Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@rafa

Istnieje coś lepszego od 128GB Cruciala C4...

 

... 256 GB Crucial M4. Dostałem juz nauczkę w postaci Sandforce SF-2200 i nie wrócę do SF pewnie nigdy. Pozatym na Xtremesystems katują Cruciala M4 ciągłym zapisem 24/7 od kilku miesięcy i cały czas ma trzyma paramtery na 100% podczas gdy konkurencja już popadała. Wydajność też nie spadła mimo, że każda z komórek została zapisana ponad 13000 razy (komórki w Crucial M4 powinny umrzeć po 5000 cyklach zapisu a wszystkie mają się dobrze).

Mój odnośnik

 

@Corso

Nie chcę tu siać ostrej reklamy, ale jeśli chcesz niezawodny i szybki SSD to bierz Crucial M4, jeśli natomiast chcesz pojemny SSD to bierz Crucial M4 w wersji 256 GB. W każdym innym przypadku Crucial M4 będzie najlepszym wyborem :D

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zastanawiam się nad jakimś dyskiem ssd, problem jest taki że najlepiej jakby był z proline, a wybór tam jest przeciętny.

Co myślicie o tym:

SSDSA2CT040G3K5 • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

OCZSSD2-2VTXE60G • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

OCZSSD2-1VTXPL60G • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

PATRIOT PS64GS25SSDR • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

 

W ostateczności mogę zmienić sklep, ale gdyby któryś z tych dysków był ok, to bym go kupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zastanawiam się nad jakimś dyskiem ssd, problem jest taki że najlepiej jakby był z proline, a wybór tam jest przeciętny.

Co myślicie o tym:

 

OCZSSD2-1VTXPL60G • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

 

W ostateczności mogę zmienić sklep, ale gdyby któryś z tych dysków był ok, to bym go kupił.

 

Mogę polecić Vertex'a Plus pod warunkiem, że nie będzie pracował w tandemie z kontrolerem SATA I. Na SATA II pracuje ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dziś przyszedł mi M4 :D

Dołączona grafika

 

Co sądzicie, chyba całkiem fajne wyniki jak na SATA2....

mam nadzieję że niedługo jakiś upgrade zrobię:D

 

 

hmm ja tam nic nie widze;p

 

Ja miałem nadzieje że dzisiaj też będę miał swoje M4 ale rybka pewnie dopiero w środe;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy taki gigantyczny zapis 4K w crucialu M4 na SATA2 to norma?!?!

 

Pewnie że nie ;D edytowałem w paincie ;D

 

A kolega mariuszfabio gdzie zamawiał, bo mnie w jednym sklepie w konia robili....i do dziś nie mają nic na stanie ;( Zamówiłem w jakimś markecie drożej ale już mam...

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez Mortiiss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ide zawierać raty np do media lub saturna albo euroagd to przy zawarciu umowy sprzęt odbieram na miejscu nie czekam aż bank przeleje im pieniądze...więc to chyba normalne że chciałbym odebrać sprzęt przy podpisaniu umowy jakby nie było ja już jestem zobowiązany do płacenia itd czyli to tak jakbym już zapłacił gotówka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam ssd pod SATA III płyta Z68 Extreme3 lub p8p67.

 

Miałem brać m4, ale znajomy przekonuje mnie do ocz agility 3 mówiąc o gigantycznej różnicy w zapisie pomiędzy tymi dwoma.

 

Zmieniło się coś z tymi ocz czy dalej są tak nielubiane? Wstecz widać, że też ich nie polecacie, ale ostatnio jakiś soft wyszedł.

 

Mógłby ktoś wrzucić osiągi m4 pod SATA III w wersji 64 i 128 ? (jest jakaś różnica pomiędzy SATA II?)

