Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy dziś ale wczoraj był na Allegro taki nowy Kingston 128GB za pięć paczek z gwarką. Więc coś takiego jest alternatywą.

Sorki ale o awaryjniści Agility 2 nie wiedziałem ;) Sądziłem, że z Vertex-em 2E to jeden czort.

Wszystko to jednak potwierdza, że gwarancja ma jednak znaczenie. Więc sprzedawcy okazyjnych oemów bez gwarki powinni jeszcze poschodzić z cenek bo awaryjność jednak jest a i firmware nieco słabszy o czym dowiadujemy się później. W/g mnie OEM-y dobre są dla tych co są w stanie pogodzić się w przypadku straty. Zaś jak kogoś nie stać na wtopę to niech bierze mniejszy i dba o porządek.

Mi osobiście uciekła okazja co niby była na Allegro i można było sobie kliknąć - tyle że nie było dysków bo sprzedały się wcześniej ;)

Edytowane przez radekc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Postanowiłem opisać kilka wrażeń z użytkowania przez 2-tygodnie (zanim umarł) Vertexa2E w porównaniu do intelowskich G2.

-G2 nawet kiedy są zapisane w 70~95% pracują wzorcowo w przeciwieństwie do Vertexa2E który drastycznie zwolnił

-w testach Vertexy2E są bardzo szybkie ale w realnym użytkowaniu to nie jest już tak wesoło

-katalogowo ilość IOPS w intelu jest realnie podawana natomiast w przypadku OCZ to czysta propaganda

-mój pierwszy G2 ma już przepracowane 4,4TB i nadal pracuje jak nówka ;-)

-jestem tak ukontentowany kulturą ich pracy, że 5miesiecy temu kupiłem G3 40gb do netbooka

 

Pozdrawiam wszystkich którzy cenią sobie swój czas czyli użytkowników SSD

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło w naszej szukajce tematu wpisać "awaryjność" i w siódmym poście z 9 lipca jest tam co nieco...

 

Strona 166 ;)

W tym czasie między innymi dzieki Tobie kupowałem swoje m4. Więc jeszcze raz dzięki. Ale aż tak daleko wstecz nie zaglądałem.

 

G2 bez gwarki już nie kupię. G3 na sataII w 25nm też mnie nie kręci. Piszcie coś o nowym czarnym samsungu jak on wypada obecnie. Nowe Intele nawet jak wyjdą to pewnie będą poza zasięgiem cenowym zwykłego użytkownika. Choć dla nich Micron zapewne zrobi najlepsze kostki bo firmę wykupił.

 

Większości z nas starczy coś typu dobre sprawdzone G2 ale tez sporo jara się szybkim botowaniem. Czy ta realna ilość IOPS ma na to wpływ. Co odpowiada za ten parametr. Bo jak widziałem to m4 w większości testów nadal kładzie czarnego samsunga. Który jednak botuje szybciej. I robi to nawet szybciej niż stary ale nadal dobry C300.

Edytowane przez radekc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jak widziałem to m4 w większości testów nadal kładzie czarnego samsunga. Który jednak botuje szybciej. I robi to nawet szybciej niż stary ale nadal dobry C300.

 

Samsung bootuje szybciej niż m4
? Dodam, że u mnie jest równie szybko, a nawet odrobinę szybciej, bo mam wyłączoną animację startową. Żeby było ciekawiej, mój system zaśmiecany jest już kilka ładnych miesięcy... Edytowane przez H3ex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Samsungu 830 128GB Win7 uruchamia się w 10s, a najciekawsze jest to, że na Vertex2 którego przez chwilę testowałem też było 10s, więc nie wiem czy to dobry test, ten czas bootowania.

Ten czas mogłem jeszcze skrócić do 8s, ale nie instalacją innego dysku, tylko podpiętych urządzeń do komputera. W obu przypadkach był praktycznie taki sam.

Edytowane przez sybic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem kiedyś botowanie 128GB m4 na czystym systemie z wgranymi jedynie najnowszymi sterami pod sata3 na nie najgorszym kontrolerze Intela na P8P67 przy nie najgorszym cepie bo 2600K@4.8Ghz i wynik miałem gorszy niż ktoś na czarnym samsungu. Jednak botowanie to nie wszystko i wiele innych parametrów m4 miał lepsze. Może też ktoś miał lepszy kontroler, pamiatki wykecone na maksa i proca podgonił duży wyżej by tylko zrobić ten teścik. Ale już transfery z HD Tune miał dużo gorsze ok. 350MB/s vs. ok. 500Mb/s M4. Podobnie też C300 zabotuje szybciej ale wiele innych parametrow ma słabszych. Nieźle też botuje prawdziwy Vertex 2 (bez E) i chyba też odrobinę lepiej niż M4. A podobno najszybszy był w tym zakresie 40GB Intel G2 :) Nie mam pojęcia od czego to zależy. Ale jak ktoś chce tylko bootować to warto zwrócić uwagę przy zakupie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Samsungu 830 128GB Win7 uruchamia się w 10s, a najciekawsze jest to, że na Vertex2 którego przez chwilę testowałem też było 10s, więc nie wiem czy to dobry test, ten czas bootowania.

