Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ale to nie procesor zeby iles MB/s wiecej w testach robilo Ci jakas roznice tak jak iles MHz w taktowaniu proca,

Bedzie szybko i tyle. Sam jak sie teraz przesiadam z Intela G2 40GB na Cruciala M4 128GB nie spodziewam sie zadnego ZAUWAZALNEGO przyspieszenia a przeciez te dwa dyski dzieli przepasc technologiczna.

Po prostu kupuj, bo tanio a dysk jest dobry albo czekaj az potanieje w nieskonczonosc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to nie procesor zeby iles MB/s wiecej w testach robilo Ci jakas roznice tak jak iles MHz w taktowaniu proca,

Bedzie szybko i tyle. Sam jak sie teraz przesiadam z Intela G2 40GB na Cruciala M4 128GB nie spodziewam sie zadnego ZAUWAZALNEGO przyspieszenia a przeciez te dwa dyski dzieli przepasc technologiczna.

Po prostu kupuj, bo tanio a dysk jest dobry albo czekaj az potanieje w nieskonczonosc :)

 

Po pierwsze zajrzyj łaskawie w mą sygnaturkę, pod drugie pytałem co jest szybsze (np. czy Intel 520) a nie prosiłem o wywód na temat zauważania wydajności :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w pixmanii za 491,59 zł z przesyłką

 

jak myślicie, warto jeszcze czekać, czy kupować?

nie śledziłem cen w ostatnim czasie, a tak się złożyło że mam pare pln na górkę i pomyślałem o ssd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardoku teoretycznie szybsze może być np Corsair performance pro , recenzja na purepc.

Na podstawie twojej sygnatury widzę że lubisz podwajać i potrajać sprzęt.

Może celuj w 2x256 ? wtedy będziesz miał niezłe kopyto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardoku teoretycznie szybsze może być np Corsair performance pro , recenzja na purepc.

Na podstawie twojej sygnatury widzę że lubisz podwajać i potrajać sprzęt.

Może celuj w 2x256 ? wtedy będziesz miał niezłe kopyto.

 

Hym 2x256 znacznie podniesie koszty, a póki co nie mogę tyle wydać na same dyski zwłaszcza że czeka mnie wymiana platformy a to będzie trochę kosztować ... No nic najżwawszej póki co zostawię te SSD co mam i poczekam na "kolejny skok technologiczny" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj szukałem akurat informacji na ten temat i znalazłem jedynie odpowiedź negatywną.

 

intel tylko obiecuje a nic w tej kwestii jeszcze nie zrobił.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W proline jest za 539

W pixmani 128GB 830 bez dodatków do notebookow i desktopów z wysyłka za 492zl wychodzi!

 

Dobrze, niech tanieją:)

 

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk

Edytowane przez bleys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym 2x256 znacznie podniesie koszty, a póki co nie mogę tyle wydać na same dyski zwłaszcza że czeka mnie wymiana platformy a to będzie trochę kosztować ... No nic najżwawszej póki co zostawię te SSD co mam i poczekam na "kolejny skok technologiczny" :)

 

To jednak kupiłeś te Samsungi bo widzę w sigu? Jesli tak to ciekaw jestem co powiesz po przesiadce.

 

A tak w ogóle to przydałby się zaktualizowany test wszystkich kluczowych SSD z najnowszymi FW. Bo zmiany czasem wyglądają na spore a nie ma pewności jak to wygląda w praktyce.

 

 

EDIT

http://en.ocworkbench.com/tech/ocz-ssd-incompatibility-with-intel-z77-series-motherboards/ ciekawe...

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jednak kupiłeś te Samsungi bo widzę w sigu? Jesli tak to ciekaw jestem co powiesz po przesiadce.

 

A tak w ogóle to przydałby się zaktualizowany test wszystkich kluczowych SSD z najnowszymi FW. Bo zmiany czasem wyglądają na spore a nie ma pewności jak to wygląda w praktyce.

 

 

EDIT

http://en.ocworkbenc...s-motherboards/ ciekawe...

 

Tak jak pisałem dwie czy trzy strony temu zostałem zmuszony do szybszego zakupu bo mój jeden Vertex Turbo najnormalniej w świecie padł a co za tym idzie RAID 0 ... Męczyłem się 2 dni na zwykły HDD jakiś WD 1TB i nie byłem w stanie tego znieść i zakupiłem 2x 830 128GB stąd też moje powyższe pytanie czy aby na pewno niema nic szybszego w podobnym przedziale cenowym gdyż zakup był dość impulsywny a owe dyski w razie czego mogę jeszcze oddać :) Plan mam taki aby sprzedać obecną platformę oraz mój kontroler sprzętowy i przejść na Ivy Bridge z SATA3 bez kombinowania z dodatkowymi kontrolerami ... Póki co mam wszystko podpięte pod SATA2 więc bez szaleństwa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlaczylem na szybko mojego Cruciala i szczerze mowiac cos jest nie tak. Zrobilem jedna partycje NTFS w Paragon Partition Manager, sformatowalem w XP. Cos strasznie marne te wyniki zapisu. To moj Pendrive ma lepsze :)

 

post-7690-0-72731000-1341479009_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jaką cholerę używacie jakichś wynalazków do robienia partycji? Masz zły alignment...brawo. Świetnie to wymyśliłeś. SSD najlepiej sformatować narzędziem dostępnym podczas instalacji Windows 7.

