Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Crucial potwierdza błąd w modelu M4, będzie nowy firmware

 

Crucial przyznał dzisiaj oficjalnie, że po przekroczeniu przez dyski M4 czasu pracy na poziomie 5000h, pojawia się dosyć dziwny problem, który powoduje, że dysk wymaga ponownego uruchomienia systemu po każdej kolejnej godzinie pracy.

 

Pewnie część osob już wie , ale dla wszytskich posiadaczy M4 zamiesczam info

 

za Crucial potwierdza błąd w modelu M4, będzie nowy firmware - FrazPC | Twój Vortal Technologiczny | Board | Aktualności | Artykuły |

Edytowane przez tester3000
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chaostheory

Świeżutki Corsair Performance Pro 256. M4 i 830 klęczą :)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez chaostheory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chaostheory

EDIT

Ja bym wzial 830ke z tych trzech. Roznicy w codziennym uzytkowaniu i tak nie zaobserwujesz i do tego kontroler nie jest problematyczny

Tego typu slupki mnie nie interesuja :wink:

W kazdym razie 'fajny sprzecik' kupiles!

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Arroyo

88SS9174-BLD2 - tak, my bad :)

 

BTW często, gęsto nie polecają SSD na SandForce SF-2281 (np. taki Patrior Pyro) ze wzgledu na BSy itp.

Na platformie 1155 nie mam zadnych problemow z Pyro (trafily mi sie z wgranym najnowszym firmware'em ktory niby sporo naprawia) takze nawet ze stronki nie musialem sciagac

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie na szybko, pewnie już padło, ale szukajka mi w programie nie działa :/

 

Zanotuje duży spadek wydajności jeśli zrobię kopię ghosta partycji systemowej z HDD i przywroce ją na SSD? O ile to w ogóle odpali po takiej operacji? Po prostu nie mam zbytnio czasu żeby instalować od nowa Windowsa i ghost by był świetną sprawą :)

 

Wysłane z mojego HTC HD2 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanotuje duży spadek wydajności jeśli zrobię kopię ghosta partycji systemowej z HDD i przywroce ją na SSD?

 

Żadnego

O ile to w ogóle odpali po takiej operacji?

 

musi :)

Po prostu nie mam zbytnio czasu żeby instalować od nowa Windowsa i ghost by był świetną sprawą :)

 

Ja to robię średnia raz na miesiąc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mój samsung z każdym zapełnieniem przyspiesza troche :D

 

-----------------------------------------------------------------------

CrystalDiskMark 3.0.1 x64 © 2007-2010 hiyohiyo

Crystal Dew World : Crystal Dew World

-----------------------------------------------------------------------

* MB/s = 1,000,000 byte/s [sATA/300 = 300,000,000 byte/s]

 

Sequential Read : 515.186 MB/s

Sequential Write : 320.029 MB/s

Random Read 512KB : 338.867 MB/s

Random Write 512KB : 215.342 MB/s

Random Read 4KB (QD=1) : 25.844 MB/s [ 6309.5 IOPS]

Random Write 4KB (QD=1) : 112.572 MB/s [ 27483.4 IOPS]

Random Read 4KB (QD=32) : 318.330 MB/s [ 77717.3 IOPS]

Random Write 4KB (QD=32) : 119.910 MB/s [ 29275.0 IOPS]

 

Test : 1000 MB [C: 25.9% (26.9/104.1 GB)] (x5)

Date : 2012/01/10 17:12:24

OS : Windows 7 Ultimate Edition SP1 [6.1 Build 7601] (x64)

 

post-597-0-49834200-1326212047_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu opis, http://download.intel.com/support/ssdc/hpssd/sb/intel_ssd_toolbox_user_guide.pdf

Może być problem z integralnością danych.

Sprawdź co powie Full Diagnostics. Jakiemuś użytkownikowi na forum Intela pomogło założenie na nowo partycji i format.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Full Diagnostics:

Read Scan wywala Failed w zasadzie od razu, przy 62% Data Integrity Check cały system stanął. To w trybie awaryjnym, bo w normalnym sama próba uruchomienia SSD Toolboxa powoduje freez systemu.

