Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Od dawna kupuje tańszą elektronike w Amazonie, po co przepłacać w Polsce? Dołączona grafika Jeśli mam zamiar coś kupić to robie rozeznanie, jeśli w Amazonie dużo taniej to kupuje tam, żadnych problemów jeszcze nie miałem, jak towar jest na stanie to dłużej niż tydzień nie trzeba czekać.

 

Dyski SSD są tam akurat dużo tańsze niż u nas.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cło na elektronikę to 0%, VAT powinien być doliczony, ale nie wiem w sumie jak to działa, bo nigdy nic z Amazonu nie kupowałem, chyba że przez znajomych z USA co potem wracali do Polski no ale wtedy VATu nie naliczą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, zamówiłem 5 lipca, dziś dotarł (ale wersję laptopową, niestety już niedostępna w tej cenie - 80 funtów), wyszło jakieś 430 zł z wysyłką. Gwarancja Samsunga jeżeli kupuje się w UE obowiązuje także w PL Dołączona grafika

 

z uk? a mozna wiedziec od ktorego sprzedawcy i ile kosztowala wysylka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po dodaniu cła i VATu również?

 

Cła brak, VATu też. Płace kartą, ściągają należność z konta i wysyłają. W Amazonie.uk wysyłka jest często za free. Zresztą czemu mam płacić podatek VAT, skoro zakup został dokonany poza obszarem RP? Nikt o zdrowych zmysłach, nie będzie zgłaszać zakupu towaru w innym kraju za tak małą kwotę, tylko po to żeby państwo ukradło pieniądze. Kupowałem towary z Chin (dealextreme) i też cła nikt nie naliczał, trzeba mieć szczęście do celników. Wybaczcie moje podejście do kwestii VATu, ale handlować kupionym towarem nie mam zamiaru, a państwo nie będzie na mnie zarabiać jeśli nie ma z tym zakupem nic wspólnego.

 

Podatek VAT jest już naliczony w UK, więc czemu mam płacić jeszcze raz podatek VAT w PL w naszej 23% stawce? Nigdy się nawet nad tym nie zastanawiałem. Kupuje za tyle, za ile jest wystawione na Amazonie i ciesze się z niższej ceny elektroniki i gier.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podatek VAT jest już naliczony w UK, więc czemu mam płacić jeszcze raz podatek VAT w PL w naszej 23% stawce?

 

Bo takie jest prawo.

A tak na prawdę to formalnie jeśli towar wychodzi poza UK to VAT w UK powinien być zwrócony, a nasz VAT naliczony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie kupowalem juz na Amazon.co.uk. Cla sie nie placi. Placi sie za to VAT wedlug polskich stawek. Dyski SSD na amazon.co.uk maja juz doliczony brytyjski podatek VAT w wysokosci 20%, nalezy wiec sobie obliczyc kwote netto oraz dodac 23% (polskiego) VATu. Do tego dochodzi tez obsluga karty, przewalutowanie tranzakcji i kurs EUR lub USD.

 

EDIT: Amazon przelicza VAT bazujac na adresie przesylki (kraj wybiera sie z drop down menu, a nie wpisuje z palucha)

Edytowane przez Trawienny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udalo mi sie wreszcie skopiowac partycje. Dokonał tego Paragon Partition Manager 11 i wszystko działa.

 

Oto test dysku. Oczywiscie roznicy jakiejs wymiernej nie ma poza tym ze zrobie sobie dwie partycje i na D: postawie W7 bleee

 

post-7690-0-28670000-1342536780_thumb.jpg

Edytowane przez PolandMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie kupowalem juz na Amazon.co.uk. Cla sie nie placi. Placi sie za to VAT wedlug polskich stawek. Dyski SSD na amazon.co.uk maja juz doliczony brytyjski podatek VAT w wysokosci 20%, nalezy wiec sobie obliczyc kwote netto oraz dodac 23% (polskiego) VATu. Do tego dochodzi tez obsluga karty, przewalutowanie tranzakcji i kurs EUR lub USD.

