Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze, chodzi za mna ta 160tka wyciagana z HPka... dwie sztuki sa, ktos chetny ze mna zaryzykuje ? w razie wtopy mniejszy ból :lol2:

 

Użytkuje G2 160GB od momentu kiedy pojawiły się na rynku - szczerze mówiąc, moje dążenie do wyśrubowywania osiągów skończyło się na tym SSD. Więcej mi nie trzeba :)

 

Dużo czasu poświęcam na pracę z ogromnymi plikami - zajmuję się wirtualizacją. G2 miażdży zwykły HDD, uruchomienie kilku np. pięciu serwerów w tym samym czasie nie zatyka tego SSD. Wszystkie wirtualne maszyny pracują płynnie. Na HDD w takiej konfiguracji musiałem czekać i czekać... aż tu czy tam załaduje się jakieś okno czy załaduje się aplikacja.

 

Te G2 z aukcji kuszą. Mój kosztował 1800 zł, a tu taki sam jest za 500 zł :P

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkuje G2 160GB od momentu kiedy pojawiły się na rynku

 

Czy miałbyś możliwość (kiedyś) przeprowadzenia jakichś testów syntetycznych, po tym czasie eksploatacji, tego dysku? (jak tam kiedyś mniej będziesz w tym dysku rzeźbić, bo z tego co piszesz to intensywnie go używasz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy miałbyś możliwość (kiedyś) przeprowadzenia jakichś testów syntetycznych, po tym czasie eksploatacji, tego dysku? (jak tam kiedyś mniej będziesz w tym dysku rzeźbić, bo z tego co piszesz to intensywnie go używasz)

 

Podpinam się do prośby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem u siebie standardowy dysk hdd na ssd (crucial m4 128gb), w macbooku late 2010, mac os x 10.7 lion

 

wszyscy którzy wkładają ssdki cieszą się czasem startu systemu w okolicach 10-15s, u mnie ten czas się nie zmienił po zmianie czyli dalej wynosi około 40s

nie żebym się tym jakoś specjalnie przejmował, ponieważ wyłączam kompa może ze 2-3 razy w miesiącu, natomiast bardziej gryzie mnie to, że coś może być nie tak

 

czy mógłby się ktoś wypowiedzieć z podobną konfiguracją lub ktoś kto po prostu ma wiedzę jak zdiagnozować ten przypadek?

dodatkowo, znacie może jakieś darmowe programy diagnostyczne dysku pod najnowszego macosx?

 

abstraciach!ąc od czasu startu systemu muszę powiedzieć, że efekty mi się podobają, start programów, a przede wszystkim plików video jest imponujący, aczkolwiek to jest tak, że jednak muszę trochę na siłę szukać obszarów, w których zmiany widać gołym okiem, pewnie wynika to z tego w jaki sposób użytkuję kompa oraz z tego, że od wymiany minął dopiero dzień

 

pzdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem u siebie standardowy dysk hdd na ssd (crucial m4 128gb), w macbooku late 2010, mac os x 10.7 lion

 

wszyscy którzy wkładają ssdki cieszą się czasem startu systemu w okolicach 10-15s, u mnie ten czas się nie zmienił po zmianie czyli dalej wynosi około 40s

nie żebym się tym jakoś specjalnie przejmował, ponieważ wyłączam kompa może ze 2-3 razy w miesiącu, natomiast bardziej gryzie mnie to, że coś może być nie tak

 

czy mógłby się ktoś wypowiedzieć z podobną konfiguracją lub ktoś kto po prostu ma wiedzę jak zdiagnozować ten przypadek?

dodatkowo, znacie może jakieś darmowe programy diagnostyczne dysku pod najnowszego macosx?

 

abstraciach!ąc od czasu startu systemu muszę powiedzieć, że efekty mi się podobają, start programów, a przede wszystkim plików video jest imponujący, aczkolwiek to jest tak, że jednak muszę trochę na siłę szukać obszarów, w których zmiany widać gołym okiem, pewnie wynika to z tego w jaki sposób użytkuję kompa oraz z tego, że od wymiany minął dopiero dzień

 

pzdro

 

to rzeczywiście dziwne, na moim PQI 535 na SF1200, który teoretycznie jest dużo wolniejszy od Twojego dysku, to system wstaje w 12-15 sekund, trochę długo myśli ostatnio ze Skypem, ale to po prostu chyba ta aplikacja się robi coraz gorsza ;). Z uśpienia w staje w 3 sekundy. Oczywiscie nie jest to miarodajne, bo jade na W 7 Ultimate. Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja napisałem do tego sprzedawcy o screeny z intel ssd toolbox. Jeśli wierzyć tym screenom to dyski mają przepracowane po 18 godzin i przerzucone 250-300 GB danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na etykiecie dysku widoczna jest wersja firmware 02HA. Szukałem trochę i wychodzi na to, że wszystkie wersje OEM HP mają taką wersję na etykiecie. Sprawdzę jak dysk dojdzie.

Co do update'u do nowszych wersji firmware, to ponoć nie ma z tym problemu. Stay tuned ;)

 

Ja kupiłem sporo drożej M4 128GB z gwarą więc tego dysku już nie wezmę. Na dodatek tak duża pojemność długo nie będzie mi potrzebna, a gwara jednak się przyda. Myślę też że sporo osób wciśnie się też w dobrą 60-tkę. Tyle, że ich ceny odstraszają względem dobrych cen bardziej komfortowych większych modeli. Niemniej jednak dla kogos kto wykorzysta te 160GB to widzę, ze to optymalny wybór wart ryzyka i na 2-3 lata starczy miejsca na system oraz sporo rzeczy. Nie słyszalem też by komuś padł Intel. Przy czym Intel sprzedaje się ich sporo mniej niż tańsze firmy.

