Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupilem F60+F120. Macie pomysly z czego wynikaja az takie roznice w zapisie?

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Po prawie roku uzywanie ssd bez zadnego formatu wydajnosc prezentuje sie na takim poziomie:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

I teraz mam takie pytanie, czy po wyzerowaniu dysku jego wydajnosc przywrocilaby sie do tej poczatkowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe firmware OCZ

OCZ Technology

 

Zmiany:

 

Fixed a rare condition that may cause Windows Blue Screen error when the primary-configured drive woke up from either a SATA slumber mode or S3/S4 modes

Fixed a rare condition that may cause Windows Blue Screen error when the drive was configured as primary with OS installed

Fixed a corner-case issue that may cause the drive to stutter or Windows freezing screen when a media read error occurred

Further improved robustness of Secure Erase operation to prevent possible low-level data structure corruption

Significantly improved TRIM handling to enhance system stability

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Agility 3 60GB chodzi na płycie Asusa Z68 na FW 2.13 teraz bez żadnych zacięć czy zawiech systemu win 7 64 BIT Home Premium.

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

Asus P8Z68-V PRO Bios 0706 Dysk podpięty pod kontrolerem Marvell 91xx SATA 6G

Edytowane przez Boguszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie przedwcześnie nie ekscytował. Zresztą nawet bez BSODów nie jest to żaden cud. Tym bardziej wersje asynchroniczne.

 

Asus P8Z68-V PRO Bios 0706 Dysk podpięty pod kontrolerem Marvell 91xx SATA 6G

 

Bez sensu podpinać pod Marvela, dużo tracisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś poprawili i miejmy nadzieję, że czegoś innego nie popsuli - znając OCZ ;)

 

Dla Vertex'a Plus widzę firmware w wersji 3.50. Sprawdzę czy przypadkiem nie będę musiał update'u zrobić. W przypadku Intel'a zawsze było bezboleśnie ;)

 

UPD: Mam wersję 3.02 więc będzie trzeba zupdate'ować francę :)

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do użytkowników dysków na SandForce 2281 (ocz vertex3, ocz agility3, corsair force 3 i podobnych) o wykonanie testu odczytu w HDTune, ale w opcjach w zakładce benchmark proszę ustawić rozmiar próbki na 512k lub 1M. Najlepiej gdyby dysk był używany bez TRIMa;) Testy z aktywnym TRIMem też mile widziane. Ciekawi mnie jak spadki wydajności są na tym kontrolerze.

Edytowane przez ElFi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows 7 64 BIT

 

Dołączona grafika TRIM Włączony.

 

TRIM Wyłączony Test wykonany Win xp SP3 32 bitowy.

 

Dołączona grafika

 

A tu już test na nowym FW 2.15 pod Windows 7 64 BIT

 

Dołączona grafika TRIM Włączony

 

Po wgraniu nowego FW jest zauważalne szybsze jeszcze uruchomienie systemu więc faktycznie coś poprawili.

 

A tutaj próbka 1MB Windows 7 64 BIT

 

Dołączona grafika TRIM Włączony

 

Zakupiony 29.08.2011

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Boguszek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to kupowałeś "same takie dziwne" te dyski (poza vertexem 1) to się nie ma co dziwić że miałeś tyle kłopotów :)

 

na inferno wszystko hula bez problemu, zrobilem system na swiezo, odpalilem go na 4 roznych kompach, sterów MILJON

i dalej dziala OK

 

watpie zeby w agility tak sie dalo

To mnie Kolego zmartwiłeś. Rozważam tą płytę w konfigu z SSD ale raczej Kingston'em 96GB ewentualnie Vertex'em Plus 120GB.

 

 

Mój G2 160GB na dzień dziesiejszy ma jeden realokowany sektor, a E9 = 100. Więc chyba nie ma się czym przejmować :)

 

nie wiem czy to wina mobo czy ssd, moze uda mi sie jeszcze zainstalowac tego inferno na h55 to zdam relacje.

 

PS

jesli agility3 nie ma bsodow ani nic sie z nim nie dzieje, to nie ma sensu zmieniac firmware na to nowe co wyszlo chyba wczoraj?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też wgrałem firmware do mojego OCZeta i zdziwiłem się, że sam proces flash'owania trwał tak z sekundę :)

 

Generalnie wydajność bez zmian.

 

Tak było na 3.02 (wyjętym z pudełka - 27.09.2011):

 

Dołączona grafika

 

 

A tak jest na 3.50 (19.10.2011):

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update jest w formie .iso do wypalenia, a sam proces jest tak ekspresowy, że szybciej chyba już nie można. Updater pozwala na wybór konkretnego SSD do zupdate'owania. Ja skorzystałem z bootowalnego pendrive'a, na którego zgrałem jeden z plików 760...exe

 

U siebie nie zauważyłem na razie pozytywów ani negatywów tej operacji. Jak działał dobrze, tak i działa dalej :)

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów

 

mam płytkę Gigabyte'a 870A-USB3L, najnowszy bios.Dziś stałem się posiadaczem OCZ Agility III, wgrałem najnowszy bios.ATTO dostaje laga w pewnym momencie, pada kompletnie zapis: Dołączona grafika

Płyta jest na SB850, sterowniki AHCI z catalystów 11.9, sata 3.0 na kablu 3.0.

 

Macie pomysły o co biega?

