Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie opłaca się czy nie ten dysk Samunga? Na xtremesystems krytykowali go za ubogie dane w smart oraz wysoki wspolczynnik wear level. Sam sie zastanawiam, bo promocja jest niezła ale już się przejechałem na Vertex 2 i chciałbym wreszcie coś porządnego, może warto dodać te 70 zł wiecej do M4 i mieć spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy plik wymiany na dysku SSD bardzo go muli lub zużywa ? Nie bardzo wiem na jakiej to zasadzie działa. Przy Battlefieldzie 3 mam ciągle do 3 GB zużytego ramu. Czy plik wymiany działa tylko jak się przekroczy ilość pamięci RAM ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

No właśnie tak sobie myślę. Chciałbym do mojej stacjonarki na P35 (MSI p35 neo2-fir) dołożyć ssd jako dysk systemowy.

I tak się zastanawiam. Czy brać tego samsunga w promocji, czy o 100 droższego M4. Zastosowania jak najbardziej standardowe (net, filmy, czasem jakaś gierka). Czy odczuję "lepszość" m4 i czy jest ona warta 100 zł?

Edytowane przez rudy 102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

No właśnie tak sobie myślę. Chciałbym do mojej stacjonarki na P35 (MSI p35 neo2-fir) dołożyć ssd jako dysk systemowy.

I tak się zastanawiam. Czy brać tego samsunga w promocji, czy o 100 droższego M4. Zastosowania jak najbardziej standardowe (net, filmy, czasem jakaś gierka). Czy odczuję "lepszość" m4 i czy jest ona warta 100 zł?

 

Przydała by się opinia speca.. Sam się zastanawiam czy jest sens dopłacać czy iść po kosztach..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie strony watku mowia jasno ze na SATA2 nie warto doplacac 100pln.

 

Niby nie, chociaż gdyby wziąć pod uwagę, co m4 wyprawia na xs, to wybór nie jest już tak jednoznaczny...

 

m4

768.5687 TiB

2749 hours

Avg speed 88.43 MiB/s.

AD gone from 171 to 169.

P/E 13330.

Value 01 (raw read error rate) has changed from 43 to 46.

MD5 OK.

Reallocated sectors : 00

Do tego dochodzi jeszcze obsługa SATA III, w razie gdyby kiedyś miał pracować w parze z płytą obsługującą ten standard.

 

A tak sobie właśnie śmiga moja druga emczwórka na Foxconnie P35A-S (Intel P35), SATA II:

post-153908-0-67421500-1320322888_thumb.png

Edytowane przez H3ex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś otrzymałem kod promocyjny na Samsunga MZ-5PA064B/EU z Nortonem Ghost 15 GRATIS z Morele.net.

 

Może komuś się przyda:

 

Kod: 54B2ZLLCJO - rabat 329 zł zamiast 382 zł.

 

PS. Gdybym wiedział, to bym nie brał OCZeta kilka tygodni temu ;)

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś otrzymałem kod promocyjny na Samsunga MZ-5PA064B/EU z Nortonem Ghost 15 GRATIS z Morele.net.

 

Może komuś się przyda:

 

Kod: 54B2ZLLCJO - rabat 329 zł zamiast 382 zł.

 

PS. Gdybym wiedział, to bym nie brał OCZeta kilka tygodni temu ;)

 

A to ciekawe. Kod ktory podalem wczesniej obniza z 382 na 299. Rozne kody, rozne obnizki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kod "P3NO75KR6T" z facebooka już nie jest uznawany, w koszyku poprawnie obniża cenę, ale pracownicy ręcznie anulują zamówiena z jego wykorzystaniem i sugerują użycie kodu, który podał Grimlock.

 

Warto dać za Samsunga 470 64GB te 329zł?

Edytowane przez moher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kod "P3NO75KR6T" z facebooka już nie jest uznawany, w koszyku poprawnie obniża cenę, ale pracownicy ręcznie anulują zamówiena z jego wykorzystaniem i sugerują użycie kodu, który podał Grimlock.

 

Warto dać za Samsunga 470 64GB te 329zł?

