Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kingston V+100 96GB za 416 PLN z 3 letnią gwarancją, czy ryzykować tego OEMowego Intela 160GB za 500 PLN bez gwary? Zastanawiam się, czy zobaczę jakąś różnicę w codziennej pracy(głównie gry i WWW plus trochę obróbki zdjęć w PS) i czy warto ryzykować kupowanie SSD bez gwarancji. Za Kingstonem przemawia agresywny GC, dzięki któremu mogę nie przejmować się spadkiem wydajności w miarę upływu czasu. Co prawda zwiększą on znacząco zużycie NANDów, ale pewnie za 3 lata i tak kupię nowy SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCZ wprowadza dyski SSD Vertex Plus w dobrej cenie | PurePC.pl

 

W skrócie - 120 GB za ~550 zł i 60 GB w cenie ~320 zł, to może być ciekawa oferta. Tylko SATA II i pytanie o wydajność, na które chyba będę mógł niedługo odpowiedzieć ;]

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel z Bydgoszczy prosto od kuriera (koleś szybko wysyła, zamawiałem wczoraj około 17.00):

post-153908-0-90822000-1314190682_thumb.pngpost-153908-0-70701500-1314190702_thumb.png

Sprzęt z podpisu, SATA II.

Edytowane przez H3ex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dałem tzw. d... Kupiłem Kingston V+100 96GB, a nie sprawdziłem jakie złącza ma komputer do którego chcę go przeznaczyć. Okazuje się, że płyta główna ma tylko SATA I. Czy dysk będzie działał? Wiem, że nie osiągnie pełnej wydajności ale czy ruszy? Płyta główna ABIT NF7-S.

 

EDIT:

Sam sobie odpowiem. :)

 

Specifications:

 

Form factor — 2.5"

Interface — SATA 1.5Gb/s and 3.0Gb/s

...

Edytowane przez Mireczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SATA I i II są fizycznie i elektrycznie zgodne.

 

Intel z Bydgoszczy prosto od kuriera (koleś szybko wysyła, zamawiałem wczoraj około 17.00)

Też już dostałem, wyniki wieczorem jak wrócę z pracy i system postawię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnio to wygląda. A więc pozostaje pewny G2 lub M4 (po upgradzie). Te bydgoskie szczególnie kuszą ;)

 

Vertex Plus 60GB za 330 zł - propozycja ciekawa, ale jedyny udany to był Vertex 1 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój nabytek Intel X25-M 80GB (1760032669) - Aukcje internetowe Allegro

Niżej wyniki z testu AS SSD Benchmark przed chwilą robionego. Jeszcze 3,5 roku gwarancji w morele.net. System śmiga super, ładuje się w 14s(według BootRacera), jednak mam pytanie co mogę jeszcze zrobić, aby ładował się jeszcze szybciej, pytanie stąd, że widziałem w necie screeny na których ten dysk bootuje cały system w 8s. Wiem, że znaczenie mają tu konfiguracje, więc nie myślę o zejściu do tylu tylko do 11-12, oczywiście traktuję to rekreacyjnie, także jeśli nie zejdę z czasem to żaden problem, jak najbardziej jestem zadowolony z uzyskanego ;)

mój config:

Q9550 @ 4.0

P5Q-E

4GB GoodRam PRO ddr2

Wszystkie sterowniki aktualne(intel rapid także), wszystkie możliwe komunikaty w BIOSie wyłączone, indeksowanie off, wstępne ładowanie do pamięci off, defragmentacja off, AHCI on, TRIM on.

W msconfig w uruchamianych mam tylko noda, steama, rivatuner, reszta off. W usługach z tych niesystemowych zostawiłem tylko to co w uruchamianych, systemowych nie tykałem, ale właśnie liczę, że może można wyłączyć kilka zbędnych usług, bawił się ktoś tym ?

post-169673-0-78983600-1314211283_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już to przerabiałem :P na starszych sterach Intel Rapid faktycznie spowalniał o 1-2s start systemu, ale na tych najnowszych, względem ich braku jest tak samo, więc nie przeszkadzają, a nawet coś od siebie dają, bo nie mam tej ikonki bezpieczne usuwanie sprzętu ;p

Przede wszystkim to logo z napisem "Trwa uruchamianie systemu Windows" trwa jakoś jakby za długo, bo sam BIOS przelatuje w 5-6s(jest tylko jeden ekran, który wypisuje jaki jest sprzęt).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale to też jest na Indlinxie :)

 

Ale tym razem zamiast kostek Toshiby wrzucili Intele 34nm no i usprawnili firmware (oby nie tak jak w ostatnich Vertex'ach) ;) V1 dobrze wspominam - poza wysoką ceną, był ok :)

 

PS. V Plus 120GB za 600 zł, dla porównania Intel 320 za 780 zł, a 320 80GB za 580 zł.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że to już było w tym wątku i może dostanę w...l, ale czym najlepiej skopiować partycje HDD z XP na SSD tak, aby zmienił się offset partycji na SSD i był prawidłowy, czyli podzielny przez cztery. System na HDD mam dopiero co postawiony, zaktualizowany i odpowiednio skonfigurowany, a więc szkoda wszystkiego instalować na nowo bo to prawie 16 godzin roboty. Nie bijcie. Ałłła...

