Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mój wynik:

Dołączona grafika

 

Skąd takie różnice? Może być to wina kontrolera i sterowników? Mam 4ro letniego laptopa HP do którego producent nie wypuszcza już zaktualizowanych sterowników i ciężko jest mi znaleźć świeży bios. Mój bios jest chyba z 2007/2008 już dokładnie nie pamiętam a kontroler to ICH8M do którego śćągnąłem najnowsze stery od intela. Tryb AHCI chyba jest automatycznie włączany bo w BIOSie nic nie mogę zmieniać prócz boot orderu.

Edytowane przez marco
cytowanie obrazków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok tak więc ostatnie pytanie i lecę sobie dzisiaj kupić dysk:

 

czy nie starczył by mi vertex 30GB: OCZ Technology 2,5" 30GB/SSD/SATA GRAL on line Gdansk Gdynia Warszawa Tczew Elbląg ?

kosztuje on 100zł mniej od vertex 2 E 60GB, zawsze coś.

 

oraz jaka jest różnica między vertex 2 a vertex 2 E który wersje 60GB chce kupić?// właśnie doczytałem, że jedyna różnica to większa pojemność w E?

 

Oraz czy ktoś może się wypowiedzieć ile faktycznie zajmuje win 7 64bit, czy może faktycznie 30GB by mi stykało, na dysku C zazwyczaj mam tylko windows, firefox i bestplayer, od biedy czasami jakiś word, excel, a tak nic wielkiego jest. Jest tu ktoś taki co może się wypowiedzieć mając porównanie między 30GB a 60GB jak ztym miejscem na sam system i programy ?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

Edytowane przez Busterje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy nie starczył by mi vertex 30GB:

 

Teraz sprawdziłem ile zajmuje mi windows 7 na laptopie (oryginalnie zainstalowany przez ASUS) - 18 GB sam katalog windows . Dysk który chcesz kupić będzie miał realną pojemność jakieś 28 GB ... nie wydaje Ci się że trochę to małe jak na dzisiejsze czasy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok tak więc ostatnie pytanie i lecę sobie dzisiaj kupić dysk:

 

czy nie starczył by mi vertex 30GB: OCZ Technology 2,5" 30GB/SSD/SATA GRAL on line Gdansk Gdynia Warszawa Tczew Elbląg ?

kosztuje on 100zł mniej od vertex 2 E 60GB, zawsze coś.

 

oraz jaka jest różnica między vertex 2 a vertex 2 E który wersje 60GB chce kupić?// właśnie doczytałem, że jedyna różnica to większa pojemność w E?

 

Oraz czy ktoś może się wypowiedzieć ile faktycznie zajmuje win 7 64bit, czy może faktycznie 30GB by mi stykało, na dysku C zazwyczaj mam tylko windows, firefox i bestplayer, od biedy czasami jakiś word, excel, a tak nic wielkiego jest. Jest tu ktoś taki co może się wypowiedzieć mając porównanie między 30GB a 60GB jak ztym miejscem na sam system i programy ?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

 

Ale chłopie kombinujesz :D

Chyba sam najlepiej wiesz ile miejsca potrzebujesz.Jak @Kyle słusznie zauważył pojemność realna jest mniejsza od tej "na papierze".Te 60 gb to w praktyce jest 55.

Poza tym dysk do którego linkujesz to stara konstrukcja na kontrolerze Indilinx.Dysk dobry, ale w konfrontacji z Sandforcem w Vertex 2 wypada słabo.

Literka "E" w nazwie oznacza extended (rozszerzony).Pierwsze Vertexy 2 miały pojemność 50gb , później OCZ wypuściło wersję 60 gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się nowy Firmware do Inteli 320 naprawiający sprawę buga 8mb: http://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?agr=Y&DwnldID=18363&ProdId=3349&lang=eng&OSVersion=%0A&DownloadType=Firmware

 

Edit: Informację zamieściłem przed ukazaniem się jej na głównej stronie.

Edytowane przez anton
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedzie do mnie m4. Chciałem go na początku potestować, ale nie wiem czym najlepiej założyć partycję? Czy lepiej od razu windows'a instalować? Jak założę partycję pod XP (jakimś programem, który poustawia co trzeba) to czy podczas instalacji windy będę ją musiał usunąć? Czy lepiej usunąć i niech windows sobie tam utworzy co trzeba? Pytania pewnie podstawowe, ale miło by było jakby ktoś coś napisał :D pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro musisz XP, to po prawidłowym sformatowaniu przy instalacji już nie formatuj, bo sie wszystko zepsuje.

