Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No to oczywiście możemy zaproponować Cruciala m4 jako najlepszy wybór.

 

 

Jaki jest stopień zapełnienia dysku i jaka wersja firmware?

 

Dysk jest jak narazie czysty. Partycja stworzona z instalera win 7 . Firmware bodajże najnowszy : 2.15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam następujący problem z dyskiem SSD Crucial C300 firmware 007(zresztą na 006 było to samo)

Przed zainstalowaniem SSD wszystko było ok.

Włożyłem dysk SSD zainstalowałem system od nowa i mam taki problem, że jak włączę przeglądarkę to zasilacz mi piszczy jak robię test AS SSD zasilacz piszczy.

Jak zgaszę przeglądarkę przestaje. Jak wypnę SSD przestaje.

Co może być problemem- w załączniku przesyłam zrzut z AS SSD Benchamark

Dysk w BIOS'ie mam ustawiony na AHCI- w panelu sterowania żadnych błędów że sterownikami nie ma.

post-153329-0-38000400-1320739670_thumb.jpg

Edytowane przez macw25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka reszta sprzętu? Korzystasz z funkcji oszczędzania energii?

 

U siebie mam podobnie (chociaż jestem przekonany, że to nie zasilator a płyta). Jak mam włączone C3/6 to piszczenie jest ciągłe i doprowadza do szału. Jak przełączę na C1 piszczenie ustaję i pojawia się tylko w wybranych momentach (oglądanie czegoś we flashu itd.), ale nie jest takie upierdliwe. Jak wyłączę oszczędzanie to piszczenia nie ma, ale procek chodzi na pełnych obrotach. Tak samo jak u Ciebie sytuacja nie występowała na hdd :-| pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz co masz ustawione w BIOS'ie płyty głównej. Wejdź do BIOS'u, weź manual'a do ręki znajdź rozdział 2-3 i tam dojdź do zakładki "Advanced CPU Core Features", masz opcję "C3/C6/C7 State Support" spróbuj ją wyłączyć. Następnie uruchom ponownie, wejdź do windy i zobacz czy pomogło. Jak nie to wyłącz "CPU Enhanced Halt (C1E)". Jak wyłączysz kolejne opcję to zobacz również (używając cpu-z) czy w idle spada częstotliwość CPU :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafa

Dzieki za zwrocenie uwagi na wydajnosc.

 

Dotarlem do testu Raid0 (przegladnalem na szybko, juz sie nie ma tyle czasu co kiedys na czytanie testow :-), gdzie wykazali zapis na poziomie +120-140mb, wiec nie chcialem schodzic ponizej tego poziomu. Jednak wzialem Cruciala M4 128gb.

 

Edit:

W sumie przy zwiekszonej pojemnosci, co Panowie myslicie o trzymaniu aktualnych projektow photoshopa/illustratora na ssd, (cache - oczywiscie oddzielna partycja na raid0) i pozniejsza ich archiwizacja na raid0.

Czy jednak zrobic z niego systemowy + gry (relaks tez musi byc ;-).

Jak wygladaja w praniu dobre praktyki eksploatacji takiego dysku? (oprocz tego co na pierwszej stronie, co oczywiscie w wiekszosci bede stosowal).

Edytowane przez ślizó

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie czytałeś szczegółowo... "W poście nr 2 znajdują się porady jak można zmniejszyć ilość zapisów na dysk. Jednakże nie ma rozsądnego uzasadnienia by z dysku normalnie nie korzystać, więc poradnik jest dla osób które mimo wszystko chcą oszczędzać swój SSD. Przeciętny użytkownik domowy nie powinien sobie tym głowy zawracać!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie przy zwiekszonej pojemnosci, co Panowie myslicie o trzymaniu aktualnych projektow photoshopa/illustratora na ssd, (cache - oczywiscie oddzielna partycja na raid0) i pozniejsza ich archiwizacja na raid0.

Czy jednak zrobic z niego systemowy + gry (relaks tez musi byc ;-).

Jak wygladaja w praniu dobre praktyki eksploatacji takiego dysku? (oprocz tego co na pierwszej stronie, co oczywiscie w wiekszosci bede stosowal).

 

archiwizacja na RAID0 to niezbyt dobry pomysł :)

 

ja używam jak każdego dysku - w kompie mam dwa ssdki i żadnego hdd - wszystko czego używam postawione jest na SSD reszta śmieci na serwerze (mimo że dostęp serwera mam z prędkością 100-120MB/s)

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem okazję pobawić się moim nowym nabytkiem Samsungiem 470 64GB. Po zainstalowaniu systemu łacznie ze wszystkimi programami (dysk zapełniony 20 gigabajtami) i przetestowaniu wydajności mogę powiedzieć jedno: w porównaniu do tak "osławionego" pewnymi czasy Vertex 2 E 60 GB który padł mi po dwóch miesiącach, Samsung zmiata go w przedbiegach. Nie wiem jakim cudem utarło się, że Vertexy 2 są szybkie. Już samo opakowanie OCZ rodziło moje wątpliwości co do jakości firmy OCZ (zresztą ta firma od początku kojarzyła mi się niezbyt dobrze) vs. świetne pudełko Samsunga, które wyglada genialnie, jak prezent :) No ale do rzeczy: Wykres prędkości Samsunga w HD Tune jest idealnie równy i wynosi deklarowane przez producenta 250 mb, gdzie w Vertexie wykres miał skoki od 190 do 260 mb (wykres baardzo nieregularny). Wartośc IOPS była dla mnie największym zaskoczeniem, spodziewałem się, że tutaj Samsung będzie dużo gorszy. Ależ skąd! IOPS w Samsungu to ok. 9200 - 9500 przy próbce 512 bajtów w Vertexie było to ok 6000 operacji. Co do trwałości Samunga okaże się w praniu ale mam dobre przeczucia, napewno nie będzie gorszy od kichy jaką jest Vertex 2 i w razie czego gwarancja jest realizowana bezpośrednio u producenta a nie jak w przypadku OCZ musiałem czekać aż łaskawie morele.net odeśle mi dysk po 3 tygodniach. Samsungiem jestem zachwycony, zważywszy na cenę za jaką go posiadłem (299 zł wraz Nortonem Ghost 15), oby służył jak najdłużej! :) Tutaj zamieściłem fotki i wykresy prędkości dla zaintereowanych KLIK

