Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Caleb

Będziesz Kingston'a 120GB wystawiał na sprzedaż jako po testowe tak jak poprzednie? (Force 3 i GT od Corsaira)

 

Kingston 120 GB ląduje w platformie testowej, więc nie będzie na sprzedaż :> Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile tak średnio zajmuje wam faza "rozpakowywanie plików windows.." podczas instalacji Win7 ? Instaluje go na 2 samsungach 64GB w RAID 1 i trwa to już z ... 15 minut a mam dopiero 64%. Raid to LSI Mega raid embbeded na płycie Supermicro. O ile dobrze pamiętam, to na moim kompie, 2 dyski w Raid 0 talerzowe, to trwało nawet nie 7 minut.

Ktoś może rzucić liczbą czy określeniem na oko dla porównania ?Np. u mnie to ta szybko ,że nawet nie zastanawiałem sie czy to wolno czy szybko albo coś podobnego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka minut najwyżej, z pendriva jakieś 4-5 zdaje się.

W sklepie w którym kupuje troche też ceny są podobne, a nie jest to drogi sklep.

64GB - 112€

128GB - 202€

256GB - 393€

źródło

 

Czyli drożej od konkurencji na Marvelu i podobnie jak droższe SandForce.

 

 

@Caleb to teraz czekamy na test Samsungów 830 vs Cruciale :)

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej że 256GB Crucial jest za 330€ i w tej kategorii jest zdecydowanym liderem cena/wydajność.

 

 

A tak BTW to na ebay pixmania prowadzi wyprzedaż Samsungów 470, bo spuścili bardzo mocno z cen i taki 128GB jest za 140€ + przesyłka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Caleb to teraz czekamy na test Samsungów 830 vs Cruciale :)

 

Samsunga pewnie możecie się spodziewać, ale Crucial coś nie chce przyjść :( Kombinuje natomiast SSD z tym kontrolerem, ale z innej stajni żeby było yako-takie porównanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Win8 można zaschedulować TRIM dla SSD tak jak defragmentację HDD, więc w przyszłości nie będzie to problemem :)

 

W RAID?

 

Ciągle myślę o zakupie Revo 230GB ... ale obawiam się spadku wydajności po czasie (TRIM nie będzie działał ...?)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Win8 można zaschedulować TRIM dla SSD tak jak defragmentację HDD, więc w przyszłości nie będzie to problemem :)

 

Schedulowanie nic nie da jak sygnał wysłany przez system nie dotrze poprzez sterownik pracujący w Raid ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i faktycznie jest tak jak piszecie. Co dziwne, nowy soft od MS pozwala na zrobie TRIM oraz wskazuje postęp procentowy. Zamiast wyświetlić komunikat "not supported" czy "failed" dla macierzy z SSD :-|

 

Producenci kontrolerów RAID powinni pójść za postępem i wprowadzić przechwytywanie komendy TRIM przez kontroler. Który z kolei komendę powinien przekazywać do konkretnej komórki danego SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że wiele osób tutaj wstrzymywało się przed dyskami na Sandforce'ach. W wypadku Agility III wielu, jak nie wszyscy użytkownicy na forum OCZ poinformowali, że problemy z BSOD / freeze'ami są zażegnane. Mogę to potwierdzić i ja, nowy firmware naprawia dużo, jak nie wszystko. :)

Edytowane przez djdrake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dysk po zainstalowaniu firmware wygenerował cybernetyczną rękę z obłoku gazów i zaczął dobierać się do mych spodni. Musiałem szybko zamknąć obudowę.

Sugeruję więc, że jego wady fizyczne również przez firmware zostały zażegnane, stał się moim samcem alfa.