 

EDIT: Amazon przelicza VAT bazujac na adresie przesylki (kraj wybiera sie z drop down menu, a nie wpisuje z palucha)

 

Dokładnie tak to wygląda, kwota ze strony była 78.99, a do zapłaty 79.99 Dołączona grafika

 

edyta:

wysyłka z amazon jest free

cła się nie dolicza w ramach zakupów w UE (mamy unię celną, c'nie?) zasady doliczania vatu podaje kolega w poście powyżej

Edytowane przez vodeczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toz kurde nie jestem ciemna masa

 

Ale gdzie nie klikne to

 

We're sorry. This item can't be shipped to your selected destination. You may either change the shipping address or delete the item from your order by changing its quantity to 0 and clicking the update button below. Learn more

 

a chyba w Angoli nie mieszkam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to podajcie mi link do czegokolwiek co dziala to sprawdze. Ten Amazon jest dla mnie dosc nieczytelny oferty takie siakie, nowe, uzywane , po 100, po 50 polapac sie nie mozna o co w tym chodzi.

 

wole ebay

Edytowane przez PolandMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cła brak, VATu też. Płace kartą, ściągają należność z konta i wysyłają. W Amazonie.uk wysyłka jest często za free. Zresztą czemu mam płacić podatek VAT, skoro zakup został dokonany poza obszarem RP? Nikt o zdrowych zmysłach, nie będzie zgłaszać zakupu towaru w innym kraju za tak małą kwotę, tylko po to żeby państwo ukradło pieniądze. Kupowałem towary z Chin (dealextreme) i też cła nikt nie naliczał, trzeba mieć szczęście do celników. Wybaczcie moje podejście do kwestii VATu, ale handlować kupionym towarem nie mam zamiaru, a państwo nie będzie na mnie zarabiać jeśli nie ma z tym zakupem nic wspólnego.

 

Podatek VAT jest już naliczony w UK, więc czemu mam płacić jeszcze raz podatek VAT w PL w naszej 23% stawce? Nigdy się nawet nad tym nie zastanawiałem. Kupuje za tyle, za ile jest wystawione na Amazonie i ciesze się z niższej ceny elektroniki i gier.

 

VAT jest naliczany wg stawek kraju, do którego jest wysyłka, amazon sam to przelicza przy checkoucie. Polecam lekturę przepisów o wewnątrzwspólnotowym obrocie towarów.

 

VAT on Sales by Amazon.co.uk

 

VAT is charged on sales by Amazon.co.uk within the European Union (EU). In accordance with the laws governing members of the EU, Amazon.co.uk is obliged to charge VAT on all orders delivered to destinations in member countries of the EU. In general, VAT is charged in accordance with the local legislation in each member state.

 

The Recommended Retail Price (RRP) and/or price displayed for goods sold by Amazon.co.uk are inclusive of UK VAT. However, your final price may differ depending on the actual VAT rate that applies to your order. For orders to other EU countries, the UK VAT amount will be deducted and the applicable VAT rate for the destination country will be added. Your final price during checkout will reflect the correct VAT rate for the destination country of your order.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalna cena poza pl...

http://www.amazon.co...42387326&sr=8-7

 

Zaintrygowany tym postem postanowilem poszperac po amazonie, ale kurde tez nie umiem sie tam odnalezc.

Szukajac dyskow SSD po filtrach: Samsung, 128gb za nic w swiecie nie moge znalezc oferty z tego linka. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasada jest prosta, kupujesz od amazona to wysyłają, kupujesz od sprzedawcy, dla którego amazon jest tylko pośrednikiem to nie wysyłają - co w tym takiego trudnego do ogarnięcia? po czym poznać? jeżeli nie ma opłaty za przesyłkę podanej obok dodania do koszyka, a jest free super saver delivery to wtedy masz do czynienia z produktem bezpośrednio od amazon Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co tak kombinować? Jeśli napisane jest pod ceną:

Dispatched from and sold by Amazon.co.uk.

to wysyłają do PL. Jeśli będzie cokolwiek innego, np.

Dispatched from and sold by liGo.

to na wysyłkę międzynarodową raczej szans nie ma.

 

W tej chwili na Amazonie są tylko dyski od zewnętrznego dostawcy, który poza UK nie wysyła: http://www.amazon.co.uk/s/ref=sr_nr_p_4_1?rh=n%3A340831031%2Cn%3A!340832031%2Cn%3A428655031%2Cn%3A430502031%2Cp_4%3ASamsung&bbn=430502031&hidden-keywords=solid+state&ie=UTF8&qid=1342769644&rnid=419150031

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy produkt ktory pod cena ma opis: Dispatched from and sold by Amazon.co.uk. (T&C) i kosztuje ponad £25 bede za darmo wyslany do PL. Czekam wlasnie jak sie pojawi 830 z ghostem w jakiejs dobrej cenie tj ponizej £140, ale na razie cienko, ostatnio byl deal jakies 2 tyg temu za £145 ale przegapilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...