Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jedyna zaleta to szybciej instalujące się aktualizacje?

To mało? Przecież o to chodzi w SSD żeby było szybciej.

 

Ja poradnika nie pisałem, mnie nikt nie pytał...prosili link zamieściłem...od siebie dodam że jedyne co jest zbędne to system win 7 i tak sam wyłącza podczas instalacji + indeksacja plików na każdej partycji

 

EDIT

Jakbyś przeczytał całe FAQ (o którego popełnienia się przyznaje) to dowiedziałbyś się że takie cuda sa zbędne.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pliki osobiste to też typowy magazyn danych. Poprzeniosę pliki spowrotem i zdam relację czy indeks mi wzrósł

EDIT:

Po przeniesieniu plików indeks wzrósł do 7,7 dla dysku. Dzięki za rozwiązanie problemu

 

Nie wiem jak jest u ciebie ale u mnie dysk hdd wyłącza się automatycznie chyba po 10minutach (na oko bo nie mierzyłem dokładnie). I tak dostęp do takich danych osobistych to dostęp do HDD który musi się włączyć a to trwa chwile.

 

PS

 

post-7607-0-02973400-1349210176_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mało? Przecież o to chodzi w SSD żeby było szybciej.

 

Ja poradnika nie pisałem, mnie nikt nie pytał...prosili link zamieściłem...od siebie dodam że jedyne co jest zbędne to system win 7 i tak sam wyłącza podczas instalacji + indeksacja plików na każdej partycji

 

EDIT

Jakbyś przeczytał całe FAQ (o którego popełnienia się przyznaje) to dowiedziałbyś się że takie cuda sa zbędne.

 

Skoro wracamy do noszenia ssd na aksamitnej poduszce to jak sie ma do tego plik swap? Ostatnio musialem go z powrotem wlaczyc bo kilka gier potrafilo sie wykrzaczyc. No ale skoro jest wlaczony to system z niego ciagle korzysta. Przenosic na hdd czy zostawic na ssd? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jakbys mial Ferrari ale jezdzil Maluchem, zeby sie czerwona bestia nie zuzywala. Mozna - oczywiscie, tylko czy to ma sens? Ustaw stala wartosc swapa na np 4GB albo 6GB i ciesz sie z SSD. Juz wielokrotnie bylo to walkowane - musialbys zapisywac dziesiatki gigabajtow danych dziennie a i tak dysk wytrzyma wiecej niz bedziesz go potrzebowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wracamy do noszenia ssd na aksamitnej poduszce to jak sie ma do tego plik swap? Ostatnio musialem go z powrotem wlaczyc bo kilka gier potrafilo sie wykrzaczyc. No ale skoro jest wlaczony to system z niego ciagle korzysta. Przenosic na hdd czy zostawic na ssd? Dołączona grafika

 

Przy dzisiejszych cenach pamięci najlepiej jest po prostu dokupić jeżeli brakuje ;)

 

Pozdrawiam

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to to nie ma nic wspolnego z iloscia ramu, po prostu niektore aplikacje musza miec wlaczony swap bo inaczej sie wykladaja. Pamietam, ze chyba ze stalkerem bylo cos takakiego.

 

Od 2008 roku pliku wymiany na oczy nie widziałem. Cały czas mi mówią o tym ile to gier wymaga tego SWAPa. Osobiście żadnej nie spotkałem, pewnie jakieś są ale to raczej pojedyncze przypadki (S.T.A.L.K.E.R jest małym dziełem kodu więc możliwe, że jest takim "cudem"). Na tym forum jak się poszuka można znaleźć ludzi robiących plik wymiany na RAMDysku. Jeżeli rzeczywiście fizycznej Ci nie brakuje tylko aplikacje się kopią to może warto spróbować?

