Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam takie pytanie czy dysk ssd z sata 3 pujdzie na kompie z sata1 albo 2

drugie pytanie jaki ssd lepszy

OCZ Agility 3 120GB SSD 2,5" 525/500 50k *EM* (2190505075) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

SZOK ! CORSAIR FORCE 3 !! 120GB !! 550/510 !! NOWY (2184740689) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

cena podobna proszę o rade

i jeszcze jedno pytanie żebo podłączyć w stacjonarce trzeba mieć jaką przedłóżkę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tak zanim zadasz pytanie to poczytasz? Nie musisz od razu całego tematu, ale pierwsza strona i kilka ostatnich stron by się przydało.

 

Co do pytania, tak pÓjdzie. Na drugie pytanie nie odpowiem, BYŁO! Na lenistwo nie ma usprawiedliwienia. Trzecie pytanie nie trzeba żadnych przedłUżek :-| pzdr

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i d... mój 6465b nie rozpoznaje z poziomu BIOS Intela 520 (tak twierdzi wsparcie HP, choć oni tam raczej mało wiedzą).

Po włożeniu dysku w miejsce hdd i włączeniu notebooka, ten się zawiesza na ekranie początkowym z logo hp, po tym jak zacznie być "czytany" dysk (świeci się kontrolka od dysku). Nie można nawet wejść do BIOS/UEFI.

Jak najpierw bootuje z płyty CD z systemem do instalacji, to leci ale gdy dochodzi do miejsca partycjonowania itd., pisze że nie może zainstalować bo brak kontrolera itd.

Dysk sprawny bo widzi go toolbox i system, gdy podłączony przez zewnętrzną kieszeń na eSATA.

Aha, wszystko jest okej gdy przełącze na IDE. Nawet można system zainstalować, ale nie działa przełączenie na AHCI (z wpisem w rejestrze)> Bo gdy tylko przełącze na AHCI w BIOS to notebook znów wisi na początkowym ekranie z logo.

To w sumie dziwne bo i 320, m4 i inne na SF: Force GT, Agility 3 działają na tym notebooku.

Nie mam pomysłów. I albo go odeślę (choć sklep jakieś wałki zaczyna robić i kręci nosem), albo sprzedam tutaj. Jak ktoś chętny, to proszę o PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję zakup SSD do laptopa z podpisu, gdyż wydajność obecnie zainstalowanego dysku (stary Fujitsu 80GB 5400rpm) jest żenująca. Nie zależy mi na pojemności, ok. 60GB w zupełności wystarczy.

 

Powiedzcie mi, czy w normalnym użytkowaniu (wykresy i inne sposoby przedłużania e-penisa mnie nie interesują) odczuję różnicę między OCZ Vertex Plus 60GB (chyba najtańszy sensowny SSD na rynku?), a jakimś wydajnym SSD typu Crucial m4 (C400) 64GB czy Samsung 830 Series 64GB? Różnica w cenie jest znacząca (+50% ceny vertexa). A może coś innego polecacie?

 

Weźcie pod uwagę, że laptop nie jest pierwszej świeżości (chipset PM965 - ICH8-ME), nie ma SATA3, itd.

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tym: PP60GS25SSDR • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

 

Na papierze wszystko wygląda super, zwłaszcza cena, transfery i gwarancja 3 lata.

 

Zastanawiam się jeszcze nad tym: http://www.proline.pl/?p=PT264GS25SSDR

 

...bo i tak mam sata II

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na pierwszą stronę...

 

zawsze przestrzegamy przed kupowaniem dysków z pamięciami asynchronicznymi np (...) Patriot Pyro

Do tego SandForce

Edytowane przez Ghazi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung 830 128GB poniżej 600zł - w00t? :blink:

 

Gdzie można dostać Samsunga 830 128GB poniżej 600zł? Za taką cenę chyba warto wreszcie się skusić na SSD :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można dostać Samsunga 830 128GB poniżej 600zł? Za taką cenę chyba warto wreszcie się skusić na SSD :)

 

Ceneo. Do you use it ?

 

 

Po przejściu na dysk SSD widzę że użytkowanie Windows 7 na HDD to była męka. :D

Niektórzy sie zarzekają że sobie poczekaja aż dyski stanieją i dopiero wtedy kupią. Gdyby mieli okazje dłużej popracować na SSD to by kupili szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceneo. Do you use it ?

 

Rzeczywiście jest ;) Jakoś dużo taniej w Denikomp niż u konkurencji. Chyba nie ma co dłużej czekać...

