Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zachęcony tym tematem zakupiłem parę tygodni temu na Allegro Samsunga serii 470, OEM nie potrafię niestety znaleźć z jakiego lapka został wyciągnięty lub do jakich lapków został przeznaczony, sprzedający nic nie wie, nie zna się "jak Pan udupi dysk koniec z gwarancją" to jego jedyne odpowiedzi.

Dysk sprawuje się świetnie jak na razie nie mam mu nic do zarzucenia, system niestety lub stety XP, nie widzę zamiaru przesiadać się na siódemkę. Dane z aplikacji testowych dołączone.

 

Temat śledzę na bieżąco ale o ile pamięć mnie nie myli nie padło pytanie i odpowiedź jak używać na dysku OEM aplikacji SAMSUNG Magician, rozpoznaje ona dysk ale go nie obsługuje, przewijały się w tym temacie wątki o niemożliwości update'owania firmware, chodziło bodajże o wersje OEM Della PM810 z tego co sprawdziłem mój dysk też jest Dellowym OEM - wersja MZ5PA128HMCD. Byłbym wdzięczny za pomoc.

post-100869-0-90796500-1315388918_thumb.png

post-100869-0-36059100-1315388969_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nasuwa się pytanie co obejmuje ta "gwarancja"? :D

 

 

Pewnie trwałość napisu SAMSUNG na naklejce, poza tym 3 miesiące gwarancji lepiej wygląda na Allegro niż coś takiego:

 

"Nie mam na niego żadnych dokumentów ponieważ dostałam go jako dodatkowy dysk do komputera. Jest oryginalnie zapakowany.

Nie przyjmuję zwrotów. Licytując akceptujesz moje warunki."

 

Pozwoliłem sobie tylko wyciąć adres mailowy sprzedającego, celowo użyłem małej litery, aukcja na allegro trwa.

 

Jak dobrze pójdzie, zamienię tego samsunga na Intela G2 40 GB + dopłata i nie będę stratny nic, jako, że system zajmuje mi raptem 7GB.

 

 

 

Do Kyle:

Będę nieszczęśliwy jeśli za rok będę miał ten dysk w kompie, zastanawiam się nad Kingstonem 96GB, jeśli kolega pójdzie na wymianę.

Edytowane przez Seba52

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uciąłem kolejną sekundę wyłączając kontroler Marvella i włączając rozruch bez interfejsu GUI (brak animacji WIndows). Jest nieprawdopodobnie szybko, a system mam totalnie zagracony. Jak widać dla m4 to nie problem.

jak wylaczyc ta animacje przy starcie win7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zachęcony tym tematem zakupiłem parę tygodni temu na Allegro Samsunga serii 470, OEM nie potrafię niestety znaleźć z jakiego lapka został wyciągnięty lub do jakich lapków został przeznaczony, sprzedający nic nie wie, nie zna się "jak Pan udupi dysk koniec z gwarancją" to jego jedyne odpowiedzi.

Dysk sprawuje się świetnie jak na razie nie mam mu nic do zarzucenia, system niestety lub stety XP, nie widzę zamiaru przesiadać się na siódemkę. Dane z aplikacji testowych dołączone.

 

Temat śledzę na bieżąco ale o ile pamięć mnie nie myli nie padło pytanie i odpowiedź jak używać na dysku OEM aplikacji SAMSUNG Magician, rozpoznaje ona dysk ale go nie obsługuje, przewijały się w tym temacie wątki o niemożliwości update'owania firmware, chodziło bodajże o wersje OEM Della PM810 z tego co sprawdziłem mój dysk też jest Dellowym OEM - wersja MZ5PA128HMCD. Byłbym wdzięczny za pomoc.

 

Skoro dysk sprawuje się świetnie to w czym problem?

Edytowane przez KartofeLone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro dysk sprawuje się świetnie to w czym problem?

