Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A co można powiedzieć. 4xSF1222 zamiast 2xSF1222. Osobiście chętnie bym coś takiego łyknął, ale grafa chodząca x8? Nie bardzo. Dodatkowo nie ma TRIM. No właśnie jak nie ma TRIM to bardzo źle? Przecież ręcznie raz na jakiś czas można poczyścić, czy to nie to samo? :-? pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba łyknę :) Sam korzystam z intergy, więc tu problemu nie widzę. Moja płyta ma jedynie sata 2 - nowa, którą chcę kupić pod Xeona to samo - więc nie uśmiecha mi się zakup kontrolera i do tego coś pokroju Vertexa 3.

 

Ciekawe kiedy cena takiego cacka spadnie do 1000 PLN :D

 

OCz Revo X2 PCIE 960GB 120k IOPs (OCzSSDPX-1RVDX0960) - Ceneo.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"incompressible data may behave more like it would on a single SSD from Crucial."

 

Random wcale nie zachwyca jak to przy dyskach w Raid. Osobiście mnie nie jara ani trochę ta konstrukcja, bo oferuje głównie transfery liniowe.

Moim zdaniem Vertex 3 jest lepszym pomysłem, nawet do Sata II bo tutaj Random jest na wysokim poziomie. Chyba że ma być do innych zadań niż tylko jako dysk systemowy.

Ale jak ktoś chce mieć 800MB/s w liniowym, bo tak, to czemu nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"incompressible data may behave more like it would on a single SSD from Crucial."

 

Random wcale nie zachwyca jak to przy dyskach w Raid. Osobiście mnie nie jara ani trochę ta konstrukcja, bo oferuje głównie transfery liniowe.

Moim zdaniem Vertex 3 jest lepszym pomysłem, nawet do Sata II bo tutaj Random jest na wysokim poziomie. Chyba że ma być do innych zadań niż tylko jako dysk systemowy.

Ale jak ktoś chce mieć 800MB/s w liniowym, bo tak, to czemu nie.

 

Typowe OCZ - duże numerki na opakowaniu a w środku różnie bywa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawodnik Corsair F60, pierwszy screen od razu po postawieniu systemu, drugi screen po 4 dniach użytkowania (kilkanaście aplikacji - 30gb wolnego)

Czy to normalne że jest taka różnica z zapisie? W CrystalDiskMark takie same spadki, jedynie ATTO daje niemal zawsze podobne wyniki.

 

post-8064-0-42764300-1305250761_thumb.pngpost-8064-0-28563600-1305250767_thumb.png

Edytowane przez arczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Nawet w niesłychanie dynamicznie rozwijającej się gałęzi przemysłu, jaką niewątpliwie jest rynek podzespołów komputerowych, ostatnimi czasy prawdziwe rewolucje zdarzają się stosunkowo rzadko. Wśród kart graficznych oraz procesorów od dobrych kilku lat obserwujemy tylko ewolucję, przeważnie (może wyłączając APU) polegającą na przechodzeniu w nowy wymiar technologiczny z nieznacznie zmodyfikowaną „starą” architekturą. Zmiany jeśli nawet występują nie mają fundamentalnego charakteru. Zdecydowanie inaczej wygląda sytuacja wśród pamięci masowych, gdzie coraz większą popularność zdobywają dyski SSD oparte na kościach NAND flash. Jednak opisywane dziś urządzenie, to coś znacznie bardziej nietuzinkowego i wyrafinowanego, wzbudzającego okrzyk zdziwienia z różnych powodów. OCZ RevoDrive X2 jest bowiem superszybkim dyskiem SSD montowanym w... slocie PCI-Express. Dlaczego wybrano akurat taki interfejs, jak spisuje się wykorzystujący go „twardziel” oraz czy przyszłość należy właśnie do RevoDrive X2?

