Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś/jutro odbieram drugiego lapka i chciałbym tam oczywiście wrzucić SSD. Moim pewniakiem był Samsung 830 128GB, ale gdzieś mi się napatoczyło, że nie jest to najlepszy wybór do laptopów ze względu na duży pobór mocy w porównaniu do konkurencji. Sprzęt jest z kategorii budżetowych, ma robić jako "wyjazdowy", ale niestety posiada małą, nie wymienialną baterię. Co w takim razie można rozważyć w miejsce tego Samsunga? Osiągi nie są priorytetem, chciałbym wydajny dysk, ale energooszczędność stoi oczko wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

analizując test 840 dotarło do mnie że coś jest nie tak z raidem postawionym na vertexach o których pisałem na poprzedniej stronie. chodzi mi o wyniki testu 4k:

 

pojedynczy vertex 4:

Dołączona grafika

 

raid 0 2xvertex 4:

Dołączona grafika

 

 

 

jest jakiś sposób na to żeby podciągnąć wynik 4k przy raid??

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś/jutro odbieram drugiego lapka i chciałbym tam oczywiście wrzucić SSD. Moim pewniakiem był Samsung 830 128GB, ale gdzieś mi się napatoczyło, że nie jest to najlepszy wybór do laptopów ze względu na duży pobór mocy w porównaniu do konkurencji. Sprzęt jest z kategorii budżetowych, ma robić jako "wyjazdowy", ale niestety posiada małą, nie wymienialną baterię. Co w takim razie można rozważyć w miejsce tego Samsunga? Osiągi nie są priorytetem, chciałbym wydajny dysk, ale energooszczędność stoi oczko wyżej.

 

alternatywą może być plextor m5s lub m3 (ten drugi w dobrej cenie jest na esc.pl). m3 jest ednym z najbardziej energooszczędnych. Inna sprawa, że w teście na notebookcheck.pl różnica między m5s (najdłużej działał na baterii) a 830 to około 10 minut w czasie działania baterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-12993-0-76035400-1353428418_thumb.jpg

 

Wrzuciłem Intel Rapid najnowszy jaki się da pod mój chipset czyli 10.8 Trochę lepiej. Tylko widzę, że czas dostępu przy odczycie macie lepszy na SSD 830. Przejmować się tym?

 

Za to mam problem. Pewnie kara, że nie chciało mi się instalować od nowa systemu Dołączona grafika Jak uśpię Windowsa, to się budzi na kilka minut, potem usypia i tak w kółko. Przed przeniesieniem systemu na SSD było ok.

edit: To Samsung Magican - wyleciał z autostartu.

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alternatywą może być plextor m5s lub m3 (ten drugi w dobrej cenie jest na esc.pl). m3 jest ednym z najbardziej energooszczędnych. Inna sprawa, że w teście na notebookcheck.pl różnica między m5s (najdłużej działał na baterii) a 830 to około 10 minut w czasie działania baterii.

 

10 minut może nie dużo, ale w porównaniu do dysku tradycyjnego to daje pół godziny - gra zdecydowanie warta świeczki. Ale mimo wszystko problem rozwiązał się chyba sam. Dysk w środku musi mieć 7mm więc zostaje Samsung.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekaw czy 840pro będzie tak samo się sprawdzało

840 pro podobno padają strasznie. W komentarzach do artykułu Caleba są linki to potwierdzające. Miejmy nadzieję, że to tylko wina FW i to poprawią.

 

Posted via Tapatalk @ Evo 3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

840 pro podobno padają strasznie. W komentarzach do artykułu Caleba są linki to potwierdzające. Miejmy nadzieję, że to tylko wina FW i to poprawią.

 

Uparcie gniotę naszego sampla testami najróżniejszymi (128 GB), może padnie to będzie do kolekcji, ale na razie nie przejawia takich chęci ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już raczej nie dostaniesz wersji 80GB w normnalnej cenie, na esc był za 249 + 20zł kurier.

 

Patrzę na pudełko i nie widzę, żadnego importera ani dystrybutora więc nie mam pojęcia skąd się wzięły w PL - cięzko dostępne i osiercocone w ofgercie loiteona ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już raczej nie dostaniesz wersji 80GB w normnalnej cenie, na esc był za 249 + 20zł kurier.

