Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Też się interesowałem aukcjami tego gościa. Ale zobacz sobie na jego komentarze. Sprzedaje sprzęt, strzelam, przywieziony z zachodu. Nie daje nigdy realphoto, ma trochę negatywów i neutralów za niezgodność z opisem (np. na fotce full komplet a kupujący dostał sprzęt w woreczku). Wolę nie ryzykować, szczególnie, że facet nie sprzedaje w "KupTeraz" tylko w aukcji i to będzie baaardzo utrudniać reklamację! Ja wole dołożyć 30 zł i kupić w sklepie.

 

I jeszcze dopisek ciemnoniebieską czcionką na ciemnym tle na jego aukcjach:

"Urządzenia mogą posiadać delikatne ryski, lecz nie muszą (wyprzedaż magazynowa, powystawowe)"

Edytowane przez Ghazi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma dysk na sata do usb? :wink:

 

Ten dysk to jakoś dziwnie tanio - modele M2P ledwo co się ukazały na rynku a już ktoś sprzedaje używany??? Tak czy inaczej jak każdy porządny SSD na Marvell'u :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Czyli zrobił bardzo dobry zakup? koleś miał w opisie że używał dysku przez 40minut trochę dziwnie że od razu chce sprzedać i to za 600zł gdzie nowy w sklepie 1600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zrobił bardzo dobry zakup? koleś miał w opisie że używał dysku przez 40minut trochę dziwnie że od razu chce sprzedać i to za 600zł gdzie nowy w sklepie 1600

 

Może dobry a może nie dobry okaże się po jakimś czasie użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście jest ;) Jakoś dużo taniej w Denikomp niż u konkurencji. Chyba nie ma co dłużej czekać...

Do tej pory głównie sprawdzałem głównie na Skąpcu bo mają tam wykresy cen ;)

 

 

Pewnie nie będzie ich na stanie albo cuś ;P

 

No i doszedł SSD od Samsunga :) Cena poniżej 600zł, więc raczej dobra. System zainstalwany od nowa (niestety póki co SATA II) i porównując z Raptorem jest duża różnica w działaniu systemu. Niemal wszystko otwiera się natychmiast, czego przy Raptorze nie zawsze można było doświadczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozglądam się za dyskiem do EEE PC1000H (SATA I ?) z XP Home. Głównym parametrem do tak 'wydajnej' maszyny będzie cena/1GB, pomijam raczej konstrukcje SF2xxx. Celuję w 32/40/64GB.

Kiedyś w poradniku był podział na konstrukcje wspierające TRIM i bez niego. Obecnie w najniższym przedziale cenowym jest tylko OCZ Vertex Plus (64GB). Jakieś godne alternatywy do tego sprzętu? SATAII i SATAIII raczej też 'będą działać', tyle że ograniczone starym portem.

 

Słyszałem też, że 2,5 cala 2,5 cala nie równe - podobno wysokość niektórych dysków SSD jest przeszkodą w montażu w laptopie/netbooku?

 

Ktoś się orientuje na jakim kontrollerze jest ten dysk?

http://www.morele.net/kingston-ss050s2-32g-429465/

Edytowane przez Wiedzmin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JMicron. Vertex Plus będzie dużo lepszym wyborem.

Nowy OCZ Petrol trudno na razie polecić bo nie został nigdzie dobrze przetestowany a na forum OCZ wątków z problemami też nie brakuje.

 

Dyski bez Trim już nie są dawno produkowane. Ale w Twoim wypadku to nie ma znaczenia - win XP nie obsługuje Trim. I tak musisz od czasu do czasu ręcznie wyzerować komórki.

Dyski 2.5" są produkowane w trzech wersjach różniących się grubością. Do netbooków mogą być montowane 7mm czyli najcieńsze lub 9.5mm czyli najbardziej powszechna grubość. A czasem mogą być dyski 1.8"!

 

Najlepiej to wyjmij swój oryginalny dysk i zmierz jego grubość jak nie jesteś pewny.

 

Moim zdaniem dobrym wyborem byłoby też rozejrzeć się za używanym Intelem X25-M (G2), ma zdejmowaną ramkę więc może być jako 9,5 i 7mm.

