Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Update: Musialem zainicjowac dysk w dysk menagerze bo byl "offline", co gorsza, nie byl wyswietlany wiec musialem recznie wyszukac niezainicjowany obszar i przestawic dysk w tryb online... Jakies cuda na kiju macieju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minimalną w czasach operowania na większych plikach. Przy zwykłych codziennych czynnościach niespecjalnie. Kwestia ceny, długości gwarancji, świadomości posiadania naj... oba sa bardzo dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę się do FAQ z pierwszej strony.

 

1.Nie mogę przenieść folderu SoftwareDistribution.

2.Nie mogę wyłączyć hibernacji.

 

W obu przypadkach należy korzystać z konsoli i w obu mam komunikat, że nie mam wystarczających uprawnień. W kontach użytkownika widnieję jako administrator.

Czy przyczyna może być to, ze nie mam założonego hasła na konto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki system ? jak 7 to uruchom konsole jako administrator.

Druga sprawa daj sobie spokój z przenoszeniem SoftwareDistribution.

 

Ktos moze rzucic troche wiecej swiatla na temat intel rapid storage? Bo nie wiem z czym to ugryzc i czy instalowac. Google tak srednio daje racjonalna odpowiedz.

 

Zainstaluj i przekonaj się. U jednych ten sterownik okazuje się nieco lepszy od windowsowego u niektórych gorszy. Jeśli nie korzystasz z macierzy to nic nie skorzystasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze, mam do Was i rafy pytanie Dołączona grafika

 

 

Jak wygląda sprawa z ilością zapisanych GB na dyskach SSD ? Chodzi mi o to ile najnowsze dyski potrzebują zapisanych GB żeby paść - chociażby orientacyjnie.

 

Ostatnio zainstalowałem najnowszą wersję Kasperskiego, która no niestety trochę dużo zapisuje (przynajmniej tak mi się wydaje) podczas swojej pracy. Jak wiadomo, firewall i antywirus to program, który pracuje od momentu włączenia windy do zamknięcia jej.

 

Ostatnio zrobiłem testy w Kasprze i czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć:

 

- czy ta ilość zapisanych danych i ilość operacji jest duża podczas normalnej pracy oraz skanowania ?

- czy jest duża różnica pomiędzy KIS 2012/2013 oraz Nortonem IS 2012 ? tutaj głównie na screenach widać informacje z menedżera zadań po full skanowaniach systemu

 

 

Screeny:

 

KIS 2012

 

http://forum.safegro...asoby/image/325

http://forum.safegro...asoby/image/323

 

KIS 2013 (pełna wersja, nie beta !)

 

http://forum.safegro...asoby/image/324

 

Norton IS 2012

 

http://forum.safegro...asoby/image/328

http://forum.safegro...asoby/image/327

http://forum.safegro...asoby/image/326

 

Tutaj jest screen po 1,5 godziny pracy:

 

http://i.imgur.com/EPkVq.png

 

 

 

Macie jakieś zastrzeżenia czy to normalna ilość zapisywanych rzeczy na dysku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świeżo zainstalowany Samsung 830 128GB, bez systemu, SATA 2, IRST 11.2.0.1006.

 

post-12105-0-47340100-1346315384_thumb.jpgpost-12105-0-75073200-1346315391_thumb.jpg

 

Jeszcze tylko postawić windowsa... jaram się jak dziecko Dołączona grafika

Edytowane przez :Focus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa z ilością zapisanych GB na dyskach SSD ? Chodzi mi o to ile najnowsze dyski potrzebują zapisanych GB żeby paść - chociażby orientacyjnie.

 

Zależy od dysku ile przetrwa. Polecane na purepc konstrukcje powinny przetrwać spokojnie 500TiB. Mój dysk używam od 6 miesięcy i SSDLife pokazuje dopiero 627 GB zapisu.

 

Dla zainteresowanych:

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?271063-SSD-Write-Endurance-25nm-Vs-34nm

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa z ilością zapisanych GB na dyskach SSD ? Chodzi mi o to ile najnowsze dyski potrzebują zapisanych GB żeby paść - chociażby orientacyjnie.

Przykładowo:

Crucial dla dysków 128GB i większych deklaruje minimum 72TB danych możliwych do zapisania. Dla 64GB dysku 36TB.

 

Jak widać po testach ilości te (na pewno w zależności od egzemplarza) mogą być kilkukrotnie większe. Żywotność Twojego SSD na pewno nie jest czymś o co powinieneś się martwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie rozgladam sie za dyskiem na msata konkretnie interesuje mnie crucial m4 tylko taki bol ze w polsce on jest w zasadzie nie osiagalny w europie jest tych dyskow wysyp. Albo pozostaje mi czekac albo zastanawiam sie nad dyskiem adata SX300.ktos moze o nim powiedziec napisac pare slow tutaj??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie rozgladam sie za dyskiem na msata konkretnie interesuje mnie crucial m4 tylko taki bol ze w polsce on jest w zasadzie nie osiagalny w europie jest tych dyskow wysyp. Albo pozostaje mi czekac albo zastanawiam sie nad dyskiem adata SX300.ktos moze o nim powiedziec napisac pare slow tutaj??

 

To kup samsunga.

Ja wlasnie kupilem 830'iestke w redcoon za 450 zeta z przesylka.

Te konstrukcje maja bardzo podobna wydajnosc i sa w podobnej cenie, wiec nie ma sie co upierac przy jednym z tych dyskow IMO.

Edytowane przez quo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kup samsunga.