TEST OCZ RevoDrive X2 240 GB - Pogromca zwykłych SSD

 

Panowie, to pierwszy test SSD po dłuższej przerwie, więc proszę o wyrozumiałość i konstruktywną krytykę zarazem. Chętnie wysłuchamy propozycji, czego Wam w artykule brakuje i co byście chcieli zmienić, dzięki czemu może razem dopracujemy procedurę testową :-P

Edytowane przez Caleb
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi w takich artykulach o SSDkach generalnie brakuje testów w jakichś aplikacjach rzeczywistych bo niby te benchmarki są miarodajne , ale fajnie byłoby widzieć na ile to się przełoży na start jakiejś aplikacji/gry/systemu na zasadzie twardziel kosztuje 200 zeta , tani SSD pokrojuu Cruciala M4 400 zeta za 64, cena takiego revo ilestam i pokazac na ile wydana kasa sie przelozy na zyski w rzeczywistosci.

 

Cos w stylu Wiedźmin 2 ładuje się x sekund na twardzielu, y sekund na jakimś tanim popularnym dysku SSD, z sekund na Revo bo wtedy powiedziałbym ,że jest to prostsze dla umysłu by skwantyfikować co tak naprawdę dostaje za tą cenę.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System Win 7 Pro + optymalizacja z 1 strony, trim działa. Gdy ustawie legacy IDE nie rozpoznaje dysku, przy IDE-AHCI działa super wolno, native IDE działa wyniki poniżej nie zachwycają:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Jakieś porady co z tym zrobić, to mój pierwszy SSD ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi w takich artykulach o SSDkach generalnie brakuje testów w jakichś aplikacjach rzeczywistych bo niby te benchmarki są miarodajne , ale fajnie byłoby widzieć na ile to się przełoży na start jakiejś aplikacji/gry/systemu na zasadzie twardziel kosztuje 200 zeta , tani SSD pokrojuu Cruciala M4 400 zeta za 64, cena takiego revo ilestam i pokazac na ile wydana kasa sie przelozy na zyski w rzeczywistosci.

 

Cos w stylu Wiedźmin 2 ładuje się x sekund na twardzielu, y sekund na jakimś tanim popularnym dysku SSD, z sekund na Revo bo wtedy powiedziałbym ,że jest to prostsze dla umysłu by skwantyfikować co tak naprawdę dostaje za tą cenę.

 

Myśleliśmy nad czymś w tym stylu, ale takie zestawienie pokazywało głównie różnice między SSD i HDD, mniej poszczególnymi SSD, gdzie były to naprawdę małe wartości które trzeba sprawdzać ze stoperem w dłoni, aby je wychwycić. Ale OK, bierzemy to pod uwagę ;] Może jakiś przykład gry, ładującej się diabelnie długo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie o to po czesci chodzi by pokazac czy roznice miedzy szybkim i drozszym SSD a takim tanszym i wolniejszym sa tego warte.

 

Z takich gier ladujacych sie obscenicznie dlugo to przychodzi mi do glowy seria Total War (nie wiem jak Shogun II? ), Battlefield Bad Company 2, World of Warcraft, Wiedźmin 1 (tutaj ciekawe jak dwójka wypadnie). Pewnie coś z softu graficznego by się przydało (ale tutaj się nie znam za bardzo)

 

edit: bo do tej cześći testu która jest teraz nie ma się do czego przyczepić i imho nie wymaga żadnych zmian.

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie o to po czesci chodzi by pokazac czy roznice miedzy szybkim i drozszym SSD a takim tanszym i wolniejszym sa tego warte. Z takich gier ladujacych sie obscenicznie dlugo to przychodzi mi do glowy seria Total War (nie wiem jak Shogun II? ), Battlefield Bad Company 2, World of Warcraft, Wiedźmin 1 (tutaj ciekawe jak dwójka wypadnie). Pewnie coś z softu graficznego by się przydało (ale tutaj się nie znam za bardzo)

 

Dobra, rozejrzę się jeszcze intensywnie za jakimś tytułem, który ładuje nieprzyzwoicie długo. Trochę gier leży na półce, więc pewnie coś znajdę, ewentualnie poszukamy innego softu dobrze obrazującego różnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caleb, powiedz mi proszę, jak dysk widoczny jest w systemie Windows. Chodzi mi o to, czy pojawia się w menedżerze urządzeń pod zakładką IDE ATA/ATAPI controllers i czy można włączać/wyłączać DMA?

