Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

Kilka miesięcy temu byliśmy świadkami przebudzenia firmy Kingston, która po dłuższym okresie odpoczynku dziarsko ruszyła do walki o rynek dysków SSD. Pierwszym znakiem świadczącym o przejściu do ofensywy było wprowadzenie nośników półprzewodnikowych z serii HyperX - marki doskonale znanej z modułów DDR dedykowanych entuzjastom komputerowym. Dyski SSD ubrane w niebieskie barwy również zostały wycelowane w najbardziej wymagających użytkowników z zasobnym portfelem, zaś Test SSD Kingston HyperX 3K 90/120/240 GB - Tańszy brat HyperX

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem wczoraj i juro może będzie to napiszę co i jak

Nie ma pamięci podręcznej ale to nie wpływa na wydajność dysków SSD(Jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi)

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki tego SSD, przynajmniej sprzed kilku miesięcy, to jak na obecne standardy – bieda totalna: Wielki test SSD 120 GB - Przegląd dysków SSD z SATA 3 | PurePC.pl

 

Szczerze odradzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wczoraj vertex plusa 120 gb i szczerze mówiąc myślałem że będzie lepiej. Przesiadłem się z samsunga F1 1 gb. Jeśli chodzi o normalną pracę "office" i gry to praktycznie nie widać różnicy. Jedynie programy instalują się zauważalne szybciej no i bootowanie systemu tez dostało kopa.

Za to moja Dziewczyna zauważyła duża różnicę w PS.

Dla mnie największą zaletą jest cisza :)

@PolandMET: wziąć :)

Edytowane przez bryndza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze Vertex Plus 120GB tez totalna nędza :(

Wiec co by <span style='color: red;'>ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span></span> zamiast Samsunga 64GB za 300-350zl ?

 

W tej cenie nie dostaniesz żadnej sensowniej 120-ki, zostaje tylko 64GB Samsung 830 albo Crucial M4. O 90GB OCZ Agility 3 zapomnij, bo to grupa podwyższonego ryzyka. Kingston SV200S37A/128G i OCZ Vertex Plus OCZSSD2-1VTXPL120G to kolejna kupa jeśli idzie o wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PolandMET - nie dałbyś rady dołożyć te sto parę złotych do Crucial m4 128GB lub Vertex 4? Warto ;)

 

To może Petrol 128GB od 322zł. Z nowym FW które poprawiło nieco IOPS i ogólną wydajność, powinien być teraz trochę szybszy od Vertexa Plus.

Znowu Samsung 830 64GB dorównuje wydajnością innym modelom z 128GB...

 

Kupiłem wczoraj vertex plusa 120 gb i szczerze mówiąc myślałem że będzie lepiej. Przesiadłem się z samsunga F1 1 gb. Jeśli chodzi o normalną pracę "office" i gry to praktycznie nie widać różnicy. Jedynie programy instalują się zauważalne szybciej no i bootowanie systemu tez dostało kopa

No właśnie o to głównie chodzi - szybsza reakcja, szybsze ładowanie - czego oczekiwałeś? Przecież właśnie to daje niski czas dostępu z SSD i o tym cały czas się tu pisze od ponad dwustu stron... Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafa

Wlasnie kupilem 4 dni temu M4 128 i Samsunga 60, ale z powodu tego ze w sumie wolniejsze 120tki sa w cenie tej 60tki zaczalem sie zastanawiac czy nie odeslac i nie wymienic (posty z poprzedniej strony). To dysk do w sumie wolnego netbooka ktory uzywam raz na miesiac, wiec mi nie zalezy a i tak bedzie szybszy niz teraz. W koncu chodzi o reakcje i zywotnosc baterii. Teraz jest strasznie ospały z W7. Chce tam wgrac XPka. Tak ze sam nie wiem. Dopłacac 100zł mi sie raczej nie opłaca po prostu

 

edit

a olac to, z wysyłkami i całą tą wymianą dopłace kolejne 50zł wiec chyba se dam spokoj. I tak za rok 64 czy 128GB to bedzie antyk

Edytowane przez PolandMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki tego SSD, przynajmniej sprzed kilku miesięcy, to jak na obecne standardy – bieda totalna: Wielki test SSD 120 GB - Przegląd dysków SSD z SATA 3 | PurePC.pl

 

Szczerze odradzam.

 

Tego się niestety obawiałem :(

Wielkie dzięki za info, oszczędziłeś mi rozczarowania i trochę kasy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seagate na rynku dysków SSD. UUU...

Pytanie o awaryjność ich dysków a i gwarancja pewnie była by mniejsza, 1 rok co sami sugerują na tym wykresie. :D

Niech się lepiej zajmą wytrzymałością swoich dysków HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sugerują żadnego 1 roku gwarancji, czytać umie? ;) O trwałość ich dysków bym się nie martwił. Największą wpadkę mają już za sobą a rynek enterprise rozkwita.

Niczego bardziej niż konkurencji na rynku SSD właśnie potrzeba. Ale takie prawdziwej a nie "zmieniaczy naklejek"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykładowy, obecny Seagate Pulsar 2 nie jest demonem wydajności, a kosztuje naprawdę sporo: 100GB za 2400 zł, 200GB - 4500 zł czy 800GB za 19000 zł. Wprowadzenie podonego do tego modelu na rynek non-enterprise w dobie choćby SSD na SandForcie będzie nie tylko wymagało podniesienia wydajności ale i drastycznego obniżenia cen. Możliwe, że Seagate wykona taki ruch jak Intel w przypadku 520'tki. Jak widać w testach i po opiniach - 520'tka udała się pomimo zastosowania problematycznego kontrolera.

 

Zapewne Seagate celuje w pierwszej kolejności w rynek OEM składaczy desktopów i laptopów takich jak Dell, HP, Lenovo. Aby zrobić konkurencję choćby Samsungowi i Intelowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie na dzien dzisiejszy ktrory z dyskow 120GB najlepiej sie prezentuje?

Moje 2x 60GB Corsair GT sata2 przerzuce do lapka albo cos

 

Nowy SSD pewnie tez bedzie smigal z kolega w parze i sklaniam sie ku Corsair Performance.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym się różni:

Samsung 128GB SSD830 SATAIII MZ-7PC128D/EU (ma ramkę do montarzu w 3,5")

Samsung 128GB SSD830 SATAIII MZ-7PC128N/EU (nie ma ramki)

 

od:

Samsung 128GB SSD830 SATAIII MZ-7PC128B/WW (co ma/czego nie ma?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym się różni:

Samsung 128GB SSD830 SATAIII MZ-7PC128D/EU (ma ramkę do montarzu w 3,5")

Samsung 128GB SSD830 SATAIII MZ-7PC128N/EU (nie ma ramki)

 

od:

Samsung 128GB SSD830 SATAIII MZ-7PC128B/WW (co ma/czego nie ma?)

 

MZ-7PC128N/EU - Notebook Upgrade Kit

MZ-7PC128D/EU - Desktop Upgrade Kit

MZ-7PC128B/WW - Sam dysk

Edytowane przez Mardok
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...