Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

...czy SWAP powinienem trzymać na zwykłym dysku HDD? (będzie 8GB RAM, Win7 x64)...

...a jeśli z pewnych powodów chcesz mieć plik wymiany to normalnie trzymaj go na SSD (w końcu chodzi ci chyba o przyspieszenie) lub j.w. ramdisk.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Myślałem że 8GB to za mało aby pracować bez SWAP, ale po przeczytaniu waszych odpowiedzi na pewno spróbuję SWAP wyłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy ośmiu gigabajtach mam ustawiony SWAP na RAM Dysku o wielkości 512 MB. Mam go tylko dlatego, że Win7 PRO 64 bardzo się buntował jak chciałem ustawić na zero. Niby system pozwalał na całkowite wyłączenie, ale groził różnymi konsekwencjami. Dla świętego spokoju utworzyłem RAM Dysk. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy ośmiu gigabajtach mam ustawiony SWAP na RAM Dysku o wielkości 512 MB. Mam go tylko dlatego, że Win7 PRO 64 bardzo się buntował jak chciałem ustawić na zero. Niby system pozwalał na całkowite wyłączenie, ale groził różnymi konsekwencjami. Dla świętego spokoju utworzyłem RAM Dysk. :)

 

Mam jeszcze pytanie jakim programem ten RAM-dysk utworzyć, żebym nie musiał wypróbowywać po kolei dostępnych programów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy ośmiu gigabajtach mam ustawiony SWAP na RAM Dysku o wielkości 512 MB. Mam go tylko dlatego, że Win7 PRO 64 bardzo się buntował jak chciałem ustawić na zero. Niby system pozwalał na całkowite wyłączenie, ale groził różnymi konsekwencjami. Dla świętego spokoju utworzyłem RAM Dysk. :)

 

Jak się buntował? Ja mam go wyłączony kilka lat na sprzęcie z 2 i 4GB RAM i jeszcze nigdy nic się z tego powodu nie stało. Śmiało możesz to ustrojstwo wyłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei używam SuperSpeed RamDisk Plus 10.0.1.0. Sprawuje się OK.

 

Pierwsza kolumna: DDR2 2x1GB + 2x2GB 1066CL5, E8200@3.2GHz, P47.

Druga: DDR3 2x4GB 1333CL9. 2500k, P67

 

Crystal Disk Mark:

 

post-117444-0-42335200-1306507660_thumb.png

 

Atto:

 

post-117444-0-96202600-1306507637_thumb.png

 

Atto nie daje sobie rady chyba na szybszym, przy 128k w górę zaczyna szaleć

 

Osobiście mam 512MB ramdisk, na profil WTW, i FF4. Chciałem mieć większy 1GB i mieć tutaj 512MB pagefile (bo nie chce usuwać go całkowicie chociażby z powodu BSODów, jakby wyskoczyły nie miałbym zrzutów i nie mógłbym szperać co było przyczyną), ale coś mi winda się pokrzaczyła jak mi raz RamDisk się nie załadował bo resetnołem PC niechcący, to ustawiłem ostatecznie te 512MB, a pagefile jest sobie na SSD, bo i tak SSD się nieźle do pagefile nadaje, a i też mam prawie stałe użycie, więc 99% czasu winda pewnie tylko odczytuje z pagefila.No i w ten myk mam więcej ramu dla siebie ^_^.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie i zaczyna się nowy trend w płytach głównych zawierających na starcie wbudowany dysk SSD

 

Płyta jest zbudowana w oparciu o chipset Intel Z68 z technologią Smart Response i jako pierwsza na rynku zawiera zintegrowany dysk Intel SSD 311 zbudowany z pamięci NAND Flash SLC. Dysk jest podłączony do portu mSATA, oferuje pojemność 20GB i służy do przyśpieszenia zapisu/odczytu najczęściej używanych danych.

 

Płyta Gigabyte GA-Z68XP-UD3-iSSD z dyskiem SSD Intel 311 - TwojePC.pl

 

Panowie a przy wyłączniu kompa na noc w przypadku dużej ilości okien do dalszej pracy nastepnego dnia używacie Stanby czy Hibernacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Prosiłbym was o poradę w sprawie wyboru dysku SSD. A mianowicie szukam dysku na system(Windows 7 x64 pro) i podstawowe programy, więc myślę że dysk >=60 GB by mi spokojnie wystarczył.W temacie jestem zupełnym laikiem jedyne co to przeczytałem FAQ na pierwszej stronie i mam parę pytań.

Chciałbym się zmieścić mniej więcej w kwocie 450 zł do 500 zł max.

1. Z tego co widzę dobrym wyborem by był dysk Crucial m4 niestety jest dosyć ciężko dostępny(praktycznie 2 sklepy), czy jest jakaś alternatywa? Lub czy warto jednak go poszukać?

2. W zestawieniu na pierwszej stronie praktycznie brak dysków OCZ, czy faktycznie powinno się ich wystrzegać z tego co doczytałem są dosyć awaryjne/problematyczne. A OCZ Agility 3 wydaje mi się dosyć interesującym wyborem?

3. Z czasem na dysku będzie działał głównie Linux, wiem że od ponad roku Trim jest obsługiwany przez te systemy, ale czy nie ma z nimi większych problemów w praktyce?

4. Czy garbage collection używany odpowiednio jest w stanie w pełni zastąpić Trim-a?

 

Z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od końca, 4 Garbage Collection nie można "używać odpowiednio" bo jest całkowicie sterowane przez sam dysk. Tylko dłuższa bezczynność (komputer w idle) w pracy powoduje jego aktywowanie.