Ja wlasnie kupilem 830'iestke w redcoon za 450 zeta z przesylka.

Te konstrukcje maja bardzo podobna wydajnosc i sa w podobnej cenie, wiec nie ma sie co upierac przy jednym z tych dyskow IMO.

Jakos nie widze tam tam tego samsunga na msata jest tylko na sata jak cos to prosze zarzuc linkiem. Chyba ze mylisz zwykly sata a msata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. zebralem odpowiedni fundusze.

zdecydowalem sie na cruciala m4 128gb.

lecz mam do was pytanie, mianowicie mam na oku 2 modele

1.http://www.morele.net/dysk-ssd-crucial-m4-ct128m4ssd1-447549/

2.http://www.morele.net/dysk-ssd-crucial-m4-ct128m4ssd2-401896/

 

z tego co widze roznia sie tylko odczytem, 1 ma ok 25 mniej od 2.

i tu pojawia sie moje pytanie. Oplaca sie dokladac 20zl za tak mala roznice ?

czy lepiej zostac przy tanszym i za roznice dokupic bracketa, ktorego brakuje w zestawie cruciala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos moze rzucic troche wiecej swiatla na temat intel rapid storage? Bo nie wiem z czym to ugryzc i czy instalowac. Google tak srednio daje racjonalna odpowiedz.

 

warto zainstalować. przyśpiesza ona działanie raida oraz ssd które są podpięte pod kontroler intela.

 

a oto treść skopiowana z pliku pomocy:

 

Pakiet oprogramowania obsługującego Technologię pamięci Intel® Rapid udostępnia funkcje SATA i SATA RAID o dużej wydajności w obsługiwanych systemach operacyjnych.

Aby ustawić konfigurację systemu lub określić poziom obsługi funkcji, zobacz sekcję Wymagania systemowe i plik Readme zainstalowany z oprogramowaniem. Możesz też odwiedzić witrynę pomocy technicznej online firmy Intel, aby dowiedzieć się więcej o pełnych wymaganiach systemowych i konfiguracji funkcji RAID w systemie BIOS.

 

ja mam obecnie zainstalowane 11.5.2.1001. osobiście niechce mi się ich testować na http://www.station-drivers.com/ możesz zgłębić wątek ponieważ tam ludzie wrzucają wyniki porównawcze kolejnych edycji sterowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oraz ssd które są podpięte pod kontroler intela.

 

U mnie minimalnie spowolniło.

 

Czyli w ogolnej kalkulacji wygrywa .... ? ;p

 

Tańszy. Chyba że masz laptopa który ma mało miejsca wtedy bierz cieńszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zmieniam platformę z 775 na 1155 oraz system z Visty HP x64 na W7 HP x64 i pytanie - Odczuję użytkowe przyspieszenie vel. opłaca mi się zmieniać Vertexa 2 E60 na Samsunga 830 128GB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 2 sek na starcie systemu, z sek na zamykaniu...apsy typu gry sek-2 szybciej będą się ładować...tak poza tym(i chyba większą powierzchnią) to niewiele się zmieni.

Ja osobiście nie tyle bym zmieniał co dokupił i na nim postawił system...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie wybaczcie, bo pewnie ta informacja w tym mega temacie gdzies jest. ale podobno można włączyć AHCI już podczas instalacji Win7. Do tego trzeba mieć sterowniki , rozpakować je i wrzucić na pena. Podczas instalacji w odpowiednim momencie wcisnąć bodajże F6, zgadza się ? Mam Asrocka na chipsecie intela a winda ma być na SSD (ale to chyba nie ma znaczenia). Powiedzcie, skąd mam pobrać sterowniki ahci - z intela ? asrocka ? czy marvella?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie dot. optymalizacji win7 pod ssd: kiedys czytalem artykul ze win7 mial sam wylaczac pewne operacje ktore nie sa pozadane w przypadku ssd.

domyslam sie ze niepolatany win7 mial problemy z wykryciem czy dany dysk to ssd i dlatego czesc uzytkownikow brala sprawy we wlasne rece i dlatego powstal taki poradnik.

 

ale czy dzisiaj to jest jeszcze aktualne, tzn czy trzeba to jeszcze recznie robic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie wybaczcie, bo pewnie ta informacja w tym mega temacie gdzies jest. ale podobno można włączyć AHCI już podczas instalacji Win7. Do tego trzeba mieć sterowniki , rozpakować je i wrzucić na pena. Podczas instalacji w odpowiednim momencie wcisnąć bodajże F6, zgadza się ? Mam Asrocka na chipsecie intela a winda ma być na SSD (ale to chyba nie ma znaczenia). Powiedzcie, skąd mam pobrać sterowniki ahci - z intela ? asrocka ? czy marvella?

 

To o czym mówisz robi się podczas instalacji Windowsa XP. Nie ma on wbudowanych sterów do SATA wobec czego musisz mu je podać na dyskietce (F6), lub zaintegrować stery SATA z płytką instalacyjną XP (nLite). Mając Windows 7 nie musisz robić nic. Wchodzisz do BIOS, ustawiasz tryb pracy SATA na AHCI i jedziesz z instalacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra, ale czy przypadkiem nie sa to sterowniki od M$ ? moze tylko sygnowane ale skad mam wiedziec czy mam podlaczyc dyski do Intela czy do Marvella. Co w przypadku jak mam SSD podlaczony do Marvella i drugi HDD do intela ? mozna to mieszac ?

 

i generalne pytanie - dyski lepiej sprawuja sie na

 

a) Intel

b) marvell

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...