Jak dotrze to nie zapomnij się pochwalić jakie masz wyniki w testach i dodaj mniej znaczący w tym wszystkim wynik z BootRacera bo tu 34nm Intel powinien wypaść sporo lepiej niż większość obecnych dysków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym dysku to ja pisałem prawie 2 tygodnie temu jak kupiłem. Można się cofnąć do mojego postu. Martwi mnie tylko to, ze dysk ma 149GB, a nie 160GB. To tak z dyskiem 1TB, a w rzeczywistości 932-935MB. Co za czasy ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dotrze to nie zapomnij się pochwalić jakie masz wyniki w testach i dodaj mniej znaczący w tym wszystkim wynik z BootRacera bo tu 34nm Intel powinien wypaść sporo lepiej niż większość obecnych dysków.

Póki co nie będę miał czasu na postawienie na nowym dysku systemu, jedynie sprawdzę jego działanie, spróbuję zrobić update firmware'u i pomierzę jakie wartości osiąga dla odczytu/zapisu.

Teraz na Intelu X25-V 40GB wyniki mam bardzo podobne do tych, które prezentował w styczniu Rafa dla swojego X25-M :

 

Dołączona grafika

 

Na X25-M 160GB pewnie było by tak samo, lub +/- 1sek różnicy.

 

O tym dysku to ja pisałem prawie 2 tygodnie temu jak kupiłem. Można się cofnąć do mojego postu. Martwi mnie tylko to, ze dysk ma 149GB, a nie 160GB. To tak z dyskiem 1TB, a w rzeczywistości 932-935MB. Co za czasy ;/

Czytałem, nawet pisałem do Ciebie na PW. Próbowałeś już flashować do nowego wersji firmware'u 02M3 ?

To, że dysk ma 149GB jest normalne - nie ma się czego obawiać, ani się ta wartość nie zwiększy ani nie zmiejszy ;)

Edytowane przez E57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie to że ma 149GB to normalne i wątpię że komuś normalnemu to będzie mało. Zwykłym śmiertelnikom na system spokojnie starcza 60GB, 80GB to już pełen komfort a 120GB to już dziś luksus. Jak ktoś potrzebuje więcej to sprzęt już ładnie zarabia na siebie i zakup takiej 240-ki czy większego z gwarą nawet w RAID nie stanowi problemu.

 

Ta 40-ka podobno jest szybsza w bootowaniu niż wieksze dyski. Na dodatek ogromny wplyw ma ilość sterów. U mnie wgranie dodatkowych (bez których na razie się obejdę -tj. sterów od sata III Marvella, USB 3.0 oraz w szególności Bluetooth-a) wydluża bootowanie o kolejne 4-6s.

 

Ten X25-M ma bardzo ładny wynik w najważniejszych parametrach. Swoja drogą testy w ASS wypadają mi za kazdym razem inaczej. Ostatnio miałem chwilowy transfer w ATTO 650MB/S co jest oczywiście bzdurą a co dało końcowy wynik 743 a raz 750 pkt. Choć powinien on być w granicach 640-650pkt. i wcałe nie znaczy że mój M4 128GB jest wiele szybszy od X25-M bo czasem pewnie jest wolniejszy ze wzgledu na 25nm technologię.

 

M4 miałem już z nowym FV. Przepraszam, ale PW nie zobaczyłem i nadal nie wiem jak pisałeś skoro do mnie nie dotarło.

Edytowane przez radekc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M4 miałem już z nowym FV. Przepraszam, ale PW nie zobaczyłem i nadal nie wiem jak pisałeś skoro do mnie nie dotarło.

W porządku, akurat fragment o PW był w odniesieniu do KubaB ;) chciałem się dowiedzieć, czy Intel SSD Toolbox rozpoznaje Intela z końcówką "G2HP" jako "swój" dysk i czy próbował zrobić update firmware'u.

 

A tutaj kolejny ciekawy dysk, Micron RealSSD C300 256GB.

Dla zainteresowanych parę zdań o wersji HP OEM (różni się od Cruciala C300 głównie wykorzystaniem złącza SATA2) :

Crucial C300 vs. Micron C300 (HP OEM) - Crucial Community

HP OEM SSD Upgraded

 

Żeby nie pozostawić miejsca na domysły - nie jestem w żaden sposób związany ze sprzedającym <_<

 

Edit:

 

Ten Micron C300 wydawał mi się znajomy, ale nie mogłem sobie przypomnieć skąd go pamiętam...

Ostatnio dwie sztukich Microna RealSSD C300 128GB były wystawione w dziale "Sprzedam"

tutaj testy tego dysku

Edytowane przez E57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tutaj kolejny ciekawy dysk - nie jestem w żaden sposób związany ze sprzedającym <_<

 

Szkoda bo ja chciałbym mieć takich znajomych.

Kiedyś znałem takiego co nawet dawał roczną gwarancję i w razie czego wymienił sprzęt na inny.

 

Mam pytanie - czy przy konfiguracji urządzeń SATA Hot swap moze być włączony na wszystkich urządzeniach czy lepiej tam gdzie nie trzeba to to wyłączyć. Bo miałem tak i tak i nie widzę różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...