Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Od tygodnia jestem posiadaczem Cruciala M4 256GB. Dzisiaj pojawił się pewien problem. Dysk jest zamontowany w Laptopie. Jak to zazwyczaj zamknąłem system a raczej wstrzymałem a następnie po pewnym czasie wznowiłem/uruchomiłem. Zalogowałem się do systemu po czym system się zawiesił, nie reagował na polecenia. Nastąpił tak zwany Freez - widziałem pulpit otwarte wcześniej programy ale absolutnie nie mogłem nic zrobić. Odczekałem chwile po czym wykonałem twardy reset. Laptop się uruchomił ale nie wykrył dysku . Wyglądało na to że dysk umarł. Kilkukrotne uruchomienie Laptopa nic nie dało. Pomyślałem może że problem tkwi w stykach i należy wyciągnąć dysk a następnie go włożyć ponownie. Tak też zrobiłem. Wyjąłem dysk uruchomiłem lapka bez dysku a następnie wyłączyłem, włożyłem dysk z powrotem i uruchomiłem. Dalej to samo ale nie dałem za wygraną.

Pomaszerowałem do stacjonarnego podpiąłem dysk i uruchomiłem kompa. Działa - dysk wykryło, system się uruchamia. No to wracam do Laptopa montuje, uruchamiam - działa. Czy ktoś może mi powiedzieć co to było? Czy będę miał takie dzikie jazdy częściej czy to tylko raz na milion się trafia?

 

Generalnie trochę się zmartwiłem bo na dysku mam bardzo ważne dane.

 

Lapek MSI GX740

 

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOS w lapku najnowszy a Firmware to 000F. Aktualizowałem zanim zainstalowałem dysk.

 

Dzięki za odpowiedź.

 

edit

Na naklejce jest firmawe 0309 i z takiej wersji aktualizowałem. Może jednak powinienem wrócić do 0309?

Edytowane przez krywol4457

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj m4 aktualizowalem juz 3 razy i zawsze z systemem, chyba jeszcze w poradniku bylo zeby zmienic z ahci na ide na czas aktualizacji ale ostatni raz zapomnialem i nic sie nie stalo.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Od tygodnia jestem posiadaczem Cruciala M4 256GB. Dzisiaj pojawił się pewien problem. Dysk jest zamontowany w Laptopie. Jak to zazwyczaj zamknąłem system a raczej wstrzymałem a następnie po pewnym czasie wznowiłem/uruchomiłem. Zalogowałem się do systemu po czym system się zawiesił, nie reagował na polecenia. Nastąpił tak zwany Freez - widziałem pulpit otwarte wcześniej programy ale absolutnie nie mogłem nic zrobić. Odczekałem chwile po czym wykonałem twardy reset. Laptop się uruchomił ale nie wykrył dysku . Wyglądało na to że dysk umarł. Kilkukrotne uruchomienie Laptopa nic nie dało. Pomyślałem może że problem tkwi w stykach i należy wyciągnąć dysk a następnie go włożyć ponownie. Tak też zrobiłem. Wyjąłem dysk uruchomiłem lapka bez dysku a następnie wyłączyłem, włożyłem dysk z powrotem i uruchomiłem. Dalej to samo ale nie dałem za wygraną.

Pomaszerowałem do stacjonarnego podpiąłem dysk i uruchomiłem kompa. Działa - dysk wykryło, system się uruchamia. No to wracam do Laptopa montuje, uruchamiam - działa. Czy ktoś może mi powiedzieć co to było? Czy będę miał takie dzikie jazdy częściej czy to tylko raz na milion się trafia?

 

Generalnie trochę się zmartwiłem bo na dysku mam bardzo ważne dane.

 

Lapek MSI GX740

 

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi.

 

Miałem podobną sytuację ze swoim Crucialem, przy czym u mnie przytrafiło się to na stacjonarce i na starszym sofcie. Na pewno wystąpiło to w ciągu pierwszego tygodnia od zakupu i o ile pamiętam w podobny sposób rozwiązałem ten problem.

 

Nie jestem w stanie Ci powiedzieć co było przyczyną takiego zachowania dysku, natomiast zdarzyło się to raz i od tamtej pory już się nie powtórzyło (kupowałem dysk w zeszłym roku). Ja to sobie tłumaczyłem zbyt szybkim wyłączeniem listwy przeciwprzepięciowej przy poprzednim zamykaniu systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie zachęcająca jest ta cena agility 3, tylko pytanie, na ilu % dyskach są bsody ?

ewentualnie co stabilnego i szybkiego byście polecili na dodatkowy dysk który będzie miał na celu przyśpieszenie obecnego systemu

system W7, płyta P5Q (sataII), budżet +-400, praca na kilku przeglądarkach, pakiecie biurowym itp....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam do końca gwary 2 miesiące a w ciągu ostatniego pół roku doszły mi 2 nowe relocki na dysku warto wysłać na gwarę bo tendencja jednak rosnąca jest??

 

Power on hours: 7089

Host Writes: 2,88TB

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Borys-Tech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie zachęcająca jest ta cena agility 3, tylko pytanie, na ilu % dyskach są bsody ?

ewentualnie co stabilnego i szybkiego byście polecili na dodatkowy dysk który będzie miał na celu przyśpieszenie obecnego systemu

system W7, płyta P5Q (sataII), budżet +-400, praca na kilku przeglądarkach, pakiecie biurowym itp....