 

Czy GHOST prawidłowo skopiuje i ustawi odpowiedni sektor startowy na SSD? Na HDD na pewno są złe, bo dysk był dzielony instalatorem z XP. Wcześniejsze utworzenie partycji pod Win 7, a później skopiowanie XP GHOST'em chyba nic nie da, bo najprawdopodobniej zostaną partycje na SSD zamazane. Hmmm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Operacja niemożliwa do wykonania.

 

Załóż partycje z prawidłowym formatowaniem a potem zainstaluj XP od nowa. (mnie zajmuje 15min instalacja systemu + 15min aplikacje ;) )

 

 

A tak przy okazji, ten TEST bardzo się Wam spodoba. Analiza charakteru dostępu do danych na podstawie trzech gier.

I test wszystkich wersji Crucial m4 -> LINK

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Operacja niemożliwa do wykonania.

 

Załóż partycje z prawidłowym formatowaniem a potem zainstaluj XP od nowa. (mnie zajmuje 15min instalacja systemu + 15min aplikacje ;) )

 

[CIACH]

 

Jeśli instaluję dla obcej osoby, to też mi zajmuje pół godziny. Przynajmniej za miesiąc znowu przyjdzie. :P W tym wypadku jednak chcę zainstalować, zaktualizować i skonfigurować system, który ma działać kilka lat, a osoba jest wymagająca. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel X25-M z Bydgoszczy, świeży system, żadnych sterowników czy optymalizacji jeszcze (poza tym, co instalator sam znalazł), sprzęt z podpisu:

as-ssd-bench INTEL SSDSA2M160 2011-08-25 02-00-44.png

 

I jeszcze głupie pytanie o ten punkt FAQ:

Włączenie opóźnionego zapisu:

 

Po włączeniu tej opcji zapis na naszym dysku będzie najpierw buforowany przez system Windows, minimalizuje to ilość zapisów oraz zwiększa nieznacznie wydajność. Należy pamiętać iż włączenie tej opcji naraża nas system na utratę danych podczas awarii zasilania, wszystkie buforowane dane podczas braku prądu zostaną uszkodzone lub utracone. Aby włączyć opóźniony zapis dla dysku SSD należy:

 

1. Udajemy się do Menadżera Urządzeń, prawy klawisz myszy na Komputer, z menu kontekstowego wybieramy Właściwości następnie Menadżer Urządzeń.

 

2. Z rozwijanego drzewa wybieramy Stacje dysków i dwukrotnie klikamy na nasz dysk SSD, przechodzimy do zakładki Zasoby i zaznaczamy opcję Włącz opóźnienie buforu zapisu na tym urządzeniu i klikamy OK.

U mnie opcja z pkt. 2 jest nie Włącz, a Wyłącz. Rozumiem zostawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że to już było w tym wątku i może dostanę w...l, ale czym najlepiej skopiować partycje HDD z XP na SSD tak, aby zmienił się offset partycji na SSD i był prawidłowy, czyli podzielny przez cztery.

Zawsze po sklonowaniu możesz użyć narzędzia pt. Partition Alignment Tool od Paragona i sobie partycję wyrównać. Widziałem również na necie przewodniki jak to samo osiągnąć przy użyciu darmowego gparted.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie może iść łatwo... wczoraj (właściwie dziś w nocy) zawiesił mi się instalator Intel RST, i to na tyle perfidnie, że system już po tym nie wstał. Ani stary, ani nowy, nawet instalator się zatrzymywał przed oknem wyboru dysku i tak stał. Pomogło usunięcie partycji z SSD za pomocą gparted, ale i tak nie moge zainstalować Siódemki na tym dysku. Instalator startuje normalnie, tworzy i formatuje partycję (przy okazji tą 100MB też, ale pies ją trącał), rozpakowuje pliki, po czym, po pierwszym restarcie, staje na etapie "kończenie instalacji" i tak stoi, czasami wywala się jeszcze przed restartem.

