Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

...Ja osobiście nie wierze, że na rynku jest jeden model, który najlepszy, naj, naj, naj… jakim jest usilnie promowany tutaj Crucial M4.

Pachnie mi tutaj brakiem obiektywizmu i zaryzykuje twierdzenie - małą wiedzą tematu.

Po prostu nie wierze, że tylko jeden model jest ok, a reszta be :)

 

Po prostu nie wierze że można kompletnie nic nie przeczytać na forum i wypowiadać się na temat tego co tu jest polecane...a po Twojej wypowiedzi widać wyraźnie że może przeczytałeś najwyżej kilka ostatnich stron...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Po roku użytkowania przyszedł czas na upgrate cruciala.

Poniżej testy starszego brata i młodszego braciszka.

 

W syntetycznych testach spora różnica w pracy codziennej trochę mniejsza ale jest z powodu szybszego zapisu na nowym.

 

post-153-0-96031600-1321657561_thumb.png post-153-0-08394900-1321657576_thumb.png

 

Testy wykonane na Asusie P8P67 PRO i na tym samym kontrolerze intela.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam wyniki Intela x25-v 40GB po roku użytkowania, zrobiony upgrade softu do najnowszego przez intel toolsa :]

 

Z lewej po zakupie z prawej obecnie.

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Power On Hours Count 5076H

Host Writes 1.95TB

 

Panowie kolejne pytanie mam 3 realloci na tym intelu zalicza się to już na gwarancję??

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Borys-Tech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam wyniki Intela x25-v 40GB po roku użytkowania, zrobiony upgrade softu do najnowszego przez intel toolsa :]

 

Z lewej po zakupie z prawej obecnie.

 

 

Power On Hours Count 5076H

Host Writes 1.95TB

 

Panowie kolejne pytanie mam 3 realloci na tym intelu zalicza się to już na gwarancję??

 

 

 

ssd mają kilka- kilkanaście procent powierzchni na podmianę zużytych sektorów. Poza tym czesto smart z nich jest nei do końca poprawnie odczytywany.

Ja tam bym się na twoim miejscu nie przejmował ;)

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@T95

Dokładnie tak... zamiast kupować szybki dysk lepiej kupić M4. Czytaj proszę uważnie to, co ludzie piszą zanim wyciągniesz jakieś pokręcone wnioski.

nie

Widzisz normalny człowiek kupując coś rok później ma prawo oczekiwać nie tyle bezawaryjności ale i wydajności większej a nie mniejszej, inaczej jaki jest sens zakupu ;). Przykro mi biore to na chłopski rozum.

 

CHyba przesadzacie z tymi obawami. Zawsze może ci się trafić uszkodzony egzemplarz tak jest z wszystkim, lecz gdyby każdy dysk na sandforce 2xxx był walnięty jak próbujecie to przedstawić na forum, firma dawno poszła by z torbami. Widzę wiele takich dysków w sygnaturach ludzi na zachodnich forach, chyba coś nie tak powinny im nie działać ;)

 

P.S. Wczoraj dowiedziałem się że kolega w pracy ma dysk na sandforce 2, Corsaira GT 120GB (taki czerwony) od 3 tygodni, i uptime też wynosi 3 tygodnie, nie wyłączał pc od kiedy zamontował dysk i przekopiował system. Jeżeli jednak pojawią się jakieś problemy to dam znać tu na forum ;))

Edytowane przez T95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. Wczoraj dowiedziałem się że kolega w pracy ma dysk na sandforce 2, Corsaira GT 120GB (taki czerwony) od 3 tygodni, i uptime też wynosi 3 tygodnie, nie wyłączał pc od kiedy zamontował dysk i przekopiował system. Jeżeli jednak pojawią się jakieś problemy to dam znać tu na forum ;))

 

 

Mam kolegę który OCZ vertex 3 wymieniał 3 razy [dał szanse] za 4 razem wymienił na Samsunga 470 [niewiem na jakiej zasadach :P ]

inny po 1 razie wymienił Agillity3 na M4

 

i niemówimy że Wszystkie ale niestety spory ich procent potrafi robić niespodzianki... o ile taki dysk może pracować jako dysk niesystemowy [pewnie ci na zachodzie tak używają] o tyle jako dysk systemowy potrafi być kłopotliwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki takie se ale co tam.

Roczne corsarze f60 ustawione wczoraj w raid 0.

Bez zerowania itp więc wyniki średnie :

 

Dołączona grafika

 

Hej i jak ci się 'żyje' na raidzie, czy w normalnym użytkowaniu czujesz jakąś różnicę w porównaniu do jednego F60?

 

Co do dysków OCZ tak słyszałem wiele razy aby nie kupować żadnego z tej firmy ;)

Edytowane przez T95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej i jak ci się 'żyje' na raidzie, czy w normalnym użytkowaniu czujesz jakąś różnicę w porównaniu do jednego F60?

 

Co do dysków OCZ tak słyszałem wiele razy aby nie kupować żadnego z tej firmy ;)

 

vertexy 2 były ok. Problemy są z vertevm 3 i agility 3.

 

Jak mi się żyje to ciężko stwierdzić- mam raid 20h ;)

 

Różnice między dyskami raczej sa mało odczuwalne w codziennej eksploatacji, postawiłem raida bo brakowało mi miejsca na 2 systemy na 1x60gb, a jak już mam 2 dyski to szkoda nie zrobić tego raidu ;)

 

Ja się zastanawiam kiedy Samsung zrobi update softu do swoich nowych 830-tek o ile w ogóle zrobi :|

 

Co jest z samsungami nie tak,że potrzebują nowego firmware?

