Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No wiesz, wciąż można kupić Vertex 2 więc i Plusy pewnie nie znikną. Jednak konkurencja napiera, nawet wewnętrzna z OCZ. Są nowsze konstrukcje i do końca roku może Plus stanie się mało atrakcyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plusy, zwłaszcza 120 gigowe, zaliczyły ostatnio mega spadek ceny. 350zł za 120GB ssd to jest okazja z kosmosu, a najprawdopodobniej dopiero pod koniec roku będę mieć fundusze :c. no nic, pozostaje być dobrej myśli.

 

EDIT:

Widzę że Agility 3 też wyraźnie potaniały.

Edytowane przez panzar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

485zł to nie tak strasznie tanio, mogę mieć 64 za 250zł. A coś tańszego i wydajnego 120/128gb oprócz m4 ?

 

No i mam w pc sata2 zamiast 3-ki rozumiem, że będzie spory spadek wydajności ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie sata2 i po przejsciu z hdd na samsunga830 komp (system) dostal konkretnego kopa. W syntetycznych testach widac roznice wzlgedem sata3 ale jak bardzo przeklada sie to na prace w systemie to juz nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo widzi mi się zmiana całej platformy tylko po to, żeby mieć natywne sata3. Może jakiś kontroler na pci-x by rozwiązał sprawę, bo nie chce żeby taka prędkość się marnowała. ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja bede mial jutro Cruciala M4 128GB do kompa i Samsunga 64GB do netbooka, ale chyba odesle samsunga i kupie OCZ Vertex Plus 120GB. W Asus eeePC nie musze miec najszybszego dysku a cena jest praktycznie identyczna obu dyskow a pojemnosc dwukrotnie wyzsza. Dobrze zescie poruszyli tą kwestie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W normalnym uzytkowniu wogole widac roznice pomiedzy SATA2 a SATA3 jesli SSD podlaczymy do SATA2?

 

W dysku na sam system nie. Ale jeśli na tym dysku trzymasz jakieś większe pliki i dość często operujesz na jpg czy innych plikach w "moje dokumenty" różnica może być zauważalna.

Trzeba się zastanowić i zadać sobie pytanie - czy będe korzystał z przewagi transferów liniowych w sata 6GBps żeby ewentualnie inwestować w np Ivy + Z77.

 

Mnie taka operacja chodzi po głowie szczerze mówiąc, ale u mnie te transfery byłyby wykorzystane jako że cały Plextor służy mi jako nośnik danych i partycja D: z folderem Moje Dokumenty. Na sata 2 są one ograniczone.

Pod sam system z aplikacjami taka przesiadka nie da nic. Chyba że dla zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, bo zastanawiam się co kupić do laptopa, obecny dysk ogranicza potencjał, więc bedzie tylko ssd a zewnętrzny a dane. Szukam i cieżko z wyborem, a najważniejsze dyskom ssd nie przeszkadza ciągłość pracy 24h ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dysku na sam system nie. Ale jeśli na tym dysku trzymasz jakieś większe pliki i dość często operujesz na jpg czy innych plikach w "moje dokumenty" różnica może być zauważalna.

Trzeba się zastanowić i zadać sobie pytanie - czy będe korzystał z przewagi transferów liniowych w sata 6GBps żeby ewentualnie inwestować w np Ivy + Z77.

 

Mnie taka operacja chodzi po głowie szczerze mówiąc, ale u mnie te transfery byłyby wykorzystane jako że cały Plextor służy mi jako nośnik danych i partycja D: z folderem Moje Dokumenty. Na sata 2 są one ograniczone.

Pod sam system z aplikacjami taka przesiadka nie da nic. Chyba że dla zabawy.

 

jpg to są duże pliki? Bez jaj... Żeby zobaczyć różnicę SATA2/SATA3 to trzeba by jakiś montaż nieliniowy robić na mocnej maszynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad przesiadką z HDD (Samsung F1 7200 RPM) na SSD Vertex Plus 120 GB.

Komp służy do zastosowań office i do gier, wieć zależy mi na szybszym odpalaniu programów, bootowaniu itp.

Nie zależy mi na liniowym transferze bo do magazynowania danych mam NASa.

Czy taka zmiana ma sens?

