Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jedyne co warto zrobić to wyłączyć w systemie defragmentacje dla tego dysku...

Jest ona domyślnie wyłączona dla wszystkich SSD w systemie podobnie jak hibernacja. Win 7 sam rozpoznaje SSD i to robi.

Ja wyłączam tylko indeksacje, ale robię to na w ogóle wszystkich dyskach bo jest to zbędna rzecz o ile nie wyszukujemy dziesiątek plików dziennie pośród tysięcy dokumentów itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to, że na Linuksie (i BSD) TRIM w RAID działa od kilku ładnych miesięcy (w LVM i GOEM na pewno, a do mdadm widziałem patche ale nie wiem czy działa).

 

Na HDD to owszem głupota, ale na ramdisk już nie.

RAM jest teraz tani jak barszcz, mając powiedzmy 8GB można bez problemu oddać 1GB na ramdisk i mieć święty spokój z zapisami śmieci z np. przeglądarki na nasz cenny SSD.

 

Kolejna ciekawostka ze świata GNU Dołączona grafika Na Linuksie da się użyć ram na karcie graficznej jako RAM Dysk.

Na zamkniętych sterach Nvidii robi się to tak: http://www.santyago....cie-nvidia.html

Na otwartych sterownikach: http://en.gentoo-wik..._Memory_as_Swap

 

Wreszcie wiadomo do czego powstały Radeony 5450 z 1GB pamięci Dołączona grafika

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez DeathTomahawk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec drodzy koledzy mam pytanie.

Ostatnio kupilem kompa.

i7 860, 4gb ramu, radek 7850 2gb i takie tam.

Chcialbym kupic do tego jakiegos sdd, koniecznie 120gb.

Do wydania mam jakies 350zl. Nie jestem jakims fanem szybkosci.

chce zeby system szybciejw stawal i niektore gry szybciej sie ladowaly.

Co polecacie >?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Chcialbym kupic do tego jakiegos sdd, koniecznie 120gb.

Do wydania mam jakies 350zl. ...Co polecacie >?

Ja polecam zajrzeć na piewsza stronę tego wątku. Potem do testu na stronie portalu purepc oraz przejrzeć chociaż ostatnie kilka stron tego wątku (m.in. mówiliśmy o Kingston V200)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno pisaliście o zakupach na Amazonie. Bardzo kusząca oferta, ale mam w zwiazku z tym pytanie. Co z gwarancją? Trzeba odsyłać do UK czy można w Polsce oddać? Może to zależeć od producenta, dlatego weźmy pod uwagę Samsunga i Cruciala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, wole kupowac na zachodzie i nawet wysylac do nich graty niz oddawac rzeczy na gwarancje do firmy w Polsce... Szczegolnie jesli cena jest podobna lub nizsza na zachodzie.

 

Zwłaszcza że w Polsce "gwarancja" to niezła parodia ... o czym miałem okazję się ostatnio przekonać ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

 

 

Nie jest źle. Nie zmieniałem żadnych ustawień mających poprawić wydajność dysku, tylko podłączyłem i zainstalowałem windowsa 7. Mam SATA II.

 

Co do petrola to ktoś z redakcji chyba pisał, że to bardzo awaryjne dyski.

 

 

Kurcze za duży jest ten dysk Dołączona grafika Mam już wszystko poinstalowane, a zajęte tylko 30GB. Gier po >20GB nie chcę instalować na SSD, trzymanie tam muzyki i filmów też mija się z celem... Chyba Starcrafta II wrzucę sobie na SSD, bo zajmuje "tylko" jakieś 10GB, a mapki trochę długo się wczytują.

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem małe porównanie:

Płyta Asrock P67 Pro3, SSD Samsung 830 64 GB podłączony pod SATA 3 i włączone AHCI

 

W Win XP sterownik intela

Dołączona grafika

 

 

 

natomiast w WIN 7 sterownik Microsofta

Dołączona grafika

 

I terez pytanie na który sie zdecydować ? I czy nie za małe są wartości zapisu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze za duży jest ten dysk Dołączona grafika Mam już wszystko poinstalowane, a zajęte tylko 30GB. Gier po >20GB nie chcę instalować na SSD ... Chyba Starcrafta II wrzucę sobie na SSD, bo zajmuje "tylko" jakieś 10GB, a mapki trochę długo się wczytują.

A dlaczego nie? Chyba kupiłeś żeby używać? Wiele gier dobrze reaguje na krótki czas dostępu jak i wysokie transfery liniowe.

Komfort z ładowania gier czy kolejnych poziomów bardzo się podnosi.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Humanoidal- dzięki za testy. Dysk nie powala ale daje radę. Co do petrola to rzeczywiście -podobno dużo zgłoszeń - co samo w sobie dyskwalifikuje.

Nie mówiąc już o tym że wyniki ma wg mnie gorsze niż ten V200.

Edytowane przez Gerlath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tez mi pisali ze stara konstrukcja ale solidna.

Powiedzieli, zeby dolozyc i popatrzec na CRuciala M4, ale na morelach znalazlem takie trzy:

http://www.morele.net/dysk-ssd-crucial-ct128v4ssd2-502253/

http://www.morele.net/dysk-ssd-crucial-m4-ct128m4ssd2-401896/

http://www.morele.net/dysk-ssd-crucial-m4-ct128m4ssd1-447549/

 

ktory lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ostatni to jest V4 a więc wydajnościowo sporo poniżej średniej a cena i tak za wysoka. Bierz któregoś z M4, ten tańszy to chyba tylko sam dysk.

Chociaż jakbym miał wybierać coś do 400 zł to właśnie bym wybrał Intela ze względu na niezawodność, gwarancję i sentyment do Intela Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wroner

Jeśli już to bierz tego Cruciala http://www.morele.ne...28m4ssd2-401896. To samo tylko tańsze... no chyba, że potrzebujesz cieńszej wersji do laptopa czy coś.

 

Co do Amazona, to właśnie wczoraj zamówiłem Samsunga 830 Dołączona grafika

Jak kogoś interesuje, to obecna cena wynosi 421zł z czego sam dysk to koszt ~400zł reszta ceny to większy o 3% polski vat i 2% za przewalutowanie w banku.

Jakby nie patrzeć taniej nigdzie nie ma więc tylko brać Dołączona grafika

Edytowane przez :Focus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...