Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, poczytać - poczytałem, ale za cholerę się nie mogę zdecydować na dysk systemowy:

1. crucial m4 64GB CT064M4SSD2

2. SAMSUNG 470 MZ-5PA064/US64GB

3. OCZ Vertex 2 E 60GB

cenowo powiedzmy jeden piernik... nie ukrywam, że najmniej zaufania mam do nr. 3.

 

Pozycje 3 odrzuć. Co do reszty...może rzut monetą? :) Cokolwiek wybierzesz będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z sugestiami mój dysk, który sprawia problemy z wake-up'em to

PQI S535 128GB SATA II TRIM na SF-1222

 

Ogólnie dystrybutor zachowuje się bardzo niefajnie, a najlepsze jest to że napisałem bezpośrednio na support do PQI i wysłali mi formularz RMA wraz z ubolewaniem i mówią żeby wysyłać na Tajwan :/ teraz nie wiem co zrobić- przesyłka na tajwan tania nie jest i dysk w sumie chodzi..tylko nie mam usypiania... jakieś postępy "koleżko" z podobnym problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ju-rek - pomógł Ci na F4 w Agility nowy firmware?

 

Z tym F4 to ciekawostka - u mnie na notebooku ze zwykłym dyskiem zaczął się pojawiać taki błąd. Pierwszy raz dwa tygodnie temu, drugi w zeszłym tygodniu. Może to jakiś hotfix jest winny? OS to Vista Business 32bit (+ drivery MS do SATA). Co do notebooka to prawie cały czas używam usypiania, tylko gdy wgrywam poprawki to restartuję maszynę.

Na desktopie gdzie mam SSD (tylko i wyłącznie) nie spotkałem się z F4 (Vista Home Premium 32bit, drivery od AMD do SATA).

 

Może faktycznie najnowsze SSD przyczyniają się do częstszego występowania tego błędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tydzień bez SSD to tydzień stracony, więc... :>

 

Dołączona grafika

<p>Intel zupełnie słusznie kojarzony jest przede wszystkim z produkcją procesorów oraz chipsetów do płyt głównych, niemniej od pewnego czasu firma z powodzeniem szturmuje także rynek dysków SSD. Seria X25-M (G2) oraz jej następca w postaci „320-tek” szybko zdobyły szeroką popularność, dzięki niezłym parametrom pracy i względnie rozsądnej cenie. Jednak konkurencja wśród producentów takich urządzeń jest wyjątkowo zażarta, więc nawet Intel musi agresywnie walczyć o klienta, zwłaszcza tego wymagającego. O ile zatem X25-M i 320 to propozycje dla osób poszukujących sensownego kompromisu między ceną oraz wydajnością, tak rodzina 510 dedykowana jest entuzjastom. Nowe dyski Intela otrzymały bowiem kontroler Marvell 88SS9174 oraz wykorzystują interfejs Serial ATA 6.0 Gb/s, co powinno zapewnić im bardzo przyzwoite parametry pracy. Dlatego postanowiliśmy sprawdzić, jak wersje o pojemności 120 GB i 250 GB wypadają w ogólnym rozrachunku.</p>

<p class="rteright"><b>Autor:</b> Caleb - Sebastian Oktaba</p>

TEST DYSKÓW INTEL SSD 510 120 GB i 250 GB - PUREPC
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kingston V+ 96GB na lapku Toshiba A350. Rewelki nie ma, ale to pewien kompromis miedzy pojemnoscia a wydajnoscia. Zawsze lepiej niz zwykly hdd :)

 

post-140846-0-66075500-1309253093_thumb.jpg

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

 

Temat czytam od dawna jednak dalej nie wiem co wybrać, a chcę w tym tygodniu w końcu kupić SSD.

 

1. Zastosowanie:

- Windows (win7x 64)

- rendering video

- photoshop

- gry

- reszta

 

2. Pojemność (120GB)

 

3. Kandydaci:

- Crucial m4 128gb

- OCZ Vertex 2 / Agility 2 120gb

- OCZ Vertex 3/ Agility 3 120gb

- inny ?

 

 

Dzięki za jakieś porady.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, funkcja Trim działa wyłącznie w trybie dysków IDE i AHCI, przy czym tryb IDE tylko na sterownikach systemowych win 7 a w AHCI systemowe bądź najnowsze sterowniki Intela. Trim dociera do dysków także w trybie Raid ale pod warunkiem, że dysk SSD funkcjonuje jako pojedynczy dysk a nie jest częścią macierzy!

A czy sterowniki ahci od AMD wspierają trim? Czy jeśli kupię SSD to będę musiał używać systemowego sterownika (z 2007 roku bodajże)?

 

I drugie pytanie: czy Corsair F 40GB też jest godny polecenia czy jest dużo wolniejszy od 60GB? (tak jak to ma miejsce między Intelem 40GB vs 80GB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest różnica, szczególnie pod względem IOPS. 40ka jest słabsza. Jednak pod sam system wystarczy tyle co oferuje. Ewentualnie Intel 320 40GB.