 

 

Odnośnie zalet, nie zgodzę się z energooszczędnością, bo wg producenta dysk pobiera 4.3W w stanie spoczynku i aż 8.3W w trakcie aktywności. To więcej od Velociraptora, nie wspominając o innych ssdkach, które zazwyczaj nie przekraczają 1-2W

Edytowane przez Marcin_gps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, rozejrzę się jeszcze intensywnie za jakimś tytułem, który ładuje nieprzyzwoicie długo. Trochę gier leży na półce, więc pewnie coś znajdę, ewentualnie poszukamy innego softu dobrze obrazującego różnice.

 

Weźcie tylko pod uwagę fakt, że niektóre gry wczytują masę malutkich plików (i wtedy SSD będzie mógł rozwinąć skrzydła) a niektóre bazują na wczytywaniu kilku dużych plików - i wtedy tani SSD z niewielką prędkością odczytu polegnie w starciu z wydajnym HDD lub macierzą RAID0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Jakieś porady co z tym zrobić, to mój pierwszy SSD ;)

 

coż

Zaleciłbym zmianę płyty głównej ale nie wiem czy to to...

Możesz pożyczyć od kogoś ssd na testy?Inny ssd niż ten co masz.

Wydajność bardzo słaba, może wina kontrolera właśnie albo samego ssd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caleb, powiedz mi proszę, jak dysk widoczny jest w systemie Windows. Chodzi mi o to, czy pojawia się w menedżerze urządzeń pod zakładką IDE ATA/ATAPI controllers i czy można włączać/wyłączać DMA?

 

Dysk ma osobny kontroler, więc był widoczny w zakładce "Kontrolery magazynu" jako osobne urządzenie.

 

Odnośnie zalet, nie zgodzę się z energooszczędnością, bo wg producenta dysk pobiera 4.3W w stanie spoczynku i aż 8.3W w trakcie aktywności. To więcej od Velociraptora, nie wspominając o innych ssdkach, które zazwyczaj nie przekraczają 1-2W

 

No fakt, tutaj przesadziłem w tekście ale w Plusach i Minusach nie ma o tym słowa :> Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk ma osobny kontroler, więc był widoczny w zakładce "Kontrolery magazynu" jako osobne urządzenie.

A jaki tryb pracy dysku pokazuje, gdy wejdziesz we właściwości kontrolera? Da się odhaczyć DMA?

 

 

No fakt, tutaj przesadziłem w tekście ale w Plusach i Minusach nie ma o tym słowa :>

 

Kurczę, przed sekundą w plusach była energooszczędność, jaja sobie robisz? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wreszcie zmusić AHCI do pracy, sęk w tym ze stery ostatnie są z 2009 roku.

Ciekawostka według Windows-a index wydajności skoczył do 7,7 z poprzedniego 7,1 dla trybu native IDE. Wyniki, trochę lepiej ale to chyba jeszcze nie to:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Co do zmiany sprzętu będzie ale za miesiąc lub 2 ;) a do tej pory chciałbym żeby to jakoś śmigało.

Edytowane przez crashone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki tryb pracy dysku pokazuje, gdy wejdziesz we właściwości kontrolera? Da się odhaczyć DMA?

 

Ultra DMA mode 6 i nie widzę możliwego odhaczenia ani zarządzania tym.

