Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No fakt paragony trzeba jednak trzymać w bezpiecznym miejscu. Ale co do polskiego prawa to nie wydaje mi się żeby był jakiś zapis który zabrania zrobić tego typu myk, co najwyżej regulamin sklepu i ludzka uczciwość. :)

 

No i tak kwota 10zł czy piwko :D, żeby komuś się chciało to minimum 100zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam istotne dla mnie pytanie dotyczące opłacalności inwestowania w dysk SSD, pytanie skierowanie głównie do osób mających porównanie między dyskami na SATA II i SATA III

 

Otóż mam 2 opcje: jako posiadacz płyty głównej z SATA II mogę kupić dysk Vertex Plus 60GB za 210zł

ALBO kupic Cruciala M4 za 300zł + dopłata 100zł na wymianę mobo z SATA III.

 

Czy odczuwalna różnica wydajności między crucialem a vertexem będzie warta zapłacenia 200zł więcej za te ponad 400MB/S ? A może przesiadka z talerzowca 7200rpm na vertexa plus nie da mi wystarczającego przyspieszenia, żeby wydać te 200zł i lepiej dorzucić kolejne 200zł do Cruciala + nowe MOBO ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Wbrew opinii malkontentów jakoby dyski SSD wciąż były zakupem kompletnie nieopłacalnym, liczba szczęśliwych użytkowników tych urządzeń systematycznie wzrasta. Ostatnie obniżki cen owych nośników stanowią zresztą doskonały powód, aby poważnie przemyśleć przesiadkę na technologię odsadzającą klasyczne talerzowe twardziele o lata świetlne - pomijając rzecz jasna aspekt magazynowania danych. Komfort wynikający z posiadania nawet niewielkiego nośnika półprzewodnikowego, gdzie zainstalujemy system operacyjny oraz najpotrzebniejsze programy, jest w niektórych warunkach wart więcej od najmocniejszych kart graficznych i procesorów. Jeśli szukacie rozwiązania, które uskrzydli Wasz komputer i uczyni pracę w systemie znacznie bardziej komfortową, to najlepszym wyborem będzie waśnie zakup dysku SSD. Jednak wnet rodzi się pytanie - co wybrać? Wszystko zależy oczywiście od budżetu, dlatego stworzyliśmy ranking najlepszych dysków SSD w swojej klasie - zarówno pod kątem ogólnej opłacalności, jak i wydajności.

Polecane dyski SSD 32-256 GB - Ranking SSD sierpień 2012
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za zestawienie

 

właśnie myślę nad jakimś niedrogim dyskiem [d0 60GB] do ISR

 

Natrafił może ktoś na jakieś testy z tym związane [chodzi mi o większe zestawienie kilku dysków] [Caleb? może się skusicie? :D ]

 

Trim napewno działa w Raid ? [M4 będzie oddzielnym dyskiem a tym nowym by przyśpieszył swojego talerzowca, a szkoda by mi było M4 jak by miał bez Trim chodzić]

 

Jaki dysk byście polecili do ISR do kwoty powiedzmy 250-300 zl ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vertex Plus miałem i testowałem, nie jest to demon prędkości, więc bardzo możliwe, że różnica będzie odczuwalna. Wcześniej jest link do SSD na allegro (x-kom) za 289 128GB V200 Kingston.. to chyba lepsza opcja - masz 128GB prawie w tej samej cenie, wydajność też chyba lepsza. Nie zmienisz mobo w efekcie i jesteś.

 

Shadoweye:

 

TRIM nie działa w RAID, chyba że softwareowy RAID, ale to chyba nie o ten chodzi. To jest informacja z mojej głowy, która może być już nieaktualna.

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

TRIM nie działa w RAID, chyba że softwareowy RAID, ale to chyba nie o ten chodzi. To jest informacja z mojej głowy, która może być już nieaktualna.

 

Obecnie TRIM nie działa w żadnym RAID włącznie z softwarowym.

 

przy ISR max ile można wykorzystać to 60 GB więc więcej niepotrzeba ...

