Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki rafa za zwrócenie uwagi. Czytywałem te twoje "wypociny" wieloktronie dawniej. Ostatnio punktów faq rzeczywiście nie przejrzałem. Czyli cały temp wraca na ssd. A poniżej wyniki testu. Dobrze jest? (to pytanie zawsze mi się głupie wydawało, system i tak zapiep**a że aż miło Dołączona grafika )

post-120684-0-62501100-1352125170_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coś nie do końca te Twoje wyniki. Parę stron wcześniej pisałem o funkcji Cool'n'Quiet i czymś tam jeszcze do wyłączenia na chipsecie AMD. Może pomoże.

 

EDIT

Dokładnie to było tutaj

 

Nowsze chipsety AMD nie odstają od Intela.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porobione, niestety nie pomogło. Korzystam z lekko okrojonego Windows SevenLight v3. Z tego co patrzyłem nic istotnego nie jest w nim wyłączone, aczkolwiek, może warto spróbować instalacji zwykłej wersji? Dysk mam podzielony na 2 partycje 50/50 ale to nie może robić problemu, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szybka piłka. Szukam jakiegoś taniego ustrojstwa ~128GB do HTPC, bo szlag mnie trafia, gdy się to przez 2 minuty uruchamia/wybudza. Zwłaszcza, gdy żona nad uchem marudzi, że "czemu to się ten youtube/kino/cokolwiek tak długo uruchamia i w ogóle nie działa" Dołączona grafika .

 

No i teoretycznie wszystko wiadomo, 830-ka za ~380zł to teraz (po kodach, przespałem) jedyny słuszny wybór do wydajnego kompa. Ale jak tak zerkam na ceneo i widzę za 280zł GoodRam PRO 128GB, to się zastanawiam, czy Samsung to nie overkill do HTPC? (pierwsza strona tematu nie pomaga, bo Kingstona za 300 już nie widać) Niby tylko stówka różnicy, ale jeśli przeliczyć to na Ciechany, to robi się gratisowe zaopatrzenie na kilka ładnych wieczorów i trochę szkoda (Ciechanów, oczywiście)...

 

Warto się w to pakować? Z gnębionym publicznie Agility 3 w innym kompie jakoś żyję i jestem wręcz super zadowolony, jak to śmiga...

 

PS. Niesamowite, swoją drogą, jak to się do natychmiastowej reakcji SSD przyzwyczaić można.

PS2. Test 64GB (http://www.purepc.pl...sk_ssd?page=0,9) widziałem, ale tam (jak to na już nieco antyk przystało) z innymi antykami był zestawiany i niewiele to dziś wyjaśnia.

PS3. HTPC, jak widać poniżej, już nieco wiekowy (choć nadal spokojnie wystarczający), więc SATA2 ogranicza tu sens pakowania się w gadżety

Edytowane przez LordFury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A 80GB? http://www.ceneo.pl/...ab=click_scroll

 

BTW

Mój 40GB Kingston tak sprawnie podnosi system i aplikacje że nie jeden dużo nowszy dysk mógłby w tym zawstydzić. Niesamowite jak Intel zoptymalizował do tego firmware!

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki rafa za zwrócenie uwagi. Czytywałem te twoje "wypociny" wieloktronie dawniej. Ostatnio punktów faq rzeczywiście nie przejrzałem. Czyli cały temp wraca na ssd. A poniżej wyniki testu. Dobrze jest? (to pytanie zawsze mi się głupie wydawało, system i tak zapiep**a że aż miło Dołączona grafika )

post-120684-0-62501100-1352125170_thumb.jpg

 

Masz tutaj porównanie z 830 na puszczoną na Sata2 na P55.

http://scr.hu/0ra4/isoz3

 

Przy okazji po lewej Vertex Plus :D Swoją drogą dziwne, że mam wyższy wynik w AS-SSD od ciebie :> Wrzuć może najnowsze sterowniki do intel mass storage (1-2 strony wcześniej ktoś tutaj podawał linka)

 

Po przesiadce osobiście nie widzę różnicy w wydajności in plus (realnie odczuwalnej). No może system wstaje 1 sekundę szybciej ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka ciekawostek na temat samsung 840 pro 256gb.

 

W sprzedaży na newegg pojawił się 6.11 a tu pierwsze wyniki wydajności szczęśliwego użytkownika:

http://forums.anandtech.com/showthread.php?p=34213295

 

Samsung dorzuca grę Assassin’s Creed III do serii 840 pro:

http://www.techpowerup.com/175114/Samsung-Bundles-Assassin%E2%80%99s-Creed-III-with-Select-Samsung-840-Pro-SSDs.html

 

Wczoraj w polskim sklepie widziałem 4 szt. na stanie:

http://www.darmacz.pl/index.php?main_page=product_info&products_id=1708

 

Przyznać się kto kupił? :P

 

Osobiście miałem kupować 830 256 gb którą przez chwilę widziałem nawet za 640 zł ale zaszalałem i zamówiłem 840 pro, powinna mi przyjść w przyszłym tygodniu. Stwierdziłem że nowa konstrukcja wolniej się zestarzeje i tak będzie bardzo szybko nawet na sata II.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, spróbuję za chwilę przełożyć go pod SATA II. Jak wyniki będą lepsze to...cóż, o ile pamiętam u mnie za sata III odpowiada marvel.