 

Temat czytam od dawna jednak dalej nie wiem co wybrać, a chcę w tym tygodniu w końcu kupić SSD.

 

1. Zastosowanie:

- Windows (win7x 64)

- rendering video

- photoshop

- gry

- reszta

 

2. Pojemność (120GB)

 

3. Kandydaci:

- Crucial m4 128gb

- OCZ Vertex 2 / Agility 2 120gb

- OCZ Vertex 3/ Agility 3 120gb

- inny ?

 

Jeśli kolejność w jakiej podałeś zastosowanie ma znaczenie to na pewno żaden Vertex - pliki skompresowane/spadek wydajności liniowej... Idealnym kandydatem będzie testowany wyżej Intel 510 120GB lub Crucial m4.

 

Kingston V+ 96GB na lapku Toshiba A350. Rewelki nie ma, ale to pewien kompromis miedzy pojemnoscia a wydajnoscia. Zawsze lepiej niz zwykly hdd :)

 

U mnie na kompie:

post-12477-0-60288300-1309212873_thumb.jpg

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ju-rek

 

Jak użytkujesz OCZ agillity 3 ? w sensie czy masz go jako dodatkowy dysk czy leży gdzieś w pudle? chodzi mi czy jako dodatkowy dysk [na dane/gry] tez sypie błędami tak jak mu się zdarza jako systemowy dysk.

Edytowane przez Shadoweye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze mogli dać i 800 zł :lol2:

Jeśli m4 kosztuje 380 zl to kto kupi Vertexa?.Chyba tylko nieświadomy użytkownik na którym wrażenie zrobią cyferki z transferów dysku.

Swoją drogą ciekawe czy z tą sześćdziesiątką będą takie same jazdy jak z pojemniejszym braciszkiem :wink:

Edytowane przez demczog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze mogli dać i 800 zł :lol2:

Jeśli m4 kosztuje 380 zl to kto kupi Vertexa?.Chyba tylko nieświadomy użytkownik na którym wrażenie zrobią cyferki z transferów dysku.

Swoją drogą ciekawe czy z tą sześćdziesiątką będą takie same jazdy jak z pojemniejszym braciszkiem :wink:

 

A ja dziś stałem się posiadaczem Vertexa 3 60GB - i kosztował 579zł, więc cena OK.

 

Pobawię się ponieważ mam do porównania Cruciala M4 64GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrany najnowszy już od dawna. Wg. ludzi problem rozwiązuje odinstalowanie SP1, czego nie chciałbym robić, lub zmiana stanu S1/S3, czego mój laptop nie oferuje z poziomu biosu. Da się to zrobić z poziomu Windowsa? Jak na razie googlowanie (krótkie, ale jednak jakieś) nie dało jednoznacznej odpowiedzi.

 

Popatrzę u siebie, nie spodziewałem się, że to kwestia SP1 do Win7. Miałem chyba problemy nawet bez SP1, ale głowy nie dam sobie uciąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest różnica, szczególnie pod względem IOPS. 40ka jest słabsza. Jednak pod sam system wystarczy tyle co oferuje. Ewentualnie Intel 320 40GB.

 

To mam jeszcze jedno pytanie, bo skoro jesteś autorem FAQ, to musisz znać odpowiedź :) Czy dyski z kategorii "Do 60GB/64GB" również są idealne na system? Dziwi mnie tam brak Intela 40GB. Czy do niedopatrzenie, czy może podane tam modele znacznie lepiej sobie radzą jako dysk systemowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mam jeszcze jedno pytanie, bo skoro jesteś autorem FAQ, to musisz znać odpowiedź :) Czy dyski z kategorii "Do 60GB/64GB" również są idealne na system? Dziwi mnie tam brak Intela 40GB. Czy do niedopatrzenie, czy może podane tam modele znacznie lepiej sobie radzą jako dysk systemowy?

 

Oczywiście że są, a nawet bardziej bo są bardziej wydajne od mniejszych wersji.

Grupa powstała bo jest najbardziej popularna. Intel 40 oczywiście jest bardzo dobry w swojej kategorii ale większe dyski są od niego wydajniejsze. I tak został wyróżniony wśród dysków 40GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę, ale zdarzają sie na forum osoby które mówią że mają ograniczony budżet i te 100zł nie dadzą rady dołożyć. Dla nich taki Intelek będzie w sam raz.

 

@Kazan - walnąłeś taką miniaturke że ledwo sie domyśliłem że to jakiś Vertex, ale pojemności to już nie widać. Zrób jeszcze ATTO i napisz na jakiej płycie głównej jest dysk.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Laptop Acer 3810T ( najnowszy firmware ) na Intelu GS45 ICH9M-E . Windows 7 Ultimate 32 SP1 stery Microsoftu

Proszę o jakieś sugestie

Dzieki

Edytowane przez Kazan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...