 

Jak już koniecznie potrzebujesz to tak jak pisali poprzednicy, plik wymiany na SSD - nie ma się co szczypać.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez DeathTomahawk
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I z Titan Quest Dołączona grafika

 

I z Dawn of War 2, Star Wars:The Force Unleashed 2, Photoshop, AutoCad itd. itp. Wyłączenie pliku wymiany jest niezalecane, sporo aplikacji lubiących pamięć potrafi używać pliku wymiany, a jego wyłączenie powoduje niestabilność. Aplikacje są pisane z jego uwzględnieniem, a sam OS potrafi coś tam upchać.

 

Później czytam, że do BF3 4GB pamięci to za mało bo się gra krzaczy, widze sygnaturki z 16GB pamięci bo 8GB to też za mało (no za mało bo plik wymiany wyłączony, a większych strat wydajności nie powoduje). Wtedy ludzie robią plik wymiany w ram dysku. Ja mam standardowy rozmiar pliku stronnicowania na ssd i ciesze się stabilnością aplikacji przy 4GB pamięci (tak, tyle wystarcza do gry w BF3 na ultra). Dziwne, że ci bez pliku wymiany mają większe problemy mimo większej ilości RAM i wyskakuje im komunikat o braku pamięci.

 

Odpowiedź, zostaw "swapa" na ssd.

 

http://blogs.technet.com/b/markrussinovich/archive/2008/11/17/3155406.aspx

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem podejscia niektorych ludzi, najpierw pytaja o polecenie najlepszego dysku, potem debata ze tamten jest o 10mb szybszy od poleconego itp itd. A na koncu sie okazuje ze ktos przenosi wszystkie rzeczy tymczasowe (itd itp) na hdd.

Troche nielogiczne, albo trzymajcie wszystko na ssd albo nie kupujcie jak macie robic takie cuda i potem jest ze myslalem ze bedzie szybciej, lol.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I z Dawn of War 2, Star Wars:The Force Unleashed 2, Photoshop, AutoCad itd. itp. Wyłączenie pliku wymiany jest niezalecane, sporo aplikacji lubiących pamięć potrafi używać pliku wymiany, a jego wyłączenie powoduje niestabilność. Aplikacje są pisane z jego uwzględnieniem, a sam OS potrafi coś tam upchać.

 

Aplikacje nie powinny być pisane z jego uwzględnieniem. To system operacyjny ma zarządzać takimi rzeczami.

Później czytam, że do BF3 4GB pamięci to za mało bo się gra krzaczy, widze sygnaturki z 16GB pamięci bo 8GB to też za mało (no za mało bo plik wymiany wyłączony, a większych strat wydajności nie powoduje). Wtedy ludzie robią plik wymiany w ram dysku. Ja mam standardowy rozmiar pliku stronnicowania na ssd i ciesze się stabilnością aplikacji przy 4GB pamięci (tak, tyle wystarcza do gry w BF3 na ultra). Dziwne, że ci bez pliku wymiany mają większe problemy mimo większej ilości RAM i wyskakuje im komunikat o braku pamięci.

 

Odpowiedź, zostaw "swapa" na ssd.

 

http://blogs.technet...17/3155406.aspx

 

Na 8GB BF3 śmigał jak dziki bez pliku wymiany...
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aplikacje nie powinny być pisane z jego uwzględnieniem. To system operacyjny ma zarządzać takimi rzeczami.

 

 

Nie pisz bzdur bo plik wymiany jest obowiązkowym elementem przy programach połykających każdą porcję RAM z powodu ich konstrukcji (części programów nawet bez niego nie uruchomisz). Wiesz po co? By nie doszło podczas pracy do przepełnienia pamięci i utraty projektu... Zresztą z tego co wiem Windows 7 głupi nie jest i w przypadku kompletnego wyłączenia pliku stronicowania sam go włączy w przypadku awaryjnym. Pierwsza zasada jaką mnie uczono na zajęciach z optymalizacji to ZAKAZ wyłączenia pliku wymiany po to by uniknąć kłopotów z aplikacjami.

