Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

aldam

 

Obecnie system siedzi u mnie na 1xCrucial M4, jak miałem podpięte 2xM4 nie widziałem jakiejś zauważalnej różnyci w pracy systemy, uruchamianiu się programów.

Różnice, na pewno wyszły by w jakiś bardziej specjalistycznych zastosowaniach. ładowanie materiału video do programu obrabiającego. Odpalenie dużego projektu w photoshopie/corelu.

Jeśli jesteś zwykłym użyszkodniekiem, to różnicy raczej nie wyłapiesz, w codziennym korzystaniu z komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej. Nie licząc pojedynczych dysków to.

Raid 0 z 2x160GB, potem Raid 0 4x160GB (jedno-talerzowe). Następnie Raid 0 2xF3 500GB.

 

Jak oceniam przesiadkę... jest moc, hdd ssie pałkę ;)

A tak na poważnie, to komfort pracy jest nieporównywalnie większy. Nie ma co się rozpisywać, to po prostu trzeba poczuć!

 

Kupiłem w pixmani (wiem, wielu narzeka, "dziwne" opinie chodzą, może to zazdrosna konkurencja je sieje ;) ale dyski z Niemiec dotarły do mnie w b.szybkim tempie. Kosztowało mnie to 2x 400zł tylko wysyłkę mają drogą bo 45zł :( NO ale zawsze można wziąć z kimś parę gratów i opłacić kuriera razem :) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wodnik

Myślałem, że wcześniej też miałeś jakieś SSD i stąd moje pytanie ;)

 

Ja tam Pixmanii się nie obawiam, Agility u nich kupowałem i teraz M4 też miałem kupić, ale znalazłem za 395 u mnie w Warszawie z odbiorem osobistym i tylko czekam na dostępność. Myślałem żeby może poczekać na nowe Force od Corsaira, ale napewno nie będą w takiej cenie, a zakładałem wydać na nowy dysk maxymalnie 400 złotych więc zostanę przy M4.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, czy takie prawidłowe.

Jakoś M4 w macierzy nie maja "dziwnych wyników" w AS i Crystalu i pokrywają się one z wynikami z ATTO.

 

Mówiliśmy o tym już tak wiele razy...dane kompresowalne i niekompresowalne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DejwiT11

710GB to nic :)

 

dla mnie wygląda jak objaw braku TRIM'a - zainstaluj intel SSD Toolbox - zrob konserwacje i zobacz wtedy jak beda wyglądały wyniki

 

Trim jest włączony, przynajmniej to mówi Windows 7 po wpisaniu komendy w cmd. Wiem że 710GB to niewiele dlatego dziawią mnie te reloki. Co do tranferu to po uaktualnieniu firmware się nie poprawił - a nawet pogorszył, już nie ma nawet od połowy stałego transferu tylko poszarpany wykres :blink: Zaraz zainstaluje tego ToolBoxa i zobacze co to jest...

 

Edit:

Trzeba mieć w biosie IDE ustawione? Mam AHCI i mi pisze, że nie można puścić Optimizera w trybie RAID :blink:

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię tutaj o aktualizacji, poszła w AHCI, tylko teraz mi chodzi o Intel SSD Toolbox, i włączenie optimizera. Wyczytałem że na sterowniku Microsoftu ahci pójdzie. Warto sie pieprzyć z tym? Dużo może dać ten optimizer?

 

Bo Atto cienko, widać, że zapisał sobie plik testowy w tej lipnej strefie:

post-164893-0-24932700-1305745624_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu sprawdzałem (miesiąc może dwa), który dysk SSD (120GB) do Macbooka Pro (SATA II) będzie najlepszym wyborem. Wyczytałem, że Vertex 2. Natomiast sprawdzając w tym momencie FAQ tego tematu, w pierwszym poście jest info o tym, iż Intel G3, ewentualnie Crucial F120 (z naciskiem na ten drugi). Faktycznie są lepsze od OCZ, możecie się wypowiedzieć? Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie tak jak jest napisane ;)

Możesz też kupić Crucial m4 128GB.

 

Nie mówię tutaj o aktualizacji, poszła w AHCI, tylko teraz mi chodzi o Intel SSD Toolbox, i włączenie optimizera. Wyczytałem że na sterowniku Microsoftu ahci pójdzie. Warto sie pieprzyć z tym? Dużo może dać ten optimizer?

 

Bo Atto cienko, widać, że zapisał sobie plik testowy w tej lipnej strefie:

post-164893-0-24932700-1305745624_thumb.png

 

ToolBox powinien śmigać w każdym trybie. Optimizer warto odpalać tylko kiedy Trim nie działa.

 

Zostaw kompa w bezczynności na noc, zobacz co się zmieni. GC i Trim powinny wyczyścić wszystkie komórki.

Jaką masz zajętość dysku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mam 14GB zajęte, system z paroma progsami. Tylko nie rozumiem co mam zapuścić na noc. Tak po prostu kompa nic nie robiącego zostawić? GC co to jest?

A Full Diagnostic Scan warto odpalać? Co on ma za zadanie zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zostawić nic nie robiącego. GC - Garbage Collection

 

Full Diagnostic Scan - opisane jest w samym programie - test funkcjonalności odczytu/zapisu wolnej przestrzeni dysku, (zapewne coś jak skanowanie powierzchni w HDD) może potrwać dość długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, no dobra, dzięki. A co do tego skanowania to czytałem co ono robi, może źle zadałem pytanie. Chodziło mi o to jaki będzie wynik tego skanowania, czy zdoła coś np. naprawić. Ale skoro to coś na styl skanowania powierzchni HDD, to pewnie nic, poza tym bym musiał mieć czysty dysk pewnie by miało to sens.