Czy lepiej poczekać aż spadną ceny obecnie topowych modeli SSD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ta zmiana nie miała sensu nikt by nie kupował tych drogich SSD a jednak popatrz, 243 strony na forum. Wiec to chyba jest glupie pytanie, tym bardziej jakbys sie wysilil i poczytal (ze zrozumieniem) przynajmniej 2-3 strony tego forum.

Edytowane przez PolandMET
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel 330 Series SSD 120GB 2.5" SATA 6Gb/s Solid State Hard Drive za £83.99

 

Zatem ceny ciagle spadaja, czekam z zamowieniem az Samsung 830 256Gb spadnie ponizej £120 (teraz jest okolo £145), to moj 128GB poleci do zony laptopa.

Edytowane przez CleaneR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam statni tydzien spedzilem na analizie dystkow ssd , juz prawie kupilem dysk ocz vertex 3 64GB mimo tego ze ma fatalne opinie !!!! dotyczace sterownika ale stal sie cud i znalazlem dysk:

 

Plextor 64GB SSD SATA600 (520/175MB/s)[PX-64M3] z Uwaga 5 letnia gwarancja za 270zł na marvelu czy jakosc tak i bez namyslu polecialem kupic bo myslalem ze pomylili sie z cena ale NIE , najtaniej ten dysk znalazlem za 333zł ponizej link do sklepu .

 

 

Plextor 64GB SSD SATA600 (520/175MB/s) [PX-64M3] - 269zł : Esc.pl

 

 

zapomnialem dodac ze system z hibernacji z hhd wznawia sie w 25 sekund a z ssd w 13 sekund !!!

Edytowane przez kaminskigdynia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przymierzam się do zakupu OCZ Vertex 4 128 GB. Na wstępie chciałbym zgrobić upgrade firmware do wersji 1.4.1.3.

Rozumiem, że mogę sobie podpiąć dysk do kontrolera Intela SATA3 i po tym zabiegu dysk będzie widoczny w Windows 7 (oczywiście jako niesformatowany)? Będzie można zrobić upgrade a potem, przy instalacji utworzyć partycje?

 

Czy jest sens robić update biosu Sabertooth'a P67? Może to coś dać pod kątem SSD?

Edytowane przez shooter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czytałeś opis zmian w biosie? Jest coś o poprawie działania Sata?

jpg to są duże pliki? Bez jaj... Żeby zobaczyć różnicę SATA2/SATA3 to trzeba by jakiś montaż nieliniowy robić na mocnej maszynie.

 

No z punktu widzenia systemu wszystkie pliki od kilkuset kB to już duże pliki.

Oczywiście jeśli chodzi o obróbkę plików jpg (nawet wsadowo wielu na raz) czy np plików filmowych to nie ma różnicy nawet między 2.5" dyskiem laptopowym a szybkim SSD. I tak CPU nie jest w stanie nadążyć z danymi.

Napisałem może nie precyzyjnie, różnica w operowaniu na plikach właściwie dotyczy tylko kopiowania czy przenoszenia między dyskami/partycjami. Reszta operacji dzieje się właściwie w zakresie możliwości Sata I.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co z OCZ PETROL? Ostatnio spadł poniżej cen Vetex plus, a powinien być od niego trochę szybszy? Póki jego cena była prawie w okolicach M4/samsungów to nie było o czym mówić, ale teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że padł mi system(trojan/backdoor/virus) to nie dało sie nie zauważyć, że jedną z lepszych rzeczy jakie daje SSD to komfort grania w dowolną gre podczas gdy w tle leci skan antywirusowy...(ofc już po postawieniu systemu od nowa, skan dla pewności)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszym w ramach bonusa dostanę "Samsung 128GB SSD830 SATAIII, MLC, 2.5'' (read/write 520/320MB/s) Note PC kit" a że wolał bym kasę to chętnie odsprzedam komuś za 499 zł (będzie to komplet fabryczny z zaplombowanym pudełkiem itp) w razie zainteresowania pisać na pm.

 

ps. do modów, wiem ze to nie dział giełda, ale myślę ze jest to przydatna informacja dla kogoś kto obecnie szuka dysku SSD i może nabyć jedne z lepszych dużo taniej :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...