Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

na chip.pl są jakieś testy petrola, a on z tych tańszych jest.

 

Te ich testy to...są nie wiele warte...

 

@Gregu - chodziło mi o błąd, który pokazuje AS SSD, wiem że nie jest to błąd samego programu tylko konfiguracji i właśnie AHCI. Problem w tym, że nie widzę takiej opcji w BIOSie, by móc przestawić tryb.

 

Nie masz to nie masz, nic z tym nie zrobisz.

poświęcać czas na przenoszenie/stawianie na nowo systemu

Przeniesienie obecnej zawartości na jakiś inny dysk to góra 10 min roboty... Edytowane przez rafa
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padł mi Vertex 2 po 1,5 roku użytkowania...teraz mam bardzo ważne pytanie. Czy jeśli nagle komputer przestaje wykrywać dysk to na ile procent mogę mieć pewność, że dane padły nieodwracalnie ? Bo trochę głupio oddawać dysk z prywatnymi i ważnymi danymi w obce ręce..

 

 

Jestem kolejnym userem dysków SSD, który już nigdy nie kupi wyrobu firmy OCZ..

 

Jeśli czekałaby mnie zamiana na inny dysk lub kupno to co brać ? Wiem, że Intele są podobno bardzo mało awaryjne ale nie są demonami szybkości. Jak wygląda sprawa z Crucialami ? Bo podobno są najwydajniejsze w zastosowaniu codziennym, ale jak z awaryjnością ?

Bardzo dużo ludzi je ma, ale tak samo było z Vertexami 2 :]

Edytowane przez Piospi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały status po 2 miesiącach użytkowania OCZ Agility 3 120GB:

* liczba BSODów: ok. 10, o dziwo wyłącznie gdy zostawiam kompa chodzącego na noc i ściągającego wersje demo oprogramowania po torrentach :wink: (oczywiście na inny dysk), a więc gdy de facto SSD nie pracuje; zawsze z tym samym numerem (końcówka 000124); jak znajdę chwilę to pogrzebię w milionie sugerowanych (i niekiedy sprzecznych ze sobą) rozwiązań (np. klik)

Pozdr.

 

124 to bsod od napięcia vcore na procu, zmniejsz takty lub zwiększ napięcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

anowie, tak jak pisałem - miałem Vertexa 2 i domyślam się, że Crucial M4/Samsung C830 z SATA III będą szybsze na SATA II niż mój Vertex 2. Sandforca nie będę kupować bo niezłe jaja są - freezy i bluscreeny :E

 

Tylko pytanie jest - którego brać ? Nie bardzo znam się na testach typu 4k itd. Który jest lepszy ? Chodzi mi o wydajność i bezawaryjność :)

 

 

Pytam się, bo Vertex 2 też niby był "najlepszy"..wg. mnie, a tak wcale nie było.

Edytowane przez Piospi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co powiecie o

SSD Force Series 3 60 GB? (czytałem że już z najnowszym FW jest ok)

Myślałem o 830 Samsunga, ale jest 70zł droższy u mnie

Interesuje mnie tylko sdd tylko pod w7...

Przeczytałem test i 1 strone FAQ no i ...boję się SSD na SF,

Dodatkowo mobo asrock p67 , znajac zycie same bsody:D

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co powiecie o

SSD Force Series 3 60 GB? (czytałem że już z najnowszym FW jest ok)

Myślałem o 830 Samsunga, ale jest 70zł droższy u mnie

Interesuje mnie tylko sdd tylko pod w7...

Przeczytałem test i 1 strone FAQ no i ...boję się SSD na SF,

Dodatkowo mobo asrock p67 , znajac zycie same bsody:D

 

daj sobie spokój z sandforce, kup samsunga albo cruciala, jak byś był chętny to moge ci opchnąc mojego cruciala c300 na gwarancji bez badów w dobrej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

anowie, tak jak pisałem - miałem Vertexa 2 i domyślam się, że Crucial M4/Samsung C830 z SATA III będą szybsze na SATA II niż mój Vertex 2. Sandforca nie będę kupować bo niezłe jaja są - freezy i bluscreeny :E

 

Tylko pytanie jest - którego brać ? Nie bardzo znam się na testach typu 4k itd. Który jest lepszy ? Chodzi mi o wydajność i bezawaryjność :)

 

 

Pytam się, bo Vertex 2 też niby był "najlepszy"..wg. mnie, a tak wcale nie było.