 

Nówki sztuki ocz vertex 2 120gb są na allegro za 419 i wysyłka w cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis rano uraczyl mnie BSOD: 0x0000004f. Szybki restart i najpierw BIOS stwierdzil ze nie ma z czego zbootowac, po restarcie juz byl zwis na wykrywaniu tego co jest na SATA1.

Ze mi sie spieszylo do pracy to wylaczylem kompa, wracam i co ciekawe wszystko jest ok - na szybko rzucilem okiem na odczyt SMART i mam cos takiego:

 

F60:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

F120:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Chyba troche slabo to wyglada, jak uwazacie?

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam do końca gwary 2 miesiące a w ciągu ostatniego pół roku doszły mi 2 nowe relocki na dysku warto wysłać na gwarę bo tendencja jednak rosnąca jest??

 

Power on hours: 7089

Host Writes: 2,88TB

 

Sam mam 2 relokowane i się nimi nie przejmuje. Oczywiście nie mogę ci dać gwarancji że nic się nie stanie ale szczerze wątpię by cos się działo z dyskiem. Zresztą czy gwarancja obejmuje relokowane sektory? Przecież dopóki dysk działa prawidłowo to nie ma problemu. Kontroler "ma prawo" użyć obszarów zapasowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo zainstalowanie systemu na dysku ssd starczy ? Nie trzeba go jakoś ustawiać ? Szczerze to liczyłem na większego kopa, mam ocz vertex 2. Zauważalnie szybciej, chyba z 4 razy niż na hdd, ładuje mi sims 2 z wszystkimi możliwymi dodatkami a więc poprawa duża jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba nic ustawiać.

 

"Szczerze to liczyłem na większego kopa, mam ocz vertex 2. Zauważalnie szybciej, chyba z 4 razy niż na hdd, ładuje mi sims 2 z wszystkimi możliwymi dodatkami a więc poprawa duża jest."

To jak jest zdecyduj się, w jednym zdaniu jesteś średnio zadowolony a w drugim dużo bardziej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co brać [ciach!]iane i stare vertex 2 skoro za 400zł jest na Amazonie Samsung 830 120GB...

 

>>Kupować<<

 

 

tez bym chcial ale nikt nie wysyla do PL, przynajmniej ja nic kupic nie moge na moj adres.

Bedzie trzeba chyba ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> za 580zl :(

 

A jeszcze takie pytanko, co lepiej do zwyklego kompa na atomie, Intela G2 80GB za 300zl czy Cruciala 64GB tez za 300zl jesli pojemnosc nie ma znaczenia ? Oba nowe.

Edytowane przez PolandMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez bym chcial ale nikt nie wysyla do PL, przynajmniej ja nic kupic nie moge na moj adres.

Bedzie trzeba chyba <span style='color: red;'>ORT: <span style='color: red;'>ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span></span></span> za 580zl :(

 

100zł taniej są 128GB Vertex 4 i Crucial m4.

A jeszcze takie pytanko, co lepiej do zwyklego kompa na atomie, Intela G2 80GB za 300zl czy Cruciala 64GB tez za 300zl jesli pojemnosc nie ma znaczenia ? Oba nowe.

 

Samsunga 830 64GB ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nieźle ... Wstaję sobie wczoraj rano do roboty jak to mam w zwyczaju włączam kompa sprawdzam pocztę i takie tam, kończę zamykam idę pracować ... wracam historia się powtarza tylko że tym razem wita mnie komunikat (w uproszczeniu) "brak systemu operacyjnego" po szybkich oględzinach okazuje się że jeden z moich Vertexów najnormalniej w świecie sobie umarł, rano działał jak należy aby popołudniu już nigdy się nie włączyć, najgorsze było zero ostrzeżeń zwiastujących nadchodzący problem. Całe szczęście miałem kopie systemu i póki co dotworzyłem ją na jakimś WD 1TB wlecze się jak cholera (ale to chyba syndrom przesiadki RAID 0 SSD na Single HDD), i to było by na tyle, wyżalić się musiałem :)

 

Tak jak polecaliście dzisiaj zamówione 2x Samsung SSD830 128GB (szybciej niż planowałem) powinny być jutro, potem szybki Ghost i wracamy do pracy :)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Znalazlem ciekawy test z ktorego wynika ze dyski SSD Crucial M4 oraz Micron C400 to te same dyski (Crucial robi dyski na kosciach Microna), znalazlem tez fajna cene z jaka mozna tego drugiego kupic Microna C400: £114.06. Wiec za taki dysk cena wysmienita. Link do testow obu dyskow: Crucial M4/Micron C400. Mozliwe, ze w Polsce tez sie znajda te dyski w podobnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crucial M4 oraz Micron C400 to te same dyski...

Uściślając C400 są sprzedawane na rynek OEM a m4 normalnie jako dysk "z półki".

 

 

BTW

Znalazłem ciekawe porównanie jak różne płyty na Z77 radzą sobie z Corsair Force GT 240Gb

 

Dołączona grafika

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...