 

Chcesz to wyłączaj, ale w przypadku SSD to głupota totalna.

Edytowane przez OCM4n14k
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tru

z 4gb nie ma co podchodzić do tej gry w sytuacji gdy sie ma wyłączonego swapa.

 

Oczywiście mówisz tu o 64bitowym systemie operacyjnym ?

 

Aplikacje nie powinny być pisane z jego uwzględnieniem. To system operacyjny ma zarządzać takimi rzeczami.

 

System operacyjny zarządza całkiem dobrze. Czasami zdarzają się sytuacje że system używa pliku wymiany i w ten sposób zapobiega "zakleszczeniom" jeśli okaże się że dostęp do RAMU jest niemożliwy. Zrzucenie zawartości aktualnej pamięci podczas blue screena to jeden z przykładów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wracamy do noszenia ssd na aksamitnej poduszce to jak sie ma do tego plik swap? Ostatnio musialem go z powrotem wlaczyc bo kilka gier potrafilo sie wykrzaczyc. No ale skoro jest wlaczony to system z niego ciagle korzysta. Przenosic na hdd czy zostawic na ssd? Dołączona grafika

 

Przenoszenie na powolny HDD bez sensu - nie po to kupowałeś SSD. Widzę że masz 4 GB RAM - teraz pamięci są tanie, więc rozbuduj do większej ilości.

 

Z tego co wiem to to nie ma nic wspolnego z iloscia ramu, po prostu niektore aplikacje musza miec wlaczony swap bo inaczej sie wykladaja. Pamietam, ze chyba ze stalkerem bylo cos takakiego.

 

Ma bardzo wiele wspólnego.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem już brać Intela 330 180Gb ale doczytałem ze to dysk na kontrolerze SF , teraz wybór pada na Plextor'a M5S 128GB coś lepszego do 500zł znajdę(samsung 830 doczytałem się problemów z wydajnoscią po zapełnieniu dysku)? Takiego żeby zainstalować system i nie zawracać sobie głową z wymianami firmware i innymi tego typu zabiegami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że nie chce bawić się w zabiegi znane z początków dysków ssd na SF, Mam kingstona 40GB i gdyby nie fakt ze pojemność jest wielce niewystarczająca nic bym nie zmieniał - wydajność i glówne zalety SSD wystarczające

Edytowane przez HeretyK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam o tych dyskach ale cały czas nowe konstrukcje, pewne mankamenty wychodzą po czasie ja juz nie mogę się wstrzymywać dłużej i potrzebuje dysku który będzie przede-wszystkim stabilny, bezobsługowy i możliwie bezpieczny (niezawodny) Mam dwa typy

1. Plextor M5S 128GB

2 Samsung 830 128GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to dwa bardzo dobre typy. Oba typu - zainstalować zapomnieć. Samsung wydajniejszy.

 

 

Intel 330 mimo że SF to solidna konstrukcja, brak problemów i świetny stosunek pojemności do ceny. Wydajnościowo średnia półka więc jeśli priorytetem jest pojemność jest niezłym wyborem.

BTW Sam zamówiłem żonie do starego lapka więc niedługo podzielę się jak śmiga na 6 letnim zabytku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ten dysk w tej cenie to coś na co warto się skusić? --> http://www.gral.pl/K... SATA3_257.html

Czytam i czytam i już mi się pod kopułą zagotowało, więc pytam. I wiem że to SF

 

10 Minut czytania więcej i już wiem że asynchroniczne pamięci go raczej dyskwalifikują.

Sorki za zamieszanie i śledzę temat dalej.

Pozdrawiam

Edytowane przez El Gato
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekam 2 tygodnie na pojawienie się Samsunga 840 w między czasie będę przeglądał alleg... i jak dorwę Intela 180GB 330 za ok 450zł to biorę, obawiam się za nawet 128GB przy kilku większych programach (Virtual Basic, Winbox@XP , CAD, Virtual studio) może okazać się za mało na system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...