Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, krótka piłka. Wkurza mnie Corsair Force, który mam w Thinkpadzie i chce go zmienić na Cruciala M4. Zamówiłem go nawet w Euro, ale zobaczyłem, że za praktycznie prawie 100 mniej można miec Samsunga 470 o tej samej pojemności. Warto dokładać do M4? Z Cruciala jestem bardzo zadowolony (mam w XPSie), ale Samsung strasznie kusi ceną i bardzo niskim poborem energii. Szukam jakiegoś bezpośredniego porównania do M4, ale niestety bez rezultatu.

 

edit.

Dobra, nieważne. Znalazłem Samsunga za 350 od ręki więc będzie 470. Zresztą i tak nie mam SATA3 w Lenovo także M4 by się "marnował".

Edytowane przez maSTHa212
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafa:

No tak, nie zauważyłem, że AS SSD wyświetla dysk S535.

Ja googlowałem w oparciu o to:

 

 

więc trafiłem między innymi TUTAJ.

 

No, no - miałem S528 wcześniej, ale mi wymienili na S535, sorry za literówkę. S528 to był dramat ;)

Dołączona grafika

Dalej 12MB/s zapis 4k... w tej chwili jest wolne 25GB na tym dysku. wkurza mnie to, bo mam zazwyczaj 2-3 wirtualne maszyny do testów odpalone na VMWare i się "tną" troszeczkę... widziałem jak to fungowało na Intelu G2 i słabszym procku niż mój (mam Core i5 450 2.4, 3MB cache) - było niebo lepiej.

 

update: a jeszcze wracając do pytania o SSDki do Raid1 - Seria 470 w dystrybucji jest End of Life... spinał ktoś dwa RÓŻNE ssd w raid 1?

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung 470 >>>> Corsair Force

 

Lapek w końcu chodzi tak jak się spodziewałem, z poprzednim SSD praca w sumie nie różniła się aż tak bardzo od zwykłego HDD. Obstawiałem, że to może wina procesora (w końcu E350 to żaden demon wydajności), ale teraz wiem, że to "cudowny" Sandforce dawał ciała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to taki dysk, bo właśnie zamówiłem laptopa DELL w X-Kom i skorzystałem z promocji, i zamówiłem razem dysk z linka poniżej

 

http://www.x-kom.pl/p/69616-dysk-twardy-2,5-sata-samsung-64gb-2,5-sata-ssd.html

 

Jeśli to faktycznie padaka to anuluje zakup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinowałeś ze sterownikami? Próbowałeś zmieniać oszczędzanie energii (wątek dotyczący m.in. Cruciali)?

 

Oszczędzanie energii? Nie próbowałem, dałem tylko żeby dysk nie był w żadnym wypadku odłączny czy coś dla oszczędzania energii, nie wiem czy o to chodzi.

 

Te francuskie drivery są bezpieczne dla ENG systemu ?

 

Czy to taki dysk, bo właśnie zamówiłem laptopa DELL w X-Kom i skorzystałem z promocji, i zamówiłem razem dysk z linka poniżej

 

http://www.x-kom.pl/p/69616-dysk-twardy-2,5-sata-samsung-64gb-2,5-sata-ssd.html

 

Jeśli to faktycznie padaka to anuluje zakup.

 

Ten samsung bardzo dobry z tego co mówią koledzy ,nie musisz anulować. Też taki kupię.

 

Czy to taki dysk, bo właśnie zamówiłem laptopa DELL w X-Kom i skorzystałem z promocji, i zamówiłem razem dysk z linka poniżej

 

http://www.x-kom.pl/p/69616-dysk-twardy-2,5-sata-samsung-64gb-2,5-sata-ssd.html

 

Jeśli to faktycznie padaka to anuluje zakup.

 

Ten samsung bardzo dobry z tego co mówią koledzy ,nie musisz anulować. Też taki kupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to taki dysk, bo właśnie zamówiłem laptopa DELL w X-Kom i skorzystałem z promocji, i zamówiłem razem dysk z linka poniżej

 

http://www.x-kom.pl/p/69616-dysk-twardy-2,5-sata-samsung-64gb-2,5-sata-ssd.html

 

Jeśli to faktycznie padaka to anuluje zakup.

 

No właśnie bardzo dobry, lepszy niż Corsair Force, który miałem poprzednio. Tylko ta cena średnia. 399 to sporo, spokojnie znajdziesz ten dysk za 40-50 złotych mniej w innych sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie bardzo dobry, lepszy niż Corsair Force, który miałem poprzednio. Tylko ta cena średnia. 399 to sporo, spokojnie znajdziesz ten dysk za 40-50 złotych mniej w innych sklepach.

 

Pytanie, jaka to jest odkładnie wersja, bo są dwie:

MZ-5PA064C/EU - ten jest droższy, około 410-420 zł

MZ-5PA064B/EU - ten jest tańszy, około 370 zł

 

Nie znam różnic między nimi, sam się zastanawiam. Wydaje mi się, że dodają kabelki i przejściówkę 2,5->3,5 w tej wersji C, ale może ktoś powie coś więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie bardzo dobry, lepszy niż Corsair Force, który miałem poprzednio. Tylko ta cena średnia. 399 to sporo, spokojnie znajdziesz ten dysk za 40-50 złotych mniej w innych sklepach.