Do tej pory głównie sprawdzałem głównie na Skąpcu bo mają tam wykresy cen ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i teraz spytalbym z ciekawosci wszystkich odpowiedzialnych za poradnik (i producentow takich modeli lapow rowniez) jak wyglada sprawa laptopow, w ktorych siedzi tylko ssd i jak wyglada ich wydajnosc po np roku. Bo przeciez swapow, cache'ow, itd nie ma gdzie przeniesc w takim wypadku. To znaczy ze po roku czy 2 z wydajnosci "lapka" zostaje powolny ciagnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Samsunga PM810 256GB (OEM'owa wersja serii 470) który służył ponad rok w lapie jako wyłączny dysk, używany normalnie łącznie ze swapem i kilkanaście razy dziennie hibernacja (4GB ramu), zapełniony w ok. 70-80% na 3 partycjach. Spadku wydajności nie zauważyłem, a w benchach wyniki dalej zbliżone do dysku nowego. Teraz go przeniosłem do skrzynki i również śmiga jako jedyny dysk...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jak wyglada sprawa laptopow, w ktorych siedzi tylko ssd i jak wyglada ich wydajnosc po np roku. Bo przeciez swapow, cache'ow, itd nie ma gdzie przeniesc w takim wypadku. To znaczy ze po roku czy 2 z wydajnosci "lapka" zostaje powolny ciagnik?

 

Się tego nie przenosi, w ogóle! Bo nie ma po co. Po drugie jakiś kolejny mit widze się pojawił, SSD nie zwalniają z czasem. Nigdy nie zwalniały! Co najwyżej tanie konstrukcje z pamięciami asynchronicznymi są wolniejsze po wypełnieniu danymi - ale to można osiągnąć już w dniu zakupu.

 

A najlepiej po prostu nie kupować kiepskich SSD tylko dobre i cieszyć się nimi przez lata...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam w msi u270 samsunga 470 128gb i w dodatku na viscie x64 żadnych zwolnien nie zauważyłem, dodam tylko ze system szybciej sie ładuje i płynniej działa jak u kumpla na phenomie II, powiem wiecej nie wyobrazam sobie systemu na innym dysku jak ssd, nawet do battlefielda 3 zostawilem sobie starego kingstona 40gb zeby sie szybciej mapki ładowały

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

czy przed instalacja windows 7 na nowym ssd powinienem najpierw zmienić kontroler z IDE na ahci? Czy mogę zrobić to później? Jak zmieniłem ostatnio na ahci to poleciał bluescreen podczas ładowania systemu i teraz mam problemy z systemem mimo przestawienia z powrotem na IDE. Wg poradnika optymalizacji dysku powinienem przestawić na AHCI dla jakiejś tam optymalizacji nie rozumiem czym był spowodowany blue screen?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw sie zmienia rejestr, potem bios dla ahci....

BS spowodowany brakiem sterownika i wpisu w rejestrze

I nie tajemnicza optymalizacja tylko dysk pracuje pełna parą....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guide * Windows 7 Ultimate Tweaks & Utilities *

 

a dokladnie ten fragment:

Change from IDE to AHCI Mode after Installation

 

Information: AHCI stand for Advance Host Controller Interface. AHCI is a hardware mechanism that allows software to communicate with Serial ATA (SATA) devices (such as host bus adapters) that are designed to offer features not offered by Parallel ATA (PATA) controllers, such as:

 

Hot-Plugging

Native Command Queuing (NCQ) -might improve computer/system/hard disk responsiveness, especially in multi-tasking environment

 

You can read more about AHCI mode HERE

 

Instruction: There is one way to fix this, although you need to have knowledge of registry editing.

The detailed steps from Microsoft website are as follows:

 

Exit all Windows-based programs.

Press [Win] + R or take the RUN option from the start menu.

Now type regedit there and press Enter Key to open up the Registry Editor Window.

If you receive the User Account Control dialog box, click Continue.

Locate and then click the following registry subkey:

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Servic es\msahci

In the right pane, right-click Start in the Name column, and then click Modify.

 

 

 

In the Value data box, type 0 [3 is default], and then click OK.

 

 

On the File menu, click Exit to close Registry Editor.

Restart your computer

Go to BIOS and enable AHCI, Save & Reboot

Another restart will be required to finish the driver installation.

 

 

Alternatively

 

Just download this Reg File and double-click to implement AHCI on your Windows-based computer.

Just remember to do the BIOS switch as well when you reboot.

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

no ok wszystko zrobiłem tak ja trzeba i działa jak należy ale nie odczuwam jakiejś różnicy w szybkości ładowania się aplikacji itd.. na ssd system moge instalować z ahci włączonym w biosie czy najpierw na Ide a potem to zmienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiasz w bios'ie ahci i instalujesz winde, nic więcej nie trzeba kombinować :wink:

 

Co do wzrostu a raczej braku wzrostu wydajności po zmianie to czego się spodziewałeś? To, że ładowanie levelu spadnie z 10 do 8sekund? Takie rzeczy to tylko w erze :wink: pzdr

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...