 

Nie szkodzi, w SSD większe dyski mają zazwyczaj lepszą wydajność zazwyczaj w zapisie.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z rozpędzeniem mojego SSD ponad Sata-II. Dysk nie chce pracować powyżej wartości 275 MB/s. Podpięty przez odpowiedni kabel do odpowiedniego łącza. W systemie wszystkie sterowniki poinstalowane. HD Tune pokazuje że dysk jest SATA-III ale jak zpodaje mu benchmark to max co widziałem to właśnie 275, przeważnie kończy benchmark HD Tuna na wartościach 25X. Sprzęt tak jak w podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam problem z Vertexem 4 (FW 1.4.1.3)

 

Dołączona grafika

 

nijak ma się to do testów czy wszystkich innych AS SSD benchów. Co zrobiłem źle ? Co znaczy pciide - BAD ?

 

Czyżby płyta główna była problemem ?

 

Kontroler Intel® ICH10R :

6 x port SATA 3Gb/s, niebieski

Obsługa Raid 0, 1, 5, 10

 

Kontroler Marvell® PCIe 9128 :

2 x port SATA 6Gb/s, szary

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę fajnie Ci to redaktorze wyszło Dołączona grafika

 

tak zrobiłem w porównaniu do Twoich to mam nędzne wyniki :Dołączona grafika

SEQ - 334 - 232

4K - 21 - 47

4K-64Thrd - 86 - 83

CC Time - 0,154 - 0,065

Score - 142 - 154 (373)

 

Jaki system? XP? Kontroler w jakim trybie, IDE czy AHCI? Mógłbyś też screena z AS SSD wrzucić.

 

EDIT

Dla wszystkich zainteresowanych m.in. wspomnianym w artykule Kingston SSDNow V200

podaje link do testu po aktualizacji FW.

 

W skrócie historia V200 wygląda tak, że wypuszczono ten model pod koniec zeszłego roku. W dość niedługim czasie okazał się zwalniać wraz z użytkowaniem a i jako nowy też nie błyszczał w testach.

Producent wycofał go z rynku i obiecał wszystko naprawić. Po kilku miesiącach pracy nad FW, dysk wprowadzono ponownie do sprzedaży tym razem w bardzo atrakcyjnych cenach.

Jak widać po testach portalu jak i obserwacji użytkowników na forach, Kingston rzeczywiście wykonał dobrą robote.

Wiemy przecież że firmware SSD jest co najmniej tak ważny (o ile nie ważniejszy) od kontrolera dysku. Więc nie ma powodu na stałe przypinać łatki badziewia kontrolerowi Jmicron a tak dużemu producentowi jak Kingston można raczej zaufać w kwestii jakości.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@

dr_Misiek

 

Rzeczywiście dziwne wyniki chociaż mam ten sam zestaw EVO i Vertex 4, ja z kolei mam problem ponieważ Intel wycofał sterowniki AHCI SATA i korzystam z sterowników Microsoftu, zmiana powinna przenieść jakieś korzyści

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jesli ktos mieszka lub ma kogos w UK i chce kupic dysk Samsunga SSD 830 256 albo 512 to od dzis w Samsung UK jest cashback odpowiednio £20 i £50.

Claim £20/€20 cashback on SSD models: MZ-7PC256B/WW, MZ-7PC256D/EU, MZ-7PC256N/EU.

Claim £50/€50 cashback on SSD models: MZ-7PC512B/WW, MZ-7PC512D/EU, MZ-7PC512N/EU.

Display: Limited to Currys/PC World, amazon.co.uk, John Lewis, Argos, Comet, Costco Wholesale, Shasonic, Micro Anvica, Novatech, Staples, Scan, Richer Sounds, Shop Direct Group, ebuyer, Overclockers UK.

256GB z Norton Ghost 15 mozna kupic za £145 (-4.04% cashback z topcashback jesli kupujemy z novatech) -£20 od Samsunga oraz mozna dostac okolo £18-20 za Nortona na ebayu... ogolnie wyjdzie 256Gb samsunga okolo £100. To w/g kursu £ jakies 530zl. Ja wlasnie sobie zamowilem.

Edytowane przez CleaneR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie opanowłem sytuacje :-)

Wygląda na to że kontroler na mojej płycie odpowiedzialny za SATA-III podłączane do niebieskiego łącza nie działa prawidłowo. Po podłączeniu do szarego łącza S-III wyniki ruszyły z kopyta :-)

Zamieszczam mój wynik z AS SSD Benchmrk.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde ale ceny 530zł.... Zastanawiam się co takiego jest na zachodzie że można tak tanio kupić elektronikę ? Przecież oni też towar ściągają ze wschodu i też mają pośredników. Zastanawiam się kiedy POlski "rynek" będzie oferował podobne ceny.