 

Także chyba jestem pierwszą osobą na forum, której zdechł X25-M z Bydgoszczy, Bielska czy skąd ten koleś był co sprzedawał te dyski po 500zł... da się to w ogóle wysłać na RMA, czy mam przycisk do papieru za 500zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam dokładnie - czy ten bydgoski G2 był z jakąś kartą gwarancyjną? Raczej nie. Ale spróbowałbym porozmawiać z serwisem HP (ma końcówkę HP, więc zakładam, że to seria produkowana dla HP). Np. nieraz wymontowywałem sam dysk z Thinkpad'ów i odsyłałem do serwrisu celem wymiany (dla IBM'a, a obecnie Lenovo serwis świadczy CSS i nie było z tym problemu). Przed wysyłką podawałem tylko numer seryjny z aktywną gwarancją dowolnego notka aby zarejestrować RMA.

 

Najlepiej byłoby znaleźć kogoś z ważną kartą gwarancyjną od jakiegokolwiek HP w którym ten SSD był montowany - celem użyczenia dokumentu.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , kupiłem zwykly dysk do laptopa. Po tym jak go uruchomiłem pomyślałem jakie to głośne. Sprzedalem jak najszybciej tą grzechotke i chce kupić jakis dysk SSD. Max co mam to 700zł ale niekoniecznie chce wydać całą kwote.

 

Laptop z procseorem i3, 4gb pamięci.

 

Przeznaczenia:

- internet

- 0 gier (gram na xboxie) a jak mialbym w cos zagrac to jakies proste gry

- muzyka 0 z laptopa bedzie leciec ciagle muzyka

- filmy HD i Full HD

 

Mam dysk zewnetrzeny HDD 640Gb + Drugi leniwie działający uszkodzony na typowe smieci i seriale (220GB(

 

Nie wiem czy jako urzytkownik wykorzystam wszystkie możliwosci dysku więc nie wymagam od niego duzo. Najważniejsze CISZA i Tempertatua dlatego wybralem SSD.

 

Moja propozycja:

Intel 320 SSDSA2CW120G3K5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Dodam jeszcze ze laptop bedzie chodzil bardzo czesto. Dużo sciagam. Czy ma to cos w zwiazku z takim typem dysku?? 

 

A moze cos tanszego OCz Vertex Plus 2,5' 120GB 250 MB/s 160 MB/s 64MB Cache (OCzSSD2-1VTXPL120G)??

Edytowane przez qbass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten dysk tez nie jest zły jak na cena/wydajność na sata 2

 

ale jeśli "dużo ściągam" to ja bym ci proponował zakup dysku zewnętrznego i od razu by tam się all zapisywało by nie "zarzynać" dysku SSD ilościami danych [tak tak wiem że musiało by być tego dużo] a takie dyski wcale nie muszą być głośnie osobiście mam kilka tego typu dysków i nie narzekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten dysk tez nie jest zły jak na cena/wydajność na sata 2

 

ale jeśli "dużo ściągam" to ja bym ci proponował zakup dysku zewnętrznego i od razu by tam się all zapisywało by nie "zarzynać" dysku SSD ilościami danych [tak tak wiem że musiało by być tego dużo] a takie dyski wcale nie muszą być głośnie osobiście mam kilka tego typu dysków i nie narzekam

 

Na dysk zewnetrzny beda zapisywane dane. Z dysku SSD jedynie beda ogladane filmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Intel jednak zdecydowanie jest liderem bezawaryjności więc ta 320ka zdecydowanie bardziej.

 

bezawaryjności i długości gwarancji, co również wydaje się przemawiać na plus Intela.

Trochę offtop - czy ktoś kto posiada porty Sata 6gb/s mógłby potwierdzić, że SiSoftware Sandra (2012 SP1) w zakładce hardware->mainboard pokazuje mu prawidłowo szybkość kontrolera SATA, niezależnie od możliwości podłączonego dysku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...