 

Też chciałem skorzystać z rabaty na 299zł ale pracownicy anulowali zamówienie. Ostatecznie wziąłem Samsunga za 329zł. Myślę, że nie warto dokładać 100zł do M4, bo aż takiej różnicy w praktyce nie będzie a najważniejszy w końcu jest czas dostępu. Nie interesują mnie wykresy, tylko praktyczne zastosowanie. W następnym tygodniu przyjdzie sprzęt do dam znać jak się sprawuje. Zależy mi na stabilnym sprzęcie, poprzedni Corsair F60 był bardzo szybki i krótko żyjący, całe 3 dni, blue screen i później już niewykrywalny. Odesłałem na gwarancję, ale kupiłem w lipnej firmie HusariaPC i do tej pory nie odzyskałem kasy ani dysku. Będzie sprawa w sądzie :)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema:)

 

zakupiłem właśnie Cruciala M4 64gb i mam parę pytań:

 

1. Czy ustawić AHCI czy IDE w biosie??

2. Czy przy instalacji win7 wyłączyć tworzenie partycji 100MB?

3. Czy instalować sterowniki intel rapid.??

 

płyta to asrock P67 pro3.

 

z góry dzięki za pomoc...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema:)

zakupiłem właśnie Cruciala M4 64gb i mam parę pytań:

 

1. Czy ustawić AHCI czy IDE w biosie??

2. Czy przy instalacji win7 wyłączyć tworzenie partycji 100MB?

3. Czy instalować sterowniki intel rapid.??

 

płyta to asrock P67 pro3.z góry dzięki za pomoc...:)

 

 

IMHO:

1) AHCI

2) ja jej nie tworzę

3) tak

Edytowane przez abes99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel 320 120GB za 609 zł: • Solid-State Drive 320 Series 120GB INTEL Dysk SSDSA2CW120G3K5 • Electromarket.pl - Dyski SSD • KLIKNIJ • myślę że w tej cenie warto. Chociaż ja za wersje 160GB zapłaciłem okazyjnie 500zł

Edytowane przez emilek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel 320 120GB za 609 zł: • Solid-State Drive 320 Series 120GB INTEL Dysk SSDSA2CW120G3K5 • Electromarket.pl - Dyski SSD • KLIKNIJ • myślę że w tej cenie warto. Chociaż ja za wersje 160GB zapłaciłem okazyjnie 500zł

 

Są jeszcze tańsze do znalezienia. Kurcze, jak ja kupowałem swoje 80GB to 120GB stały za nie mniej niż 720PLN.

Znajomy poluje na coś na SATA III, jeszcze tydzień temu oczywistym wyborem był m4 ale jak już są 830 niewiele w sumie droższe to jest dylemat. Co byście brali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kingston czy Samsung 830 ?

Który będzie się lepiej spisywał jeżeli będzie zapełniony?

 

w jakim sensie zapełniony? Gdzieś mi się rzuciło w oczy, że Samsung zaleca mieć stale 25% dysku puste aby mieć pełnię osiągów. Nie wiem jak z Kingstonem.

 

okej, już wiem gdzie tutaj i nie 25% a 20%

Edytowane przez anton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtopiłem z Vertexem bardzo możliwe, że jutro go wymienie na Samsuna lub Kingstona tylko nie wiem na co.

Vertex jak był pusty osiągi miał fajne ale jak zgrałem na niego dane to odczyt zapis spadł do poziomu 200MB/s nie wspomnę o innych parametrach których wartości są słabsze od 20% do 50% od tych z testów na PPC.

Obawiam się, że może on nie być wersją Max IOPS. Jest to mój pierwszy ssd i albo to jakaś padaka albo ja za dużo oczekuje ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę potrzeby w ogóle zajmować się ta 100MB partycją. Jest czy jej nie ma - co za różnica? 100MB w tą czy w tamtą nawet przy 40GB dysku nie robi różnicy...

 

Generalnie bardzo proszę nowych użytkowników o wkładanie wysiłku i przeszukiwanie tego wątku, zadaliście mase pytań na które dawno padły odpowiedzi. Nie róbmy śmietniku w wątku bo nie długo zamiast 200 stron będzie 500 i wtedy będzie nie do ogarnięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...