Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przenoszac cache przegladarki na hdd?

 

Cache przeglądarki trzymam na ramdysku, masz przyspieszenie jeszcze lepsze niż w przypadku SSD, unikasz niepotrzebnych zapisów na SSD, więc jak dla mnie rozwiązanie idealne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przenoszac cache przegladarki na hdd? :lol: Siedze juz 40 min i zrobilem wszsytko wg poradnika ale jak doszedlem do przenoszenia profilu Chrome (o zgrozo) na inny dysk to mi rece opadly. Nie po to sie zaopatrzylem w ssd zeby teraz prawie wszystko przenosic poza jego obreb. Dziekuje za uwage :)

 

Zdecydowanie nic nie przenoś na HDD. Wystarczy wyłączenie zbędnych rzeczy jak napisał kuebk ale tego w zasadzie teżnie musisz. Używaj SSD tak jak masz na to ochotę.

Niektóre z tych porad są już nie aktualne i dotyczyły starych konstrukcji SSD które jeszcze miały problem przycinania.

 

No ja tez tak samo. Kto Ci karze przenosic profile i inne cuda ?

Chyba ze chcesz zeby dysk wytrzymal Ci 10 lat.

 

I tak wytrzyma te 10 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie zdecydowałem się na zakup Vertexa, ale mam jedno pytanie. Mam aktualnie zainstalowane 20 gier, które zajmują prawie 250GB. Czy jeżeli postawie sobie system na SSD to czy będę mógł normalnie uruchamiać te programy, czy będzie konieczna reinstalacja wszystkiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena Intela 520 60GB spadła to poziomu 419 zł (w morele.net). W tej cenie to poważnie bym się nad nim zastanowił i zaryzykował że względu na gwarancję i ogólną niezawodność SSD od Intela. Można by go chyba dodać do polecanych na pierwszej stronie.

Edytowane przez emilek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowalem swojego ssd i ciekawi mnie dlaczego jedna pozycja (4K-64thrd) tak bardzo odbiega od testu z tego watku? podpiety jest po asus p5kr (ofc w ahci)...

Tamten wynik jest nie realny. Jakies cachowanie wezło, błąd pomiaru itp. Twój jest ok.

Cena Intela 520 60GB spadła to poziomu 419 zł (w morele.net). W tej cenie to poważnie bym się nad nim zastanowił i zaryzykował że względu na gwarancję i ogólną niezawodność SSD od Intela. Można by go chyba dodać do polecanych na pierwszej stronie.

 

Jak stanieje jeszcze jakieś 20-30zł w stosunku do konkurencji to sie doda.

 

@Raptor, ceny sa już od nawet 651zł

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yo

ostatnio nabyłem dysk samsung 830 120GB i przetestowałem go. Oczywiście przeprowadziłem wszystkie odpowiednie ustawienia sytemu i biosu żeby dostosować system do obsługi tego dysku. Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Mam różne wyniki na sterownikach windowsowych i sterownikach Intela.

 

Sterowniki windowsowe:

 

post-7607-0-86098800-1330504467_thumb.png

 

Ze sterownikami Intela:

 

post-7607-0-70305200-1330504474_thumb.png

 

Sterowniki Intela sprawiły że wyszedł lepszy wynik dla 4k ale za to gorszy dla odczytu 4k-64Thrd.

 

Co jest bardziej korzystne ?

Edytowane przez successfully

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yoostatnio nabyłem dysk samsung 830 120GB i przetestowałem go. Oczywiście przeprowadziłem wszystkie odpowiednie ustawienia sytemu i biosu żeby dostosować system do obsługi tego dysku. Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Mam różne wyniki na sterownikach windowsowych i sterownikach Intela....Sterowniki Intela sprawiły że wyszedł lepszy wynik dla 4k ale za to gorszy dla odczytu 4k-64Thrd.Co jest bardziej korzystne ?

 

Czemu ja na swoim 830 mam odczyt dwukrotnie mniejszy od Twojego? Wina mobo?

 

ps. no ku mojemu zaskoczeniu wlasnie zobaczylem ze moja plyta ma sata2 :mur:

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przenoszac cache przegladarki na hdd? :lol: Siedze juz 40 min i zrobilem wszsytko wg poradnika ale jak doszedlem do przenoszenia profilu Chrome (o zgrozo) na inny dysk to mi rece opadly. Nie po to sie zaopatrzylem w ssd zeby teraz prawie wszystko przenosic poza jego obreb. Dziekuje za uwage :)

 

Heh, ja też się przeraziłem czytając ten poradnik. I postanowiłem go totalnie olać.

Nie po to kupuję SSD, żeby go oszczędzać. I tak za wspomniane 10 lat będzie się nadawał na śmieci z racji tego, że będzie za mały i za wolny. Tak jak dziś dyski HDD sprzed 10 lat (ile to miały pojemności w 2002? 40-80GB?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę sensu przenoszenia jakichkolwiek rzeczy systemowych na dysk hdd.

 

Jednak można się zastanawiać nad przenoszeniem cache przeglądarki i swap file do ramdysku. To przyspieszy prace systemu i oszczędzi troche zapisów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carson uwierz nam, że warto. Gdyby nie bylo warto to kto by placil 400zl za 40+GB skoro za to mozna miec terabajty ?