3. Dla systemu (każdego) to wszytsko jedno na jakim dysku jest, dysk to dysk.

2. A co Ci tak zależy na OCZ, musisz mieć ich naklejke? Przecież te dyski na SandForce 12XX prawie niczym się nie różnią poza numerami które odwalało OCZ.

1. Zamiast m4 kup C300 64GB - link tam przecież jest podany.

 

@tester3000 - tylko uśpienie (choć zwykle zupełnie wyłączam) bo hibernacja jest dezaktywowana przez system podczas instalacji.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. Znalazłem jeszcze m4 w emarkecie więc nie jest źle. I na któryś z tych 2 się pewnie skusze.

Ad 2. Szczerze się przyznam, że naklejka robi swoje. Ale faktem jest też, że OCZty są chyba najgłośniej polecane w internecie i choćby na PurePC w proponowanych zestawach.

Ad 3. To że dla samego systemu nie będzie różnicy to wiem. Chodziło mi raczej czy z samym Trimem nie ma już problemów.

Ad 4. dzięki za sprostowanie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W emarkecie niby są, ale ich nie ma - dostawa była przewidziana na 13.05 i wtedy złożyłem zamówienia, mineły ponad 2 tygodnie i nadal nie wjechały na magazyn...

 

A co do OCZ-tów to gdzie niby je tak polecają?? Ja to bym powiedział, że jest wręcz odwrotnie: wszyscy odradzają i mówią, żeby kupować inne firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Ad 2. Szczerze się przyznam, że naklejka robi swoje. Ale faktem jest też,...i choćby na PurePC w proponowanych zestawach...

A wiesz dlaczego znalazły się w zestawach purepc? Ok, wiem że nie wiesz - dlatego, że zestawy muszą zawierać ofertę tylko i wyłącznie ze sklepu Esc. A że w ofercie tegoż sklepu alternatywy są albo słabe albo jeszcze gorsze (lub droższe) to odpowiedź masz gotową ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sie zastanawiam nad ssd ale wybor jest troche ciezki.

 

1) crucial m4 128gb

2) intel 320 120 gb

3) ocz solid/agility3 120 gb

4) corsair ?

 

Co wybierac ? Pod system w764bit + gierki, sata2 narazie.

Niby sa same dobre opinie o intelu i crucialu ale ciezko z dostepnoscia. w emarkecie sa ale jeszcze nie w magazynie, na pixmani sa ale jakos nie znam tego sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest też tutaj (to chyba ten sam sklep de facto) ale w jeszcze lepszej cenie:

http://www.comp4you.eu/dyski-twarde-do-notebooków/crucial-ssd-m4-64gb-2-5-sata-6gb-s-(-415-95mb-s-read-write-)/p-c3262036

 

BTW, u nich na obrazku wygląda tak:

Dołączona grafika

A na stronie producenta (i wszędzie indziej) tak:

Dołączona grafika

:D

Edytowane przez jediknight

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest też tutaj (to chyba ten sam sklep de facto) ale w jeszcze lepszej cenie:

http://www.comp4you.eu/dyski-twarde-do-notebooków/crucial-ssd-m4-64gb-2-5-sata-6gb-s-(-415-95mb-s-read-write-)/p-c3262036

 

BTW, u nich na obrazku wygląda tak:

Dołączona grafika

A na stronie producenta (i wszędzie indziej) tak:

Dołączona grafika

:D

 

Tez mnie to zastanawia,

od kilku godzin szukam na necie jakiegos wytlumaczenie na to zdjecie.

Zastanawiam sie czy to blad czy to moze jakies podrobki tego dysku :(

Ktos zna moze wytlumaczenie? na emarkecie jest takie samo zdjecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sie zastanawiam nad ssd ale wybor jest troche ciezki.

 

1) crucial m4 128gb

2) intel 320 120 gb

3) ocz solid/agility3 120 gb

4) corsair ?

 

Co wybierac ? Pod system w764bit + gierki, sata2 narazie.

Niby sa same dobre opinie o intelu i crucialu ale ciezko z dostepnoscia. w emarkecie sa ale jeszcze nie w magazynie, na pixmani sa ale jakos nie znam tego sklepu.

 

Ja już sie nie zastanawiam, tylko intel, 5 lat gwarancji, która na pewno pozwala spać spokojnie jak coś sie rypnie ( a może bo chyba nikt nie ma takiego dysku piec lat żeby potwierdzić wytrzymałość) i łatwiej sprzedać z gwarą przy ewentualnej zamianie na większy\szybszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby sa same dobre opinie o intelu i crucialu ale ciężko z dostępnością. w emarkecie sa ale jeszcze nie w magazynie, na pixmani sa ale jakos nie znam tego sklepu.

Pixmania to jeden z największych sklepów na całą Europe (o ile nie największy), mają oddział w każdym kraju. Jedynie czasem czeka się dłużej bo magazyn mają w Niemczech i we Francji.

 

Nie no jaja sobie robicie? :blink: Ładnie rozciągnięte to zdjęcie, nawet otwory się zrobiły owalne :lol2: pzdr

 

:lol2: Też się uśmiałem, jak to łatwo można "wprowadzić na rynek nowy produkt" :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę potrzebował przenieść system z HDD na SSD Vertex 2. Czy nic nie stracę klonując dysk np. Acronisem czy też specyfika działania pamięci SSD powoduje że lepiej zainstalować system od nowa?

Oczywiście łatwiej mi sklonować dysk bo odpada instalowanie i konfiguracja systemu i programów tylko nie wiem czy to wszystko jedno dla dysku. Bo np. podczas klonowania Windows nie będzie miał nawet okazji użyć funkcji "Trim" (jeszcze się nie wczytałem jak to działa) czy może też innych funkcji specyficznych dla SSD (nie wiem czy takie są). Windows 7 x64.

Edytowane przez Cavea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...