 

Dzięki za odpowiedz, znalazłem jedynie 20-30zł taniej biorąc pod uwagę koszt przesyłki w zasadzie szkoda zamawiać z dwóch miejsc, ponieważ kupując w x-komie odbieram osobiście w jednym z oddziałów, więc koszt przesyłki odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanie - nie ma tych samsungów już za bardzo, a ja potrzebuje dwa tanie dyski, nie muszą być mistrzami prędkości. Wiem, że już smędze w tym temacie długo, ale są Vertexy 2 takowe:

DYSK SSD OCZ VERTEX PLUS 60GB 185 mb/s 64MB CACHE (1868421532) - Aukcje internetowe Allegro

Mogę odebrać osobiście, 3 lata gwarancji.

Co myślicie? Rafa?

Chodzi o to, żeby Win 7 na tym śmigał, 24/7, nic więcej, zero pracy praktycznie, w Raid 1

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, jaka to jest odkładnie wersja, bo są dwie:

MZ-5PA064C/EU - ten jest droższy, około 410-420 zł

MZ-5PA064B/EU - ten jest tańszy, około 370 zł

 

Nie znam różnic między nimi, sam się zastanawiam. Wydaje mi się, że dodają kabelki i przejściówkę 2,5->3,5 w tej wersji C, ale może ktoś powie coś więcej.

 

Dokładnie takie są różnice. C ma ramkę i kabelek SATA + kabelek zasilający.

 

Oba posiadają Norton Ghost w wersji 15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanie - nie ma tych samsungów już za bardzo, a ja potrzebuje dwa tanie dyski, nie muszą być mistrzami prędkości. Wiem, że już smędze w tym temacie długo, ale są Vertexy 2 takowe:

DYSK SSD OCZ VERTEX PLUS 60GB 185 mb/s 64MB CACHE (1868421532) - Aukcje internetowe Allegro

Mogę odebrać osobiście, 3 lata gwarancji.

Co myślicie? Rafa?

Chodzi o to, żeby Win 7 na tym śmigał, 24/7, nic więcej, zero pracy praktycznie, w Raid 1

 

To nie jest Vertex 2 (Sandforce) tylko Vertex Plus (Indilinx). Zresztą na PPC była recenzja tego modelu, a w tym topicu wrzuciłem testy. Jeśli V. Plus będzie współpracował z kontrolerami SATA II i III to będzie działał bez problemów. U mnie pracuje pod kontrolą Win 8 DP i jak na razie pracuje bez zarzutu. Z usypianiem też nie ma z tym problemów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj na pierwszą stronę tego tematu, wszystko tam jest aktualne.

 

szybkie pytanie - nie ma tych samsungów już za bardzo, a ja potrzebuje dwa tanie dyski, nie muszą być mistrzami prędkości. Wiem, że już smędze w tym temacie długo, ale są Vertexy 2 takowe:

DYSK SSD OCZ VERTEX PLUS 60GB 185 mb/s 64MB CACHE (1868421532) - Aukcje internetowe Allegro

Mogę odebrać osobiście, 3 lata gwarancji.

Co myślicie? Rafa?

Chodzi o to, żeby Win 7 na tym śmigał, 24/7, nic więcej, zero pracy praktycznie, w Raid 1

 

Grimlock napisał już wszystko. Może alternatywnie używany Intel G2 lub Kingston V+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanie - nie ma tych samsungów już za bardzo, a ja potrzebuje dwa tanie dyski, nie muszą być mistrzami prędkości. Wiem, że już smędze w tym temacie długo, ale są Vertexy 2 takowe:

DYSK SSD OCZ VERTEX PLUS 60GB 185 mb/s 64MB CACHE (1868421532) - Aukcje internetowe Allegro

Mogę odebrać osobiście, 3 lata gwarancji.

Co myślicie? Rafa?

Chodzi o to, żeby Win 7 na tym śmigał, 24/7, nic więcej, zero pracy praktycznie, w Raid 1

 

Samsung 470 64GB SSD + Norton Ghost - eMobilne.pl tutaj masz Samsungi w dużej ilości więc obstawiam, że dwa mają na bank :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung 470 64GB SSD + Norton Ghost - eMobilne.pl tutaj masz Samsungi w dużej ilości więc obstawiam, że dwa mają na bank :)

 

Dzieki za link, juz kupilem w morele. co prawda 12 zł drożej, ale też zamawiałem zasilacz i płytę jeszcze, więc w sumie strata niewielka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja znowu z moim Crucialem M4.

 

Wszystko niby OK, tylko ten zapis i odczyt dla 4K (pod SATA II).

 

Odinstalowałem najnowsze Intel RTS - wyniki były nieco gorsze od tych.

Zostawiłem na ponad dobą włączonego laptopa, w trybie wysokiej wydajności. Myślałem że coś to pomoże.

Wszystkie sterowniki zainstalowane.

 

Do tego trafiły mi chwilowe przestoje. Zwłaszcza kiedy coś zmieniałem w opcjach w systemie. Przed chwilą chciałem wyłączyć kilka usług z autostartu i zwis na jakieś 3 min. Tylko kursorem można poruszać.

 

Póki co przeczytałem o 3 sposobach poprawy (dla tych 4K): 1 podnosi temp. procka do 70st.(odpada), 2-gi wyłącza niektóre sterowniki od procka (skutki nieprzewidywalne) i jeszcze tweak z LPM (wzrost poboru prądu?).

 

To już będzie chyba 5 z 6 dysków SSD którego będe się musiał pozbyć bo brak mi już pomysłów co z tym zrobić ;/

post-161677-0-29051100-1318460329_thumb.jpg

Edytowane przez Tronks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, opłaca się kupić jakiś SSD do laptopa UL20A z dualem 1.2GHz celeron, 2GB ramu, i win XP ?

Laptop do neta i programowania

 

Tak tak tak, uzywam dokładnie takiej konfiguracji od 2 lat, juz z trzema roznymi dyskami (teraz crucial) - polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...