 

Czy powiedzmy 150 lat wystarczy żeby nasza gospodarka i wynagrodzenia osiągnęły podobny poziom do Niemiec, Francji czy Brytanii ? :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to że kontroler jest w trybie ide a nie ahci

 

Dzięki, jest trochę lepiej, ale ciągle bez szału.

 

Dołączona grafika

 

 

Panie i Panowie opanowłem sytuacje Dołączona grafika

Wygląda na to że kontroler na mojej płycie odpowiedzialny za SATA-III podłączane do niebieskiego łącza nie działa prawidłowo. Po podłączeniu do szarego łącza S-III wyniki ruszyły z kopyta Dołączona grafika

Zamieszczam mój wynik z AS SSD Benchmrk.

 

No i dokładnie na tym polega mój problem.

 

Asus P8P67 Evo

Chipset Intel® P67(B3) :

2 x port SATA 6Gb/s, szary

4 x port SATA 3Gb/s, niebieski

Obsługa Raid 0, 1, 5, 10

Kontroler Marvell® PCIe 9120 :

2 x port SATA 6Gb/s, granatowy

Przepiąłeś z Marvell'a do Intelowego i Ci hula, ja nie mam Sata3 by Intel i wszystko w temacie. Ehh ... Oleję już to, poczekam na Haswell'a i wtedy zmienię całą platformę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizuj frimeware do 1.5 to przynajmniej zapis przeskoczy 200MB/s.

Z doświadczenia powiem że odbywa się to dość dziwnie.

Po odpaleniu programu ze strony OCZ i kliknięciu na update program coś sobie pościąga po czym napisze proszę kliknąć OK i zrestartować i tu uwaga ważna po kliknięciu tego komunikatu i wciśnięciu restarta komputer zamyka się około 10 min (tak było u mnie i u kolegi) jeśli przyspieszysz ten restart z buta to nici z updatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie zdecyduje się na Kingstona V200, bo z tego co czytałem ten dysk ma problemy z wydajnością i jest trochę nieprzewidywalny. Wydaje mi się że lepszą opcją będzie Vertex 2 E 60GB, do kupienia za 235zł. Kingston kusi pojemnością, ale wolalbym coś pewnego.

 

Doradźcie przy wyborze, bo dylemat jest straszny :P Przypomnę, że mam mobo z SATA II i chciałbym wydać jak najmniej, ale zauważyć znaczne przyspieszenie i przede wszystkim mieć pewny i bezproblemowy dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bardzo dobre doświadczenia z Vertex'ami 2. Kilka takich dysków założyłem do laptopów i jednego do notebooka. Kompy przyspieszyły jak wściekłe. w domu dla siebie miałem Vertex 3 i on mi się zawieszał powodował restarty dlatego go wymieniłem na Vertex 4. Natomiast te Vertex 2 do dziś chodzą bez zarzutu (z tego co mi znajomi mówią).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizuj frimeware do 1.5 to przynajmniej zapis przeskoczy 200MB/s.

 

Przy czym już mam zajęte prawie 1/2 dysku, więc lada dzień przekroczy to ponad połowę i transfery pójdą w dół. Pointless ?

 

Według Caleb'a powinien przekroczyć 200MB/s na 1.4.1.3 . 1.5 nie daje przyspieszenia.

 

1.4.1.3

Dołączona grafika

 

 

Jaki wybrać kontroler SATA3 na PCI-E ? Czy dowórna to wbudowanemu Intelowemu ?

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według Caleb'a powinien przekroczyć 200MB/s na 1.4.1.3 . 1.5 nie daje przyspieszenia.

Szkoda że nie zrobiłem testów przed updatem, może niedługo będę składał komuś kompa na SSD to zrobię test przed i po, zobaczymy jaka różnica będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie zdecyduje się na Kingstona V200, bo z tego co czytałem ten dysk ma problemy z wydajnością i jest trochę nieprzewidywalny.

A czytałeś w ogóle to co napisałem?

I podaj linki do tego gdzie ty czytałeś na temat tego V200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...