Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, wielka prośba o szybką pomoc.

 

Który z tych dwóch dysków będzie mniej problemowy, mniej awaryjny i który bardziej wydajny jako dysk systemowy pod Win 7 64 bit?

 

http://www.agito.pl/dyski-twarde/ocz-vertex2-oczssd3-2vtx90g-35-90gb-sata300.0.406613.html?utm_source=ceneo.pl&utm_medium=Feed&utm_content=406613&utm_campaign=wszystkie

 

http://www.camino.pl/hdd-solid-state-drive-2-5-80gb-ssd-320-series-mlc-serial-ata-intel-box,twr,52144.html

 

Właśnie padł mi dysk HDD, w związku z czym pilnie potrzebuję kupić nowy, padło na SSD i najchętniej zamawiałbym go juz rano, bo zostałem bez komputera, stąd wielka prośba o szybkie i konkretne odpowiedzi, jeśli ktoś może i zechce mi pomóc. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odp :) Też się skłaniałem bardziej do Intela, ze względu na to, że nie wyczytałem nigdzie o wiekszych problemach z nimi, ale troche skusiła mnie większa pojemność i niby wyższe osiągi OCZ. No ale widać chyba jednak jutro leci zamówienie na ten pierwszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pixmanii m4 po 401 zl + wysylka ale trzeba pewnie bedzie poczekac z dostawa

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

Edytowane przez SBeNder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Pixmania raczej odpada, kiedyś grafę brałem od nich, to tydzień czasu, ale widziałem że wiele komentarzy było negatywnych, gdzie ludzie czekali po 3-4 tygodnie na sprzęt i się doczekać nie mogli, w Camino niby jest od ręki więc chyba to najszybsza opcja dla mnie (ehh, nie lubie kupować w pośpiechu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

400 za Cruciala M4 to chyba bardzo dobra cena. W redcoon chca juz 499, a wtedy to juz lepiej dolozyc do Intela 80GB. Poza tym na Pixmanii podają, że towar dostępny i dostawa w 3-4 dni więc nie taki dramat. Kiedyś zamawiałem u nich dysk (też SSD) i wszystko poszło sprawnie i bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro będę miał już tego Intela 320 80GB, zobaczymy jak się sprawdzi :)

 

jak już się trochę nim nacieszysz napisz tutaj parę słów - właśnie taki jest na razie na szczycie mojej listy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

śledzę temat od dość dawna i przyszła pora na zakup SSD do moje złomka z podpisu. W tej chwili pracuje na raidzie z 2 seagatów 500GB i chciałbym po za ciszą poczuć jakiś przyrost wydajności ;) oraz zmieścić się w 450zł.

W tym miejscu chciał się poradzić co najlepiej byłoby wybrać:

Intel 320 40GB za 300zł

Corsair F60 415zł

c300 64GB również 415zł

czy może m4 64GB za ok 455zł

Byłym już zdecydowany na F60 ze względu na możliwość pracy bez trim-a oraz ramkę montażową w komplecie (co w zasadzie obniża nieco cenne samego dysku), jednak

ciągle się waham. Co do sprzętu w okolicach lipca będzie upgrade na coś z AMD z sata3 (w domyśle 880).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dane niekompresowalne. Sprawdź na ATTO.

 

Ok, teraz już w normie. Ale na poprzednim Agility CrystalMark pokazywał prawidłowo, a nawet ciut więcej niż deklarowane przez producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski SSD Samsunga MZ-5PA2560/0D1 robione dla Dell-a (inaczej PM810 lub seria 470) mają już firmware AXM08D1Q, ktoś wie może skąd można je pobrać bezpośrednio (firmware) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli te talerzowe, szybkie modele? ... one są bardzo głośne.

 

Nie przesadzajmy. 2,5-calowy(bo tyle ma dysk, reszta to tzw. IcePak) Velociraptor (wd6000hlhx) jest naprawdę ok pod tym względem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli te talerzowe, szybkie modele? ... one są bardzo głośne.

 

Wedlug spcr nie sa znaczaco glosniejsze od dyskow 7200.

 

Pozatym bardziej chodzilo mi o cene:

Samsung 1 TB 200 zeta

Kontroler 200-240

Intel 40 - 300

 

Za 700 mamy SSD 120 albo raptora 450/600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, teraz już w normie. Ale na poprzednim Agility CrystalMark pokazywał prawidłowo, a nawet ciut więcej niż deklarowane przez producenta.

 

Bo Agility to była zupełnie inna architektura, inny kontroler Barefoot a nie SandForce i równo pracował na wszystkich danych. Dlatego nie mogę się osobiście do końca przekonać do SF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już się trochę nim nacieszysz napisz tutaj parę słów - właśnie taki jest na razie na szczycie mojej listy.

 

Nigdy nie testowałem tych dysków, więc nie wiem co i jak, jak chcecie jakieś inne testy to napiszcie.

Dysk z postawionym Win 7 i programami. Test był zrobiony na ustawieniach domyślnych programu.

 

Nie wiem, czy to wynik dobry czy zły?

 

Generalnie trudno mi jeszcze coś powiedzieć na temat działania systemu względem wcześniejszego RAID0 na 2x Samsung HD502HJ, ale wydaje mi się, że jest lepiej.

Wszystkie instalacje przebiegają sprawnie, a programy otwierają się naprawde szybko. Generalnie jestem zadowolony, choć nie mam skali porównawczej do innych SSD :)

post-187189-0-03475100-1305111299_thumb.jpg

post-187189-0-13694500-1305112036_thumb.jpg

Edytowane przez Dran00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy. 2,5-calowy(bo tyle ma dysk, reszta to tzw. IcePak) Velociraptor (wd6000hlhx) jest naprawdę ok pod tym względem.

 

Konkretnych informacji odnośnie tego modelu nie mam, ale:

Charts, benchmarks 2009 3.5” Desktop Hard Drive Charts, Sound Level

 

Wedlug spcr nie sa znaczaco glosniejsze od dyskow 7200.

 

... jak widać w powyższym linku, model Western Digital Raptor WD1500AD jest najgłośniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WD1500AD to przedpotopowa konstrukcja czyli Raptor: 75GB/talerz i do tego 3,5cala :wink: Powinieneś raczej spojrzeć na Western Digital VelociRaptor VR200M WD6000HLHX, 600 GB, 10000rpm, 32 MB Cache znajduję się w połowie stawki.

 

Sam mam vr150 i imo wcale nie jest cicho, może porównywalnie do głośnych dysków 7,2k, ale jak dla mnie zdecydowanie za głośno, a raczej nie cicho :sad: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...