Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz Tkacz

Tak, to FancyCache. Naprawdę fajna sprawa, bo nie ogranicza się tylko do jakiegoś obszaru i załatwia wszystko transparentnie dla użytkownika tj. nie trzeba nic przenosić na żaden ramdysk itd.

Czekam na dostarczenie dzisiaj kostki 8 GB RAM do lapa, mam zamiar na obie partycje które mam dać tak z 2-3 GB cache (bo mam w lapie obecnie 2 GB + 4 GB a będzie 8 GB + 4 GB). Niech używa ile się da, bo nieużyty RAM = zmarnowany RAM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

@Mardok:

Ja mam 16KB i włączone Defer Write, tak jak tu:

http://thessdreview.com/our-reviews/romex-fancycache-review-ssd-performance-at-13gbs-and-765000-iops-in-60-seconds-flat/

 

@tymej

To działa jakoś niskopoziomowo. Nie ma żadnych procesów, nie ma żadnej usługi, nic nie wisi w tle / w trayu, a jednak działa. Test który zrobiłem był po reboocie, bez startu programu. Zresztą teraz mam zajęte ponad 3 GB RAM w systemie, a otwarty jest jedynie Chrome i WTW w tle. Tak więc, to FancyCache zabiera resztę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Tak, wtedy przepada, bo to przecież buforuje w pamięci RAM.

W takim wypadku "ratunkiem" byłoby używanie hibernacji, bo wtedy RAM leci na dysk, a przy starcie z powrotem.

 

@successfully:

Użycie procka - ja w lapie nie widzę zwiększonego. Tam w teście piszą, że mocno niby jedzie po desktopowym i5 na sandy bridge. Ja mam w lapie i5 560M, czyli pierwszej generacji i jakoś nie zauważyłem, aby było mi go coś mocniej obciążało. Inna sprawa, że ja używam do bloków 16 KB, a z tego co oni tam wywnioskowali - im lepszy proc, tym lepiej działa cache (przy testach na 4 KB).

 

Czy jest odczuwalne, moim zdaniem tak. Netbeans, Photoshop - spore kobyły, nawet na SSD nieco trwa ich uruchomienie wstają wyraźnie szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy wyłączaniu cache jest zapisywany na dysk

 

gorzej z BSOD lub freezem wtedy jeżeli używacie funkcji Defer Write to dane lecą w kosmos

 

Lub zwykłym chwilowym brakiem prądu, co u mnie przez burze zdarza się ostatnio wyjątkowo często ... ale cóż w wypadku takich "bajerów" trzeba się liczyć z ewentualnymi stratami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to jestem całkowicie zadowolony z szybkości działania systemu i programów na SSD i jakoś nie widzę potrzeby stosowania takich myków. Może jak ktoś pracuje lokalnie na jakiś bazach danych gdzie ten bufor faktycznie się przyda albo użytkownicy XP...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno chodzi o sam Ramdisk? Co ma szybkość dysku fizycznego do ramdisku? Bo taki zwykły to raczej nic...

 

ale jak zrobiles ramdysk po prostu na SSD to ja nie widze zwiazku z tematem.

 

Sorki zwoje mózgowe mi się stopiły ;)

 

Obecnie fancycache już nie używam ale może być przydatny. Choć bardziej dla hdd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko, dysk SSD Corsair 120GB, wersja firmware jak na zdjeciu, czy warto aktualizowac?

Co wnosza nowsze wersje firmware, czy ktos ogarniety z ang moglby napisac pare slow?

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze warto bo FW w SSD to najważniejsza rzecz. Jak wydają nowe znaczy jest jakiś powód tego.

change log [źródło]

Na niektórych platformach ze wsparciem chipsetu dla 6Gbps dysków Sata zaprojektowanych do użycia 3Gbps, dyski Sata mają złą integralność sygnału co może doprowadzać do okazjonalnych problemów jak nie uruchomienie się dysku ze stanu uśpienia, złą negocjacje prędkości z portem i przerywanie połączenia z portem

 

W praktyce FW wpływa na stabilność, BSODy i inne nieprzyjemne zjawiska.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko teraz pytanie czy duza jest szansa niepowodzenia akcji? Na dysk nie mam gwarancji.

Do tego dysponuje jedynie Win8 64bit...

 

 

Moja plyta ma sata3 ale chyba chip od marvela, czy lepiej na czas update podpiac ssd do sata2 ktory jest intela?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz podpiąć pod Intela. Niepowodzenie bardzo mało prawdopodobne.

 

EDIT

Opis do fw zaleca (bo tylko tak był testowany program do update) kontroler Intela lub AMD. Na innych nie był sprawdzany.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja aktualizowałem taki dysk na laptopie ale na chipsecie intela, wymagany był jedynie tryb ahci. poszło tak szybko, że nawet nie wiedziałem kiedy a ten już był zaktualizowany do wersji 5.02, crucial m4 aktualizuje się znacznie dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja plyta ma sata3 ale chyba chip od marvela, czy lepiej na czas update podpiac ssd do sata2 ktory jest intela?

