Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, czy ten dysk w tej cenie to coś na co warto się skusić? --> http://www.gral.pl/K... SATA3_257.html

Czytam i czytam i już mi się pod kopułą zagotowało, więc pytam. I wiem że to SF

 

10 Minut czytania więcej i już wiem że asynchroniczne pamięci go raczej dyskwalifikują.

Sorki za zamieszanie i śledzę temat dalej.

Pozdrawiam

 

+1 za doczytanie Dołączona grafika

 

Pare groszy więcej i masz na synchronicznych przyzwoity Intel http://www.skapiec.p.../8/comp/4123985

 

 

Ja z kolei chciałbym się dowiedzieć czy OCZ Vertex 2 a dokładnie OCZSSD2-2VTXE120G za 290 pln to dobra oferta?

Szukam przyzwoitego SSD w dobrej cenie.

 

Za stary dysk, za stara konstrukcja by płacić prawie tyle jak za coś nowszego.

 

Ten http://www.ceneo.pl/14565304 będzie lepszy.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś się zepsuło w moim laptopie. Laptop: HP Probook 6465b, dysk Crucial m4 128GB, zatoka na drugi dysk (na same dane) zamiast DVD z Chin.

Z podłączonym SSD w ogóle nie startuje. Mruga diodkami pięć razy co oznacza "general system board error". Po odłączeniu SSD jest w stanie wystartować z pendrive'a. Po podłączeniu przez zatokę też miga diodkami. Dysk działał bez problemu przez kilka miesięcy w tym laptopie. Jeżeli jest podłączony sam dysk na dane, to stara się z niego uruchomić, ale mu nie wychodzi z oczywistego powodu.

Podłączyłem go do serwerka postawionego na Linuksie i tam jest wykrywany bez problemu (a przynajmniej fdisk prawidłowo pokazuje tablice partycji, nie mam tam obsługi ntfsa).

 

Na razie plan mam taki, aby zrobić downgrade firmware, ale nie wiem czy taki numer przejdzie i na razie jestem ograniczony do iPada. W związku z tym czy ktoś mógłby mi wskazać/uploadnąć firmware w postaci pliku iso dla pendrive'a. Znalazłem taki link, ale jak wiadomo iPad... http://edge.crucial.com/firmware/m4/0309/Crucialm4_0309.zip Co to jest? Iso czy exek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest malina, z pełną mocą MarvelaDołączona grafika

 

 

EDIT

Dyski Lite On zdecydowanie zasługują by znaleźć sie wśród polecanych, szczególnie ze względu na cenę/kontroler i ciekawe pojemności będące alternatywą dla często za małych 64ek (80GB) i większych 128ek (160GB) a tańsze od 256. Tutaj jedynym konkurentem jest Intel 330 180GB ale jest na SandForce a nie każdy ma ochote taki dysk kupić.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

myślę, że coś niedobrego dzieje się z moim dyskiem - vertex 3 120GB

konfiguracja:

P8P67pro, i7 2600k, 8GB gskill 1600 cl9 + oczywiście vertex 3 120GB

 

Wydaje mi się, że dysk znacząco zwolnił, a wynik benchmark z hd tune wcale mnie nie uspokaja,

tym bardziej rozstrzał pomiędzy mximum i minimum.

Oczywiście dysk podpiety pod kontroler intela kablem 6Gb/s, w trybie ahci

W czasie wykonywania testu dysk był czysty, i dopiero co zaktualizowany do najnowszego fw.(zaktualizowałam, ponieważ miałam nadzieję, że może to jest powód)

Poniżej wrzucam screen'y

Bardzo proszę o potwierdzenie lub zaprzeczenie zasadności tych obaw

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez ewelinaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ciekawe pojemności będące alternatywą dla często za małych 64ek (80GB) i większych 128ek (160GB) a tańsze od 256.