 

Any ideas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnio to wygląda. A więc pozostaje pewny G2 lub M4 (po upgradzie). Te bydgoskie szczególnie kuszą ;)

 

Vertex Plus 60GB za 330 zł - propozycja ciekawa, ale jedyny udany to był Vertex 1 :)

 

Tez mial z 5 updatow firmwaru i jakies chocki klocki :D

Hmm a czy taka kusza 96 giga Kingstona stoi po 400 , wiec dalej wychodzi taniej za 1 GB.

 

Czekamy na pojedynek chempionow klasy econo na PPC ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie może iść łatwo... wczoraj (właściwie dziś w nocy) zawiesił mi się instalator Intel RST, i to na tyle perfidnie, że system już po tym nie wstał. Ani stary, ani nowy, nawet instalator się zatrzymywał przed oknem wyboru dysku i tak stał. Pomogło usunięcie partycji z SSD za pomocą gparted, ale i tak nie moge zainstalować Siódemki na tym dysku. Instalator startuje normalnie, tworzy i formatuje partycję (przy okazji tą 100MB też, ale pies ją trącał), rozpakowuje pliki, po czym, po pierwszym restarcie, staje na etapie "kończenie instalacji" i tak stoi, czasami wywala się jeszcze przed restartem.

 

Any ideas?

 

Jeżeli jeszcze tego nie robiłeś, to spróbuj upgradować firmware. Ja mam obecnie najnowszy soft, IRST też najnowszy i wszystko poszło bez zwiech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mial z 5 updatow firmwaru i jakies chocki klocki :D

Hmm a czy taka kusza 96 giga Kingstona stoi po 400 , wiec dalej wychodzi taniej za 1 GB.

 

Czekamy na pojedynek chempionow klasy econo na PPC ;)

 

Producdenci nadal myślą, że jesteśmy w R&D, a nie tylko klientami. Panmiętacie jak to było za czasów pierwszych SSD i problemów z aligmentem partycji? ;)

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jeszcze tego nie robiłeś, to spróbuj upgradować firmware. Ja mam obecnie najnowszy soft, IRST też najnowszy i wszystko poszło bez zwiech.

 

Update zrobiłem od razu, zanim zacząłem cokolwiek instalować, poszedł bez kłopotu.

 

Windows mi się w końcu za którymś razem zainstalował, ale co z tego skoro regularnie po ok. minucie-dwóch się wiesza, i to dość dziwnie - żadnego BSOD, nic, myszka i klawiatura działa, nawet kursor się zmienia jak latam między oknami, tylko w nic się nie da kliknąć i jakby nie odświeżał ekranu :mur: W trybie awaryjnym to samo.

Spróbuję sterownik do grafy zainstalować, może to coś pomoże...

 

EDIT: update: po instalacji sterów nVidii i Intel RST problem ustąpił, za to jak zostawię kompa nieużywanego przez jakiś czas, to system się zawiesza (tak tradycyjnie - freez i koniec). Pogrzebałem w event logu i problem wskazywał na SSD, a jego pobieżny opis i rozwiązanie jest tutaj: http://forum.crucial.com/t5/Solid-State-Drives-SSD/Solution-C300-Disk-Freeze-ups-in-Windows-7-solved-for-me/td-p/38766

Jeszcze tego nie testowałem, obserwuję sytuację póki co, może po aktualizacji sterowników do chipsetu przejdzie.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Co do moich jazd z dyskiem, to zaaplikowałem fixa z forum Cruciala linkowanego wyżej (aczkolwiek tylko dla portu, na którym jest SSD) i wygląda na to, że pomogło. Wyniki obecnie prezentują się tak:as-ssd-bench INTEL SSDSA2M160 2011-08-25 19-25-11.png

 

Wbrew temu, co gościu tam sugerował, fix ten nie daje praktycznie żadnego boosta wydajnościowego - różnice przed/po są w granicach błędu pomiarowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Caleb i inni - tutaj dobry przykład jak testować przy zapełnieniu dysków danymi -> HARDOCP - Real World Advanced - Data on Drive - Kingston HyperX SSD 240GB & 120GB SSD Storage Review Oczywiście można wybrać inny benchmark ale ten też pokazuje co się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem dysków Intel G2 z 8MB jak serii 320

 

 

nie dotyczy to takiej ilości dysków jak seria 320 ale kopie Panowie nalezy sobie robić, co ciekawe na Windows 7 więc Ci ktorzy siedzą na XP moga spać spokojnie

tu info

http://www.dailytech.com/Intel+X25M+G2+SSD+TRIM+Firmware+Pulled+Due+to+Data+Corruption+Problems+in+Windows+7/article16638.htm

 

a tu od społeczności na forum intela wieści że na najnowszym fw dla G2 dalej sa problmey

80G2 SSD stopped working (report 8mb-...

oraz sporo informacji na innych stronach use gogle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...