Edytowane przez djdrake
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCZ Octane - abstraciach!ąc od faktu, że to produkt dla odważnych to 1TB w obudowie 2,5 cala robi pewne wrażenie. Jeszcze niech konkurencja wypuści swoje modele o tej pojemności, to może spowoduje to jakąś dalszą obniżkę cen SSD :)

 

OCZ Technology prezentuje Octane SSD | KopalniaWiedzy.pl

 

OCZ Technology | About OCZ | | OCZ Technology Introduces Octane SATA 6Gbps and Octane-S2 SATA 3Gbps Solid State Drives With Record-Breaking Access Times and Up to 1TB Storage Capacity

 

Octane Product Features:

 

- Dual Core CPU Indilinx Everest

- Up to 512MB DRAM cache

- 128GB, 256GB, 512GB, and 1TB models

- High sequential speeds:

Octane (SATA 3.0) Read: 560MB/s; Write: 400MB/s

Octane-S2 (SATA 2.0) Read: 275MB/s; Write: 265MB/s

- High transactional performance - Optimized for 4K to 16K compressed files

Octane (SATA 3.0) 45,000 random read 4K IOPS

Octane-S2 (SATA 2.0) 30,000 random read 4K IOPS

- Industry-low latency:

Read: 0.06ms; Write: 0.09ms

- Strong performance at low queue depths (QD 1 – 3)

- Up to 8 channels with up to 16-way Interleaving

- Advanced BCH ECC engine enabling more than 70 bits correction capability per 1KB of data

- Proprietary NDurance™ Technology: increases NAND life up to 2X of the rated P/E cycles

- Efficient NAND Flash management: Dynamic and static wear-leveling, and background garbage collection

- Boot time reduction optimizations

- NCQ support up to 32 queue depth

- End-to-end data protection

- TRIM support

- Industry standard SMART reporting

 

PS. Chcą sztucznie podbić ceny elektroniki | KopalniaWiedzy.pl - nie napawa optymizmem.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem pierwsze testy użytkowników samsunga 830, tu jeden na SATA2:

Odczyt i zapis dla 4K trochę niski. Na 470 wersja 64GB mam odpowiednio 18,7 i 40,4 MB/s więc 830 powinna tam lepiej wypaść.

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch modeli do 700zł wybrałbym ... Crucial M4 128GB.

Po dwóch miesiącach ciągłych problemów z Corsair Force Series 3 SSD 128GB sklep wymienił mi na tego Cruciala. Jestem wniebowzięty. Wydajność ta sama (może oprócz zapisu, ale tego nie odczujesz) a niezawodność nieporównywalnie większa.

Edytowane przez Arroyo
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jutro prawdopodobnie dotrze do mnie crucial m4. Chce zainstalować mu winde od początku i mam pytanie, czy przed instalacją zaktualizować mu firmeware do 009? Czy da się jakoś sprawdzić jaki fw jest wgrany nie mając windy?Czy nawet jak będzie 009 to aktualka to "zakomunikuje"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce troche "odswiezyc" mojego Asusa Eee PC 1008HA dokladajac RAMu i przechodzac na SSD. Czy Samsung 470 (64GB) bedzie dobrym wyborem? czy lepiej dolozyc do Cruciala M4? Nie chce przeplacac jesli roznica bedzie mizerna.

 

W przypadku wersji 64GB w testach rzeczywistych często lepiej wypada Samsung. Dopiero M4 w wersji 128GB na SATA III pokazuje potencjał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jutro prawdopodobnie dotrze do mnie crucial m4. Chce zainstalować mu winde od początku i mam pytanie, czy przed instalacją zaktualizować mu firmeware do 009? Czy da się jakoś sprawdzić jaki fw jest wgrany nie mając windy?Czy nawet jak będzie 009 to aktualka to "zakomunikuje"?

 

na naklejce dysku jest napisane jaki ma firmware i na pewno jest 002. wgraj od razu ja tak zrobiłem za nim cokolwiek ćwiczyłem. no i oczywiście pamiętaj o podpięciu go do pierwszego portu sata. ja jak podłączyłem do 4 portu to aktualizator go nie widział. po przepięciu poszło jak spłatka.

 

osobiście na początku przeniosłem "starą" winde 7 taką co pomięta jeszcze poprzednią platformę na p35 :P na ssd. jednak w zeszłym tygodniu zrobiłem świeżą reinstalkę. nie dość że zajmuje o połowę mniej miejsca :P to jeszcze działa 2x szybciej :lol2: :lol2:

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...