Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy mają Cruciala mam i ja...

post-12477-0-82485900-1315656079_thumb.jpg

11 minut - tyle zajęło zainstalowanie W7 z pendriva. Szybkość instalacji to największa przewaga nad Intelem.

 

...natomiast sugerując się poradnikiem z innego portalu wyłączyłem buforowanie zapisu i parametry zapisu przykładowo dla próbki 4K poleciały z 40 do 4. Włączyłem więc szybko buforowanie z powrotem bo Samsung ma 256MB cache i widać, że robi z niego użytek.

Nie należy wyłączać buforowania, bo bufor jak nazwa wskazuje służy dodatkowej pamięci podręcznej i jak najbardziej podnosi wydajność. Pamięć ram jest szybsza od jakiegokolwiek dysku.

Nie ma to nic wspólnego z 256MB cache w samsungu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie należy wyłączać buforowania, bo bufor jak nazwa wskazuje służy dodatkowej pamięci podręcznej i jak najbardziej podnosi wydajność. Pamięć ram jest szybsza od jakiegokolwiek dysku.

Nie ma to nic wspólnego z 256MB cache w samsungu.

 

Dzięki za sprostowanie. Dla mnie istotne, że po optymalizacji systemu pod SSD działa on z tą samą wydajnością jak bezpośrednio po instalacji.

 

Zobaczę jak Deus Ex Human Revolution i Mafia 2 się będzie sprawować, bo na HDD zdarzają się przycinki przy doczytywaniu danych. Mafię miałem jeszcze wcześniej na sporo wolniejszym HDD i szarpało na zakrętach okrutnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 minut - tyle zajęło zainstalowanie W7 z pendriva.

Wlasnie szukam jakiegos pendrive specjalnie pod instalowanie systemu. Mozesz napisac, jaki to pendrive i czy na USB 2.0/3.0, i czy jest cos szybszego (co jeszcze skroci czas instalacji)?

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW, wie ktoś może czemu mam problemy z zainstalowaniem nowszych sterów Intel Rapid Storage na lapie z sigu? Teoretycznie wszystko poustawiane jak trzeba, stery 10.1 instalują się bez problemu, a nowsze np. 10.5 lub 10.6 wyrzucają info: "System nie spełnia minimalnych wymagań itd..." :(. Googlałem trochę, ale żadnego sensownego rozwiązania problemu nie znalazłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie szukam jakiegos pendrive specjalnie pod instalowanie systemu. Mozesz napisac, jaki to pendrive i czy na USB 2.0/3.0, i czy jest cos szybszego (co jeszcze skroci czas instalacji)?

 

ADATA S102 8GB, ma USB 3.0 ale instalowałem na USB 2 bo innego nie mam.

Instalowałem komuś z tego pena na USB 3.0 (płyta pod Sandy) to instalka szła jeszcze szybciej. A stawiałem wtedy na Crucialu C300 128GB ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dziala ten kod tez na wieksze pojemnosci - czy tylko 64GB?

 

ps skoro robia taka wyprzedaz, to seria 830 musi byc juz naprawde blisko - ciekaw jestem wydajnosci tych dyskow (zwlaszcza random, bo seq juz mniej wiecej wiadomo, jaka bedzie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dziala ten kod tez na wieksze pojemnosci - czy tylko 64GB?

 

ps skoro robia taka wyprzedaz, to seria 830 musi byc juz naprawde blisko - ciekaw jestem wydajnosci tych dyskow (zwlaszcza random, bo seq juz mniej wiecej wiadomo, jaka bedzie).

 

Tylko do 64GB w wersji A.

 

830 gdzieś na jesieni ma się pojawić więc faktycznie niedługo. Ja sobie odpuściłem czekanie bo na SATA 2 siedzę.

 

Hmm posiadam program Magician w wersji 2.0 a on twierdzi, że jest aktualizacja ale odsyła do ogólnej strony a w download jest tylko 2.0 ...

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu wróciłem z urlopu i ciągle mam resety kompa. Nie ma przy tym bsodów (nie widzę żadnych komunikatów z błędami), poprostu nagle komp sie resetuje tak jakby przez moment zabrakło prądu. Przed urlopem wszystko było z nim OK. Zostawiłem go z wyciągniętym kablem zasilającym. Po powroci co godzinę przeglądania netu albo nawet jak jest włączony IE i załadowane kilka strona natępuje reset. Przywróciłem system ghostem do momentu zaraz po instalacji WIN 7 64bit enterprise. Sciągnęły mi się poprawnie wszystkie updaty, zainstalowałem najnowszy IRST_V10501026_XPVistaWin7, a także powróciłem zrobiłem clear cmos (z wyjęciem baterii) i pozostawiłem kompa na defaultowych ustawieniach.