 

Czy może czekać na jakąś nową premiere?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne znajomy się zna :wink: . Poleca Ci asynchroniczne ciach!o które to po instalacji systemu i programów osiągnie prędkość vertexa2 :lol2:

 

Z dzisiaj dostępnych ssd to na sata2 masz Szajsunga 470 lub m4, a pod stata3 masz m4 lub Szajsunga 830 (jeszcze słabo z dostępnością). Jeżeli już chcesz coś opartego na SF to Vertex3 lub Corsair Force GT, chociaż i tak w starciu z m4 0009 jako systemowe SF nie wypada już tak atrakcyjnie :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w techplanet na raty najzabawniejsze jest to że po podpisaniu umowy musiałem czekać aż dopiero bank przeleje im pieniążki....no i czekam tak od czwartku wczoraj napisali o 10 że kompletują zamówienie i [gluteus maximus] nie wyrobili się do 18:P ehh

 

Ajjjj,też brałem w techplanet, we wtorek....i zrezygnowałem, nie żebym namawiał ale zawsze możesz odstąpić od umowy kredytowej(masz na to 10 dni - odpowiedni załącznik masz z umową). I zrezygnować z zamówienia (mi mówili że nie mogę że niby regulamin - ale masz prawo i doskonale o Tym fakcie wiedzą) ...ja tak zrobiłem a kupowałem dysk jak niby mieli go na stanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem brać m4, ale znajomy przekonuje mnie do ocz agility 3 mówiąc o gigantycznej różnicy w zapisie pomiędzy tymi dwoma.

Powiedz znajomemu żeby mocno popukał się w głowę ;)

 

Screeny z osiągami m4 znajdziesz w tym temacie tylko trochę poszukaj. Sa różnice ale zauważalne tylko w benchmarkach - za to nie odczuwalne w codziennym użytkowaniu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wczoraj po uruchomieniu systemu 7 z uśpienia (dysk G2 80gb) pojawił mi się niesympatyczny czarny ekran i taka informacja:

"A disk read error occurred"

"Press Ctrl + Alt + Del to restart""

Mieliście kiedykolwiek taki problem?

Zamontowałem dysk na drugim kompie i nie dało się nic z niego odczytać a dodatkowo system sam go zeskanował (tak jak pendrive)

Po zeskanowaniu da się odczytać wszystkie dane na drugim kompie natomiast po zainstalowani jako dysk systemowy zaczyna ładować system i wylatuje BSOD.

Zastanawiam się czy reanimować system na tym dysku czy kupić nowy i nie ryzykować ponownej awarii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przykładzie laptopa:

 

250%

62%

141%

260%

 

 

Cmx chodziło mi o działanie nie uruchamianie :P

W samej grze już nie jest aż taka różnica... i jest to te 10% w większości gier ale to głównie zależy o jakiej grze się mówi [typ] oraz kiedy wydana [nowsze lepiej chodzą na SSD ...]

 

jak już pisałem też myśle o SSD na jakieś lepsze/popularniejsze gry ale to bardziej z klasy budżetowej Ocz v plus 120gb lub OCZ agillity3 albo Vertex2 E 120gb ale to nie w najbliższych dniach/tygodniach

 

@tyszek21432

wrzucę ci z mojego M4 128 jakoś pod wieczór jak dotrę do domu z sata 3

 

 

@Draku

Sprawdź dysk na drugim kompie odnośnie bad sectorów i jak z odczytami lata

Edytowane przez Shadoweye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a oto moje wyniki cruciala m4 128gb na SATA2. dodatkową przeszkodą dla dysku jest tryb raid w jakim pracuje kontroler ze względu na moje dwa samsungi :D ale i tak daje radę ;)

pocieszam się że po zmianie platformy na nowszą będę się cieszyć podwójnie :P obecnie zmiana jest dla mnie nie opłacalna.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

przed reinstalacją systemu zajmował on 70gb teraz zajmuje 30gb :P a w sumie mam to samo czego potrzebuję :P trzeba było brać 64gb wersję cruciala hahahaha

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed reinstalacją systemu zajmował on 70gb teraz zajmuje 30gb a w sumie mam to samo czego potrzebuję trzeba było brać 64gb wersję cruciala hahahaha

Do zobaczenia za pół roku, jak Ci zajmie 80 GB ;)

 

A na wyniki aż miło popatrzeć, szkoda tylko że nie ma szans na spadek cen a jedynie na ich wzrost... Oj przydały by się kolejne takie, przydały by...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grecja zrobiła UE w konia. Podobno złotówka ma mocno osłabnąć euro, dolar i frank mają ostro podskoczyć. Na dodatek zbliżają się grudniowe święta. Wzrosty cen murowane, coś na wzór skoku cen HDD po powodzi w Tajlandi. Oczywiście chciałbym się mylić :)

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...