Zrozum ze tu nie chodzi o gry, bo nie wszyscy graja a i gry jak zauwazyles nie doczytuja nie wiadomo czego.

Chodzi o system, i te tysiace malych plikow, o zapisywanie i odczyt wielu danych z wielu miejsc przy kazdym otwarciu programu itp. Jak Cie stac, kup sobie SDD 240GB i nie bedziesz potrzebowal drugiego dysku, a ten, zanim Ci sie zepsuje(zuzyje od zapisu) to juz dawno bedziesz mial SDD3 5TB.

Mi pasuje miec system na SSD i nie slyszec mielenia HDD podczas uruchamiania nie tylko systemu ale chocby glupiej przegladarki. To jest tak jak z seksem, wszyscy Ci mowia ze fajnie, ale jak sam nie sprobujesz to sie nie przekonasz.

Decyzja nalezy do Twojego budzetu.

 

A czytałeś drugi post tego tematu? Zaleca się w nim przeniesienie tempów, profilu użytkownika i cache przeglądarki (czyli tych rzecz, z których system najczęściej korzysta) na zwykłe HDD. To w takim razie po co w ogóle SSSD, skoro najintensywniej wykorzystywane foldery lądują na HDD?

 

EDIT: note to self - czytać wątek do końca przed odpowiadaniem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Co prawda w pierwszym poście stoi jak byk, ale wolę się zapytać samych użytkowników - warto brać Samsunga 830 w wersji 256 GB?

Będzie pracował na SATA2, na więcej lap nie pozwala.

 

Jak do tej pory używałem Cruciala M4 128 GB, ale niestety miejsca zaczyna coraz bardziej brakować, pomimo że mam znikome ilości muzyki, filmów czy gier - po prostu soft (w szczególności wirtualka) zajmuje tyle, że głowa boli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czytałeś drugi post tego tematu? Zaleca się w nim przeniesienie tempów, profilu użytkownika i cache przeglądarki (czyli tych rzecz, z których system najczęściej korzysta) na zwykłe HDD. To w takim razie po co w ogóle SSSD, skoro najintensywniej wykorzystywane foldery lądują na HDD?

 

EDIT: note to self - czytać wątek do końca przed odpowiadaniem ;)

 

 

ZALECA to nie znaczy ze musisz bo inaczej SSD Ci sie sfajczy. Zaleca sie tez nie podkrecac prockow bo sie zuzywaja. Zalecenia zaleceniami ale zdrowy rozum nie zastąpisz zadnym FAQ. Wez Intela z 5 lat gwarancji i trzymaj na nim cache nawet całej swojej klasy czy zakladu pracy, co Ci zalezy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka - Crucial m4 64GB czy Intel 320 80GB? Różnica to ~50zł i 16GB.

Win7, zainstalowany od stu lat, z aplikacjami zajmuje 38GB, więc 40 raczej nie przekroczę (swapów i tempów przenosił nie będę, bo co za pożytek z dysku). Może wepchnę na dysk Diablo III jak już kiedyś wyjdzie, ale i na to starczy Cruciala.

Czym się kierować, (bo w cenie różnica jak żadna)? Mocniej skłaniam się ku Intelowi, bo pojemniejszy, a przy moim użytkowaniu kompa to różnicy pomiędzy nimi nie zobaczę.

Edytowane przez Pan_Borowik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też niedawno stałem przed podobnym wyborem i padło na Intela.

Jest bardziej niezawodny(z tego co wyczytałem - na szczęście nie musiałem się o tym przekonywać na własnej skórze ;)). Dodatkowo pamiętaj, że te SSD nie mają 64 i 80GB - są mniejsze. Różnica z przeliczania jednostek wg. Si i po "informatycznemu".

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że mają nowego Intela 60GB.

A podoba mi się to: Dołączona grafika

 

A tego mi brakuje w testach PurePC:

test zapełnienia dysku danymi,

pamięci asynchroniczne Dołączona grafika

pamięci synchroniczne Dołączona grafika

kontroler bez kompresji Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak u Was jest w przypadku włączania się dysku HDD. Czy włącza się w biosie czy dopiero w systemie gdy chce się skorzystać z jakiegoś zasobu na HDD ?

 

A u mnie znowu wynik troche się polepszył.

 

post-7607-0-73484700-1330636401_thumb.png

 

 

Dysk jest świetny system chodzi jak rakieta.

Od momentu wciśnięcia power do załadowania pulpitu 25s z czego 18 to bios.

Edytowane przez successfully

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak u Was jest w przypadku włączania się dysku HDD. Czy włącza się w biosie czy dopiero w systemie gdy chce się skorzystać z jakiegoś zasobu na HDD

Rozwiń bo nie rozumiem o co pytasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

successfully napisz co i jak dokładnie zrobiłeś bo ja mam wynik ~500

Sterowniki windowsa, co gdzie jak ... ?

 

successfully napisz co i jak dokładnie zrobiłeś bo ja mam wynik ~500

Sterowniki windowsa, co gdzie jak ... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak u Was jest w przypadku włączania się dysku HDD. Czy włącza się w biosie czy dopiero w systemie gdy chce się skorzystać z jakiegoś zasobu na HDD ?

 

Wlacza sie przy starcie komputera, bo jak inaczej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...