Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie tylko czy aby na pewno wszystko z nim w porządku? Wynik testu:

OBRAZEK

"31K BAD" - błędne sektory?Dołączona grafika

i wyniki duuuuużo słabsze niż choćby Samsunga prezentowane wyżej. Oj...

 

Jakbyś po prostu sklonował partycje C na nowy SSD to offset (partition alligment) by się skopiował prawidłowy (o ile wcześniej na HDD tez był prawidłowy czyli robiony pod win 7).

Przy prawidłowym offsecie wyniki testu trochę się poprawią. Musisz to zrobić bo będzie kiepska wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, nie odswiezyl mi tapatalk i odpowiedzialem na post ktory juz otrzymal odpowiedz.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez CleaneR
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wersję sterowników rapid storage musisz dopasować do wersji orom ride zainstalowanego w płycie głownej

 

a skąd mam wiedzieć jaka wersja jest do jakiego orom?? szukać na stronie producenta płyty i mieć nadzieję że on dobrał za mnie odpowiednią wersję sterownika??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz, ale ja sie pytam o co innego. doprecyzuje:

czy pomimo tego ze istnieje spare area niedostepne dla uzytkownika (bodajze 7%) to czy zgodnie z zaleceniem producenta przy tworzeniu partycji zostawiacie dodatkowe wolne miejsce zeby kontroler mial latwiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... to czy zgodnie z zaleceniem producenta przy tworzeniu partycji zostawiacie dodatkowe wolne miejsce zeby kontroler mial latwiej...

Ja nie zostawiam. Ale np gdybym tworzył Raid 0 na intensywnie wykorzystywaną macierz to bym zostawił ze względu na brak Trim.

 

Czy zawsze wypełniasz dysk do 100%? Jeśli nie to i tak będzie wolne miejsce więc po co sztucznie go tworzyć.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zostawiam. Ale np gdybym tworzył Raid 0 na intensywnie wykorzystywaną macierz to bym zostawił ze względu na brak Trim.

 

w sumie rozsadnie, przy moim zastosowaniu (system) te 7% powinno styknac

 

Czy zawsze wypełniasz dysk do 100%? Jeśli nie to i tak będzie wolne miejsce więc po co sztucznie go tworzyć.

 

zadales to pytanie, bo myslisz ze dysk wykorzystuje puste sektory nawet nalezace do partycji a tego chyba nie mozesz byc pewien.

ja mysle, ze on nie jest na tyle sprytny zeby interpretowac format partycji ntfs czy innej (i dojsc do wniosku co jest puste),

tylko ze on patrzy na tabele partycji i wykorzystuje obszar nieuzywany na koncu.

ewentualnie moglby patrzec na liste strimowanych sektorow, ale co jak user ma xp?

 

czesciowo moje przypuszczenia potwierdzaja informacje ze samsung 830 niszczy kopie tablicy partycji gpt ktora jest zapisywana na samym koncu dysku.

robi to nawet juz kilkanascie sekund po tym jak ty zapiszesz tam sobie ta kopie.

 

no i sam fakt ze samsung zaleca (w sofcie i w dokumentacji do magician) tez troche to potwierdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadales to pytanie, bo myslisz ze dysk wykorzystuje puste sektory nawet nalezace do partycji a tego chyba nie mozesz byc pewien.

ja mysle, ze on nie jest na tyle sprytny zeby interpretowac format partycji ntfs czy innej (i dojsc do wniosku co jest puste),

tylko ze on patrzy na tabele partycji i wykorzystuje obszar nieuzywany na koncu.

ewentualnie moglby patrzec na liste strimowanych sektorow, ale co jak user ma xp?

 

czesciowo moje przypuszczenia potwierdzaja informacje ze samsung 830 niszczy kopie tablicy partycji gpt ktora jest zapisywana na samym koncu dysku.

robi to nawet juz kilkanascie sekund po tym jak ty zapiszesz tam sobie ta kopie.

 

no i sam fakt ze samsung zaleca (w sofcie i w dokumentacji do magician) tez troche to potwierdza.

 

Jestem tego całkowicie pewien że dane, partycje, itp są dla kontrolera całkowicie przeźroczyste i cokolwiek sobie wymyślisz ty jako użytkownik kontroler zrobi tak jak ma zaprogramowane.

A kontroler wie gdzie są puste komórki i które były ostatnio używane i rozmieszcza dane dbając o równomierne zużywanie się wszystkich komórek dysku. Przestrzeń spare area to nie coś co leży nieużywane do czasu wymiany zepsutej komórki, tylko obszar również aktywny wykorzystywany przy pracy kontrolera. A także zabezpieczenie do pracy przy pełnym dysku.