 

Zrobiłem tez test diagnostyczny Intel toolboxem.

 

Problemy nadal występują, a moje pojderzenie pada na dysk, ewentualnie płytę lub zasilacz.

 

Poniżej przedstawiam zrzuty z historii zdarzeń systemu:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

Czy macie jakieś pomysły? Tak jak powiedziałem na wstępie, przed urlopem sprzet był super stabilny na 4.5Ghz 1.3V, a teraz na defaulcie robi resety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz Superfetch i zobacz czy jest lepiej - LINK.

Dla pewności zatrzymaj jeszcze usługę: Win+R, wpisz services.msc, znajdź usługę "Wstępne ładowanie do pamięci", dwuklik na nią, zmień na typ uruchomienia na "Wyłączony", restart kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz Superfetch i zobacz czy jest lepiej - LINK.

Dla pewności zatrzymaj jeszcze usługę: Win+R, wpisz services.msc, znajdź usługę "Wstępne ładowanie do pamięci", dwuklik na nią, zmień na typ uruchomienia na "Wyłączony", restart kompa.

 

Zrobiłem, niestety nic nie pomogło. Zapuściłem prime95 licząc, że to pamięć/procek/mobo i szybciej pojawi się reset, ale komp chodził dobre pół godziny więc zostawiłem go i poszedłem spać.

 

Rano oczywiście był zresetowany. Patrzę do logów, a tam widać, że będąc w idlu resetował się prawie co do sekundy równo co 2 godziny.

 

Dołączona grafika

 

A może to jakiś wirus?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w zasadzie może być wszystko - przegrzewanie się któregoś podzespołu, błąd jakiegoś sterownika, kontroler dysku, wirus. Wymuś BSOD, powinieneś mieć wtedy więcej informacji. Wciskasz F8 podczas uruchamiania Windows i wybierasz opcję, żeby komputer nie był resetowany po krytycznym błędzie systemu.

Edytowane przez H3ex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś podobne randomowe bsody powodował mi sterownik sieciówki realteka. Wgranie najnowszego rozwiązało problem.

 

Fakt, też niedawno walczyłem z BSOD'ami w kompie córki na P67. Stery do sieciówki Realteka ze strony Asus'a to powodowały, wygooglałem gdzieś nowsze i już chodzi ok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, też niedawno walczyłem z BSOD'ami w kompie córki na P67. Stery do sieciówki Realteka ze strony Asus'a to powodowały, wygooglałem gdzieś nowsze i już chodzi ok...

 

 

Dzisiaj złapałem BSOD, system to win 7 enterprise 64 bit (7601):

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wampir:

 

trial windowsa sie skonczyl, stad m.in. restarty co 2h etc. Nie ten watek!

 

Tak naprawdę to Windows pokazuje, że jest jeszcze "Windows license valid for 45 days". Posta napisałem aby zakończyć temat.

 

Mylne były pierwsze komunikaty o usłudze prefetch. W sumie te 4 posty pewnie nie zmienią za wiele w takiej dużej masie gdzie jest kilkadziesiąt razy więcej niepotrzebnych dywagacji na temat cen dysków, ale jak komuś to bardzo przeszkadza to może je usunąć albo np przenieść do wątku o Windows 7 aby był dla potomnych.

 

Dziękuję tym co pomagali.

Edytowane przez wampir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem sobie Cruciala M4 64 GB...

 

oto moje wyniki z testu - firmware 002 i 009. Jeden z atrybutów jest BAD - pod iaStor - co to jest ? bo cos wynik zapisu nie jest zadawalajacy. Chyba , ze taki ma byc na mojej mobo??

post-139-0-14651400-1315955268_thumb.jpg

post-139-0-48890200-1315955277_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowa uwaga. Na dysk przeniosłem stary system Windows 7 z ta dodatkową ukrytą partycja 100 mb.

Ten program Paragon alignment ale on cos miele miele i na koncu wywala ze juz ok ale nie jest ok.. Mam w nim zaznaczyc tylko te partycje z windowsem bo tej 100 mb nie moge...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...