Edytowane przez pablos83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

archiwizacja na RAID0 to niezbyt dobry pomysł :)

 

ja używam jak każdego dysku - w kompie mam dwa ssdki i żadnego hdd - wszystko czego używam postawione jest na SSD reszta śmieci na serwerze (mimo że dostęp serwera mam z prędkością 100-120MB/s)

 

Hmm, chodzilo mi o cos w rodzaju archiwizacji "tymczasowej", pozniej projekty leca na zewnetrzne hdd. Chociaz i tak juz kiedys mi ten dysk zewnetrzny padl (ale dane odzyskalem).

Ciezko wyprodukowac 500gb grafiki (lub to jeszcze nie moj poziom), wiec potrzeba duzej archiwizacji u mnie nie wystepuje :-).

 

@Rafa - i tak, i nie, cierpie na lekka skleroze ;).

 

Naczytalem sie w krotkim czasie (prawym okiem, bo lewym pracuje) i niedokladnie, o degradacji komorek, wadliwych OCZetach, oszczedzaniu dysku (?), stad i moje pytania watpliwej jakosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chemiczny_ali

Sprawdziłem i wychodzi na to że problem leży po stronie SATA3.

Na SATA2 nic nie piszczy.

Podobno w BIOS'ie na płycie trzeba włączyć "Turbo SATA" i to pomaga

Sprawdzę i dam znać

Miał ktoś jeszcze taki problem jak my z piszczeniem płyty na SATA3 z kolegów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jakim sensie jest to interesująca wiadomość? Przecież i nie jest to jedyny sklep sprzedający te dyski, i wcale nie jest najtańszy? Ale żeby nie było offtopa kompletnego to dziękuję Yogibeer za testy i informacje. Wychodzi (znowu) na to, że powinno się w testach publikowanych na portalach podawać osobno wyniki dla desktopów i laptopów, które (nawet jak tak wypasiony konfig jak Yogibeer) jadnak osiągają niższe wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] dziękuję Yogibeer za testy i informacje. Wychodzi (znowu) na to, że powinno się w testach publikowanych na portalach podawać osobno wyniki dla desktopów i laptopów, które (nawet jak tak wypasiony konfig jak Yogibeer) jadnak osiągają niższe wyniki.

 

Nie ma sprawy :-)

Wydaje mi się, że gorsze osiągi mogą wynikać z:

- sterowników teoretycznie zainstalowałem 10.6

- świeżego systemu + antywira

W sumie tak na dobra sprawę to nie wiem też czy serwisy testują dyski puste czy instalują na nich system i dopiero robią 'efektywne' testy.

Samsung daje fajną aplikację którą można włączyć / wyłączyć wszystkie istotne dla funkcjonowania systemu rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell M6600

- Intel Core i7-2720QM

- Intel QM67 (Cougar Point) [b3]

- Sata 3

Testy robione na Win7 64bit (aktualizacje + comodo is) który stoi na testowanym Samsungu 830 128GB.

Samsung w faktycznej nie (benchmarkowej) pracy jest dużo lepszy niż vertex3 - miałem przez kilka dni wymieniłem.

 

//Testy poniżej - później będą z innych prog

 

Co myślicie o wynikach ?

 

HDTune. Akurat zrobiłeś ten test, który też nic nie mówi. Zrób test z zakładki Benchmark (w opcjach ustaw Block Size na 512kB).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chemiczny_ali

Sprawdziłem i wychodzi na to że problem leży po stronie SATA3.

Na SATA2 nic nie piszczy.

Podobno w BIOS'ie na płycie trzeba włączyć "Turbo SATA" i to pomaga

Sprawdzę i dam znać

Miał ktoś jeszcze taki problem jak my z piszczeniem płyty na SATA3 z kolegów

 

znajomemu piszczał asrock p67 extreme 4 po podpięciu ssd (corsair f60).

 

Sam mam asrocka i u mnie ten ssd nie piszczy ;)

Ot taka ciekawostka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze :)

 

Dzięki! Jeżeli to jest test dysku używanego, to wynik uważam jako rewelacyjny (przynajmniej jezeli chodzi o odczyt). Vertexa 3 zjada na śniadanko.

 

Testy ATTO, CDM i ten File Benchmark, którego robiłeś wcześniej są nieskuteczne dla oceny samego dysku. Trzeba je odpowiednio ustawić, a i tak bardziej testujemy system+dysk niż sam dysk.

Oto test jednego z moich woluminów: (kto zgadnie jakie to dyski?)

Dołączona grafika

Dokładnie to samo pokazuje ATTO i CDM.

 

Najbardziej miarodajny jest właśnie Benchmark (nie mylić z File Benchmark) z HDTune.

Edytowane przez ElFi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...