Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

szukam dysku ssd do pracy (8-12h/dzien):

- glownie pliki eclipse (male, sporo) spiete z svn'em, czesto przeszukiwane

- praca z maszyna wirtualna

 

wydaje mi sie, ze zmiescilbym sie z 64GB, ale zdecydowalem sie na 120-128GB

nie gram i nie bede grac. czas ladowania systemu (linux) nie jest istotny Dołączona grafika

 

co polecacie?

znalazlem oczywiscie samsung 830/840(warto doplacac za nowosc?) ,intel 330 i crucial m4 - wszystkie 128GB

btw: moge zaczekac z zakupem do miesiaca, jesli warto ;)

Edytowane przez kszychooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem, panowie. Potrzebuję Waszej pomocy. Otóż sprawiłem sobie budżetowego liteona e200 160gb i nie zadowalają mnie wyniki w benchmarkach (na przykładzie as ssd) Dołączona grafika

Udało mi się poprawić niektóre:

 

- po zmianie sterownika od microsoftu na intela o 53MB/s wzrósł odczyt 4k-64

 

storahci.sys

seq 493/245

4k 25/46

4k-64 220/185

 

iaStorA.sys

seq 493/245

4k 26/49

4k-64 273/161

 

po "wyłączeniu opróżniania buforu zapisu"

 

iaStorA.sys

seq 493/245

4k 26/49

4k-64 273/220

 

Jest nieźle, ale wciąż daleko do wyników zapisu 4k (86 MB/s) osiągniętych w tej krótkiej recenzji: http://www.xfastest....hread&tid=75363

Daleko nawet to wyniku, który osiągnął kolega rafa na wersji 80GB (64MB/s) http://forum.purepc....10#entry3761132

 

Nie sądzę, aby była to wina płyty - kontroler w p67 pro3 nie jest chyba gorszy od tego z z77 fatal1ty, ani maximusa III. Macie jakiś pomysł?

Edytowane przez Auguste Rodin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czym stawiany system? Włącz AS SDD i zobacz u góry w okienku czy partycja jest OK i czy dysk pracuje w trybie SATA- powinieneś tam mieś 2xOK na zielono. Jakby co wklej zrzut z programu.

W p67 jest już ten sam kontroler co w nowszych więc nie powinno być różnic, a masz podpięte do SATA3 sądząc z przesyłów Seq.

Edit:

Ew. możliwe jest że jak robiłeś test po wrzuceniu dużej ilości danych to wyniki mogą być niskie, ale to mija raczej szybko ok 30 min max.

Edytowane przez Gerlath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czym stawiany? Nie jestem pewien, czy dobrze zrozumiałem - OS jest zainstalowany na innym dysku, partycja jest wyrównana, a kontroler działa w trybie AHCI. Test zrobiłem na czystym dysku (swoją drogą podpiętego do kontrolera intela, nie marvella).

 

post-195644-0-42688800-1352713758_thumb.png

 

A, sterownik najświeższy - 11.6.0.1030. W zasadzie nie sprawdzałem innych (za wyjątkiem dostarczanego z systemem).

Edytowane przez Auguste Rodin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też robiłem testy na P67 tyle że od Asusa (P8P67pro).

Załóż partycje na nim jeszcze raz. Oczywiście pod zarządzaniem dyskami w win 7, formatowanie szybkie, domyślna wielkość alokacji.

 

 

BTW dlaczego nazywasz go budżetowym? W żadnym wypadku taki nie jest!

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.

 

Miesiąc temu nabyłem Samsunga 830 128GB.

Komputer pracuje dziennie ok.10-12 godz.

Smart w Aidzie64 pokazuje czas pracy dysku 350 godz.. i zapis ok. 650GB

Komputer pracuje głównie jako przeglądarka stron internetowych.

Nie przerzucam dużych plików.

Na dysku zajęte jest ok. 35GB.

