Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

<p>Ostatnie kilka miesięcy w wykonaniu PurePC wypełnione było <a href="http://www.purepc.pl/taxonomy/term/17">testami SSD</a>, które zdobywają coraz większą popularność kosztem HDD, zwłaszcza w dobie chorych kwot jakie trzeba zapłacić za nośniki talerzowe. Wprawdzie SSD również nigdy do szczególnie tanich nie należało, aczkolwiek ceny dysków flash'owych spadły do akceptowalnego poziomu, zaś wydajność oraz niezawodność takiego rozwiązania jest nieporównywalna - chyba każdy użytkownik owych urządzeń będzie w stanie to potwierdzić. Ekspansja SSD prędko nie wyhamuje i wydaje się trwałą tendencją na rynku, bowiem czołowi producenci (OCZ, Kingston, Intel, Samsung) kładą silny nacisk na rozwój i promocję nowej technologii. Jakiś czas temu opublikowaliśmy obszerny <a href="http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/test_dyskow_ssd_60_80_gb_wybieramy_tani_dysk_ssd">test dysków SSD 60-80 GB</a>, który spotkał się z olbrzymim zainteresowaniem, dlatego przygotowaliśmy kolejne zestawienie SSD 120-128 GB obejmujące prawie trzydzieści modeli z SATA III oraz SATA II.</p>

<p class="rteright"><b>Autor:</b> Caleb - Sebastian Oktaba</p>

W teście m.in.: Corsair Force GT, Crucial M4, Intel SSD 510, Kingston HyperX SSD, OCZ Vertex 3, OCZ Octane, Patriot Pyro, Samsung SSD 470, Samsung SSD 830, Zalman P Series i mnóstwo innych :>

 

WIELKI TEST DYSKÓW SSD 120 GB - PRZEGLĄD DYSKÓW SSD SATA III

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietny test :)

Sam wlasnie dzis kupilem drugiego M4 128gb - dlugo nie moglem sie zdecydowac pomiedzy M4, Samsungiem 830 i Corsairem Performance Pro - w koncu wybralem m4 bo z poprzedniego jestem bardzo zadowolony a jest troche tanszy niz 830 i duzo tanszy niz performance pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się jaki by nabyć dysk do laptopa. W waszym teście są tylko 3 modele 7mm niestety. Przydało by się ich trochę więcej do porównania. Ogólnie bardzo fajny test:).

 

Co do testu znalazłem trochę więcej info o samsungu 830.

http://www.anandtech.com/print/4863

tutaj jest info o poborze mocy SSD Samsunga 830.

Idle 1.22W

Używany 5-6W

 

edit:

http://www.storagereview.com/samsung_ssd_830_review_256gb

tu są całkiem inne wyniki

Edytowane przez venat0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzięki wielkie za słowa uznania, bo trochę pracy przy tym było, a chyba ciężko znaleźć drugie tak obszerne zestawienie SSD. @rafa - może warto wrzucić linka do 1 posta? ;]

 

dobry test i świetny wybór dysków, tak pojemności jak i marek. Czy będzie robiona jakaś wyprzedaż po-testowych dysków :)

 

Muszę cię zmartwić, ale niestety nie ;]

 

Sam wlasnie dzis kupilem drugiego M4 128gb - dlugo nie moglem sie zdecydowac pomiedzy M4, Samsungiem 830 i Corsairem Performance Pro - w koncu wybralem m4 bo z poprzedniego jestem bardzo zadowolony a jest troche tanszy niz 830 i duzo tanszy niz performance pro

 

Słuszny wybór - M4 w praktyce wypada bardzo dobrze, ale mnie osobiście najbardziej pozytywnie zaskoczył Corsair Perf. Pro.

 

Zastanawiałem się jaki by nabyć dysk do laptopa. W waszym teście są tylko 3 modele 7mm niestety przydało by się ich trochę więcej do porównania. Ogólnie bardzo fajny test:).

 

Dysków z obudowami 7 mm jest bardzo mało, więc tutaj pole manewru było ograniczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuszny wybór - M4 w praktyce wypada bardzo dobrze, ale mnie osobiście najbardziej pozytywnie zaskoczył Corsair Perf. Pro.

 

ja muszę się przesiąść na coś większego i czekam tylko aż HP wypuści nowy bios, który (mam nadzieję) odblokuje wsparcie dla SATA III i chyba będę łykać tego Corsaira (zobaczę jeszcze jak z funduszami będzie). Dziwne, że o tak dobrym dysku tak mało jest informacji + tak mało osób go posiada. Już więcej ma droższego i mniej wydajnego Intela 510. Rozumiem, że Crucial tańszy ale imo warto tą setkę dorzucić do Corsaira.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zależy ci na wynikach w benchach to bierz corsaira bo potrzac na realna wydajność to 830 i perf pro maja zbliżoną

 

Send from my Galaxy Tab 10.1 using Tapatalk HD

 

nie zależy mi. imo z top trójki m4, corsair pro i 830, ten ostanti ma najwięcej minusów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zależy mi. imo z top trójki m4, corsair pro i 830, ten ostanti ma najwięcej minusów.