 

Przydałaby mi się druga, wydajna 160 lub 180'tka. Dlatego wytypowałem Intela, ale przyjrzę się temu LiteOn'owi. SSD 256GB powoli pojawiają się w trochę bardziej atrakcyjnych cenach ale nadal jest to spory wydatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nawet taniej od Cruciala m4 ;}

 

Gdybym nie widział testów samsunga 840 pro to bym już szykował kasę chodź pewnie 840-stka pro 256gb ponad tysia jak nic będzie kosztowała. Przesadzili z ceną

 

W Anglii możne je już zamawiać, cena 210 Funtów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pre ordery Samsunga 840 i porównanie do cen 830

http://www.overclock...subid=&mfrid=14

i w €

http://www.dabs.ie/c...4?q=samsung 840

 

Moim zdaniem ceny wersji nie pro muszą być niższe od 830 inaczej nie będzie szału. Wyższy IOPS ale mniejszy zapis sekwencyjny odstraszą wielu chętnych.

Początkowe ceny pro też pewnie będą mocno zawyżone.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś się zepsuło w moim laptopie. Laptop: HP Probook 6465b, dysk Crucial m4 128GB, zatoka na drugi dysk (na same dane) zamiast DVD z Chin.

Z podłączonym SSD w ogóle nie startuje. Mruga diodkami pięć razy co oznacza "general system board error". Po odłączeniu SSD jest w stanie wystartować z pendrive'a. Po podłączeniu przez zatokę też miga diodkami. Dysk działał bez problemu przez kilka miesięcy w tym laptopie. Jeżeli jest podłączony sam dysk na dane, to stara się z niego uruchomić, ale mu nie wychodzi z oczywistego powodu.

Podłączyłem go do serwerka postawionego na Linuksie i tam jest wykrywany bez problemu (a przynajmniej fdisk prawidłowo pokazuje tablice partycji, nie mam tam obsługi ntfsa).

 

Na razie plan mam taki, aby zrobić downgrade firmware, ale nie wiem czy taki numer przejdzie i na razie jestem ograniczony do iPada. W związku z tym czy ktoś mógłby mi wskazać/uploadnąć firmware w postaci pliku iso dla pendrive'a. Znalazłem taki link, ale jak wiadomo iPad... http://edge.crucial....cialm4_0309.zip Co to jest? Iso czy exek?

 

to jest .zip.

Właśnie miałem podobnie m4 128GB na najnowszym firmware i w 6465b, zawieszka z jakimiś szarymi pasami na ekranie i już nie bootuje. Zrobiłem power cycle w obudowie eSata i znów dysk chodzi bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuc linka, bo nie moge znalezc tam tego dysku w takiej cenie. Na obecna chwile najtaniej widze za 829. Dołączona grafika

 

W tej chwili już też nie widzę. Dobrze, że nie myślałem za długo nad zakupem ;]

Ale znalazłem tu: http://www.notebookmarket.pl/product_info.php?products_id=15894 w podobnej cenie.

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominam tylko ze najnowszy firmware do m4 nie powinno się instalować gdy się ma płytę z UEFI - w/g Crucial.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

 

Na Asrocku Z77 dysk działa na najnowszym firmware, ale po aktualizacji UEFI na 1.60 nie chciało mi go przez chwilę wykryć, dopiero po kilu restartach płyty dysk pokazał się na liście i system z niego wystartował. Także lepiej uważać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafa- W sprawie tego Liteona 80gb. O ile z cenie ok 200-220zł to jak najbardziej hit(wydajność w okolicach kingstona v200 ) to w normalnej cenie ponad 300zł nie ma co się szarpać skoro poniżej 300 jest wspomniany kingston i to o połowę większy... wersja 160gb jest powyżej 700zł... nie widzę tu żadnej okazji ani konkurencji , niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na podstawie testu zrobionego przez Artuditu, wyniki R/W są bardzo podobne, nie pokazał IOPS ale też nie może być dużo więcej skoro ogólną punktacje mam bardzo podobną, zaś w nie punktowanym teście "copy" mam wyniki sporo lepsze.

