Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dylemat mam straszny. Używam Windows 7 Professional 64bit który swoje zajmuje.

Na chwilę obecną mam na dysku systemowym 2 gry (TDU 2 i Skyrima V), kilka programów i całość zajmuje 80,9GB (i to po usunięciu punktów przywracania systemu).

Na nowy dysk nie przeznaczę więcej niż 620zł, może warto jeszcze z miesiąc się przemęczyć i poczekać aż ceny SSD trochę spadną. Był okres że można było Cruciala m4 128GB dorwać za 690zł ( z pół roku temu ale był). Za taki dysk to bym nawet i z 650 wysupłał z portfela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plik wymiany ustaw na sztywno, np 512MB, użyj CCleanera i wyczyść system - 80GB na to co masz to jakiś horror, powienieś się mieścić w znacznie mniejszej przestrzeni nawet z W7Ultimate.

 

CO do Cruciala to on cały czas co kilka miesięcy powolutku taniał tyle że to nie jego wina że polska waluta jest taka słaba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ultimate + wszystkie podstawowe programy, w tym Office 2010 , odpowiednio posprzątany (hiberfil.sys wywalony, software distribution tak samo, swap na 512MB albo na innym dysku, tak samo tempy i downloadsy) - maks 17GB.

+ photoshop/indesign + battlefield 3 + new vegas +starcraft 2 + 1 maszyna wirtualna - 71GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dylemat mam straszny. Używam Windows 7 Professional 64bit który swoje zajmuje.

Na chwilę obecną mam na dysku systemowym 2 gry (TDU 2 i Skyrima V), kilka programów i całość zajmuje 80,9GB (i to po usunięciu punktów przywracania systemu).

 

Czy zamierzasz zrezygnować z HDD?

Jeśli nie, to część programów zepchnij na HDD - np. te gry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

swieza siodemka @samsung, sprzet jak z podpisu a wiec sata2, z zabiegow zrobilem jedynie te z magiciana, przenoszenie/relinkowanie folderow systemowych troche sie wedlug mnie mija z poczatkowym celem zakupu dysku, w koncu mialo byc szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie dajcie już spokój z tymi sandforsami, tak trudno sprawdzić w google na jakim chipie oparty jest dysk, na dzień dzisiejszy nie opłaca się brać nic innego jak cruciala m4 czy samsunga 830 ewentualnie 470 jak ktoś nie ma sata3 (bo taniej a i również bardzo wydajny i przede wszystkim niezawodny) godny polecania jest również crucial c300 ale ten juz tylko z rynku wtórnego, reszta praktycznie albo odstaje w testach albo są problemy w postaci zacięć zwiech i losowych bsod, także crucial i sajsung rządzą

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSDSA2CW080G310 tylko na to się zwraca uwagę, opisów w sklepach nie watro czytać bo często piszą bzdury.

 

SSDSA2CW080G3K5 - oba są G3 tylko ten to wersja BOX czyli ma w zestawie elementy ułatwiające montaż w desktopie i inne dodatki. Widac to wyraźnie po zdjęciach na stronie sklepu ;) http://www.net-s.pl/obrazki/g141000/Dyski_twarde_Dyski_twarde_SSD_INTEL_SSDSA2CW080G3K5_141067_6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Może ta informacja się koledze przyda, dotychczas wszystkie G3 które nabyłem w drodze kupna :wink: mimo, że były w wersji OEM a dokładnie G3K5 miały w pudełku płytkę montażową oraz śrubki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dysk ssd samsung 830 60gb

tak wygląd benchmark z ich programu

test przy 100mb

Dołączona grafika

 

test przy 1000mb

Dołączona grafika

 

Moja płyta główna obsługuje SATA2. Chciałbym wiedzieć, czy wszystko jest w porządku. Czy może wykonać test przez hd tune?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dysk dotarł dzisiaj więc za dużo nie potestowałem :)

 

czas w bootracer spadł z 10s jakie miał intel do 8s czyli 20% przyspieszenie bootowania ;)

 

co do realnej wydajności poza wzrostem szybkości kopiowaniem plików z NAS'a (intel wyciągał max 80MB/s, samsung bez problemu 125-130MB/s) nie zauważyłem żeby np. skyrim szybciej startował/ładował się (mimo że waży 11GB - tekstury w wyższej rozdzielczości) - może przy instalacji byłaby różnica ale system przerzuciłem z jednego dysku na drugi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crucial szykuje jakiś fix do firmware serii m4 że względu na wykryty bug powodujący restarty co godzinę po przekroczeniu 5000 godzin ciągłej pracy. Na szczęście dane nie są zagrożone. Łatka ma się pojawić około 16 stycznia.

 

http://forums.crucia...l-M4/td-p/79098

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Mam zamiar kupic dysk ssd OCZ revodrive 80 gb.

Nie posiadam serial ata 3, więc wpadłem na taki pomysł.

Tylko nie wiem czy dobry.

Dysk chce przeznaczyć na system win7.A do wydania mam 500 zł.

Powiedzcie czy to dobry pomysł a jak nie to moze coś by innego zaproponować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Mam zamiar kupic dysk ssd OCZ revodrive 80 gb.

Nie posiadam serial ata 3, więc wpadłem na taki pomysł.

Tylko nie wiem czy dobry.

Dysk chce przeznaczyć na system win7.A do wydania mam 500 zł.

Powiedzcie czy to dobry pomysł a jak nie to moze coś by innego zaproponować :)

 

pierwszym co proponuje to zaznajomienie sie z topicem, lol, juz chociaz pierwsza strone przeczytajcie ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam revodrive 110GB i nie narzekam - jak dla mnie jest godny polecenia. Z tego co pamiętam to 80 (tak jak i 120) na kościach 35nm, a moja 110 na 25nm, ale ma za to więcej zapasu.

Edytowane przez skow29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...