W hdd nie wymieniamy co miesiąc firmware, to dlaczego mamy to robić w ssd?

Jak nic się nie sypie to nie ma potrzeby zmieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest z samsungami nie tak,że potrzebują nowego firmware?

W hdd nie wymieniamy co miesiąc firmware, to dlaczego mamy to robić w ssd?

Jak nic się nie sypie to nie ma potrzeby zmieniać.

 

Z M4 też było wszystko ok i dali update firmware ;) - może i samsung zrobi lepszy soft który trochę poprawi wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Jak na dysk rzeźbiony od lutego tego roku to nieźle wygląda jego wydajność. System świeżynka po zmianie platformy :).

System, swap 100mb, ramdisk 1.5gb(ale ~~3mb na dysku:P ), 5 gier w tym bf3, wot, lol, wiesiek 2 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem info nt tego, czego szukam - wiemy, że po części warto przenieść lokalizację TEMPa na dysk HDD w przypadku systemu na SSD.

Przenoszę też foldery Moje dokumenty, jako że często dużo zajmuje, a na SSD warto oszczędzać miejsce.

 

Pytanie brzmi:

czy warto ustawić lokalizację folderu PULPIT na HDD z SSD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dużo na pulpicie zapisujesz to owszem, zaoszczędzisz trochę zapisów na SSD. Ja akurat Pulpit mam przeniesiony na inną partycję, ale tylko z tego względu, że po reinstalacji systemu nie muszę go sobie ustawiać od nowa, wszystkie pliki, ikonki, foldery mam od razu na swoim miejscu, oczywiście z małą pomocą narzędzia DesktopRestore :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy warto ustawić lokalizację folderu PULPIT na HDD z SSD?

 

Jak dużo na pulpicie zapisujesz to owszem, zaoszczędzisz trochę zapisów na SSD.

 

Najwięcej zapisów na SSD zaoszczędzicie jak nie będziecie go używać (czyt.: "czy Wy nie przesadzacie?")
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najlepiej oprawić go w ramkę i powiesić na ścianie nad PC :D Panowie (i Panie?) nie popadajmy w paranoję.

 

Ponad rok mam mojego staruszka od Intel'a (inna sprawa że nadal nadaje radę) i dopiero mam na nim zapisane 1,5TB a jakoś specjalnie go nie oszczędzam.

Edytowane przez emilek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej zapisów na SSD zaoszczędzicie jak nie będziecie go używać (czyt.: "czy Wy nie przesadzacie?")

 

A jeszcze nie tak dawno ktoś tu napisał, że niska wartość zapisu w przypadku SSD nie ma znaczenia (zapewne dlatego, że M4 parametr zapisu ma niski), jeśli używa się go jako system, sugerując tym samym, że SSD w zasadzie używa się do odczytu.

Jeśli tak, to pytanie z cyklu jak tu ograniczyć do max zapis ma sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj doszedł do mnie Crucial C4 64GB który do czasu spadku ceny dysków będzie używany jako jedyny w PC ;/, później idzie do kolegi.

Płyta główna to MSI 870-c45 dosyć popularna, ale nieposiadająca SATAIII. Oto wyniki w CrystalDiskMark:

 

Dołączona grafika

 

W Biosie włączone AHCI. Cały PC wstaje w 15-17 sekund, a sam system w ok. 7

 

Wyniki poprawne jak na SATA II ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy w temacie:

OCZ Vertex 60GB, AHCI, FW 1.5

 

Jak to wygląda? Dla mnie słabo, ale o niebo lepiej niż HDD. System wstaje w niecałe 10sek (po POST).

 

Dołączona grafika

 

Jak dokonać upgradeu do 1.7, bo pomieszane są opisy na forach.

Czy konieczna jest utrata danych?

Na stronie OCZ pisze, że nie i robi się to za pomocą obrazu ISO, ale nie ma takowego do ściągnięcia, bo w paczkach są same EXEki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem, co zostało ostatnio pominięte - chodzi głównie o zużywanie pojemności - przeniesienie 'głównego folderu' na D, co za tym idzie ew. spadek wydajności / problemy.

 

To jak Ci brakuje miejsca to przenoś ale zdecydowanie nie rób tego ze względów oszczędzania zużycia SSD.

 

A jeszcze nie tak dawno ktoś tu napisał, że niska wartość zapisu w przypadku SSD nie ma znaczenia (zapewne dlatego, że M4 parametr zapisu ma niski), jeśli używa się go jako system, sugerując tym samym, że SSD w zasadzie używa się do odczytu.

Jeśli tak, to pytanie z cyklu jak tu ograniczyć do max zapis ma sens.

 

M4 ma niski zapis? :blink:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli M4 w wersji 64GB, bo do tej wypowiedzi się odniosłem. Wypowiedzi w której użytkownik zastanawia się na wersją 64GB i poddaje pod wątpliwość szybkość zapisu w porównaniu do Vertex3.

Odpowiedzi jakie otrzymał to : "zapis niema znaczenia bo i tak szybciej od jakiegokolwiek HDD"

Czy : "wiec zapis jest ci tak potrzebny jak baletnicy samochód na zajęciach" na wcześniejszą sugestie, że będzie go używał do systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...