 

Masz Z68 i z tego co wiem dwa porty SATA3 powinieneś mieć "natywnie".

 

http://www.intel.com/content/www/us/en/chipsets/mainstream-chipsets/z68-express-chipset.html

Next generation high-speed storage interface supporting up to 6 Gb/s transfer rates for optimal data access with up to 2 SATA ports.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Pamięci półprzewodnikowe marki Corsair nasi czytelnicy chyba już dobrze znają, wszak dotychczas przetestowaliśmy na PurePC prawie całą gamę produktów amerykańskiej firmy, która obejmuje kilka serii dysków SSD. Mniej więcej rok temu do naszego laboratorium trafiły Corsair Force 3 i Corsair Force GT 120 GB, ale wówczas nawet modele 120 GB były stosunkowo drogimi urządzeniami. Dzisiaj w kwocie nieprzekraczającej 1000 złotych można już znaleźć nie przeciętne 120 GB, lecz wydajne 240 GB Corsair Force GT, więc najwyższa pora rzucić okiem na większe rozmiary tych dysków. Dlatego wzięliśmy na tapetę jedne z tańszych 240 GB nośników SSD z asynchronicznymi (Force 3) oraz synchronicznymi (Force GT) pamięciami, aby sprawdzić ich możliwości. Ostatnia, finalna wersja firmware z numerkiem 1.3.3, powinna całkowicie zażegnać problemy związane z kontrolerem SandForce 2281, zatem takie „twardziele” znowu zyskują na atrakcyjności. Zatem przejdźmy do testu Corsair Force 3 i Force GT 240 GB...

Test SSD Corsair Force 3 240 GB i Corsair Force GT 240 GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze

Mam maly problem z moim XP na Crucialu. Niby wszystko sie ładnie przeniosło i działa ale...

System sie zacina przy niektorych operacjach.

-Np. przy przegladaniu katalogow z wielkoma plikami nie nadarza z odswierzaniem jak sie przewija na dół tylko przewijanie skacze. Dopiero po przewinieciu jak juz "zobaczy" wszystko to dziala plynnie.

-IE zawiesza sie co jakis czas, najczesciej jak mam wiecej niz jedna zakładkę

- gdy otwieram okno przez Open albo Save as widac zarys okna przez jakies pol sekundy a dopiero potem pojawia sie zawartosc

 

Niby nic takiego ale widze ze cos tu nie gra, a niecierpie jak to ja musze czekac na reakcje systemu. Albo to przez te cudowne shity typu CCleaner i TuneUp albo to Crucial gryzie sie z XP.

Czy powinienem jakies stery do SSD wgrac inne czy cos inaczej ustawic niz do Intela G2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze

Mam maly problem z moim XP na Crucialu. Niby wszystko sie ładnie przeniosło i działa ale...

System sie zacina przy niektorych operacjach.

-Np. przy przegladaniu katalogow z wielkoma plikami nie nadarza z odswierzaniem jak sie przewija na dół tylko przewijanie skacze. Dopiero po przewinieciu jak juz "zobaczy" wszystko to dziala plynnie.

-IE zawiesza sie co jakis czas, najczesciej jak mam wiecej niz jedna zakładkę

- gdy otwieram okno przez Open albo Save as widac zarys okna przez jakies pol sekundy a dopiero potem pojawia sie zawartosc

 

Niby nic takiego ale widze ze cos tu nie gra, a niecierpie jak to ja musze czekac na reakcje systemu. Albo to przez te cudowne shity typu CCleaner i TuneUp albo to Crucial gryzie sie z XP.

Czy powinienem jakies stery do SSD wgrac inne czy cos inaczej ustawic niz do Intela G2 ?

 

A czy na pewno alligment partycji jest poprawny? Bo objawy wskazują że nie...daj screena z AS SSD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robilem na 4k aligment Paragon Aligment Tool bo sie pluł ze mam zle. A bylo zle bo po przeniesieniu partycji bylo na 63, teraz jest na 4096. NA intelu działało ok, ale jeszcze go podepne jutro.

No i mam dwie partycje na Crucialu ale to bez znaczenia

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przeskoczyłem z 830 na Vertex'a 4 - poza wzrostem w AS SSD większej różnicy nie widzę Dołączona grafika

 

post-597-0-68042700-1342985513_thumb.png

 

Mam pytanie. Co zrobiłeś że masz taki wynik? Ja mam parametry o połowe gorsze od twojego?

Nowy system Windows 7 64bit, Vertex 4 najnowszy soft, włączone AHCI. Coś jeszcze może wpływać na taki wynik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ma Samsunga R530 z ICH9. Zakupil OCZ Agility 4 i na IDE wszystko dziala bez problemu. Po przelaczeniu w BIOSie na Native AHCI dysku nie widac w bootowalnych urzadzeniach. Bios najnowszy (2011), FW dysku najnowszy. Probowal z odpietym DVD - to samo. Dysk jest sprawny bo na Lenovo T420 dziala bez problemu i jest widoczny w urzadzeniach bootowalnych w trybie AHCI. Macie moze jakies pomysly co jest nie tak i jak to ugryzc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...