 

Ludzie nie zawracajcie sobie tym głowy (chyba że z ciekawości). Na tych dyskach (m.in. testy na xtreemsystems) zapisują petabajty danych!

Dysk naprawdę wytrzyma bardzo długo w warunkach domowych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś po prostu sklonował partycje C na nowy SSD to offset (partition alligment) by się skopiował prawidłowy (o ile wcześniej na HDD tez był prawidłowy czyli robiony pod win 7).

Przy prawidłowym offsecie wyniki testu trochę się poprawią. Musisz to zrobić bo będzie kiepska wydajność.

 

Tylko że wyżej opisywałem swoje problemy. Czyli jak dokładnie zrobić tak, aby było wszystko dobrze? Szczerze mówiąc nie mam ochoty stawiać systemu na nowo, ale jak już trzeba będzie...

 

A odnośnie kontrolera Intela - po prostu dysk mam wpięty do portu SATA3 na płycie, potrzeba czegoś jeszcze?

Edytowane przez cezar1125

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie zawracajcie sobie tym głowy (chyba że z ciekawości). Na tych dyskach (m.in. testy na xtreemsystems) zapisują petabajty danych!

Dysk naprawdę wytrzyma bardzo długo w warunkach domowych...

Nie jestem typowym użytkownikiem dużo zapisuje i moje intele x25m które odstawilem do innego kompa jakiś czas temu (przy 10tb zapisanych danych) żyją dalej i nie wygląda żeby miały paść więc można spokojnie trzymać wszystko na ssd i sie nie przejmować

 

H1X/P7320 & Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że wyżej opisywałem swoje problemy. Czyli jak dokładnie zrobić tak, aby było wszystko dobrze? Szczerze mówiąc nie mam ochoty stawiać systemu na nowo, ale jak już trzeba będzie...

 

A odnośnie kontrolera Intela - po prostu dysk mam wpięty do portu SATA3 na płycie, potrzeba czegoś jeszcze?

 

Ty robiłeś przywracanie systemu na innym dysku. To zupełnie inna para kaloszy. Gdybyś dysk sklonował na SSD to MBR byłby skopiowany automatycznie. Mało roboty a wszystko działa jak należy.

 

Tylko najpierw sprawdź alligment partycji na tym HDD nim sklonujesz, bo jak już tam jest nieprawidłowy to taki sam się przeniesie i efekt będzie ten sam.

Instalacja od nowa byłaby najbardziej optymalna ze względu np na automatycznie wyłączone zbędne usługi systemowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: nie wiem jak sprawdzić ten alligment partycji;)

Po drugie: w weekend postawię od nowa system. Domyślam się, że takie rozwiązanie będzie najefektywniejsze, więc poświęcę trochę energii.

 

Chciałem w Acronisie sklonować dysk, ale się wykrzaczało, że dysk klonowany jest większy niż SSD, bo chciał klonować cały HDD. Nie znalazłem sposobu na sklonowanie tylko partycji, dlatego robiłem to inaczej.

 

I również istotne - dotychczasowy HDD po formacie SSD i instalce Win7 ma pozostać tak jak jest w kwestii partycji (aktywna, podstawowa itd.) czy radzicie pozmieniać aby nie było konfliktów? Partycja H (czyli dawna C i tak będzie też formatowana). Wygląda to teraz tak:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podczas instalacji nowego systemu na SSD odepnij wszystkie inne posiadane dyski twarde od mobo. po zainstalowaniu systemu podepnij je z powrotem. jest to najprostsza i najbardziej skuteczna metoda uniknięcia problemów z instalacją. poza tym windows nie będzie świrował i nie będzie na hdd umieszczał danych startowych i itd.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: nie wiem jak sprawdzić ten alligment partycji;)

 

 

I również istotne - dotychczasowy HDD po formacie SSD i instalce Win7 ma pozostać tak jak jest w kwestii partycji (aktywna, podstawowa itd.) czy radzicie pozmieniać aby nie było konfliktów? Partycja H (czyli dawna C i tak będzie też formatowana). Wygląda to teraz tak:

 

Jak nie wiesz jak stronę wcześniej właśnie to pokazałeś, potem post dalej fenfir pytał o to samo a epoxer Wam obu odpowiedział Dołączona grafika

Jak będzie OK zamiast BAD to będzie właściwy alligment.

