Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przydała by się opinia speca.. Sam się zastanawiam czy jest sens dopłacać czy iść po kosztach..

 

Szkoda kasy.

"Lepsze" transfery dają tylko poczucie lansu w benchmarkach.

U mnie na Solid3 nieważne czy jest 300MB/s czy 500MB/s,to i tak normalna praca i inne cyrki na kompie przebiegają bez różnicy.

W realnej pracy liczy się czas dostępu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy plik wymiany na dysku SSD bardzo go muli lub zużywa ? Nie bardzo wiem na jakiej to zasadzie działa. Przy Battlefieldzie 3 mam ciągle do 3 GB zużytego ramu. Czy plik wymiany działa tylko jak się przekroczy ilość pamięci RAM ?

 

ja pozostawiłem swapa na ssd ustawiłem mu stałą wielkość na 1gb i jest ok. po to kupiłem ssd żeby z niego korzystać i cieszyć się prędkością a nie poto żeby się telepać nad nim jak galareta. jedynie co wyłączyłem to indeksowanie, defragmentację oraz przeniosłem katalog tempa na raida ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie, dalej nie wiem co mam wybrać :/

Kingstone Xyper-x 120gb vs. Samsung 830 128gb

 

Dysk ma być pod system, na co dzień praca w środowiskach programistycznych + dwa serwery bazodanowe ....

Sata 3 pod intel hm67 albo m67 czy jakoś tak ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafa, dzięki. Wiem, że SandForce zbiera od Was negatywne opinie (zresztą ode mnie też po Vertex3) ale ten Kingston w recenzji na PPC był raczej zachwalany - stąd moje wątpliwości.

No to samsung :)

 

to jak już kupisz, zrób parę testów (AS SSD, ATTO, Crystal) i wrzuć tuta wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Chcialbym przyklepac swoj wybor Panow dobra rada :-).

Zmieniam bebechy w kompie i przyszedl tez czas na ssd. Praca - grafika 2d, duzo programow na raz, pierdyliard zakladek w chromie itd, ogolnie heavy multitasker ze mnie.

Celuje w pojemnosci 64gb - dysk systemowy. Do tego mam raid 0 z hdd.

 

Po przeczytaniu watku wszyscy polecaja Cruciala M4, jednak troche niski zapis mnie martwi.

Czy warto doplacac do Samsunga 830? Znowu Samsung 64gb prawie 500zl, to moze doplacic do 128gb? Dzizes, nie moge sie zdecydowac.

Ocz'ety pieknie wygladaja w testach, ale maja zla opinie przy codziennym uzywaniu.

 

Raczej nie chce doplacac do 128gb poniewaz az tak duzo nie jest mi potrzebne + jestem na granicy budzetu (psychologicznego ;-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie widzę, że fuksem zamówiłem swojego, bo w ich ofercie jest już: "Produkt aktualnie niedostępny"..

gdyby nie ta promocja kupiłbym pewnie M4, bo cena 830-tki raczej nie zachęca, ale jak się nie pali to poczekaj na inne okazje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie udało się skorzystać z promocji z facebooka czyli 299 zł, a zamawiałem dysk w czwartek o 17 czyli już po godzinach pracy, gdy zamawiałem było 6 sztuk dostępnych. W piątek rano dysk był już niedostępny. Sklep nie anulował zamówienia, widocznie miałem szczęście :)

Edytowane przez pablos83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a do mnie jutro przyjedzie znajomy z corsarzem f60 i bęę maił ducecik ;)

 

Kupił bratu revodrive 110gb to dość okazyjnie mi sprzedaje f60kę.

 

 

Teraz mam pytanie, bo to dla mnie nowość.

Jak poprawnie skonfigurować na tym raidzik- jaki pasek itp.

Pomoże ktoś nowicjuszowi w tej dziedzinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam po co Rafa co chwilę traci czas na aktualizację pierwszej strony skoro co 2gi post padają pytania o zakup dysku :-[

 

A trzeba uczciwie przyznać, że to kawał dobrej roboty i Rafie należy się nagroda za promowanie SSD w Polsce (na taką inicjatywę przedstawiciele producentów/dystrybutorów powinni zwrócić uwagę). Nie tylko za wiedzę w pigułce o SSD w postaci FAQ, ale także i aktywną pomoc w tym temacie. To jeden z pierwszych topiców o SSD w Polsce, który przetrwał i jest solidnie rozwijany :)

 

Gdy szukałem ostatniego, w miarę pojemnego, o niezłych osiągach i w rozsądnej cenie SSDeka do notebooka, to rzuciłem okiem do FAQ'a, potem na recenzję na PPC i problem rozwiązany :) Nawet nie szperałem szczegółowo w sieci - choć to był OCZ :lol:

 

Może kiedyś zaopatrzę się w Cruciala M4 (osiągi i żywotność) gdy przemigruję do Ósemki i może zrobię upgrade desktopa przy okazji.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell M6600

- Intel Core i7-2720QM

- Intel QM67 (Cougar Point) [b3]

- Sata 3

Testy robione na Win7 64bit (aktualizacje + comodo is) który stoi na testowanym Samsungu 830 128GB.

Samsung w faktycznej nie (benchmarkowej) pracy jest dużo lepszy niż vertex3 - miałem przez kilka dni wymieniłem.

 

//Testy poniżej - później będą z innych prog

 

Co myślicie o wynikach ?

post-164034-0-14566300-1320688336_thumb.png

post-164034-0-55255400-1320688341_thumb.png

post-164034-0-17065000-1320689040_thumb.png

post-164034-0-70019300-1320689562_thumb.png

Edytowane przez yogibeer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam chyba mały problem z dyskiem SSD OCZ Agility 3 60GB . Zrobiłem test programem ATTO Disk Benchmark i oto wynik :

Narazie dysk jest jeszcze pusty.

 

Dołączona grafika

 

Wynik powinien być chyba lepszy. Dlaczego zapis ma lepszy wynik niż odczyt ;s

 

W czym może być problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy OCZ VertexPlus i platformy z SATA1 - są tacy :rolleyes: :?: Czy ten nowy firmware 3.55 rozwiązał problemy z Windows'ami na takim konfigu :?: Potrzebuję nowego SSD 120-128 GB "po taniości" do ASUS'a UL20a i tak długo rozważałem zakup Samsung'a 470, że już nie ma co rozważać :lol2: Intela 320 mi nie proponujcie, bo z tego co słychać na forum Intela problem 8MB przy firmware 0362 nadal występuje :-| więc jako jedyny dysk odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to oczywiście możemy zaproponować Cruciala m4 jako najlepszy wybór.

 

Mam chyba mały problem z dyskiem SSD OCZ Agility 3 60GB . Zrobiłem test programem ATTO Disk Benchmark i oto wynik :

Narazie dysk jest jeszcze pusty.

 

Dołączona grafika

 

Wynik powinien być chyba lepszy. Dlaczego zapis ma lepszy wynik niż odczyt ;s

 

W czym może być problem ?

 

Jaki jest stopień zapełnienia dysku i jaka wersja firmware?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy OCZ VertexPlus i platformy z SATA1 - są tacy :rolleyes: :?: Czy ten nowy firmware 3.55 rozwiązał problemy z Windows'ami na takim konfigu :?:

 

Chętnie bym sprawdził ale niestety nie mam dostępu do sprzętu z SATA I. Wgrałem zmodowany BIOS do Thinkpada po sporych kombinacjach i nie chciałbym tego powtarzać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...