Indeksowanie, defragmentacja, super fetch wyłączone (zgodnie z zaleceniem Samsung Magician)

 

Skąd się biorą zapisy na poziomie 20GB dziennie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auguste Rodin:

Widzę ew różnicę w zapisie 4K, i poszukiwania wyników dały dwa podstawowe wyniki - takie jak Twój, ok 46, i większy ok 66. Co wskazuje albo na różny firmware, ew może coś z domyślną wielkością alokacji(?), bo w różną budowę dysków to raczej .... choć różne komponenty w dyskach też mogłyby wpływać- oczywiście wtedy byłby do nich (dysków)różny firmware...

A tak w sumie- o co kaman? Okolice 800pkt w ASSSD to ładny wynik jak za 160GB w cenie 400zł.

Wiem że ciekawość zżera :). Tak a'propos zrób test COPY i porównaj sobie do tej Twojej chińskiej strony- może się okazać że Twoje wyniki nie są wcale gorsze, a to właśnie test symulujący praktyczną wydajność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.

 

Miesiąc temu nabyłem Samsunga 830 128GB.

Komputer pracuje dziennie ok.10-12 godz.

Smart w Aidzie64 pokazuje czas pracy dysku 350 godz.. i zapis ok. 650GB

Komputer pracuje głównie jako przeglądarka stron internetowych.

Nie przerzucam dużych plików.

Na dysku zajęte jest ok. 35GB.

Indeksowanie, defragmentacja, super fetch wyłączone (zgodnie z zaleceniem Samsung Magician)

 

Skąd się biorą zapisy na poziomie 20GB dziennie???

 

Ile masz ramu i jak duży ustawiony plik wymiany? Rzeczywiście sporo tych danych "znikąd".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kysiol

Mam podobnie, dysk od początku września, zapis 550GB. Normalnie działam, nie boje sie przerzucać dużych plików. Zajętość 95GB (wolne 25). Jedyne co zrobiłem to odpaliłem Samsungowego Magika.

Zawsze mam pełno zakładek w Chromie włączonych, może przez to ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kuebk

 

Sam się dziwię, że wcześniej o tym nie pomyślałem.

Znalazłem jeden program, wgrany cichcem przez syna, który generował niezły ruch na dysku mimo iż wcale nie był uruchomiony. O szczegóły nie pytajcie..Dołączona grafika wywaliłem go z kompa i wygląda na to że jest lepiej. Sporo ruchu generuje jeszcze internet security ale na to to raczej już nic nie poradzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uTorrenta znalazłeś ? Dołączona grafika

na IS poradzisz - wywal to i zainstaluj MSE + firewall Sygate.

 

1. wracając do tematu, 840 to 2bpc NAND a 840pro 3bpc NAND. czy ktoś mógłby dokładniej wyjaśnić? W recenzji na purepc.pl jest napisane, że to niby zwiększa wydajność ale mi coś to nie pasuje. Z tego co wyczytałem, to ma to dawać większa pojemność na tej samej wielkości kawałku czipa.

 

2. czemu Samsung 830 64GB kosztuje 325 zł a 128GB 385 zł ??

http://allegro.pl/samsung-dysk-ssd-128gb-seria-830-mz-7pc128b-ww-i2757109868.html

http://allegro.pl/listing.php/search?string=samsung+830+64GB&category=2&sg=0&order=p&change_view=1

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. wracając do tematu, 840 to 2bpc NAND a 840pro 3bpc NAND. czy ktoś mógłby dokładniej wyjaśnić? W recenzji na purepc.pl jest napisane, że to niby zwiększa wydajność ale mi coś to nie pasuje. Z tego co wyczytałem, to ma to dawać większa pojemność na tej samej wielkości kawałku czipa.

 

2. czemu Samsung 830 64GB kosztuje 325 zł a 128GB 385 zł ??

http://allegro.pl/sa...2757109868.html

http://allegro.pl/li...p&change_view=1

 

Pomieszałeś fakty. 3 bity na komórke zmniejszają wręcz wydajność a jedynie koszt uzyskania większej pojemności jest niższy. Tańsze dyski ale moga być wolniejsze.

