Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Podsumowanie na PCL mnie zaprawdę rozbawiło :lol: "a więc na forach internetowych znowu będzie wrzało", oj będzie będzie :lol2:

Dzięki za test, 520 jest zwykłym high-endowym SSD'kiem o wygórowanej cenie, gratka na tą chwilę chyba tylko dla fanboyów (...do czasu przetestowania ich niezawodności)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby cokolwiek ugrać na rynku muszą okazać się 100% bezproblemowe.

 

Mam wrażenie, że właśnie SSD z SF od Intela jako nieliczne mogą być jednak całkowicie bezproblemowe. Inaczej sens wprowadzania takich dysków rok po konkurencji byłby chybiony. 5 lat gwary to też miły dodatek. Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie w tej cenie.

Nie do użytkowania...dla benchmarków tyle przepłacać?Co z gwary 5 lat jak po 3-4 i tak ten element dawno wymieniony...

Co ma sie zepsuć to sie psuje w ciągu pierwszego roku, najdalej dwóch(lub dokładnie po 2 jak sie ma gware 24miesiące, ot takie przypadki...'dobre' procesy technologiczne i b.dobre obliczanie czasu życia produktu ;/ ), miałem rózne dyski to szitgate padł po 7latach, samsung dzielnie 5 rok zalicza...

 

Fakt, to teraz topka...ale cena zabija sens zakupu. Ceny mają spadać nie rosnąć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1,5 roku użytkowania, takie wyniki ma mój staruszek od Intela:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Wyniki takie sobie bo na zapełnionym w 77% dysku do tego na rocznym systemie. Ale i tak wszystkie HDD mogą się schować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie w tej cenie.

Nie do użytkowania...dla benchmarków tyle przepłacać?Co z gwary 5 lat jak po 3-4 i tak ten element dawno wymieniony...

Co ma sie zepsuć to sie psuje w ciągu pierwszego roku, najdalej dwóch(lub dokładnie po 2 jak sie ma gware 24miesiące, ot takie przypadki...'dobre' procesy technologiczne i b.dobre obliczanie czasu życia produktu ;/ ), miałem rózne dyski to szitgate padł po 7latach, samsung dzielnie 5 rok zalicza...

 

Fakt, to teraz topka...ale cena zabija sens zakupu. Ceny mają spadać nie rosnąć...

 

Widziałaem w poslkim sklepie wersję 128GB za 845PLN. IMO biorąc pod uwagę podatek od nowości, 5 lat gwarancji, wsparcie itd. Nie jest to wcale dużo. I to właśnie za to: podatek, gwarancję, wsparcie i pracę nad niezawodnością (zobaczymy jak to w praktyce będzie) dopłacamy (jeśli ktoś kupi) dodatkowe 100 - 150PLN. Czy to jest dużo? Inna sprawa, że to jest naprawdę wydajny SSD: Intel 520 Series 240GB SSD Review - Introduction i Intel 520 240GB SSD Review (Round One) - Intel Releases Amazing SATA 3 SandForce Driven SSD - The SSD Review

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajne to może on jest ale trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy jest sens dopłacać do tej wydajności aż tyle. Druga sprawa jak się ma ta wydajność w codziennym użytkowaniu.

 

Wersja 60GB jest za ~570 zł, osobiście bardzo dobrze bym się zastanowił czy jest wydawania dodatkowo 140zł to tego Intela zamiast Samsung 830 64GB. Nie dość że pojemność mniejsza to jeszcze jakieś OGROMNEJ różnicy w wydajności nie widzę. Druga sprawa Intel miał zawsze droższe dyski ale nadrabiał to niezawodnością/gwarancją itd.

Edytowane przez emilek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa, że to jest naprawdę wydajny SSD:

 

Jakich sporo na rynku:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Cena 120GB faktycznie się unormowała na poziomie 850 zł, ale 240 GB za 2150 zł (?) to już duże nieporozumienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...możecie mi powiedzieć co jest nie tak?

Dlaczego 4K-64Thrd spadło mi prawie o połowę?