 

 

Kurczę, przed sekundą w plusach była energooszczędność, jaja sobie robisz? :D

 

Nie ma szans :> mam nawet fotę z wczoraj z podglądu arta i nie ma tam słowa o energooszczędności w P/M, powaga ;] Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

redcoon widzę ma już w ofercie tylko ze statusem "dostępny wkrótce"

ciakawią mnie wydajności tych dysków bo chciałbym porównac czy warto płacić 500zł więcej na vertexa 3 zwłaszcza że 64GB spokojnie by mi wystarczyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCZ agility powinny się pojawić w ciągu miesiąca

a co powiecie na OCZ Solid 3 60 GB pod system?

możliwe bardzo niedługo (tydzień/dwa tygodnie) będę mieć możliwość kupienia w dosyć dobrej cenie taki dysk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już bez testów można stwierdzić że oba Solid 3 i Agility 3 będą warte zakupu, bo różnice w IOPS zauważą głównie albo budujący serwery albo wyjątkowo ostro traktujący swoje dyski ogromną ilością zadań na raz.

 

...

TEST OCZ RevoDrive X2 240 GB - Pogromca zwykłych SSD

 

Panowie, to pierwszy test SSD po dłuższej przerwie, więc proszę o wyrozumiałość i konstruktywną krytykę zarazem. Chętnie wysłuchamy propozycji, czego Wam w artykule brakuje i co byście chcieli zmienić, dzięki czemu może razem dopracujemy procedurę testową :-P

 

Łe i nikt nie zauważył babola? :D

 

"Warto także podkreślić, iż ATTO generuje mocno skompresowane dane, co bardzo lubią kontrolery SandForce osiągając wtedy wysokie wyniki."

 

Wręcz przeciwnie, ATTO generuje pięknie kompresujące się dane dzięki czemu wszystkie SandForce tak śmigają.

 

 

A tak z uwag ogólnych to myślę że brakuje podkreślenia że to właśnie testy 4k random są najważniejsze z punktu widzenia dysku na system + aplikacje. A tu właśnie te całe Revo wypada bladziutko. Artykuł musi mieć też wymiar edukacyjny by myślących, że super liczby w HDTach to nie jest to czego oczekujemy od dysku systemowego było jak najmniej.

Może coś o tym dlaczego IOPS jest ważny a testy sekwencyjne znacznie mniej?..i że QD32 ma znaczenie ale nie dla "Kowalskiego" i że najważniejsze dla niejgo sa testy do QD5.

 

To co piszą chłopaki na temat testów praktycznych popieram rękami i nogami. Czasem właśnie widać że różnice między dyskami są znacznie mniejsze niż się wydaje na papierze.

Co do samego bohatera testu warto dodać że jego zalety mogą się ujawnić lub nie w zależności od przeznaczenia dysku. Na pewno jeśli posłuży jako jedyny dysk w kompie, gdzie będziemy mieli różne rodzaje danych pokaże że jest szybszy. Jako wyłącznie dysk systemowy + gry, założę się o dobra skrzyneczkę browaru, że będzie bardzo niewiele lub ani trochę szybszy od pojedynczego dobrego dysku.

Kopiowanie ISO - od razu widać do czego się dysk nadaje :)

 

W porównaniu brakuje konkurencyjnych konstrukcji, co jest oczywiste ale jednak dla całości obrazu powinien być Intel i coś na Marvelu. A tak mamy porównanie samych SandForce które wykładają się w tych samych momentach testów. Ale to może tak akonto przyszłych testów.

Jeśli staracie sie o jakieś dyski do testów to np lepiej dorwać i porównać Intel z Vertexem niż np Vertexa z Corsarzem które sa de facto jednym i tym samym.

Pojemności o ile to możliwe też lepiej pokazywać te z realiów polskich czyli 60-128GB niż 256GB i więcej. Testów dużych pojemności zawsze pełno w sieci a tych małych jak na lekarstwo.

Np Crucial na rynek ameryki zakłada 256GB dyski jako o największej popularności :)

 

Poza tym jak na start nieźle ;)

 

EDIT

Może dodać czas instalacji jakiejś rozpasionej gry i/lub pakietu office?

Edytowane przez rafa
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...