 

Partycje mogą zostać jak są, i tak priorytet w biosie decyduje z którego system rusza.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

d.

widze, ze w bardzo ladnej cenie jest ssd 128gb vertex 4 128gb.

Za 430zl mam 128gb ssd, ktory szybkosciowo dochodzi do samsungow 830 i M4 a w pakiecie mam sanki i srubki.

Lecz z tego co widze, ludzie nie polecaja OCZtow..

Glownie przez ich faile z agility 3 i vertaxami 3.

Jak to jest w vertexem 4 ? Podobno 5 lat gwarancji, na benchmarkach pisza, ze jest niezawodny niczym M$, ile w tym prawdy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym jest bardzo różnie jednym działa dobrze innym nie. Nie tylko przez poprzednie "faile" ludzie tego nie polecają ale przez obecne i przyszłe.

Wroner zdecydowałeś się już kupiłeś coś czy nadal rozmyślasz ?

 

"na benchmarkach pisza, ze jest niezawodny niczym M$"

 

uśmiałem się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wroner

Sanki kosztują kilka złotych, więc wiele nie oszczędzasz. Samsunga 830 również znajdziesz za 430 zł, choćby we wcześniej podawanym redcoon. W piątek zamawiałem u nich Samsunga, paczka przyszła w poniedziałek więc co do sklepu, to polecam

Edytowane przez Squizz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowalem swojego ssd i ciekawi mnie dlaczego jedna pozycja (4K-64thrd) tak bardzo odbiega od testu z tego watku? podpiety jest po asus p5kr (ofc w ahci).

 

Dołączona grafika

 

Z ciekawosci zrobilem dzisiaj testy swojego samsunga (po prawie 6 miesiacach aktywnego korzystania) i srednio mi sie podobaja te wyniki. Czas dostepu mi sie zwiekszyl dwukrotnie i nie mam pojecia co jest przyczyna. W lutym test wykonalem na mobo asus p5kr (sata2) i 830 z jedna partycja. NIedawno zmienilem platforme na to co mam w opisie (nadal sata2) i dysk zostal podzielony na dwie partycje (nie wiem czy to ma wplyw na czas dostepu):

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Jakies pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-183805-0-39128500-1346954854_thumb.png

 

Niestety po zainstalowaniu Win 7 Pro dalej wyskakuje, tym razem "9K BAD"

Co ciekawe jako, że zrobiłem dwie partycje na tym dysku, na tej drugiej jest jakaś liczba i OK.

Co można z tym zrobić czy ewentualnie nie martwić się tym?

 

Squizz -> Co do Redcoon to swój dysk zamiawiałem w czwartek rano a doszedł kurierem we wtorek także różnie może być.

Edytowane przez fenfir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-183805-0-39128500-1346954854_thumb.png

 

Niestety po zainstalowaniu Win 7 Pro dalej wyskakuje, tym razem "9K BAD"

 

Wyczyściłeś dysk do zera i utworzyłeś partycje w trakcie instalacji czy też może instalowałeś na istniejącej partycji, tylko ją formatując? Z tego co czytałem to Windows7 zakłada partycje od razu z dobrym offsetem, więc Twoja sytuacja jest dosyć nietypowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

katoda -> po odebraniu dysku podpiąłem go jeszcze ze starym dyskiem by go zainicjować i od razu zrobiłem partycje, rozumiem, że jakbym zrobił to z poziomu instalatora byłoby ok?

Jeśli chciałbym to naprawić to pozostaje instalacja systemu od nowa? Jako, że robiłem to dwa dni temu i nie mam ochoty tego robić drugi raz to można to tak zostawić?

Wyczytałem gdzieś, że może to powodować spadki wydajności jak i szybsze zużywanie dysku, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakies pomysly?

 

Wyniki w normie. Zmieniłeś płytę więc widocznie na tej płycie wyciąga mniej i tyle.

Czas dostępu to rzecz bardzo ruchliwa zwłaszcza przy takich niewielkich czasach rzędu 0.1 ms.

 

katoda -> po odebraniu dysku podpiąłem go jeszcze ze starym dyskiem by go zainicjować i od razu zrobiłem partycje, rozumiem, że jakbym zrobił to z poziomu instalatora byłoby ok?

 

Partycje mogłeś utworzyć z poziomu instalatora windows 7 i by było wszystko dobrze.

 

Uruchom instalator Windows 7 , skasuj wszystkie partycje i utwórz je na nowo z poziomu instalatora to rozwiąże problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...