Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

planuje wymiany moich dysków, jakie w tej chwili sa najlepsze/najwydajniejsze dyski godne uwagi, zastanawiam się nad vertexami4 128gb, cena 479zl za sztuke ,brałbym 4 do raid0 do kontrolera lsi

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

planuje wymiany moich dysków, jakie w tej chwili sa najlepsze/najwydajniejsze dyski godne uwagi, zastanawiam się nad vertexami4 128gb, cena 479zl za sztuke ,brałbym 4 do raid0 do kontrolera lsi

 

Mnie tak okrzyczeli i kazali brać Samsunga 830 128GB :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no przeciez strone temu, 5 postów temu, o tym było. Ogarnij sie Blue

 

Z telefonu pisze, nie mam takiej wygody przegladania stron, vertex 4 mogę miec za 450zł za sztuke, a na pclabie vertex wypadł chyba nawet lepiej z tego co pamietam od samsunga. Teraz jakis nowy firmware wyszedł ,dyski sa jeszcze szybsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Dyski OCZ Vertex 4 gościły już wcześniej na łamach naszego serwisu, aczkolwiek od czasu poprzedniego artykułu sporo się zmieniło na arenie nośników półprzewodnikowych, dlatego postanowiliśmy ponownie zgłębić temat. Czwarta generacja popularnych „twardzieli” przeszła bowiem poważną metamorfozę dzięki nowemu firmware (1.4.1.3), które zafundowało Vertex 4 solidnego kopniaka w cztery litery. Najbardziej zyskała testowana kilkanaście tygodni temu wersja 128 GB, przyspieszając w zapisie ponad dwukrotnie (!), co należy uznać za dobry argument do powtórzenia wszystkich pomiarów. OCZ odwaliło zatem kawał roboty, aby flagową serię SSD uczynić produktem najlepszym w swojej klasie i musimy wstępnie przyznać, że modele Vertex 4 coraz bardziej zyskują w naszych oczach. Poprawiona wydajność to jedna strona medalu, natomiast z drugiej mamy mocną obniżkę cen, która stawia omawiane dyski na równi z najczęściej wybieranymi Crucial M4 i Samsung SSD 830. Oj, zapowiada się ostra walka - przed wami OCZ Vertex 4 128 i 256 GB z wgranym najnowszym firmware 1.4.1.3!

Autor: Caleb - Sebastian Oktaba

Test OCZ Vertex 4 128 GB i 256 GB - Nowy firmware daje kopa! Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Test OCZ Vertex 4 128 GB i 256 GB - Nowy firmware daje kopa!

Pięknie dziękujemy za test :)

 

1. strone zaktualizowałem dodając uwage o nowym FW

Jednak coś wciąż jest nie tak z cenami Samsunga w PL. Bo 128GB wersje mogę kupić za 99€ już od kilku tygodni Link Wtedy przy niższej cenie Samsunga od Cruciala i Vertexa 4 klasyfikacja wyglądałaby ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsunga 830 256GB mozna dostac za £140, podobnie Cruciala M4, a Vertex 4 to jakies £50-£60 wiecej, swietny dysk ale imo nie warto doplacac.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

459 zł. - nieźle ;) - Samsung Zestaw Laptop SSD wewnętrzny 830 Series MZ-7PC128N - 128 GB - http://www.pixmania....8&CodePromo=oui

 

____________________________________________________

 

Panowie co polecacie na dzisiaj dla systemu z trzech ostatnio "wałkowanych" dysków (OCZ Vertex 4 128GB ,Crucial m4 (C400) 128GB czy

Samsung 830 Series 128GB) .

Nie interesuje mnie cena bo ta jeszcze będzie się zmieniała na pewno (myślę o kupnie w przeciągu 2-4 tygodni) ale najważniejszą dla mnie jest współpraca z płytą główną (chipset ,kontroler) - ASUS P7P55D-E ?

 

Dane :

- ASUS P7P55D-E (Sata 3) ,

- Core i5 750 ,

- Patriot Viper Sector 5 1600 - 8GB ,

- Windows 7 64 bit .