Wiec nie widzę jakiejś wyraźnej przewagi...

post-11652-0-90847200-1349522615_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli twierdzisz że V200 jest lepszy od Crucial m4 i Plextor M5S, ok Dołączona grafika

 

Lite On 80GB to konstrukcyjnie większy m4. Jest większy o 25% i droższy ok 20%. Czyli minimalnie bardziej opłacalny i trochę też szybszy. Skoro ktoś kupuje ww dyski może chcieć kupić LiteOn w sytuacji kiedy 64GB nie wystarcza a brakuje mu pieniędzy na 128GB wersje.

 

V200 raczej należy do dysków budżetowych podobnie jak wszystkie dyski SF na pamięciach asynchronicznych, i podobnie jak OCZ Petrol i Octane. Ich różna opłacalność to odrębna kwestia.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymaj konie, gdzie napisałem że V200 jest lepszy od M4/M5S?

Napisałem że na podstawie testu Artuditu ten liteon ma wyniki AS SSD zbliżone do V200 - zaprzeczysz temu?

A jest tak dlatego że M4/M5S nawet wersje 64GB mają wyniki lepsze od tego liteona, który jest przecież większy.

O ile z cenie 220 zł to naprawdę było coś, to normalnie ten dysk kosztuje ponad 300zł, więc nie wiem czy jest taki super opłacalny.

Sam przecież wiesz że kontroler to nie wszystko, nie wiem co oni w tym liteonie zrobili ale spodziewałem się więcej, czyli wyników LEPSZYCH od wersji 64GB na tym kontrolerze.Oczywiście to może być problem firmware, ale mimo wszystko jest.

Po prostu jestem trochę zawiedziony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o ugruntowaną pozycje kontrolera. Dysk na Marvelu można spokojnie kupić niemal z zamkniętymi oczami. Mimo różnych firmware na rynku!

Nie chodzi o super opłacalność (była tylko przez chwile w promocji) ale zwyczajnie dysk warty zakupu tak jak jego siostrzane konstrukcje.

 

Oczywiście nie zaprzeczę że w tym teście V200 ma lepsze wyniki. Ale to dysk 128GB - powinien mieć je lepsze.

 

Niestety nie mam teraz żadnych 64GB SSD żeby zrobić porównanie na większej ilości testów. Jeden to za mało by powiedzieć że FW jest słabe.

 

EDIT

Ale obiecuje zrobić więcej testów niż Artuditu bo taki sam dysk dotrze do mnie w przyszłym tygodniu.

 

EDIT2:

Chyba pierwszy test Samsunga 840 non pro w sieci. http://thessdreview.com/our-reviews/samsung-840-series-240gb-ssd-review-the-worlds-first-tlc-ssd-takes-the-stage/

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imho 830 po prostu wyszedł im za dobrze i jest bardzo uniwersalny. Teraz zapewne zakończą produkcję 830 bo marketingowo bardziej opłaca się sprzedawać gorszego 840 za tą samą albo nieco większą cenę lub droższego 840Pro. Czysto marketingowy zabieg. Ale nie ma się co dziwić przecież zarobek jest najważniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artuditu- możesz podać w jakich warunkach chodzi u Ciebie ten Liteon (systemowy? bazy danych?), i ew czy mógłbyś powtórzyć test ASSSD po kilku godzinach spokojnej pracy? Bo dyski po władowaniu naraz dużej ilości GB mogą chwilowo zwalniac(ja np po wrzuceniu 80GB obrazu na dysk dostałem ostre spadki w granicach 20%,ponowny test po ok 1h pracy wrócił do normy.

I czy mógłbyś wkleić z testu również wyniki IOPS (zakładka View).

Ps na alledrogo widziałem ten dysk po 250zł KT, co w sumie wygląda jeszcze ok, może nasze sklepy muszą się po prostu ogarnąć i zejść z ceny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...