 

Mimo że Intel ma najniższą awaryjność to Crucial i Samsung sa nie daleko za jego plecami. Ze względu na ich wydajność są najlepszym wyborem (o czym w kółko piszemy tu na forum ;) )

Wybór między Crucial m4 a Samsungiem 830 to trochę jak wybór między BMW a Mercedesem. Oba są świetne i na co dzień nie wyczujesz między nimi większych różnic.

Edytowane przez rafa
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za dotychczasową pomoc.

Jeśli chodzi o używane ssd nie interesuje mnie to.

Poważnie zastanawiam się nad:

PT264GS25SSDR • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

Zalety:

-nowy

-cena

-kontroler phison więc problemów nie powinno być

Jest sens panowie?

Szczerze nie wymagam jakiś strasznych prędkości.

Ale gdy googluje:

crucial m4 bsod

ocz vertex 3 bsod

intel 520 bsod

:D znajdują się takie tematy...

dlatego przestałem patrzyć już na te bsody...bo jak będę miał pecha to nie ważne co kupie mogę trafić na problemy, dlatego chcę zakupić tani, nowy dysk ssd, który zauważalnie przyspieszy pracę w7 (mam wd 500gb) a który nie musi być demonem w benchmarkach.

Bo czy w7 załaduje się w 20 czy w 15 sekund dla mnie to bez znaczenia.

reasumując jest coś co przemawia na niekorzyść tego torqx 2 w tej cenie?

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całe mnóstwo. Ale w takim razie co jak nie prędkość jest Twoim motywem zakupu SSD? Bo chyba nie pojemność :D

 

Szczerze mówiąc ten Phison to straszna bida z nędzą. Stareńki już Intel X25-M jest od niego wydajniejszy. Patriot Torqx 2 128 GB SSD Review - Page 5/10 | techPowerUp I jak widać chodzi o wydajność rzeczywistą a nie w benchmarkach.

Moim zdaniem lepszym wyborem byłby Vertex Plus zbudowany na bazie Vertex 2. OCz Vertex Plus 2,5 60GB 185 MB/s 90 MB/s 64MB Cache (OCzSSD2-1VTXPL60G) - Ceneo.pl

A jeśli te 65zł różnicy do Cruciala m4 nie jest dla Ciebie mega problemem to właśnie jego bym na Twoim miejscu wybrał.

 

Co do BSODów, o ile Vertex 3 to nic dziwnego to występowanie tego zjawiska przy m4 jest równie częste jak przy HDD ;)

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozwiązaliście problem buforowania plików youtube ?

Zauważyłem że te filmiki w wysokiej rozdzielczości potrafią zajmować naprawdę dużo miejsca. Więc postanowiłem na próbę wydzelić 2 gigabajty ramu na ram dysk i przenieść tam systemowy TEMP. Uzyłem ImDisk. Montuje się przy starcie systemu i formatuje. Jak na razie żadnych problemów wszystko chodzi dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem? :)

 

Kupiłem tanie 64GB SSD żeby na własnej skórze potestować z czym się to je i nie bawię się w przerzucanie tempów, zamartwiania się, że YouTube mi na SSD buforuje itd...

Kupiłem, żeby tego używać... Jest sprawniej niż na HDD, działa (dla mnie) jak należy...

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ja do Ramdisku jestem przyzwyczajony z czasów gdy hdd był wolny i dorwałem 8gb ram:)

Panowie pytanie czy taki wynik jest ok?

Asrock p67+ahci+w7 64x i samsung 830 64gb

Pozdrawiam

post-119177-0-27790600-1333050356_thumb.jpg

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

124 to bsod od napięcia vcore na procu, zmniejsz takty lub zwiększ napięcie

 

Dzięki za sugestię - faktycznie po dłuższym teście OCCT się wywalił (zmyliło mnie to, że cała reszta włącznie z linx przechodziła). Procek dostał więcej papu, zobaczymy co z tego wyjdzie. Niewykluczone, że w takiej sytuacji agility śmiga bez zarzutu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestię - faktycznie po dłuższym teście OCCT się wywalił (zmyliło mnie to, że cała reszta włącznie z linx przechodziła). Procek dostał więcej papu, zobaczymy co z tego wyjdzie. Niewykluczone, że w takiej sytuacji agility śmiga bez zarzutu :)

 

Podepnę się do Twojego problemu, to napięcie procesora wpływa na wydajność/żywotność dysku SSD ? :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do Twojego problemu, to napięcie procesora wpływa na wydajność/żywotność dysku SSD ? :o

 

Eee...? :rolleyes: No to może po kolei:

1. Kilkanaście postów wcześniej napisałem, że przez dwa miesiące użytkowania Agility wywaliło mi ok. 10 razy BSODa (i podałem jego konkretny numer).