 

EDIT:

 

jeszcze wrzuce cristala tak dla pełniejszego obrazu: Dołączona grafika

Edytowane przez djdrake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z instrukcją zrobiłem test z próbką 512:

 

Dołączona grafika

 

Drugi test od razu po zrobieniu pierwszego:

 

Dołączona grafika

 

Po zrobieniu CLR CMOS mam taki wynik:

 

Dołączona grafika

 

i ATTO:

 

Dołączona grafika

 

zupełnie inaczej to wygląda, ale jaja

Edytowane przez djdrake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli CLR CMOS przywróciło SATA3, bo przedtem to było SATA2. Przy okazji: na wykresie widać ładnie w które miajsca dysku dokonałeś zapisów (spadki).

 

Niestety nie wesoło te spadki wyglądają, wychodzi na to, że rzeczywisty transfer danych zapisanych to okolice 200MB/sec a prawdopodobnie nawet niżej. Poprzednia generacja Vertex/Agility notowała spadki do 160MB/sec. Teraz wiadomo skąd się wzięła obiegowa opinia na forum, że nie warto wymieniac np: Vertexa2 na Vertexa3 bo się różnicy nie odczuje - no rzeczywiście - trudno odczuć 40MB/sec różnicy. Te 500MB/sec ze specyfikacji to po prostu oszustwo. Dysk tyle osiągnie w dwóch przypadkach: kiedy jest po erase i nie było nic zapisane, kiedy odczytujemy/zapisujemy dane dobrze się kompresujące (czyli tak ze trzykrotnie). Różnice wydajności między modelami (np: Agility, Solid) wynikają bardziej z rozmyślnego ograniczenia w firmware niż z konstrukcji dysku (tzw. segmentacja produktu). W świetle powyższych faktów nasuwa się wniosek, że nawet posiadacze starych Inteli V nie muszą się przesiadać na nowszy dysk (o ile nie brakuje im miejsca) bo nie odczują różnicy lub odczują spadek. Otóż starsze Intele (seria M,V) ciągną ponad 180Mb/sec czyli bliżej im do najnowszych dysków SATA3 niż do starszych SATA2 - mówię tu o wydajności praktycznej a nie benchmarkowej. Od razu zaznaczam, że nie neguję sposobu pracy kontrolera SandForce (chodzi o kompresję), tylko nie podoba mi się marketing, sami sprawdzcie co jest napisane drobnym druczkiem przy osiągach dysków z kontrolerami SF.

 

P.S. Dziekuję za odzew Boguszkowi i przypadkiem djdrake (za screeny z HDTune).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benchmark.pl jak wiadomo to tuba Komputronika. Pewnie ceny 830'tek będą takie, ale w ich sklepie :wink: Sam kupuję tam sporo rzeczy ale jako klient biznesowy. Bez rabatów napewno wybrałbym konkurencję :)

 

W każdym razie Samsung jest bardzo dobrą alternatywą dla Sandforce'ów, szczególnie gdy liczy się realna wydajność. Ghost to też miły dodatek, ale za który trzeba dopłacić :wink:

 

Może kiedyś OCZ ogarnie się.

 

PS. Wczoraj rozjechała mi się Ósemka (na Vertex'ie Plus niedługo po upgradzie firmware'u). Na SSD nie ma badów po sprawdzeniu. Acronis'em skolonowałem Siódemkę i ta działa jak na razie bez widocznych problemów. Generalnie Win 8 czasem głupiał podczas wybudzania (na 3.02 jak i 3.50), aż w końcu szlag trafił boot manager'a. Zresztą z normalnymi cold startami też bywały problemy. Takie uroki pre-bety.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

<p>Wszyscy mają SandForce - mam i ja - tak pokrótce można podsumować decyzję firmy Kingston, która dołączyła do grona producentów oferujących dyski SSD napędzane tą technologią. Obok A-Data, <a href="http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/test_corsair_force_3_120_gb_i_corsair_force_gt_120_gb?page=0,0">Corsair</a>, <a href="http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/test_ocz_vertex_3_60120240_gb_sandforce_kontratakuje?page=0,0">OCZ</a>, Patriot i RunCore, kolejny gigant branży sięgnął po kontrolery z rodziny SF-2200, aby skutecznie rywalizować z najszybszymi konstrukcjami dostępnymi na rynku. Zresztą biorąc pod uwagę, iż nawet Intel zamierza wykorzystywać SandForce'y w swoich urządzeniach, postanowienie Kingston nikogo chyba nie powinno dziwić. Faktyczna konkurencja dla SF-2281 poza Marvellem zasadniczo nie istnieje, więc producenci mają ograniczone pole manewru, jeśli zamierzają wykorzystywać w swoich urządzenia interfejs Serial ATA 6.0 Gb/s. Wracając do meritum - rodzina HyperX SSD obejmuje dwa modele (120 i 240 GB) dedykowane wymagającym użytkownikom, które trafiły do naszego laboratorium. Sprzęt bezsprzecznie prezentuje się doskonale, jednak czy SandForce potrafi jeszcze czymś zaskoczyć?</p>

<p class="rteright"><b>Autor: </b>Caleb - Sebastian Oktaba</p>

 

Test Kingston HyperX SSD 120/240 GB - Błękitny Grom
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Caleb

Będziesz Kingston'a 120GB wystawiał na sprzedaż jako po testowe tak jak poprzednie? (Force 3 i GT od Corsaira)

 

Jeśli tak, to wstępnie zaklepuję 120 Gb (a decyzja w zależności od ceny)

Edytowane przez aImLeSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...