 

Poza konkursem. Bardzo ciekawe porównanie kontrolerów SATA 6Gb/s w parze z dyskiem SSD: http://www.scribd.com/doc/97282353/Installing-an-SSD

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kurde zapomnialem o tym.

Poradziłem sobie Paragon Alignment Tool 3.0

teraz duzo lepiej

 

post-7690-0-42013000-1341492127_thumb.jpg

 

A tak z ciekawosci czy sa jakies roznice miedzy róznymi wartosciami aligmentu ? Tzn 64, 128 czy 4096 ? Bo Paragon sie pluje ze na Intelu mam zly aligment (128) bo na crucialu zrobil wlasnie 4096

 

A jeszcze jedno.

Zrobilem Ghostem 15 kopie Intela na Crucialu i mam tyle z tego ze pojawia sie znaczek windows xp z tym ruszajacym sie paskiem a potem przechodzi do dziwnego ekranu niebieskiego z malym logo WXP na srodku i na tym sie konczy uruchamianie windy. Co moze byc przyczyną ? Robilem kopiowanie normalnie pod XP majac tylko te dwa dyski SSD podpiete.

post-7690-0-98746500-1341500930_thumb.jpg

Edytowane przez PolandMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie lubie W7

W takim razie jak sie robi obraz dysku C na dysk D zeby potem to byl dysk C? :) Przeciez on robi obraz dysku C wiec nie powinno sie nic mieszac, tym bardziej jak juz w sumie ładuja tą winde prawie cała.

Ja nie wiem jak te programy innym działaja, bo mi sie jeszcze w zyciu nie udalo tak przeniesc systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...zakupiłem 2x 830 128GB stąd też moje powyższe pytanie czy aby na pewno niema nic szybszego w podobnym przedziale cenowym gdyż zakup był dość impulsywny a owe dyski w razie czego mogę jeszcze oddać...

To był bardzo dobry impulsywny zakup :) 830ki są topowe. Porównywalne Corsar Performance Pro sa droższe. Vertex 4 też.

 

No i nie napisałeś nic o różnicy pomiędzy starymi technologicznie Vertexami Turbo a nowym nabytkiem. Jakie odczucia subiektywne?

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie lubie W7

W takim razie jak sie robi obraz dysku C na dysk D zeby potem to byl dysk C? :) Przeciez on robi obraz dysku C wiec nie powinno sie nic mieszac, tym bardziej jak juz w sumie ładuja tą winde prawie cała.

Ja nie wiem jak te programy innym działaja, bo mi sie jeszcze w zyciu nie udalo tak przeniesc systemu.

 

acronis true image załatwi sprawę.

 

mi za każdym razem działało nawet jeżeli dysk był podzielony na partycje a ja zrobiłem image tylko C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To był bardzo dobry impulsywny zakup :) 830ki są topowe. Porównywalne Corsar Performance Pro sa droższe. Vertex 4 też.

 

No i nie napisałeś nic o różnicy pomiędzy starymi technologicznie Vertexami Turbo a nowym nabytkiem. Jakie odczucia subiektywne?

 

Prawdę prawdę powiedziawszy na SATA2 różnica jest raczej subtelna i w zasadzie jedynie w starcie systemu zauważalna. Może na SATA3 będzie coś więcej widać ale to będę testował jak już wspomniałem po zakupie nowej platformy :)

 

Ale ja nie lubie W7

W takim razie jak sie robi obraz dysku C na dysk D zeby potem to byl dysk C? :) Przeciez on robi obraz dysku C wiec nie powinno sie nic mieszac, tym bardziej jak juz w sumie ładuja tą winde prawie cała.

Ja nie wiem jak te programy innym działaja, bo mi sie jeszcze w zyciu nie udalo tak przeniesc systemu.

 

Osobiście sam jestem ostatnio po małych przenosinach systemu Vertex RAID 0 > do obrazu* > do HDD WD 1TB > do obrazu* > do 830 RAID 0 z tą małą różnicą iż używam do tego starego Norton Ghost 2003 jeszcze pod Dos'a. Za pomocą niego przenosiłem bez problemów takie systemy jak XP/2003/Vista oraz obecny 7 64bit :)

 

* Podczas przenosin systemu przeprowadzam operację w postaci źródło > obraz > cel aby zawsze mieć kopię systemu jak coś pójdzie nie tak co się przydało ostatnio jak mi RAID 0 na Vertex'ach padł.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heja, mam problem chyba z moim crucialem 128GB m4... albo z systemem, nie wiem.... co jakis czas jak mam otwarty dokument z tego dysku, zazwyczaj jest to XLS, to mi się zwiesza Excel, podobnie Word czasem - czy ktoś z Was miał podobny problem?

chciałem puścić skanowanie dysku, po kliknięciu "rozpocznij" zamiast zapytać się czy zrobić to podczas restartu kompa, okienko się wiesza, tak jak i Excel.

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...