Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Arroyo gdzie Twój Foxconn ? Mój jak widać żyje i ma się dobrze :razz:

 

HEHEHE...

 

Mój Foxconn poszedł do rodziny. Wspominam go ciepło, bo to dotychczas najmniej problemowa i najlepsza płyta jaką miałem. Zachciało mi się eksperymentów z AMD i oto są skutki. Asrock 880G Extreme3 to płyta tylko i wyłącznie dla masochistów a wsparcie firmy Asrock w kwestii BIOSU to fantastyka naukowa. Wersja kodu AGESA w najnowszym biosie do 880G Extreme3 ma wartość wyłącznie antykwaryczną.

Zmiana platformy to było trochę moje "widzimisię" ale szczerze pomiędzy Q9550 a 1055T różnicy w wydajności nie widzę. Szkoda że Foxconn nie robi już takich płyt z klasą jak P35A-S. Ahhh.... Nostalgicznie się zrobiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w codziennym użytkowaniu jest zauważalna różnica pomiędzy Intelem G2 80GB a np. Crucialem M4 64GB ?

Moim zdaniem nie, jednak wolałbym się upewnić ;)

 

Pisałem już że niewielka różnica jest nawet w stosunku do 128GB m4. Do 64 tym bardziej może być mniejsza bądź żadna. Sata III nic tu nie zmieni.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z aligment,?

 

Na screenach z poprzednich postów widziałem, że każdy ma coś przykładowo 103424 K. Ja partycję tworzyłem przy pomocy płyty windows 7 i narzędzie naparawy, wg jakiegoś wygooglanego poradnika ustawiłem 64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z aligment,?

 

Na screenach z poprzednich postów widziałem, że każdy ma coś przykładowo 103424 K. Ja partycję tworzyłem przy pomocy płyty windows 7 i narzędzie naparawy, wg jakiegoś wygooglanego poradnika ustawiłem 64.

 

103424 jak i 64 po podzieleniu przez 4 dają liczbę całkowitą więc jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozwinąć tą ciekawą teze?

 

 

chodziło mi o to że dyski SSD są jeszcze dość drogie a poza tym to różnice w działaniu gry między SSD - HDD są niewielkie głównie jest to max 10% na korzyść ssd...

 

gdyby ssd były tańsze to i ja bym pomyślał ale teraz odpycha mnie cena/pojemność...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dysku 64GB ze 20-25GB to system, zakładając że ktoś używa Win7, zostaje jeszcze ok 40GB na inne programy i gry, cena nie ma tu znaczenia skoro ktoś już kupił dysk i 2/3 ma do zagospodarowania.

 

@ Shadoweye

Po sygnaturce widzę, że dysk już masz więc jaki problem instalować na nim gry?

Edytowane przez Mane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o to że dyski SSD są jeszcze dość drogie a poza tym to różnice w działaniu gry między SSD - HDD są niewielkie głównie jest to max 10% na korzyść ssd...

 

gdyby ssd były tańsze to i ja bym pomyślał ale teraz odpycha mnie cena/pojemność...

 

To że ktoś ma lub nie ma miejsca to kwestia całkiem indywidualna a napisałeś jakbyś był przeciwnikiem instalowania z jakiegoś konkretnego powodu.

 

Ja kiedyś na 40GB SSD miałem 3 gry oprócz systemu i zwyczajowych aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...