 

Patrzę na pudełko i nie widzę, żadnego importera ani dystrybutora więc nie mam pojęcia skąd się wzięły w PL - cięzko dostępne i osiercocone w ofgercie loiteona Dołączona grafika

 

Dystrybutorem jest ab.pl niestety w cenniku na razie jest status na zamówienie.

a tanie 160 są z takej promocji

" Przy zakupie 5szt Plextor SSD 256MB - 1szt Liteon SSD 160GB za 1zł"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

840 pro podobno padają strasznie. W komentarzach do artykułu Caleba są linki to potwierdzające. Miejmy nadzieję, że to tylko wina FW i to poprawią.

Nie "padają strasznie" tylko padło kilka egzemplarzy testowych w dwóch serwisach (anand,HardOCP).

 

Taka jest oficjalna informacja na ten temat:

"Samsung is claiming that the issue is a firmware bug and they already have a fix for it (supposedly no retail drive should have shipped with the broken firmware). We'll be getting samples with the new firmware soon."

DXM02B0Q - to było fw na którym dyski padły. Użytkownicy co już kupili swoje dyski potwierdzają obecność nowszego DXM03B0Q - 840pro

Dla 840 (non pro) testowe było DXT05B0Q a sklepowe wersje mają nowsze również.

 

Także nie ma co panikować, jak na razie nie było żadnych padów więcej i wygląda na to że Samsung ma racje że to problem wyłącznie FW.

 

@Caleb - Twój egzemplarz nie jest oficjalnie testowy więc pewnie jest już nowe, mógłbyś potwierdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

No to super, że to jednak była wina sampli testowych :)

 

BTW wracając do 830 to ten wykres mnie zniszczył:

Dołączona grafika

 

I, że to niby SSD są złe bo umierają. 830 zdaje się nie wiedzieć o co chodzi... :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czy to jakaś autosugestia, ale mam wrażenie, że Opera mi szybciej chodzi odkąd mam SSD. Co prawda mam zawsze masę zakładek otwartych, ale z drugiej strony wydaje mi się, że przecież podczas przeglądania stron www - wszystko idzie do RAMu. Chodzi mi na przykład o to, jak wpiszę adres strony i się strona ładuje to mam ją wręcz od razu. Na HDD była chyba chwilowa zacinka.

 

A teraz hit sezonu. Przy moim korzystaniu z komputera, dziennie dysk zapisuje 0.3GB :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie że przeglądarki lepiej pracują na SSD. Opera ciągle zapisuje bieżącą sesje - dlatego zawsze, nawet mimo zwiechy masz powrót do tego co było wyświetlane ostatnio.

 

Wygląda na to że dysk posłuży ci jeszcze jak będziesz dziadkiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodajcie jakies info czym sprawdzacie stan techniczny duskow SSD

uszkodzone komorki itp

Dzis musialem ciachnac cala partycje 100GB bo mnie gdzies posialo 20GB :/

po skasowaniu partycji i ponowym zalozeniu/formacie objetosc sie juz zgadza.

 

Ciekawe tylko co bylo przyczyna ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czy to jakaś autosugestia, ale mam wrażenie, że Opera mi szybciej chodzi odkąd mam SSD. Co prawda mam zawsze masę zakładek otwartych, ale z drugiej strony wydaje mi się, że przecież podczas przeglądania stron www - wszystko idzie do RAMu. Chodzi mi na przykład o to, jak wpiszę adres strony i się strona ładuje to mam ją wręcz od razu. Na HDD była chyba chwilowa zacinka.

 

A teraz hit sezonu. Przy moim korzystaniu z komputera, dziennie dysk zapisuje 0.3GB Dołączona grafika

 

Owe przyspieszenie bierze sie wlasnie stad ze nie wszystko leci do ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano na to właśnie wygląda. Chrome i na dysku hdd działał natychmiastowo, ale jest dla mnie zbyt prosty. A Opera muliła mi najbardziej z wszystkich przeglądarek, a teraz działa jak szalona. Teraz jeszcze tylko kobiecie do laptopa muszę ssd nabyć :)

 

Wysyłane z mojego Galaxy Nexus za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...