Ten czas mogłem jeszcze skrócić do 8s, ale nie instalacją innego dysku, tylko podpiętych urządzeń do komputera. W obu przypadkach był praktycznie taki sam.

 

10 sekund od włączenia komputera czy 10 sekund od pojawienia się logo Windows? Bo różnie ludzie to interpretują...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś bootracer jeśli dobrze pamiętam i to daje jedynie miarodajne porównanie. Chyba, że miałbyś dwa identyczne kompy obok siebie. U mnie na m4/128GB dwa pierwsze etapy zdaje się że 5s+7s+12s. I tylkona starcie. po zainstalowaniu juz programów to zwykle ok. 14s. Zaś caly system juz gotowy do pracy to ok. 22s. Więc w Samsungu i tak lepiej ;) Podręcanie cepa i pamiatek ma niewielki wpływ. Ale przy bardzo mocnym OC tak na 5.2 lub wyżej program może się pogubić i zaliczyć wszystko o 1s mniej bo zaokrągla do jedności. Więc w ten sposób możesz wyrwać najwyżej sekundę a w zasadzie to jej ułamek.

Edytowane przez radekc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCZ Vertex3 120GB vs Samsung SSD 470 128GB

 

Panowie jesli moge Was prosic o jakies informacje na temat tych dyskow ?? Nie chodzi mi o suche wykresy itp. ale o opinie uzytkownikow, wlasne przezycia z tymi dyskami.

 

Odrazu zaznaczam, ze nie mam SATA3 na plycie wiec wiem, ze sprawnosc tego Vertexa bedzie mniejsza, ale mimo wszystko co bardziej oplaca sie <span style='color: red;'>ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span></span> ??

 

Pozdrawiam i dzieki za odpowiedz :)

 

 

 

 

Ok dobra juz troche doczytalem i wiem, ze 470 zastepuje 830 ale jak sie to znowu ma z tym SATA 3 ?? tzn. dysk z SATA 3 dziala na SATA 2 czy w ta strone kompatybilnosci nie ma ??

Edytowane przez Buziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 sekund od włączenia komputera czy 10 sekund od pojawienia się logo Windows? Bo różnie ludzie to interpretują...

 

Nie ma chyba takiej płyty aby to było od włączenia komputera :blink: Kolega podaję pewnie wynik boot racer czy jakoś tak, u siebie przeciętnie mam 11s., a kiedyś widziałem 10s. :wink: pzdr

 

Jest jakiś bootracer jeśli dobrze pamiętam i to daje jedynie miarodajne porównanie. Chyba, że miałbyś dwa identyczne kompy obok siebie. U mnie na m4/128GB dwa pierwsze etapy zdaje się że 5s+7s+12s. I tylkona starcie. po zainstalowaniu juz programów to zwykle ok. 14s. Zaś caly system juz gotowy do pracy to ok. 22s. Więc w Samsungu i tak lepiej ;) Podręcanie cepa i pamiatek ma niewielki wpływ. Ale przy bardzo mocnym OC tak na 5.2 lub wyżej program może się pogubić i zaliczyć wszystko o 1s mniej bo zaokrągla do jedności. Więc w ten sposób możesz wyrwać najwyżej sekundę a w zasadzie to jej ułamek.

 

Żeby było precyzyjniej:

Liczone stoperem przed chwilą: 9 sekund od pojawienia się na monitorze loga UEFI (podczas postu) do pojawienia się pulpitu Windows czyli gotowości do pracy.

 

 

Mój wynik BootRacer (progs do pobrania STĄD):

post-153908-0-68043700-1323105951_thumb.png

Możecie sobie porównać jak jest u Was.

 

 

W UEFI powyłączane wszystkie zbędne urządzenia i kontrolery, w tym USB 3.0, który powodował dość znaczne opóźnienia. Sprzęt z podpisu. Generalnie jak pisał sybic: podczas bootowania z SSD bardzo dużo zależy od mobo i peryferiów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 sekund od włączenia komputera czy 10 sekund od pojawienia się logo Windows? Bo różnie ludzie to interpretują...

 

Od momentu startu bootowania, czyli wtedy kiedy znika tekst z biosu, do chwili kiedy pojawia się system, a ściślej kiedy pojawia się Windows Commander, który mam w Autostarcie.

 

Gdybym to liczył od momentu pojawienia się logo windows to byłoby o 1s mniej.

Edytowane przez sybic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w/g BootRacera:

No to się wyjaśniło: Goły po instalce m4 12s vs Czarny 10s

Po wgraniu wszystkiego poza USB 3.0: M4 13-14s(zwykle) vs. Czarny 12s.

Czyli mniej więcej tak to wygląda: m4<=Vertex2(bez E) a tych było jak na lekarstwo więc mało realne<C300<samsung czarny=Vertex3 i mniej problematyczne klony uczciwszych firm jak Corsair GT, Kingston HyperX.

Wszystko tez na wersjach 120/128GB. Bo Crucial ma słabsze 256GB.