2. BSODy przy OCZtach na SandForce to akurat (niestety) częsta sytuacja, stąd pochopnie założyłem, że to wina dysku

3. Kolega Gregu zasugerował jednak, że ten konkretny BSOD ma raczej związek z niestabilnym procesorem po OC

4. Zapuściłem na kilka h OCCT i faktycznie, test się wywalił

Ergo: prawdopodobne, że te BSODy wcale nie były winą dysku. A to oznacza, że działa on bez zastrzeżeń. Bardziej łopatologicznie tego przedstawić nie potrafię, wybacz.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem, może na każdej stronie tego wątku powinno być coś ala google ads z informacją - jeśli planujesz kupić SSD masz dwie opcje - crucial m4 albo samsung.

a tak serio - padło gdzieś pytanie o 2 x 64gb w RAID0. zastanawiam się nad kilkoma rzeczami:

a) jak zrobić over provisioning tak żeby np. zostawić 5-8GB na podmianę komórek? czy to się da zrobić z poziomu W7 czy jest do tego jakiś soft?

b) czy fake-raidy on intela mają pełne wsparcie dla TRIM przy Raid0?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sie nad tym zastanawialem ale w sumie za 300zl to wole kupic jakis nowy 64GB.

Jak ludzie sa durni i nie trzymaja rachunków to ich problem. taki 80GB to max 250zl skoro dysk ma 5 lat gwary, rok uzywany no ale bez gwearancji bo sie papierek kolesiowi zgubil. Z drugiej strony mam dwa Intele 40GB i chodza jak zloto wiec ta gwarancja az tak nie jest niezbedna no ale wlasnie, fajnie by bylo miec i 4 lata gwarancji i fajny bezawaryjny dysk za 1/3 ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

64 czy 80 co za roznica. Na rozlazły system starczy a reszte i tak trzymasz na 500GB. A do SATA II i na 2 systemy to mozna sie pokusic o OCZ Vertex Plus 120GB za 450zl. Ja wlasnie tą opcje obstawiam najbardziej, 2 partycje dla XP + W7 i miodzio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wolał zmieścić na tym programy + system, i nie rozlazły tylko jakiś fajny okrojony release, chodzi tylko o to żeby używane programy, ewentualnie jakaś gra była na ssd, a zwykły hdd to tylko dane w postaci filmów, iso itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

80GB i 160GB - idealne pojemności. Szczególnie ten mniejszy bo 64GB bywa czasem za małe.

pytanie o 2 x 64gb w RAID0. zastanawiam się nad kilkoma rzeczami:

a) jak zrobić over provisioning tak żeby np. zostawić 5-8GB na podmianę komórek? czy to się da zrobić z poziomu W7 czy jest do tego jakiś soft?

b) czy fake-raidy on intela mają pełne wsparcie dla TRIM przy Raid0?

 

a) zwyczajnie, jeśli kiedykolwiek robiłeś macierz to wiesz że jest możliwość utworzenia dowolnej, mniejszej partycji niż jest dostępna. Pamiętaj że producenci zostawili już (przeciętnie 7%) powierzchnie na ten cel.

b) Nie mają. Jednak Intel od wielu miesięcy obiecuje wprowadzenie obsługi Trim dla Raid (0, 1, 1+0, 5) wraz z nowym wydaniem Intel Rapid Storage Technology w wersji 11.5. Obecna wersja to 10.8 a w 11.5 alpha wciąż Trim nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale glownie to system Ci wykonuje operacje ktore trzeba przyspieszyc, nie gra czy program. Po co Ci gra na SSD ? Zeby lewel raz na jakis czas sie załadował szybciej? Szkoda zapychac tak drogiego gigabajta jakimis grami. A Office czy Photoshopa zmiescisz wiec nie widze problemu. Ja na 40tce mam system i wszystkie programy poza grami. I jeszcze mi zostaje srednio 10GB wolnego. A mam 40tke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie zmieniłem 2 dyski z sygnatury na samsunga 830 128gb, boosta jakiegoś specjalnego nie czuć ale za to miejsca jest sporo, i gry z origin bez problemu mi się mieszczą na ssd a i wolnego miejsca nie brakuje, generalnie jak coś kupować nowego to raczej powyżej 100gb tym bardziej że za swojego samsunga dałem 590zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...