 

 

AS SSD Benchmark z 11.10.2011

Dołączona grafika

 

 

AS SSD Benchmark z 03.02.2012

Dołączona grafika

 

 

AS SSD Benchmark po instalacji najnowszych sterów ze strony AMD:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajne to może on jest ale trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy jest sens dopłacać do tej wydajności aż tyle. Druga sprawa jak się ma ta wydajność w codziennym użytkowaniu.

 

Wersja 60GB jest za ~570 zł, osobiście bardzo dobrze bym się zastanowił czy jest wydawania dodatkowo 140zł to tego Intela zamiast Samsung 830 64GB. Nie dość że pojemność mniejsza to jeszcze jakieś OGROMNEJ różnicy w wydajności nie widzę. Druga sprawa Intel miał zawsze droższe dyski ale nadrabiał to niezawodnością/gwarancją itd.

 

 

Jakich sporo na rynku:

 

Ale ja się zgadzam. Benchmarki to jedno, codzienne użytkownie drugie. Chodzi mi ot to, że bardzo wydajny dysk (a nie wydajniejszy od innych czy najwydajniejszy) oferuje za około 150 pln więcej to, co pisałem. Ja się nie upieram, że to najrozsądniejszy wybór, czy najbardziej wydajny. IMO dający coś czego inni nie dają, co w wersji 60gb i 120gb jest warte dopłaty. A poczekamy jeszcze z trzy miesiące to może będzie to jeszcze bardziej opłacalne. Myślę, że osoby, które go kupią nie będą patrzeć TYLKO na wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że właśnie SSD z SF od Intela jako nieliczne mogą być jednak całkowicie bezproblemowe. Inaczej sens wprowadzania takich dysków rok po konkurencji byłby chybiony. 5 lat gwary to też miły dodatek.

 

Też tak myśle. Anand'owi nie udało się odtworzyć BSODa więc dobrze to wróży.

 

Jednak 146€ za 60GB wywołuje uśmiech na twarzy :) Dwa lata temu takie ceny były

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam...

Panowie jest jakiś ~60gb dysk SSD który nie ma problemów, i który do Asrocka p67pro3 b3 podejdzie?

Dysk ma być tylko pod system

http://www.komputronik.pl/product/124914/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/OCZ_Agility_3_SSD_2_5_60GB_525_MB-s_475_MB-s_80k_IOPs.html

pasiłby?

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak czytałeś i czytałeś... to powinnieneś wyczytać że ten dysk do bezproblemowych nienależy...

 

OCZ Agillity 3 = SF-2281 = czasem [rzadko albo "ciut" częściej BSOD]

 

ten temat wałkowany jest od xx stron ... gdzie odradzamy zakup dysków na SF [poza 2 a teraz 3 wyjątkami]

 

 

dyski na które możesz popatrzeć:

 

Crucial M4

Samsung 830

 

no i pare Intelowskich

Edytowane przez Shadoweye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam...

Panowie jest jakiś ~60gb dysk SSD który nie ma problemów, i który do Asrocka p67pro3 b3 podejdzie?

Dysk ma być tylko pod system

http://www.komputronik.pl/product/124914/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/OCZ_Agility_3_SSD_2_5_60GB_525_MB-s_475_MB-s_80k_IOPs.html

pasiłby?

 

Zależy czy 50 zł robi Ci różnicę, bo dokładnie za tyle więcej są bezpieczniejsze konstrukcje. W sumie z FW 2.15 może i ten Agility 3 już żadnego numeru by nie wywinął, ale po co ryzykować?

 

Poniżej 400 zł to tylko Crucial m4 64GB Crucial CT064M4SSD2 - Dyski twarde - Crucial CT064M4SSD2 cena od 380.43zł

Nieco powyżej 400 zł Samsung SSD 830 64GB Samsung MZ-7PC064D/EU - Dyski twarde - Samsung MZ-7PC064D/EU cena od 414.90zł

 

Osobiście zainstalowałem w kilku komputerach SF-2281 i BSOD męczyły mnie tylko w Runcore, ale mam tutaj ciekawe doświadczenie. Na X58 nie używam kontrolera Marvell więc postanowiłem go w BIOS wyłączyć... no i zaczęły się problemy, których wcześniej przez kilka tygodni nie było. Włączyłem Marvella razem z wgraniem nowego FW i sprawa załatwiona w 100%. Może przypadek, może nie, ale grunt że wszystko działa znowu bez gadania.