 

Nie pałam przesadną miłością do samsunga, ale jakieś to ma minusy?

 

Cena wyższa od m4 , ale ma za to zestaw montażowy i ghosta w zestawie.

Wydajność w kratkę raz elpsza raz gorsza od dysków na Marvelu...

 

 

Co do corsarza pro to fajny dysk, ale dopłata spora w stosunku do crucka, a wyniki tylko trochę lepsze...

 

 

Moim zdaniem jeśli weźmiemy pod uwagę stosunek ceną do wydajności to crucial jest najbardziej sensowny ;)

Performance pro jest 140-160zł droższy a to sporo moim zdaniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pałam przesadną miłością do samsunga, ale jakieś to ma minusy?

 

- BSOD'y po wyjściu z uśpienia lub hibernacji - podobno nowy firmware ostatecznie to naprawia

- GC - działające z dużym opóźnieniem i wymagające dość długiego czasu w idle

- ustawienia zasilania dostarczane przez Samsunga - nie wiadomo co zmieniają (minus dla lubiących kontrolę nad kompem)

- są raportowane przypadki (nawet w Polsce) gdzie dyski po prostu nie działają

- no i ta znana historia z niemożliwością odzyskania pełnej sprawności dysku po naprawdę intensywnym używaniu

 

To są większe lub mniejsze, ale jakoś mnie zniechęcają.

Edytowane przez anton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugiego m4 wzialem do desktopa, pierwszy wyladowal w laptopie na sata III i smiga calkiem niezle:

 

Dołączona grafika

 

Corsair Performance Pro wypada naprawde swietnie, dlugo sie zastanawialem - ale roznica w cenie zbyt duza, nie usprawiedliwia roznicy w wydajnosci.

Edytowane przez fields

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- BSOD'y po wyjściu z uśpienia lub hibernacji - podobno nowy firmware ostatecznie to naprawia

- GC - działające z dużym opóźnieniem i wymagające dość długiego czasu w idle

- ssd samo z siebie nie ma overprovisioningu - jak się nie ustawi to zminiejsza się żywotność dysku

- ustawienia zasilania dostarczane przez Samsunga - nie wiadomo co zmieniają (minus dla lubiących kontrolę nad kompem)

- są raportowane przypadki (nawet w Polsce) gdzie dyski po prostu nie działają

- no i ta znana historia z niemożliwością odzyskania pełnej sprawności dysku po naprawdę intensywnym używaniu

 

To są większe lub mniejsze, ale jakoś mnie zniechęcają.

 

Jest firmware który naprawia te BSoD ...

Edytowane przez venat0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W teście m.in.: Corsair Force GT, Crucial M4, Intel SSD 510, Kingston HyperX SSD, OCZ Vertex 3, OCZ Octane, Patriot Pyro, Samsung SSD 470, Samsung SSD 830, Zalman P Series i mnóstwo innych :>

 

WIELKI TEST DYSKÓW SSD 120 GB - PRZEGLĄD DYSKÓW SSD SATA III

 

Dodałem link na pierwszą. Fajny teścik :)
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodałem link na pierwszą. Fajny teścik :)

 

Dzięki - a niebawem kolejne testy nowości, o ile to co wyjdzie w najbliższym czasie można nimi w ogóle nazwać :>

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten dysk OCZ Petrol SSD Announced | StorageReview.com - Storage Reviews dostępny w sprzedazy m.in tutaj 128GB OCZ Petrol SATA III 6Gbps 2.5-inch Solid State Drive SSD

Ciekawe czy to asynchroniczne cudo będzie lepsze od Vertex plus. Co po zapełnieniu danymi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z dyskiem ssd adata s596 turbo 64gb. screen ponizej pokazuje wyniki testu. odczyt wydaje sie w miare ok natomiast dlaczego zapis jest tak niski??? cala konfguracja ssd pod win 7 jest przeprowadzona bezblednie, sterowniki wszytskie ok, dysk zapelniony w 25%, gdzie moze lezec przyczyna takiego stanu rzeczy?

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż screena z testu w ATTO

 

@radiergummi

Dzięki za odpowiedź ale mam jeszcze jedno pytanko. Czy jest jakiś soft do cruciala m4 który sprawdzi ile godzin dysk przepracował i ile danych zostało zapisanych na nim ???

 

Ilość godzin choćby w CrystalDiskInfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...