Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Długo się przymierzałem się do zakupu SSD i w końcu wybór padł na Samsunga 830 128GB, ale teraz pojawia się pytanie czy na mojej płycie (MSI Neo2 Fir) ten dysk rozwinie skrzydła. Czytałem, że może pracować tylko w trybie IDE http://forum.purepc....20#entry3750122 u mnie jest opcja AHCI ale dla RAID. Ustawiłem tak w biosie i włączyłem w rejestrze i program AS SSD Benchmark dla obecnego HDD wykrywa AHCI (wcześniej było IDE - bad), tylko czy przy takich ustawieniach będzie to dobrze działać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

artuditu- teraz skojarzyłem że ty jedziesz na SATAII, na SATAIII podskoczy odczyt ale reszta jeżeli w ogóle to minimalnie... No cóż poczekamy na testy dysku obywatela Rafy.

Tak a propos wyniku 495pks w as ssd, dzisiaj machnąłem test(80gb danych, systemowy)

 

Rafa: nie wiem co jest z tym liteonem, ale wersja e200 160 gb uzyskuje ponad 800pkt overall w AS SSD, czyli tyle co powinna, jak to Marvell... u artuditu wersja 80gb ok 500pkt, a powinna wg mnie tak koło 600pkt... aż taka różnica z powodu braku sata3? W sumie to tylko punkty:)

post-11652-0-58621200-1349558238_thumb.png

Edytowane przez Gerlath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję kupić dysk SSD do laptopa. Pojemność 120-128GB, ale jest jeden warunek - wysokość 7mm. Co z dostępnych na rynku obecnie dysków możecie polecić? Nie musi to być demon wydajności i tak będzie na pewno szybszy niż standardowy dysk 5200 RPM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V200+ będzie ciekawszym wyborem od V200;

 

Sam używam V200 64GB od marca tego roku; Na dysk systemowy jest ok, oszałamiających osiągów nie uzyskuje (zapis ~90-100MB/s, odczyt 180-200MB/s), system (od piśnięcia pc-speakera) ładuje w 14-16sec - ale po aktualizacji firmaware mi w sumie wystarcza; I tak jest sprawniej niż na HDD;

(Aktualizacja FW to był dobry pomysł, na ori sofcie miał mentalność do "zamulenia się" przy instalacji większych programów/gier - ot instalował coś i praktycznie zamrażał się cały system);

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już się pogubiłem co do tych dysków Kingstona:

 

lepsze V200 czy V+200 na kontrolerze SandForce? Pierwsza strona poradnika doradza V200,koledzy kilka postów wyżej V+200.

 

Proszę o poradę, bo problem mnie przerósł.

 

Może zapytam też inaczej: jaki jest na chwilę obecną najtańszy rozsądny dysk w rozmiarze 64GB i 128 GB? Mogę wydać odpowiednio 170 i 300 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na terenie UK -z tego, co widzę:

"Delivered FREE in the UK"

Do Polski £25

 

Jakbys przeczytal dokladnie to bys doczytal ze dostawa jest darmowa przy zamowieniach powyzej 25L.

 

Panowie Samsung 830 256GB juz za £116.99 na Amazonie uk z dostawa do PL http://www.amazon.co...duct/B007BBQQ04

 

Niestety cena juz wrocila do "normalnego" poziomu, 147L. Dołączona grafika

Mi sie udalo jeszcze kupic po starej cenie, 119,91L wyszlo. :)

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/dysk-ssd-samsung-830-series-mz-7pc128b-ww-502260/

 

samsung 830 128GB (bulk) za 409 + przesyłka z gwarancja 3 lata

 

na amazonie za 73L wersja pudełkowa ale czy dobrze widze, ze gwarancje tam kupuje sie osobno? czy jest to tylko dodatkowa gwarancja ponad ta od producenta?

macie jeszcze jakieś ciekawe oferty na ten dysk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już się pogubiłem co do tych dysków Kingstona:

 

lepsze V200 czy V+200 na kontrolerze SandForce? Pierwsza strona poradnika doradza V200,koledzy kilka postów wyżej V+200.