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa dyski Corsair Performance Pro 256GB i chciałbym połączyć je w raid 0. Jaki rozmiar stripe powinienem dobrać?Zamierzam zainstalować na nim windowsa 7 ultimate 64bit, gry oraz parę podstawowych programów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę już zgłupiałem, czy wszystkie dyski na kontrolerze SF-2281 są problemowe ?

 

szukam jakiegoś dysku który wspierał by szyfrowanie i z tego co wyczytałem to najlepszą opcją jest chyba Kingstone hyperX 128GB (781zł goły, 804zł z akcesoriami)?

 

przez pewien czas myślałem na samsungiem 830 ale wbrew temu co można przeczytać na necie nie wspiera on szyfrowania (od supportu dostałem informacje że tylko wersja oem ma takie wsparcie)

 

czy ten kingstone to kiepski wybór ? może jakiś inny dysk wypada lepiej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa dyski Corsair Performance Pro 256GB i chciałbym połączyć je w raid 0. Jaki rozmiar stripe powinienem dobrać?Zamierzam zainstalować na nim windowsa 7 ultimate 64bit, gry oraz parę podstawowych programów.

 

Na czym ten raid? Na płycie głównej to 128kb. Jak zewnętrzny kontroler - to zależy jaki to kontroler.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czym ten raid? Na płycie głównej to 128kb. Jak zewnętrzny kontroler - to zależy jaki to kontroler.

 

Na płycie głównej Asrock p67 extreme6.Sądziłem że 128kb powinieniem ustawić gdybym trzymał na macierzu duże pliki jak filmy czy obrazy gier, ale się myliłem.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę już zgłupiałem, czy wszystkie dyski na kontrolerze SF-2281 są problemowe ?

 

W IBB PAN w Wawie koledzy wykorzystują OCZ Revo w serwerze i chwalą ze względu na IOPSy. Do baz danych nadaje się idealnie. Ostatnio zakupili Vertexa 3. Ciekaw jestem ich opinii w miarę upływu czasu.

 

Jeśli Intel faktycznie w 520 napisał firmware od zera i nie narobili przy tym błędów to będzie to dość przyzwoity sprzęt jak na SF-2281, gdyby nie ta cena. Ale jakby nie patrzeć to jednak M4 i Samsung 830 to jedne z najlepszych, konsumenckich SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W sumie już się zdecydowałem i najprawdopodobniej kupie SSDeka min.~64GB, moja Barracuda padła już 3 raz hehe. Tylko mam takie małe pytanko, czy moja płyta MSI P6N SLI da sobie radę z tego typu dyskiem? Przed chwilką przeczytałem w którymś z wątków, że jeden z forumowiczów na płycie P5N SLI w BIOSie nie ma opcji AHCI - czy brak tej opcji w BIOSie wyklucza użycie tego typu dysków(SSD) jako "bezproblemowego" systemowego? Instalowany byłby najprawdopodobniej WIN7 64bit Enterprise.

 

Wybiorę raczej między tymi trzema:

Crucial 64GB

Samsung 64GB

Intel 80GB

 

Jest jeszcze może coś tańszego, a "w miare pewnego" w tych rozmiarach?

 

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak AHCI w niczym nie przeszkadza.

 

ma ktoś może OCZ Petrol na kontrolerze Everest Indilinx? opinie ? testy są takie sobie, ale szukam dysku SSD "officowego" można by rzec :) coś jak Vertex PLUS

 

Do takich zastosowań każdy będzie dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest tu ktoś posiadaczem dysku Intela na płycie z czipsetem AMD(nForce)? Znalazłem kilka informacji, że mogą być problemy z kompatybilnością, a mam akurat Intela 80GB w niezłej cenie...

 

First, it's not really the ASUS AHCI driver... it's AMD's. Intel's storage drivers will not work on that controller.

AHCI Drivers for Intel 510 120 GB SSD?

 

Did you also install the latest nForce drivers from Nvidia? n650 chipsets are pretty terrible (not just because they're old. they weren't very good from the start) - you may want to switch the motherboard to something more modern so that you can get AHCI and trim for your SSD.

Intel SSD 320 160GB issue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...