Może trafiłoby ci się coś w dobrej cenie 40GB lub nawet 80GB. Najmniej awaryjny dysk jaki do tej pory był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że kupię SSD to pewne, tylko nie wiem co się opłaca:

 

1 x SSD 256 GB

2 x SSD 128 GB

 

Wiadomo, że postawie na nim system + reszta softu. Pytanie brzmi: czy na 128 po zainstalowaniu win7 + all, będzie można spokojnie instalować ze 4-5 gry ? Jeśli nie, to wezme 256. Nie wiem czy instalując na takim SSD, gdzie mamy wszystko :) dysk będzie troche obciążony!? Chyba, że wezme jeden SSD na win7+ soft a drugi SSD na jakieś gry etc.

 

I ostatne pytanko: Samsung 830 czy Corsair Performance Pro

Edytowane przez chreasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc tak:

 

Win7 + wszystkie z nim związane aktualizacje (packi) + Adobe Lightroom 3 + CS5 + reszta ( aqq, jakieś potrzebne sofciki no i inne mniejsze popierdółki). Gry: Skyrim V, Wiedźmin2, Fallout Las Vegas, NBA 2k12, B3, GTA V(kiedyś), Alan Wake, MP 3(za niedługo) i to na razie wszystko. Dzięki za rade

Edytowane przez chreasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Win 7 Pro x64 + Visual Studio 2010 Pro + najpotrzebniejsze programy i aktualizacje (komunikator, przeglądarka, etc. - wszystkie programy tylko na SSD instaluję) + Wiedźmin 2 + 1GB swap + Warcraft III = 7,37GB wolnego (dysk jak w sygnaturce, 64GB)

Edytowane przez forthal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto wyniki OCZ Vertex Plus 60GB podpiętego do mojej maszyny z siga przez E-SATA:

Dołączona grafika

 

Ciekawe jak będzie się zachowywał w laptopie Dell 1501 z SATAI i winXP...

Edytowane przez Wiedzmin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop dostał dosłownie skrzydeł. Za te pieniądze myślę że użytkownik będzie bardzo zadowolony z 'reanimacji'. Zastanawia mnie natomiast błąd ASSSD:

Dołączona grafika

Bios jest bardzo ubogi i nie ma w nim czegoś takiego jak tryb pracy dysku IDE/AHCI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ath - zależy ile masz kasy i jaki masz sprzęt... Mi do tak starego laptopa jak Dell Inspiron 1501 czy netbooka eee pc1000h z SATA I (max 150MB/s) nie opłaca się ładować dysku SATA III (600MB/s) crucial czy samsung, który jest o ponad 100zł droższy... Jeśli masz mobo z SATA III to chyba warto jednak dopłacić do lepszych konstrukcji. Pytanie też co jest dla Ciebie ważniejsze - pojemność czy wydajność. Dokładając trochę kasy do cruciala m4 64GB masz dyski 96/128GB...

 

@Gregu - chodziło mi o błąd, który pokazuje AS SSD, wiem że nie jest to błąd samego programu tylko konfiguracji i właśnie AHCI. Problem w tym, że nie widzę takiej opcji w BIOSie, by móc przestawić tryb.

Edytowane przez Wiedzmin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały status po 2 miesiącach użytkowania OCZ Agility 3 120GB:

* liczba BSODów: ok. 10, o dziwo wyłącznie gdy zostawiam kompa chodzącego na noc i ściągającego wersje demo oprogramowania po torrentach :wink: (oczywiście na inny dysk), a więc gdy de facto SSD nie pracuje; zawsze z tym samym numerem (końcówka 000124); jak znajdę chwilę to pogrzebię w milionie sugerowanych (i niekiedy sprzecznych ze sobą) rozwiązań (np. klik)

* liczba freezów: 1, przy pisaniu tekstu w notatniku; nie wiedziałem, że tak to dysk obciąża...

* ogólne wrażenia z użytkowania/przesiadki z HDD: mimo powyższych bardzo pozytywne, przez pierwsze kilkadziesiąt uruchomień kompa gapiłem się w ekran o mniej więcej tak: :blink:

 

Generalnie trochę kusi wymiana na m4, bo tanie ostatnio, ale jeszcze na tyle mnie dysk nie wkurzył, żeby dokładać stówkę do wymiany i poświęcać czas na przenoszenie/stawianie na nowo systemu.

 

Pozdr.

Edytowane przez LordFury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...