A tu dokładnie opisane co i jak http://www.anandtech.com/show/6337/samsung-ssd-840-250gb-review/2

 

64GB sa już od 269zł

A czemu tyle kosztują? Tzn? Chodzi Ci o zbliżona cenę obu wersji?

W końcu obudowa i kontroler + cache są takie same. Zmienia się tylko ilośc pamięci NAND więc koszt mniejszej pojemności nie może być dwa razy niższy. Ogólnie 64 i mniejsze dyski sa najmniej opłacalne w produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem w posiadaniu dwóch dysków, 13 miesięcznego Cruciala M4 i nowego Plextora M5S, każdy 64GB. Nie wiem, który dysk podpiąć do którego komputera, głównie ze względu na stare mostki płyt głównych. Dlatego mam takie pytanie: czy różnica pomiędzy tymi ssd będzie odczuwalna na SB710 i czy warto wymienić płytę drugiego komputera z ICH7 biorąc pod uwagę, że będzie służył jedynie do przeglądania internetu, ew. czasem jakaś praca w ms office itp.? Czytałem FAQ, ale nie znalazłem tam jednoznacznej odpowiedzi jak bardzo te mostki ograniczają dysk i czy tylko w benchmarkach, które nie bardzo mnie interesują. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ww prac spisze się równie dobrze to co masz już teraz. Zmiana na nowszą płytę nie da odczuwalnego wzrostu tylko ze względu na mostek.

Chyba że za tym przyjdzie nowszy wydajniejszy procesor który też podniesie komfort pracy. Ale to już zupełnie inna kwestia. I nie do przeglądania Internetu czy office, sens byłby gdybyś robił jakieś bardziej wymagające rzeczy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli tacie dam Plextora, ma dłuższą gwarancję, różnicy nie odczuje. A sobie zostawię Cruciala do czasu zmiany platformy i kupię coś z większa pojemnością,

na początku mi się wydawało, że 64GB wystarczy, ale ps, 3ds, wszystko trochę waży. Serdecznie dziękuję, rozwiałeś moje wątpliwości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Nośniki półprzewodnikowe ostatnimi czasy wyraźnie zyskały na popularności, co zawdzięczamy głównie spadającym cenom, dlatego nawet w komputerze za 2000-2500 złotych można spokojnie uwzględnić SSD o pojemności 60 albo 120 GB. Większość użytkowników wybiera dysk z przeznaczeniem na instalację systemu operacyjnego, najpotrzebniejszych programów oraz kilku ulubionych gier. Jako magazyny plików takie urządzenia na razie funkcjonują sporadycznie, gdyż jest to kompletnie nieopłacalny interes. Z drugiej strony, zapełnienie 120 GB nośnika w 90% okazuje się zadziwiająco proste... I tutaj rodzi się intrygujące pytanie: czy i jak bardzo negatywnie na wydajność naszego dysku wpływa taka sytuacja? SSD testujemy na łamach PurePC regularnie, aczkolwiek dzisiaj postanowiliśmy ocenić nośniki właśnie od tej strony. Wypełniając SSD danymi kolejno w 30, 60 oraz 90% i dopiero wtedy wykonując pomiary, sprawdziliśmy czy nowoczesne nośniki faktycznie zwalniają. Testy wykonaliśmy na sześciu popularnych urządzeniach: OCZ Vertex 4, Samsung SSD 830, Corsair Perfromace Pro, Crucial M4, OCZ Agility 3 i SanDisk Extreme - wszystkie w rozmiarze 120-128 GB.

Czy dysk SSD zwalnia po zapełnieniu? Test obciążeniowy

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobom, które kupują OCZ Petrol 128 GB radzę od razu uaktualić Firmware do v3.15 za pomocą prostego narzedzia ze strony OCZ.

 

U mnie dysk z Firmware "1413" (cokolwiek to oznacza) pochodził 2-3 miesiące, po czym BIOS zaczął mieć problemy z jego znajdowaniem :( Uaktualnianie wymazało wszystkie dane z HDD już nie mówiąć o "cudach wiankach" jakie trzeba było przed tym uaktualnieniem przeprowadzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...