________________________________________________________

 

445 Zł. - "goły" - Samsung SSD dysk wewnętrzny 830 Series - 128 GB (MZ-7PC128B/WW - http://www.pixmania.pl/pl/pl/11827479/art/samsung/ssd-dysk-wewnetrzny-830-s.html ,

 

420 Zł. ?? - CRUCIAL SSD wewnętrzny dysk m4 2.5" - 128 GB - http://www.pixmania.pl/pl/pl/9760816/art/crucial/ssd-wewnetrzny-dysk-m4-2.html ,

Edytowane przez 007marc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@successfully - a miałyby padać z powodu pewnie dlatego że to OCZ?..kontroler Marvela znamy od dawna, został tylko podkręcony z 333MHz na 400. Kości NAND Intela nie trzeba przedstawiać tak samo jak 512MB cache od Microna. Problemy z serią 3 były wynikiem problemów z SandForce i to każdego producenta początkowo. OCZ tylko sprzedaje tego najwięcej to i o nich najgłośniej. Bez sensu tak się zrażać do całej marki.

Jedyną nowością jest autorski firmware Indlinxa, który jak dotąd niczego poważnie nie spieprzył.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie doczytałem - dzięki @Caleb za zwrucenie uwagi (dwie podstawowe rzeczy przy zakupie ;)) ,co prawda jeszcze nie "napaliłem" sie na te oferty ale myślałem że jakieś znaczące obniżki SSD następują :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najważniejszą dla mnie jest współpraca z płytą główną (chipset ,kontroler) - ASUS P7P55D-E

Dosłownie każdy dysk HDD czy SSD współpracuje normalnie z P55/ICH10R. Najlepiej podłączyć pod któryś z portów Intela zamiast do Marvella.

 

p.s. najtaniej na PL wychodzi pixmania_deutchland poprzez ebay.pl

http://www.ebay.pl/itm/SAMSUNG-830-Series-MZ-7PC128B-SSD-Solid-State-Disk-128GB-intern-2-5-SATA-600-/120945039535?pt=DE_Elektronik_Computer_Computer_Festplatten&hash=item1c28e2d8af

Edytowane przez rafa
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafa

jak wyszły vertexy 3 i agility to sam zastanawiałem się czy ich nie kupić ale po tym jak zaczęło być głośno o ich problemach dałem sobie spokój. W salonie pewnego znanego sklepu we Wrocławiu sami odradzali ich zakup.

Jak dla mnie to zastanawiająca jest ilość wersji firmware jaką wypuszcza OCZ i prawdopodobna konieczność wgrywania tego co chwila. Taki samsung wypuścił chyba dwie wersje firmware czy jedną (już nawet nie pamiętam) i wszystko chodzi super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej dziwne jest to, że Intel zdołał napisać od razu porządny firmware do 520'tki - w której Sandforce był zupełnie nowym elementem. Z kolei OCZ wypuścił na rynek więcej modeli na tym kontrolerze w różnych przedziałach cenowych i skierowanych do większej rzeszy klientów-testerów i dopiero niedawno wydał na tyle poprawny firmware by można było bezstresowo z nich korzystać. Możliwe, że uzyskali potrzebną wiedzę z działu inżynieryjnego Intela - tego nie wiem. Ale na słowo Vertex i Agility osoby obeznane z SSD od razu wyostrzają czujność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafa

Jak dla mnie to zastanawiająca jest ilość wersji firmware jaką wypuszcza OCZ i prawdopodobna konieczność wgrywania tego co chwila. Taki samsung wypuścił chyba dwie wersje firmware czy jedną (już nawet nie pamiętam) i wszystko chodzi super.

 

Każdy dał sie początkowo zwieść pozornej wydajności i nietypowej konstrukcji. Ale właśnie ta nietypowa konstrukcja (kompresja w locie, brak cache) powoduje mase problemów najwyraźniej większości programistów.

Lepiej porównywać do innych konstrukcji na SF. Samsung zbudował coś bardziej tradycyjnego.

 

Przy okazji wyszło kto zatrudnia elite programistów. A takiego niebieskiego giganta stać na to.

 

@Caleb, uda Ci się zdobyć Agility 4 do testów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Caleb, uda Ci się zdobyć Agility 4 do testów?