 

Ok dzięki, jutro dam znać co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DejwiT11

 

Kingstony gdy nie działał trim

 

No i? Niby podobny trochę, no ale w końcu wpisuję w konsoli "fsutil behavior query DisableDeleteNotify" i mi wyrzuca "DisableDeleteNotify = 0", więc chyba trim mam włączony tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie rozumiem dlaczego to nie zostało wspomniane na pierwszej stronie. Tylko "Jak sprawdzić czy mamy włączonego TRIM'a ?". "W otwartym oknie konsoli wpisujemy komendę..."

Więc jednak postarać się o odpalenie Optimizera? Jak to zrobić gdy mam aktywne AHCI i nie da rady na tym go załączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na płytach intela działa niezależnie czy jest IDE/AHCI/RAID

 

u ciebie widzie AMD - możliwe że sterowniki coś blokują

 

na pierwszej stronie masz jeszcze

 

Q: Co to jest TRIM?

A: Trim jest funkcją/komendą zawartą w systemie windows 7 wysyłaną do dysku w celu regeneracji jego wydajności. W zależności od producenta dysku i modelu spadek może wynosić od kilku do ok 25% jego pierwotnej wydajności. Jest to zjawisko zupełnie normalne wynikające ze sposobu działania! Posiadacze windows 7 i dysku wyposażonego w odpowiedni firmware mają tą funkcje działającą automatycznie.

Dla użytkowników innych systemów producenci przygotowali odpowiednie programy którym regeneracje dysku trzeba przeprowadzać ręcznie.

Ważne, że spadek wydajności choć jest szczególnie widoczny w testach syntetycznych jest mało odczuwalny w codziennym użytkowaniu.

Dla zachowania wydajności zaleca się też nie wypełnianie dysków danymi "do pełna", tylko pozostawienie ok 5-7% wolnego miejsca.

Uwaga, funkcja Trim działa wyłącznie w trybie dysków IDE i AHCI, przy czym tryb IDE tylko na sterownikach systemowych win 7 a w AHCI systemowe bądź najnowsze sterowniki Intela. Trim dociera do dysków także w trybie Raid ale pod warunkiem, że dysk SSD funkcjonuje jako pojedynczy dysk a nie jest częścią macierzy!

 

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to też czytałem.

 

Odpaliłem stary system z HDD w trybie IDE, o dziwo odpalił, zainstalował stery sobie. Uruchomiłem Optimizera, po paru sekundach pokazał Passed na zielono, więc chyba co miał zrobić to zrobił, ale niestety wykres pozostał bez zmian, a nawet jest gorszy na starym systemie w trybie IDE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nadszedł moment, by dołączyć do waszego elitarnego klubu ;-) Po przewałkowaniu tematu udało mi się ustalić, że najbardziej bezproblemowym i najmniej awaryjnym dyskiem w rozsądnej cenie jest Intel G3. Dysk ma działać na Windows 7 Ultimate jako systemowy na komputerze z podpisu (AM2+) z uwzględnieniem przesiadki w przyszłym roku na AM3+. Dysk kupuje na kilka lat i oczekuję, że będzie działał bezproblemowo - rekordów w benchmarkach bić nie będę.

 

Jeszcze dla pewności: ten polecany przez wielu Intel 80 GB G3 to to http://www.komputronik.pl/product/120694/Sprzet_komputerowy/Podzespoly_PC/Intel_2_5_SSD-320_MLC_80_GB_Serial_ATAII_Box.html ? Jak znacie jakiś sklep, który to sprzedaje zauważalnie taniej, prosiłbym o linka. W sumie jeżeli różnice będą 20 - 40 zł, to wolę zapłacić troszkę więcej i móc odebrać dysk Komputroniku w swoim mieście - potem łatwiej z gwarancją itp.

 

PS: Jak macie jakieś lepsze propozycje w przedziale 550 - 650 zł to piszcie, ważne jest dla mnie jednak to by dysk miał te minimum 80 GB, 60 GB to trochę za mało na partycję systemową.

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem w systemie który mam na SSD przełączyłem w biosie na IDE, uruchomiłem optimizera, niby zrobił (trwało sekundę - nie wiem czy to normalne czy nie), testy w HD Tune na IDE jak i na AHCI się nie polepszyły, a nawet pogorszyły. W trybie IDE było lepiej ale i tak przy końcu był stały tranfser ok. 210MB/s, na poprzednim firmware był ok. 235MB/s więc już nie wiem o co chodzi. Już pal licho ten maksymalny, byle wykres nie był poszarpany i był od początku do końca stała, prosta kreska, co może być nie tak?

Obawiam się, że to coś z chipsetem, tzn. sterami :/ Jakieś pomysły? Może ktoś się wypowiedzieć kto ma AMD 770 lub podobny i SSD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel SSDSA2CW080G3K5 - Dyski twarde - Intel SSDSA2CW080G3K5 cena od 557.80zł

Wchodząc przez skąpca do komputronika masz cenę internetową.

 

Czyli za max 650 zł nic lepszego od tego Intela nie kupie? Ok, to dziś zamówię to cudo i jak dojdzie, zdam relację z instalacji systemu itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I Corsair w jakiej cenie mają być?

 

edit.

 

BTW. Biorąc pod uwagę ten test A3 powyżej opłaca się dopłacić 120 złotych zamiast m4? Na Allegro widzę, że 60GB A3 jest za 515, m4 w emarkecie po 395.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...