Tutaj wypada znacznie słabiej.

 

Poza tym nie ma znaczenia czy ktoś ma Sata II czy III, bo to nie wpływa na random małych plików w sposób istotny.

C300 czy Vertex 3 będą się świetnie spisywać również pod starszym złączem.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dalej nie wiemy jak wypadają dyski o mniejszej pojemności a tym samym szybkości.

Tutaj wypada znacznie słabiej.

 

Poza tym nie ma znaczenia czy ktoś ma Sata II czy III, bo to nie wpływa na random małych plików w sposób istotny.

C300 czy Vertex 3 będą się świetnie spisywać również pod starszym złączem.

 

Dlatego napisałem wersja 300GB. Mogli by sprawdzić też 80GB...

Co do SATA2/3 kierowałem się tu, być może nie słusznie "zawidzianym" gdzieś indziej testem PCMark Vantage, gdzie Crucial M4 (podłączony pod SATA2) był słabszy w teście Vista Startup i Application Loading niż Intel 320.

 

radiergummi, myślę, że tego tekstu nie ma co traktować poważnie, bo poważny człowiek nie pisałby:

 

Solid state hard drives fail

Poza tym poważny człowiek załączyłby zrzuty ze smarta... Jakoś udokumentowałby tak ciekawą tezę.

 

Ja ponad dwa lata mam Asusa eeepc 900 z SSD 4+16GB (gorzej niż pierwsza generacja SSD) z zainstalowanym systemem dość wymagającym jeżeli chodzi o zapisy.

Podczas zapisu występują zwiechy, smarta toto nie ma, nie wiadomo w jakim jest stanie, ale wszystko z nim dobrze (pliki nie uszkodzone, system działający sprawnie od dwóch lat).

 

Myślę, że gdyby to była prawda to co tam napisał, ludzie już dawno by głośno o tym mówili.

 

----

 

Czytaj ze zrozumieniem - nie piszę, że ssd w ogóle się nie psuje bo mnie się nie zepsuł. Tak samo nie prawdą jest, że ssd od lewej do prawej psują się po roku...

Edytowane przez karols2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się rozglądam za SSD (zakup pod koniec maja) i na razie celuję w 320. Mam jednak pytanie, znajomy twierdzi, że wyczytał (w instrukcji czy na forum OCZ), że nie powinno się SSD zapełniać bardziej niż w 80%. Czy to prawda, nigdzie indziej nie spotkałem się z taką informacją. Wychodziłoby wtedy, że kupując 80GB, mająć realnie 74GB po formacie tak naprawdę można używać 59GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak wygląda mój Intel po rocznej pracy:

 

Link

 

W samej pracy dysku nie widzę żadnych zmian w dalszym ciągu wszystko śmiga jak należy i co najważniejsze jest błoga cisza:]

Edytowane przez HubiiDubii
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się rozglądam za SSD (zakup pod koniec maja) i na razie celuję w 320. Mam jednak pytanie, znajomy twierdzi, że wyczytał (w instrukcji czy na forum OCZ), że nie powinno się SSD zapełniać bardziej niż w 80%. Czy to prawda, nigdzie indziej nie spotkałem się z taką informacją. Wychodziłoby wtedy, że kupując 80GB, mająć realnie 74GB po formacie tak naprawdę można używać 59GB.

 

Nie, dyski mają własną przestrzeń zapasową. Pełny dysk jedynie łatwiej doprowadzić do chwilowego spadku wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne wyniki Lysyn. Nie widziałem jeszcze tak wysokiego wyniku SSD w przypadku odczytu małych plików. Może jakieś wynalazki na pci-e mają wyższe ale w przypadku dysków szeroko dostępnych to chyba najlepszy rezultat. Powiedz jeszcze jak się pracuje na tym dysku, nie ma żadnych przycięć itp.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos gdzie najlepiej kupic Cruciala c300 64GB? Ostatnio zniknal z ofery esc. Ew. kiedy mozna sie spodziewac c400 w sklepach?

 

Szukaj m4 a nie C400 -> m4 64GB Jako C400 jest tylko dla rynku OEM. W sklepach jako m4.

 

C300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do wydania ~500zł (jeżeli warto to mogę mieć i 600zł-przy czym im mniej tym lepiej[student mode]). SSD 60-80GB powinien wystarczyć. Innymi słowy poszukuję czegoś szybkiego na system+aplikacje.

Ogólne informacje:

-korzystam z systemu bez Trim

-SATA 2

-nie mam pliku wymiany

 

Z pierwszego postu wynika, że powinienem celować w:

-Intel 320 Series (G3) 80GB

-Corsair F 60GB

 

I w sumie nie umiem się zdecydować. Czy warto dołożyć do tego Intela(te 20GB nie robi szczególnej różnicy)?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do wydania ~500zł (jeżeli warto to mogę mieć i 600zł-przy czym im mniej tym lepiej[student mode]). SSD 60-80GB powinien wystarczyć. Innymi słowy poszukuję czegoś szybkiego na system+aplikacje.

Ogólne informacje:

-korzystam z systemu bez Trim

-SATA 2

-nie mam pliku wymiany

 

Z pierwszego postu wynika, że powinienem celować w:

-Intel 320 Series (G3) 80GB

-Corsair F 60GB

 

I w sumie nie umiem się zdecydować. Czy warto dołożyć do tego Intela(te 20GB nie robi szczególnej różnicy)?

 

Pozdrawiam

 

Myślę, że który nie weźmiesz i tak będziesz zadowolony. Patrzę na Twoją sygnaturkę i masz tam Vistę, Debiana i Ubuntu - nie dam sobie głowy uciąć ale wszystkie linuksy debianopodobne wspierają już TRIM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę czasu już minęło od kiedy SSD-ki zawitały w naszych budach ciekawi mnie czy w dalszym ciągu używacie wszystkich "tweaks-ów" z początku tematu czy takich wynalazków jak ClearPageFileAtShutdown ? :? w ramach dbania o sprzęt, czy już nie przywiązujecie do tego tak wielkiej wagi :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

-Intel 320 Series (G3) 80GB

-Corsair F 60GB

 

I w sumie nie umiem się zdecydować. Czy warto dołożyć do tego Intela(te 20GB nie robi szczególnej różnicy)?

 

Jak planujesz dłużej (kilka lat) używać dysku to proponuje dołożyć do 80ki. Statystycznie Intel ma najniższą awaryjność dysków a przynajmniej G2 miała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak planujesz dłużej (kilka lat) używać dysku to proponuje dołożyć do 80ki. Statystycznie Intel ma najniższą awaryjność dysków a przynajmniej G2 miała.

 

O. I to jest bardzo ważna informacja. Wybiorę intela. Dzięki za radę.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...