 

Jestem w stałym kontakcie z centralą OCZ, jednak średnio chcą wypożyczyć teraz A4 na testy - oczywiście udostępnią, ale pewnie chcą jeszcze dopracować FW czy obniżyć ceny. Wzięcie ze sklepu to teoretycznie żaden problem, ale zaraz się obrażą, że pomijamy ich w całym procesie... eh życie redaktora ;]

 

Z innej beczki - w ciągu najbliższego miesiąca jak dobrze pójdzie będą 2, a może nawet 3 arty o SSD. Nie wszystkie to nowości, ale walczę też o przynajmniej jedną perełkę i test premierowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolaczam do tematu

 

Musze wybrac 3 ssd na baze danych i system (nie w raid), i glownie jak wiadomo wchodza w gre samsung, crosair perf.pro, no i teraz dochodzi vertex 4, jeden dysk moze byc mniejszy na logi bazy tu na razie mysle o intel 320 bo moze do tego starczy sata2

 

generalnie nic z sand force nie jest warte uwagi bo lepiej nie ryzkowac, chociaz dzisiaj dopiero sie przyjzalem seri ocz revodrive, troche sie tym z poczatku podniecilem, no ale to tez jest albo stary sf-1222 w raid0 w revodrive albo 2281 w revodrive 3 Max Iops niby te drugie mialy miec TRIM ale on nie dziala, do tego te latwo kompresowalne dane, pozawyzane wszystkie wyniki jak obejrzalem dwa testy, albo tylko przy odpowiednich warunkach sie w miare zbliza do deklarowanych, wiec to nie ma co, poza tym revodrive 3 jest za drogie - ale tak sie zastanawiam moze wiecie czy jest cos podobnego na pci-e tylko nie z tej najwyzszej klasy superdrogiej tylko tak np do granicy 2tys ?

 

Vertex4 troche mi namieszal bo myslalem ze pewnie raczej wezme jako glowne dwa samsungi, teraz nie wiem no bo to co mowicie czyli czy one beda stabilne, a w tym tescie z purepc vertex 4 samsunga wyprzedza

natomiast te deklarowane u vertex 90tys IOPS dla zapisu 4KB i 85tys dla odczytu sa przesadzone

czy oni to zawsze podaja (choc i tak zawyzaja) dla duzego queue depth? bo w tescie jest 77tys dla zapisu i 85tys dla odczytu ale 64thread, i tak 77tys to nie 90

kiepsko samsung wypadl w tescie w probkach 4K, u mnie przy bazie postgres QD bedzie wieksze niz w normalnym uzytkowaniu wiec generalnie zeby ocenic to IOPS i 4K sa tu najwazniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung 830 jest świetny ogólnie i tam gdzie odczyt i zapis sekwencyjny dużych plików jest istotny. Crucial M4 z kolei to tytan niezawodności pod kątem intensywnego zapisu danych i żywotności komórek pamięci. Przeczytałem ten Vertexa 4 z najnowszym firmwarem. 5 lat gwarancji i osiągi przemawiają za, ale na swoim przykładzie wiem, że z SSDekami od OCZ początki bywają trudne ;)

Szkoda, że do wyboru są zazwyczaj SSD o pojemności 128 lub 256GB. Dla mnie optimum to 160GB. 256GB jednak trochę kosztuje (pomyśleć, że dwa lata temu Vertex 1 120GB kosztował chyba ze 2.000 zł ;) ).

 

Co do OCZ Revo - kolega z Instytutu wykorzystuje w serwerze jedynkę właśnie dla baz danych (obliczenia bioinformatyczne) i bardzo sobie chwali to rozwiązanie. Wiem, że Vertex'a 3 też trenuje i o dziwo nie przypominam sobie aby narzekał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem kiedy ssd o pojemności 256 GB spadną do rozsądnej ceny.

 

Co to znaczy rozsądna cena? Crucial M4 256GB kosztował kilka miesięcy temu prawie 1300 złotych, teraz jest do wyrwania za niespełna 850 złociszy. Spadek spory, ale nie oszukujmy się, ceny spadać w nieskończoność nie będą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyglądam się Vertex'owi 4 128GB ale jednak 256GB jest bardziej optymalne. Mam 60 i 32, czasem brakuje miejsca i trzeba "dziadować", przerzucać dane etc. Jak uda mi się je wyczyścić do zera to pewnie je pogonię. Pecety to skarbonki bez dna - a to by się przydało, a siamto itd. Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem ostatnio dysk Vertex 3 60GB FV 2.2, do laptopa Asus k50lJ, no nie powiem róznica jest ogromna, tylko że komputer ten ma tylko sata II, i czy to dlatego odczyt i zapis mam odpowiednio 250 i 80 Mb/s, czy nie powinno byc więcej?

z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...