 

Jeszcze niedawno dysk serii 470 był polecany na pierwszej stronie tematu jako świetnie sobie radzący w systemach nie wspierających komendy trim. Akurat parę dni po jego zakupie zauważyłem, że już nie jest. Więc, jak się domyślam po upływie pewnego czasu świetnie stanie się bardzo dobrze, później zaledwie dobrze. Bez wsparcia software'u takiego jak SAMSUNG Magician raczej nie uda się przywrócić pierwotnej wydajności - w tym problem, jak uruchomić to oprogramowanie na OEMowym dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu znalazłem czas by zainstalować mojego Kingstona SSDNow V+100 96GB.

 

System WinXp Pro SP3 z AHCI (stery Intela ver. 10.6.0.1002), partycja NTFS, klaster 4KB, alignment 64. System po lekkiej optymalizacji: wyłączone indeksowanie, prefetch. Dysk śmiga całkiem sprawnie, tylko jedna rzecz mnie niepokoi:

 

Dołączona grafika

 

Wyniki pokrywają się z tymi, które Caleb zamieścił w teście dysku na głównej stronie z wyjątkiem zapisu próbki 4K-64Thrd. W tescie 32,4 MB/s u mnie 11,39 MB/s. Sprawdzałem na SATA 2 i 3. Przejrzałem testy w internecie, to wyniki dla tej próbki są bliższe moim rezultatom, niż tym z PurePc (nikt się nawet do nich nie zbliżył :huh:). Skończyły mi się pomysły na poprawę wyniku i szczerze mówiąc, nie chcę dalej katować tego dysku programami testowymi. Jakieś sugestie?

Edytowane przez mortex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodziło bodajże o wersje OEM Della PM810 z tego co sprawdziłem mój dysk też jest Dellowym OEM - wersja MZ5PA128HMCD.

PM810 to jest dokładnie seria 470. Tak był początkowo fabrycznie oznaczany przez Samsunga.

Dalej nadaje się do pracy bez Trim przez dośc agresywne GC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze niedawno dysk serii 470 był polecany na pierwszej stronie tematu jako świetnie sobie radzący w systemach nie wspierających komendy trim. Akurat parę dni po jego zakupie zauważyłem, że już nie jest. Więc, jak się domyślam po upływie pewnego czasu świetnie stanie się bardzo dobrze, później zaledwie dobrze. Bez wsparcia software'u takiego jak SAMSUNG Magician raczej nie uda się przywrócić pierwotnej wydajności - w tym problem, jak uruchomić to oprogramowanie na OEMowym dysku.

 

470 nadal jest polecany. Dysk ma własne bardzo dobre GC i daje sobie radę, dodatkowo można go czyścić CCleanerem co jakiś czas.

 

BTW.

Posiadam kod rabatowy z morele na samsunga MZ-5PA064/EU czyli 470 w wersji 64GB :) kod ważny jest do 12.09.

Sam posiadam 128GB wersję, więc z pewnością nie będę kupował drugiego :P Jeśli ktoś byłby chętny, to mogę wspomóc "za browara" :)

Edytowane przez -=YoGi=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

470 nadal jest polecany. Dysk ma własne bardzo dobre GC i daje sobie radę, dodatkowo można go czyścić CCleanerem co jakiś czas.

 

 

Czyli rozumiem, że samsung 470 + windows vista będą się dogadywać po odpowiednich zmianach w ustawieniach systemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo coś więcej na temat tego błędu w Intelach 320? Dostałem swojego 320 160GB i wgrałem najnowszy firmware (dysk na naklejce ma inny kod modelu bo oryginalnie był w notebooku HP ale aktualizacja poszła bez problemu) i teraz nie wiem czy wkładać go do notebooka 4530s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo coś więcej na temat tego błędu w Intelach 320? Dostałem swojego 320 160GB i wgrałem najnowszy firmware (dysk na naklejce ma inny kod modelu bo oryginalnie był w notebooku HP ale aktualizacja poszła bez problemu) i teraz nie wiem czy wkładać go do notebooka 4530s.

 

a czego się boisz, że laptop wybuchnie? zawsze dla świętego spokoju i uniknięcia kłopotów możesz trzymać dysk w pudełku. Tylko po co go w takim razie kupowałeś?

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oto mi chodziło, bo z newsów na portalach (na purepc.pl też chyba był) wynika że błąd dalej czasem występuje po aktualizacji do najnowszego firmware.