 

Proszę o poradę, bo problem mnie przerósł.

 

Może zapytam też inaczej: jaki jest na chwilę obecną najtańszy rozsądny dysk w rozmiarze 64GB i 128 GB? Mogę wydać odpowiednio 170 i 300 PLN.

 

Z tych Kingstonów w tej cenie z małym wskazaniem na V+200. W normalnych zwykłych cenach jest kompletnie nie opłacalny. Nie dość że asynchroniczny to mała pojemność - nie wplywa to dobrze na wydajność.

Jak promocja przeminie to V200 w obu pojemnościach, tak jak na 1 stronie. Miej jednak świadomość że to dyski budżetowe, cudów nie oczekuj.

Gdybyś jednak mógł dołożyć trochę do 120ki (a na prawdę warto)to jest Intel 330 120GB http://www.skapiec.pl/site/cat/8/comp/4123985 na pamięciach synchronicznych z porządnym firmware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli ostatecznie - do HTPC taki dysk:

 

http://www.agito.pl/...ttr=4268-433193

 

W cenie do 180 PLN będzie najlepszym wyborem?

 

 

Do desktopa zgodnie z radami kolegów pociułam na coś lepszego.

Edytowane przez dr.elich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena zaporowa za tego plextora 1149zł http://www.alternate...B_M5P/1025076/?

 

W ABCDacie cena PX-256M5P jest ustawiona teraz na 748 zł netto, czyli 920 zł brutto, ale towaru jeszcze nie ma, a status "Oczekiwana Data Dostawy" ustawiony jest na 5. października, czy 3 dni temu :)

Cena więc może się zmienić. Dam znać jak będzie dostępny u dystrybutora, bo sam w niego celuję :)

 

"Celuję" to może za dużo powiedziane, bo to zależy, hehe.

Mam jeszcze złoma na E8200 i P5K/E-WiFi na SATA2 i coś mi RAID0 na starych HDD zaczyna szwankować, więc idea była, żeby zapodać SSD, powiedzmy, rozwojowo, 256GB, który w przyszłości będzie wrzucony na nowsze mobo z SATA3. Windows 7 oczywiście.

Myślałem o Samsungu 830 256 GB, ale niższe ceny na Allegro odstraszają, bo w zasadzie wszystkie te dyski tam poniżej 800 zł to wyciągane z laptopów (stąd np. 2 lata gwarancji, a nie 3, które daje producent) i nie z polskiej dystrybucji. Polski serwis Samsunga generalnie nie przyjmuje reklamacji gwarancyjnych od użytkownika końcowego, a tylko za pośrednictwem sprzedawcy.

Pogrzebałem i wynalazłem M5S Plextora, a za tym trafiłem na M5 Pro.

 

O ile cenę i te gwarancje Sama jeszcze można jakoś tam przeżyć, bo to raczej dobre konstrukcje to zmartwiły mnie wynikające problemy z połączenia SSD i np. TrueCrypta. Używam tego softu jeszcze od wersji 5.1 i jestem z nim emocjonalnie związany, ale do tej pory szyfrowałem nim tylko talerze.

 

Tu i ówdzie czyta się nie dobre informacje o mariażu SSD i TC -- spadki wydajności o skali bardziej niż niepokojącej.

 

Stąd pytanie/-a: Jak to jest naprawdę i czym szyfrować SSD?

TPM i BitLockera nie mam (może w przyszłości).

 

Będę wdzięczny za wszelką pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam podałeś linka gdzie jest info o tym :)

http://www.samsung.com/pl/support/html/warrantyinformation/warrantyinformation2.html

 

Oczywiście Samsung ma procedury przyjęcia produktu na serwis gwarancyjny w przypadku np. wcześniejszej upadłości sprzedawcy.

 

Reasumując: Kupujesz w UK, to serwis gwarancyjny organizuje sprzedawca z UK, a nie Samsung Polska czy Samsung UK.

Inną sprawą jest jak to naprawdę wygląda w praktyce, bo można się domyślać, że być może serwis w Polsce jednak by się takim sprzętem zajął.

Znając Sama to nie, ale lokalne serwisy mogą mieć swoje myki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...