 

To samo. Dobrze, że to ssd i mimo wszystko sys wstaje szybko, tak więc pobawiłem się trochę w biosie. Mimo wszystko nic się nie zmienia. Zyskałem trochę na zapisie 4k-64 (cokolwiek to jest). Stracona walka. I tak jest dobrze, kiedyś wrócę do Intela i się skończą głupie problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przesiadce osobiście nie widzę różnicy w wydajności in plus (realnie odczuwalnej)

A ja mam ciekawe spostrzeżenia po zmianie Plextora m2s na Intela 330. Plextor był odpowiednikiem Cruciala C300, całkiem przyzwoita konstrukcja ale w zestawieniu z Intelem trochę przegrywa.

Czuć sporo wyższy iops 330ki, bo nie przydławia go nadmiar zadań. Nie mówię że Plextor przycinał ale dłużej zajmowało mu poradzenie sobie z większą ilością zadań. Ale w końcu jest to konstrukcja sporo starsza.

Oczywiście transfery liniowe Intela można włożyć między bajki (jak to z SandForce) jednak to niezły dysk z średniej półki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka ciekawostek na temat samsung 840 pro 256gb.

 

W sprzedaży na newegg pojawił się 6.11 a tu pierwsze wyniki wydajności szczęśliwego użytkownika:

http://forums.anandt....php?p=34213295

 

Samsung dorzuca grę Assassin’s Creed III do serii 840 pro:

http://www.techpower...0-Pro-SSDs.html

 

Wczoraj w polskim sklepie widziałem 4 szt. na stanie:

http://www.darmacz.p...roducts_id=1708

 

Przyznać się kto kupił? Dołączona grafika

 

Osobiście miałem kupować 830 256 gb którą przez chwilę widziałem nawet za 640 zł ale zaszalałem i zamówiłem 840 pro, powinna mi przyjść w przyszłym tygodniu. Stwierdziłem że nowa konstrukcja wolniej się zestarzeje i tak będzie bardzo szybko nawet na sata II.

 

A kupowałeś już tam coś wcześniej. Sklep wygląda mało solidnie, ale ma fajne ceny. Sam się zastanawiam nad 128gb 840pro. W innych sklepach jeszcze nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam ciekawe spostrzeżenia po zmianie Plextora m2s na Intela 330. Plextor był odpowiednikiem Cruciala C300, całkiem przyzwoita konstrukcja ale w zestawieniu z Intelem trochę przegrywa.

Czuć sporo wyższy iops 330ki, bo nie przydławia go nadmiar zadań. Nie mówię że Plextor przycinał ale dłużej zajmowało mu poradzenie sobie z większą ilością zadań. Ale w końcu jest to konstrukcja sporo starsza.

Oczywiście transfery liniowe Intela można włożyć między bajki (jak to z SandForce) jednak to niezły dysk z średniej półki.

 

Właśnie zastanawiam się nad dyskiem ssd do laptopa (sata 3).

Rozważam samsunga 830 256gb lub właśnie intela 330 180gb.

Ogłądałem kilka testów w sieci i wyniki bardzo odbiegają od siebie. W niektórych zdecydowanie przegrywa intel innym razem różnic praktcznie brak.

Jak jest w rzeczywistości. Czy ktoś miał do czynienia z jednym i drugim dyskiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale właśnie tak wyglądają różnice między SSD, w jednych zastosowaniach mogą być duże a w innych w praktyce niezauważalne.

Samsung na pewno jest wydajniejszy, to nie ulega wątpliwości. Ale do odpalania www to "byle co" wystarczy. Zależy co, jak dużo i często robisz na tym laptopie. Im intensywniej z niego korzystasz (i więcej rzeczy na raz) tym przewaga 830 będzie większa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa... no to lipa :P Nie przyszło mi do głowy, że może być bez SATA3... :)

 

Niemniej jednak to też nie wyjaśnia dlaczego system mi się tak długo uruchamia - tzn. nie długo, ale bez rewelacji. Podczas ładowania dysk w większości "myśli" nic nie wczytując... da się to jakoś poprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa... no to lipa Dołączona grafika Nie przyszło mi do głowy, że może być bez SATA3... Dołączona grafika

 

Niemniej jednak to też nie wyjaśnia dlaczego system mi się tak długo uruchamia - tzn. nie długo, ale bez rewelacji. Podczas ładowania dysk w większości "myśli" nic nie wczytując... da się to jakoś poprawić?

 

Współlokator kupił sobie jakiegoś Xonara ostatnio. Win 8, SSD od Kingstona(V+200). Po instalacji karty i sterowników +10 sek. do startu systemu.

 

Takie życie. Czasem sprzęt musi się zainicjować i Windows nie umie ruszyć bez tego dalej.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...