Po prostu nie mam czasu żeby w razie czego instalować/przywracać system po wystąpieniu tego błędu.

 

No ale jak wrócę do domu to wrzucę do go notebooka i dam screena z testami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oto mi chodziło, bo z newsów na portalach (na purepc.pl też chyba był) wynika że błąd dalej czasem występuje po aktualizacji do najnowszego firmware.

Po prostu nie mam czasu żeby w razie czego instalować/przywracać system po wystąpieniu tego błędu.

 

No ale jak wrócę do domu to wrzucę do go notebooka i dam screena z testami

 

uhmm. podobno u paru osób dalej występuje. IMHO biorąc pod uwagę skalę "zjawiska" (podobno niewielki procent sprzedanych ssd), warunki pojawienia się (nagła utrata zasilania) no i jednak firmware nowy - będzie okej :) Dla bezpieczeństwa zrób backup jak już postawisz system i wszystko co chcesz mieć na lapie. Jakby pojawił się problem 8mb zawsze pozostaje secure erase.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crucial M4 64 GB, wyniki z Crystal Disk Mark.

 

Firmware 0002:

Sequential Read :   407.531 MB/s          Sequential Write :   108.268 MB/s         Random Read 512KB :   350.572 MB/s        Random Write 512KB :   108.563 MB/s    Random Read 4KB (QD=1) :    26.293 MB/s [  6419.2 IOPS]   Random Write 4KB (QD=1) :    69.071 MB/s [ 16863.1 IOPS]   Random Read 4KB (QD=32) :   233.843 MB/s [ 57090.5 IOPS]  Random Write 4KB (QD=32) :   105.115 MB/s [ 25662.8 IOPS]  Test : 1000 MB [C: 61.0% (36.3/59.5 GB)] (x5)  Date : 2011/08/31 15:41:11    OS : Windows 7  SP1 [6.1 Build 7601] (x64)

Firmware 0009:

Sequential Read :   508.442 MB/s          Sequential Write :   109.822 MB/s         Random Read 512KB :   415.174 MB/s        Random Write 512KB :   108.885 MB/s    Random Read 4KB (QD=1) :    28.309 MB/s [  6911.4 IOPS]   Random Write 4KB (QD=1) :    69.559 MB/s [ 16982.2 IOPS]   Random Read 4KB (QD=32) :   297.473 MB/s [ 72625.1 IOPS]  Random Write 4KB (QD=32) :   104.740 MB/s [ 25571.2 IOPS]  Test : 1000 MB [C: 61.0% (36.3/59.5 GB)] (x5)  Date : 2011/08/31 16:12:34    OS : Windows 7  SP1 [6.1 Build 7601] (x64)
Edytowane przez bender83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj nabyłem Samsunga 470 64GB właśnie w Morele w promocji. Dostałem wersję z Norton Ghost 15 czyli MZ-5A064B/EU (błąd pakującego albo już nie mieli wersji A a chcieli się wywiązać) :wink: Zoptymalizowałem 7kę 64bit w trybie AHCI wyłączając indexowanie, prefetch, przenosząc SWAPa na HDD, natomiast sugerując się poradnikiem z innego portalu wyłączyłem buforowanie zapisu i parametry zapisu przykładowo dla próbki 4K poleciały z 40 do 4. Włączyłem więc szybko buforowanie z powrotem bo Samsung ma 256MB cache i widać, że robi z niego użytek.

 

Czy ktoś z Was włączał Over-Provisioning w programie Magician ? Ma to na celu zmniejszenie partycji i pozostawienie wolnego miejsca dla operacji dyskowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) o ile taniej jest z tym kuponem?

2) czym sie rozni MZ-5A064B/EU od MZ-5A064A/EU?

 

Ja płaciłem 299zł zamiast 353zł.

 

W wersji B dostajesz Norton Ghosta 15 i Samsung Magician Software. Wgrany jest też najnowszy firmware 09 (w wersji A można trafić na starsze wersje).

 

Warto dodać, że jest jeszcze wersja C z ramką umożliwiającą przykręcenie SSD w zatoce od HDD + kabel SATA + kabel zasilający.

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...