 

EDIT

Chyba że docelowo win 7 to normalnie załóż partycje instalatorem.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Wszyscy mają SSD, mam i Ja !

Padło na Cruciala m4 64GB pod system. Dziś zrobiłem format i świeżą instalację Win 7 64bit. Najnowsze UEFI ze zupdatowanym ROM'em kontrolera RAID/AHCI pod sterowniki 10.6.0.1002. Instalacja na sterowniku z płyty, póżniej przesiadka na wspomniane intelowskie.

 

Dołączona grafika

 

Jest power? :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Partycję można założyć czymkolwiek, jeżeli będzie to robił instalator windows to założy dodatkową 100mb która nie jest potrzebna

 

Tylko jak założysz instalatorem XP to offset sciach!li i masz pozamiatane. Czyli można każdym zewnętrznym programem zakładać i będzie grało tak? Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Wszyscy mają SSD, mam i Ja !

Padło na Cruciala m4 64GB pod system. Dziś zrobiłem format i świeżą instalację Win 7 64bit. Najnowsze UEFI ze zupdatowanym ROM'em kontrolera RAID/AHCI pod sterowniki 10.6.0.1002. Instalacja na sterowniku z płyty, póżniej przesiadka na wspomniane intelowskie.

Jest power? :D

 

Witaj w kręgu użytkowników SSD. Skoro ty kupileś M4 to znaczy że i ja dobrze wybrałem.

Mój jednak nie kręci się na 1.336V ;)

Edytowane przez radekc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według moich odczuć, nowe firmware do Intela 320 poprawiło również wydajność dysku. :) System Windows 7 PRO 64Bit "wstaje" teraz od "zera" w 15 sekund. Poprzednio potrzebował 20 - 23 sekundy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według moich odczuć, nowe firmware do Intela 320 poprawiło również wydajność dysku. :) System Windows 7 PRO 64Bit "wstaje" teraz od "zera" w 15 sekund. Poprzednio potrzebował 20 - 23 sekundy.

 

Trochę za duża poprawa jak na sam firmware. Pewnie przy okazji przeinstalowaleś sterowniki itp. stąd poprawa. Liczy się jednak efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie widzę, że Windows podmienił sterowniki Intela na swoje, po aktualizacji firmware. Teraz się zastanawiam czy to zostawić, czy na siłę wciskać sterowniki Intela?

 

Tego to już Ci nie powiem. Jak zapewne wiesz - zwykle jednak na Intelu dyski chodzą lepiej. Przy czym różnice są naprawdę niewielkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że benchmarki pokazują odrobine więcej nie oznacza że dysk działa szybciej w realnych wymaganiach. Sterowniki MS są bardziej bezproblemowe, np nie ma na nich problemu z wychodzeniem z uśpienia czy szybciej wstający system. Jak wszystko dobrze działa ja bym nie zmieniał na Intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że benchmarki pokazują odrobine więcej nie oznacza że dysk działa szybciej w realnych wymaganiach. Sterowniki MS są bardziej bezproblemowe, np nie ma na nich problemu z wychodzeniem z uśpienia czy szybciej wstający system. Jak wszystko dobrze działa ja bym nie zmieniał na Intela.

 

A te stery MS można je ponownie zainstalować z jakiegos pliku czy wysrarczy odinstalować stery Intela ?

Edytowane przez radekc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po aktualizacji firmware Windows wykrył dysk jako nowy, wyrzucił sterowniki Intela i zainstalował swoje.

 

Przy okazji mam pytanie na temat mojego drugiego SDD w komputerze stacjonarnym. Jest to Intel SSD 160 GB z czasów gdy pojawiły się one na rynku. Też chciałbym w nim zaktualizować firmware ale program aktualizacyjny nie widzi dysków Intela. Przyczyną może być to, że kontroler jest przestawiony w tryb RAID, bo mam w tym komputerze dwa HDD połączone w RAID 0 i 1.

Czy jak przełączę kontroler w tryb IDE na czas aktualizacji firmware, to nie rozsypią się RAIDy na dyskach HDD? Po aktualizacji przestawię kontroler z powrotem na RAID.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...