Przy czym bootowanie to nie wszystko. Samsung ma też zbyt duży pobór prądu podczas pracy względem wszystkich powyższch co średnio go predysponuje go do lapków a na taki jest on kreowany wzorem starszej wersji na sata2. A o Sandforcach już wiecie. Ciągle najszybszy lecz nadal problematyczny kontroler co nie znaczy że u każdego będzie coś się dziać bo wielu użytkowników jest zadowolonych no i ma najlepsze wyniki w smarkach ;)

Jak by ktoś prześledził jeszcze wpływ IOPS oraz awaryjność modeli to będzie fajnie jak coś doda. (bez negrala) ;)

Edytowane przez radekc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Ok dobra juz troche doczytalem i wiem, ze 470 zastepuje 830 ale jak sie to znowu ma z tym SATA 3 ?? tzn. dysk z SATA 3 dziala na SATA 2 czy w ta strone kompatybilnosci nie ma ??

 

Sata 3 działa tylko z Sata 1 :D tyle lat na forum i takie pytania :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sata 3 działa tylko z Sata 1 :D tyle lat na forum i takie pytania :lol2:

 

Pytam bo za to nie bija ... a pamietam jak swego czasu gdzies ktos pisal, ze dyski z SATA 2 nie dzialaja na plytacha ze starszym SATA 1 :P

 

Po za tym lepiej sie upewnic, zeby pozniej nie bylo zonka ;)

 

Wybor jednak padl na 470 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też dobrze, zresztą oba były dobre.

 

Różnica pomiędzy asynchronicznym Force 3, a synchronicznym Force GT Corsair Force GT Series 240 GB and Corsair Force 3 Series 240 GB Solid State Drives Review - X-bit labs :wink: pzdr

 

Świetny test warty wrzucenia na 1. stronę tematu. Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesięcy temu już pytałem ale nikt na forum wtedy nie wiedział - czy jest sens szukać kabelka sata 3 i jeśli tak to gdzie taki sensowny można kupić. U mnie w sklepach to są same chińczyki po 5-10zł. nota bene te same co po złotówce na Allegro. Więc budzą wątpliwości. Zaś jakichś testowanych spełniających normy itp. nie widziałem. Czy te sata 3 czymś różnią się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kable SATAII i SATAIII nie różną się niczym, ale w ostatnim czasie wysypała się duża ilość podejrzanych kabli SATAII w dodatku o długości 1m, które na oko nie będą trzymać parametrów. Te kable moim zdaniem nie nadają się. U siebie mam kable SATAIII które dołącza Asus do swoich płyt. Są to wyraźnie dwie sekcje kabli, zapewne osobno ekranowane i krótkie.

Jednak dysk na krótkim kablu SATAII też działa :)

Takie kable, pochodzące od Asusa widziałem na allegro i chyba po 5-10 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie z Asusa to akurat mam i wydały mi sie teoretycznie lepsze stąd ssd poszło pod ten kabel. A jednak i na HDD i na SSD był w historii znak, że coś nie tak z kabelkiem więc dal świętego spokoju kuiłbym juz jakiś droższy ale musaiłby przynajmniej wyglądać odrobinę inaczej. A czy są ekranowane to tego nie stwiedziłem. Jakiś itx sklep sprzedaje okrągłe przy czym nie maja one nazwy brandu a co dopiero firmy. Więc może tylko marketingowa ściema chińczyków co zrobili tym razem kabel cały czarny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem nowy zestaw jak w sygnaturze. Czekam jeszcze tylko na kuriera z nowym ssd crucial 64GB. Pierwszy raz będę instalował win7 na ssd. Możecie mi w punktach napisać co po kolei robić:

1. co przed instalacją ustawić w UEFI lub inne czynności,

2. czy w trakcie instalacji win7 jest coś szczególnego do ustawienia(czy typowo jak na hdd),

3. co po instalacji systemu ustawić, zmienić.

Nie chciał bym czegoś namieszać w nowym ssd i potem pytać po forach o rady. Przeczytałem ten wątek ale znalazłem niepełne informacje. Może innym taki krótki tutorial się przyda. Jak wygląda zakładanie partycji na ssd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety za dużo byś chciał i wątpię by ktos mial siłę wszystko Ci opisać kolejny raz. A znajdziesz to czytając temat lub odszukając w necie pierwszy lepszy artykuł.

 

Ale tyle co umiem to chętnie pomogę a wskazówka naprawdę cenna. Wpisz w google: "jak przyspieszyć ssd" i wyskoczy Ci bardzo fajny poradnik. Linka chyba nie mogę podać. Ale szacunek i podziękowania przy okazji składam osobie co go napisała ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli SMART wykazuje Ci błędy "CRC Error" dla kabla, który spina SSD z kontrolerem - to warto. Jeśli nie ma żadnych błędów, benchmarki są w normie - to szkoda kasy.

 

Nie używam jeszcze SATA III bo musiałbym wymienić płytę w tym celu i dokupić SSD z obsługą takowego interfejsu. Ale zawsze przy wyborze kabla SATA zawsze kieruję się tym by był gruby i możliwie najkrótszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...